Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) copin


copin
őstag

A Nokia kétség kívül a világ legnagyobb telefongyártója, ám Japánban mégis kevesebb, mint 1 százalékos piaci részesedéssel bír.

Valami ehhez hasonló szöveg volt az aláírásom pár hete. ;]

(#2) Murderer69 válasza copin (#1) üzenetére


Murderer69
őstag

nagykirály :Cügyes vagy ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#3) copin válasza Murderer69 (#2) üzenetére


copin
őstag

Nem értem mi a bajod...

(#4) niti


niti
aktív tag

Így legalább értelmet nyerhet a "Milyen telefonra szeretnél feltölteni?" kérdésre a "Nokia" válasz. :)

(#5) iknight


iknight
senior tag

Akkor azok a neves gyártók, panasonic, nec, sharp, a jó telóikat is elküldhetnék már európába, nem az alsó kategóriás szarokat, és a félresikerült modelleket.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#6) copin


copin
őstag

A nagyobb japán mobilos oldalak nem írnak erről semmit, pedig több mint egy napos a hír. Lehet hogy kamu?

(#7) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Erröl a jó öreg Kodak jutott eszembe.... Van sok más is de ez jó plda.

A 60-70-80as években a fejlett piacokon a Kodak-filmek részesedése 60-70-80% felett volt, köszönhetően annak, hogy tényleg a Kodak gyártotta a legjobb filmeket.
Kivéve japánban ahol 5% fölé nem jutott a cég.

Nem mert jobbak voltak a Fuji filmek... Fasorba se volt akkor még a szaturáció bajnok Velvia, egyszerüen csak ott durván túl van tengve a "hazai termék - hazai munkahely" szólam.

Sok egyébb terméket lehetne felhozni pldanak.... mind megbukott japánban akkor is ha épp kvázi a legjobb volt, vagy a legjobb ár/értéket képviselte nem tudom mit nem tanul Nokia a multbol...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Scalpel válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Scalpel
senior tag

Tudod, profit éhség mindenek felett, akkor is, ha nagy a valószínsége néhany százmillió USD elbukásának...

(#9) iknight válasza Dare2Live (#7) üzenetére


iknight
senior tag

A nokia nem tanulni akar a multból, hanem profitot termelni, valami oka biztos van rá, hogy azt hiszi hogy jó ötlet ez. Legfeljebb bebukja az éves jövedelmének az 5%-t :D Ha nem akkor meg mégnagyobb király lesz. A hazai termék hazai szólam nálunk is jó lenne, ha lenne megfelelő termék, a japánokat megértem ott jó cuccokat gyártanak otthon, gondolom nincsenek túlárazva sem, igy én is a hazait venném. Nem úgy mint nállunk hogy ami itthoni az 3 szor annyiba kerül mint a külföldi termék, és a minősége egyáltalán nem jobb, sőőt a legtöbb esetben még rosszabb. Szivesen vennék énis magyar terméket ha nemkéne kétszer annyit fizetni a silányabb minőségért.

Egyébként a Fuji a digitális világbna is jó, pl az olcsóbb gépeik a s1000, s5800, olyna 40 ezer forint környékén megkaphatóak bolti áron, és bármelyik kompaktgépet, és állitom hogy bármi mást is ebben az árkategórában szanaszét aláz. Sőt szerintem a tükörreflexes gépekig nincs is ellenfelük.

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#10) copin válasza Dare2Live (#7) üzenetére


copin
őstag

Azért annyira nem zárt hely. A HTC is jó helyzetben van az import telefonok között. Nem csoda, hogy 5%-os piaci részesedést tűztek ki célul erre az évre. Az kb. 2-3 millió készülék, ha jól emlékszem.

(#11) Dare2Live válasza iknight (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Itt vmi erös ellentmondás van, ha a magyar a hazaiért nem hajlandó többet adni akkor 3*annyit se kérhetnek el érte.

És mindig kérdés mi a hazai.... Az Audi TT/A4 az az? Suzuki? Nokia? TVK/Egis/Richter.... az? Ezek a cégek szerinted szart/tul drágán gyártanak?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.