Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#1) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

Ideje valamin felháborodni, ezt szeretik a Magyarok. ;]

(#2) X2N

X2N
(tag)

Már 2 hete megvettem a 32GB ramot szóval... :))

AMD= Overpromise under deliver!

(#3) twollah1976

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

Tul olcso volt a memoria.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Yany

Yany
(addikt)

Ez elég szomorú. Remélem a prociknál nem érvényesül ez a hatás. Mondjuk én még épp időben ugrottam be egy 2x16-os Trident 3600-as szettbe, de ettől még nem jó ezt látni. Fura is volt, hogy "szépen lassan" (gyakorlatilag 3 nap alatt) eltűnt minden 3600 MHz-es dual 16-os kit a német piacról is a €150-200-as ársávban. Ahogy a magyarról is az 53~58e Ft-os kínálat is megszűnt. Igaz, ez főleg a CL19-es Ripjaws V és Sniper kiteket jelentette, de azokból volt bőven, hát most nincs.

[ Szerkesztve ]

Áron alul eladó Wraith Max, MSI Z270 A-Pro alaplap, 8GB DDR4: http://bit.ly/elacucc

(#5) Lacika112

Lacika112
(aktív tag)

Várható volt.....

Az anyagár most ugrik pl 1$ ról 1,07$ ra szóval ami memória eddig 200$ volt most 500$ lesz (értelem szerűen csak az arányokra akarok rávilágítani)

Nagyon megszokták a mem gyártók az extra haszonkulcsot most ez egy jó ok lesz megint a mem ár emelésre

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#6) R3laX válasza Duracellm... (#1) üzenetére

R3laX
(őstag)

:DD

:Đ https://www.youtube.com/watch?v=NKIWUqgIjq0

(#7) myckey válasza Duracellm... (#1) üzenetére

myckey
(addikt)

Ezt lehet mások is szeretni fogják, nem csak mi. ;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#8) lemusz

lemusz
(addikt)

Rohanjatok memóriát venni, még most míg tart a készlet előző rendelésbűűű!

(#9) TESCO-Zsömle válasza myckey (#7) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Máshol se nézik ezt jobb szemmel, már futószalagon jönnek a mémek, hogy rajtakaptak egy pár céget a kartellezésen, rá fél évre jönnek a természeti és gazdasági katasztrófák, amik megint kezdik visszatolni az árakat a törvénytelenül fixált szint felé...

(#10) Yany válasza lemusz (#8) üzenetére

Yany
(addikt)

Már nem tart. Az ötvenezres kategória eltűnt a fent említett ramokból, most 80e Ft fölött kezdődik az élet. Németeknél meg a €150-es határ felment 200 fölé.

Áron alul eladó Wraith Max, MSI Z270 A-Pro alaplap, 8GB DDR4: http://bit.ly/elacucc

(#11) Palinko válasza Yany (#10) üzenetére

Palinko
(tag)

Pedig a készlet nem fogyott ki csak már az első hírre rögtön emelnek, hogy az olcsón vásárolt készletet még drágábban adhassák el mert a következőt drágán fogják venni és tartják az emelt árat így nem tűnik fel senkinek, de pofátlanság. Nem akarom elhinni hogy ennyire mindenkinek hirtelen RAM hiánya lett hogy akkora hatalmas készleteket elkapkodtak... Megint a nyerészkedésről szól.

Az eleve drága memóriák akkor nem drágulnak szerinted? Kingston HX436C17PB3K2/32-al szemezgetek és így sem olcsó, szóval ajánlanám hogy 1-2 hetet még kibírjon mire elrendezem a vételt.

(#12) TESCO-Zsömle válasza Yany (#10) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ahogy a HDD-knél is hirtelen megduplázódott a túltermelés miatt felhalmozódott raktárkészlet ára.

Mire emelt áron kiürült volna a raktár, már rég beindult újra a termelés. Win-Win.

(#11) Palinko: Légy üdvözölve a Kapiutalizmusban! :C

[ Szerkesztve ]

(#13) makoss

makoss
(addikt)

Kérdés, hogy ez az infó is annyira lessz "hiteles" mint az intel processzorok áremelkedése :F

(ha veszek valamit, magyar bolt érdekel!) Kínából nem rendelek semmit, a NAV nem fog rajtam élősködni!!!

