Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

linux, vmi hülyeségálló kernellel?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) #43960832


#43960832
törölt tag

433-as Celeron ha szerencséd van menni fog akár 100-as fsb-vel is, az már mindjárt 650 Mhz, ami elég a youtube-hoz. Vaterán lehet vadászni PCI-s videókártyákat, bár elég ritkák, de úgy tudom, hogy még a 6600-ból is jött ki pci verzió.

(#3) Jamby18 válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nem igazán ismerem a Linuxot eddig csak XP-m volt most meg a nagy gépem Win7.

Illetve amit még kifelejtettem nincs benne hangkártya ami a leggagyibb az is 2000ft venni kell hozzá valami jó geniust pl SP HF 360A 6000ért. és akkor még se procit nem vettem bele se VGA-t, az asrockon meg van itegrált igy csak akkor hangfalat kell venni.
Csak azt nem tudom hogy milyen szöveget találjak ki, hogy hozzuk vissza a gépet tőlük mert nem lessz jó.
2 darabot szereztünk tegnap beállitottam ami itthon maradt.
Ha már ebben gondolkodunk mennyit kérjek érte ami nem pofátlanság?

[ Szerkesztve ]

(#4) biker


biker
nagyúr

Nem a vga a baj, a ram keves
Xp eszik ebbol olyan 180megat, a browser wgy tabbal kb 40-et, es a 256-32=222mb az intvga miatt
Tegyel bele meg 512-t es egesz elviselheto lesz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ez a gép sosem lesz elég flash-re. Eleve kb. 0 a multimédiás kiterjesztések száma a processzorban (MMX azért van), lassú is (hiába lehetne akár 650 MHz).

(#6) Valed


Valed
tag

esélytelen szerintem a normális flash, ami kicsit segíthet az talán egy másik böngésző chrome vagy opera

(#7) Mr.Csizmás válasza Jamby18 (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én se ismerem úgy a linuxot, hogy most root, edv, stb. varázsszavak, de volt fönt egy ubuntu 9.10-em, és jól boldogultam vele. :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) Sonky válasza biker (#4) üzenetére


Sonky
aktív tag

A Szűz XP 80Megát eszik:)
Haverom régi gépében 256Mb-ram van +128Megás Ati9200 És egy 1800+Athlon. Magában az XP sok progival 120MB-ot kér de ott a lapozófájl is :))

Egy legenda vagyok.

(#9) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem egy Damn Small Linux Operával/Chrome-al vígan elfutkározna rajta.

" Minimum Requirements for DSL with X-window

* 486dx or 100% compatible processor
* 16mb ram (24mb recommended)
* dual-speed CDROM (quad-speed or better recommended)
* 1.44mb floppy drive (for boot floppy, if needed)
* VGA monitor and video card
* a mouse (serial, ps/2, usb)

Recommended Specs

* Pentium 200mhz
* 64mb ram
* 8x CDROM
* 1.44mb floppy drive (for boot floppy, if needed)
* VGA monitor and video card capable of handling at least 16 bit color
* a mouse with a scroll wheel "

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#10) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Nem sok értelme van ezzel a géppel kínlódni.
Gyakorlatilag minden paramétere gyenge a net használatához.
A PCI kártyákon gyakorlatilag nincs hardveres videógyorsítás. A processzor lassú és kevés multimédiás támogatással rendelkezik, és így tovább.

Ráköltesz egy csomó pénzt, és a végén rájössz, hogy annyiból egy használható gépet is lehetett volna már venni. (Egy kis szerencsével.)
(Ez előző tulajdonos jól számolt, akkor jár a legjobban, ha elajándékozza.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) negyedes válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


negyedes
addikt

Az ubuntu nem fog rendesen menni azon a gepen ;). Egy alap debian mar igen.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12) Jamby18


Jamby18
senior tag

Marad akkor az asrock, csak valami meggyőző szöveket kellene kitalálom miért ez, mivel ingyen volt a gép inkább az mellett dönt mint amit általába számtech boltokba esetemben én mondok,mert aki nem ért hozzá annak hiába magyaráz az ember, ő csak annyit vesz észre, hogy egyre többet kell fizetni.
Az meg már tészta ha valami elromlana a DELL be nem is tudnám pótolni a vinyó is elég hangos 13Gb sajátos régi csapágyhanga van és akkor a seekről nem is beszéltem, az Asrocok meg legalább már 2 sata van.

(#13) Thunderzolee

Ez t×k jó, én is pár napja jutottam hozzá egy szinte ugyanilyen DELL géphez, OptiPlex GX1-hez. Slot 1-es 500MHz-es P III-as.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) #65675776 válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olyan nekem is van. Vagy a lap, vagy a táp elszállt benne. Csak ugye a tápcsatlakozó nem szabvány bekötésű, úgyhogy "kicsit" problémás cserélni benne bármelyiket is. Ráadásul a lap rögzítése sem felel meg az ATX szabványnak... Éljenek a brand gépek.

(#15) lorenzen válasza #65675776 (#14) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Beállok a sorba.
Nekem 600MHz PIII processzorral szerelt változatom van.
A merevlemez kivételével teljesen üzemképed. Merevlemez nélkül került hozzám.
Hiányzik a teteje és a merevlemez tartószerkezete.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#16) Thunderzolee válasza #65675776 (#14) üzenetére

Ahha, értem.
Nekem eddig nem volt letöltőkonfigom, ezt 3ezerért vettem, pontosabban rajtam maradt, én meg elfogadtam. Ennyit megért úgy gondolom, ha alacsony villanyszámlával párosul majd a teljesítménye.

A benne levő HDD 6 GB-os Maxtor, elég ramaty állapotban van:
dj-beat.hu/phimage/content/20100411115836_1d2dcb12e6.png

Kicserélem egy nagyobbra, van is egy 250-es IDE-s, amit nem használok már.
Viszont ami tetszik a gépben, h rendkívül csendes.
Legalábbis az én füleimnek ez tökéletesen meg fog felelni.
Remélem a DELL táp "márkásnak" számít. És főleg remélem, h nem romlik el, mint a Tiéd, azt én is észrevettem, h ez minden, csak nem szabványos AT, vagy ATX-es gép.

Van rajt egy eredeti XP, még az SP1 előtti időkből. :K
Rossz szokásomhoz híven épp most állítom vissza róla a fájlokat, kíváncsi vagyok mire használták. ;]

Keresek hozzá még három 256-os SD-s ramot (128 van csak benne), azzal már használhatóbb lesz.
De ha jól olvasgattam a specifikációit, procit nagyobbat nem lehet bele tenni, max.600MHz-est, úgyhogy azt nem érdemes cserélni; a ramokkal meg még nem vagyok tisztában, ez most ECC-t kezel csak? Majd rákérdezek valamelyik fórumon.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) Sonky


Sonky
aktív tag

Nekem is van ilyen Dell optiplexem.
600Mhz-es procival+128Megás pci Ati 9250-el és 384Mb rammal. Tökéletes:)

Egy legenda vagyok.

(