(#14) Palinko válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére

Palinko
(tag)

A kapitalizmusban is van olyasmi hogy fair trade és ez amit művelnek piaci manipuláció plusz kartellezés és szanaszéjjel büntetnék őket egy normális kapitalizmusban, itt meg évtizedekig vizsgálódnak aztán a pénz hozzád meg az életben nem fog visszajutni amire át lettél verve.

(#15) Televan

Televan
(veterán)

Amíg 1080p/60-75fps -re elég a 16GB,addig a középső ujjamat mutatom a gyártók felé.Majd valamikor a DDR5 táján tervezem bevetni a 32GB mennyiséget. ;] :P :D

???

(#16) TESCO-Zsömle válasza makoss (#13) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Lásd korábbi hozzászólás. Már a puszta hír elég volt, hogy emelkedjenek az árak.

(#17) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

:D

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#18) macman507 válasza Duracellm... (#1) üzenetére

macman507
(aktív tag)

Ja, bocs! Nem tudtam, hogy ennek örülni kell. :N

Áremelkedés pedig senkinek nem jó, mindegy ki hol él, főleg ha kartellezgetnek össze vissza szabadon. De azért kellett egy kis magyar gyűlölködés ide is, illetve a flame... érdekes, hogy megy a kivételezés, hogy némelyik hsz-t törlik, de van ami marad..

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#19) Kolbi_30

Kolbi_30
(aktív tag)

Épp vettem volna 16 giga kitet..így marad a 8 a masinaba

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#20) macman507 válasza Kolbi_30 (#19) üzenetére

macman507
(aktív tag)

Pedig lehet jobb, ha most veszel még, ki tudja mennyire megy fel és meddig az ár.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#21) Meridian

Meridian
(aktív tag)

A kurvák vére folyjon el!!! (sorry, remélem ban-t ezért nem kapok...)
Éppen gépvásárlás előtt vagyok, várok a megfelelő alaplapokra a Ryzen 3xxx -hez, és már így is sokalottam a memóriaárakat, de ez mi a f#%xRg%grrr"!@ ...?!?

Hát így januárra lesz csúsztatva ez a projekt... :(((

http://www.taxierden.hu

(#22) TESCO-Zsömle válasza Meridian (#21) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Addig ki fog törni a járvány és két gyár fele munkása le betegszik, hogy még 2x ennyibe kerüljön minden. Mer' ugye ez vis maior, ezt nem lehet büntetni...

(#23) Duracellm... válasza macman507 (#18) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

Nekem sem jó, számoltam vele, hogy mostanság kell ddr4 memóriát venni előre gondolva a következő gépfejlesztésre... Nem sikerült, halasztom tovább...

Olyan jól esett a hír, tudtam hogy másnak is "megnyugvást" fog jelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#24) morgyi válasza Meridian (#21) üzenetére

morgyi
(veterán)

Dettó, pedig lassan minden összeállt :D 3rd gen Ryzent akartam, meg vártam az új Radeonokat. Az SSD-k ára sem rossz (azok is elkezdtek drágulni) a memória árak is beálltak, és a bányászláz is megszűnt.

Remélem újraindul a bányászláz is... Szopjanak azok is akik VGA-t akarnak cserélni ;] :DDD

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#25) Piftuka

Piftuka
(addikt)

Ejj, "de jó"...! :U

Éppen mostanában szeretnék számítógépet fejleszteni. Ezek szerint ne tegyem?

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#26) Freddy S válasza Kolbi_30 (#19) üzenetére

Freddy S
(kezdő)

Hú, én bevásároltam most rendesen inkább, biztos ami biztos, sőt talán jobb helyen is van pénzem mint bankban.

(#27) NandoXXL válasza Duracellm... (#1) üzenetére

NandoXXL
(senior tag)

Sokmindenkinek számít, kevés pénzből élnek sokan. Aránytalan drágulás, nem okés. Én azt szeretném, ne magyarozzon senki, és másokat se sértegessünk.

(#28) tatararpad

tatararpad
(senior tag)

Múltkor is megfogadtam, de jövőre már tényleg felvásárlom a fél boltot memóriából és merevlemezből a következő tsunami előtt, aztán majd kaszálok hardveraprón.

(#29) TeeJay

TeeJay
(nagyúr)

az a baj ha megrakják őket pár millió büntetéssel kartelezés miatt azt is a vevők fizetik majd ki
tehát akkor az sem jó ha engedik a kartelt meg az sem ha jól megbüntetik őket :D

az egyetlen fegyver az lenne ha a világ népe közösen össze tudna fogni és mondjuk 2 hónapig senki sem venne RAM-ot, na akkor megnézném hogy mit kezdenének a magas áraikkal :U
csak sajnos a világ nem tud így összefogni

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#30) Tamás88 válasza X2N (#2) üzenetére

Tamás88
(őstag)

Dettó nekem is 32 GB ramom van, szóval most egy darabig nem lesz gondom a memóriával.

(#31) farkas1

farkas1
(tag)

Múlthéten vettem egy G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT -et 21190 -ért, ma 27680 az ára.
Ez pont mázli volt :)

(#32) arn

arn
(nagyúr)

A multkori hirnel vettem :)

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#33) redgreg válasza TeeJay (#29) üzenetére

redgreg
(tag)

Az összes szabadalmat elvenni tőlük, plusz a bevételük 500%a büntetés, és máris megoldódik.

(#34) L4mie

L4mie
(veterán)

kijön az új szériás amd proc, szereti a jó ramot....várhatóan növekszik a kereslet...
engem mindig az érdekel, hogy a rossz hírekre mennyire durván hirtelen tud reagálni a piac....a gyártótól az utolsó koca kiskereskedőig....vice versa???

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#35) TESCO-Zsömle válasza L4mie (#34) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Az árcsökkenések meg hónapok alatt nem érnek ide... Elakadnak a határon, biztos... Azt tuti a vámosok hazaviszik...

(#36) ROBOTER

ROBOTER
(addikt)

Némi pontosítás kellene, hogy a folysav miért is olyan nehezen beszerezhető. Elég gyakori a földkéregben az előállítása alapját adó CaF2.

Azt tudom elképzelni, hogy a megfelelő tisztaságút (ami a félvezetőgyártáshoz szükséges) spéci eljárással tisztítják, bár ez is eléggé fura, hogy egy "félvezető-országban" pont ez a technológia hiányozna. Nekem ez olyan kamublablának tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#37) szaszyka válasza farkas1 (#31) üzenetére

szaszyka
(aktív tag)

Olyat vettem 2 hete kollégától használtan 2-3 hónapos, alig használtat 16-ért.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#38) Semplar

Semplar
(aktív tag)

Szépen be volt ez tervezve, a ryzen láz közepére. ;]

https://p1.picsto.re/yxXEC.png

(#39) carl18 válasza TESCO-Zsömle (#35) üzenetére

carl18
(őstag)

Intel elméletileg csökkentette a 9600K árát 260 dolláról 220 dolcsira. De mire hozzánk eljut ez a árcsökkenés már simán eltelhet fél év is, ha egyáltalán eljön a magyar piacra. A 350 dolcsis 8700K is 160E forinton nyitott, szóval érdekes dolgok vannak a magyar piacon. Valahogy nálunk ha már egy termék újdonság egyből rajta van a felár, hogy csak náluk lehet kapni. Érdekes amazon.de nem szokott felárazni csak mert egy termék most jelenik meg.

Hasíts bele! :D

(#40) M@cika

M@cika
(őstag)

Mindig kitalálnak valamit, hogy szopassák a felhasználót. :-(

Nasit a kis fehér medvének!

(#41) zooliii

zooliii
(csendes tag)

:(
Úgy látszik, túl szép volt, hogy sokáig igaz legyen a 10k-s 8 GB DDR4, meg a 20k-s 16 GB...
Szerencsére mondjuk ez engem nem érint, most pár évre le van tudva a memória vásárlás, 16 gigával elleszek egy darabig. Sajnos az SSD-k ára is nőni kezdett, na az már be fog kavarni nekem is.

(#42) joey04

joey04
(félisten)

Vettem észre...

(#43) TeeJay válasza redgreg (#33) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

oké de ezt szerinted nem a vevőkre fogják áthárítani?
azért mondtam ha világszinten lenne 2 RAM vásárlás mentes hónap akkor mindjárt máshogy állna a dolog
ezek úgy betojnának ha 2hónapig senki se venné a cuccukat hogy orrba szájba akcióznák ki

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#44) DraXoN

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

ez tutira a japán és dél-koreai kormány közjáték (háttér megegyezéssel), akiket az érintett cégek "béreltek fel" megfelelő emberek "jutalmazásával".. keveslették a piaci árakat...

most nem vagyok boldog... kezdene normális ára lenni erre, ehh...

The human head cannot turn 360 degrees... || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB || LG v20

(#45) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog

Tudtam én, hogy nem részvényt kellett volna venni :W

Ja, meg az se segít sokat, hogy a memóriagyártásban abszolút ismeretlen csamcsung tizengigákat pocsékol a telefonjaiba. Tudom, aazígymegúgynemolyan, de az is félvezető, ugyanúgy szilíciumwaferek kellenek hozzá. Meg hidrogénfluorid...

Na ezeknek a nyakába kéne egy mocsoknagy nyersanyagembargó pár hétig, amikor egy-egy ilyen baromságot kitalálnak. Aztán amikor megunták a gyalog munkábajárást és hogy szekéren jön a mentő, akkor gondolkodhatunk az árakon:W.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#46) Silεncε

Silεncε
(őstag)

Be is rendeltem a másik 8gigás sticket, amíg még olcsó volt (15k). Kenjék a hajukra a kartellezett sz@rjukat :(((

(#47) Jamoto

Jamoto
(kezdő)

Eh, már unalmas...
Elfingja magát egy bolha és a RAM -ok emelkednek.
Böfög a földigiliszta és a VGA emelkedik.
Még az hiányzik, hogy a tücsök is megszólaljon, és akkor a proci is emelkedhet az egekbe.
Kit érdekel? Ha ez a vágyuk, rohadjon rájuk minden.
Hál isten, hogy már én is bevásároltam magamnak DDR4 -ből, vagy 5-8évre, de akkor is mindennek van határa. Lassan luxus a PC, ami egyébként így a 21században, rendkívül nevetséges és nagyon, de nagyon nem így kéne működnie ennek a piacnak.
De így kell egy hatalmas piacot tönkrevágni. Az embereket meg hülyére venni és még hülyébbre nevelni, buta ember, nagyon jó csicska tud lenni...
Aki csak játszik, már el sem gondolkodik PC-n, vesz egy konzolt és röhög a PC-s táboron, pláne, hogy kiváló exkluzívokat is kap. De már ott tartunk, hogy böngészésre és játékra sem éri meg a PC, túl drága hobbyra, ez van, volt a társasjátékok korszaka, volt HIFI korszak, stb. , véget ért, egyszer minden ami jó és hasznos, véget ér, előfordul, hogy valamit mint a PC-t is, direkt küldik halálba, de majd belerohad pár cég legalább. Túl sok jó származik, származhat egy PC tulajdonlásából, túl sokmindenre jó és hasznos - ez rossz, drágítani kell és megutáltatni, helyette ott vannak az egyfunkciós, fos-tré megoldások, azzal kell betömni a paraszt száját, ha valaminek nincs semmilyen más-egyéb haszna, az a legjobb. :U

[ Szerkesztve ]

(#48) DraXoN válasza Jamoto (#47) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

amennyiért ma telefont vesznek egyesek, anno annyiért csúcsgépet lehetett összerakni ... manapság jó ha egy erős középkategóriás kijön az árból.

The human head cannot turn 360 degrees... || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB || LG v20

(#49) TESCO-Zsömle válasza Jamoto (#47) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ez sem igaz, hogy itthon az egyfunkciós embereket keresnék. Menj el egy boltba eladónak és te leszel a pultos, a pénztáros, a raktáros, a takarító, meg mint egy jollyjoker záradékként a munkaköri leírás végén "bármi, amit a főnököd kitalál".

(#50) Pugna

Pugna
(kezdő)

Jaj, akkor még jókor vettem.már úton a 4x8 hyper x predator RGB... Ugyanitt 2 hónap múlva eladó 4x8 hyper x predator RGB.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.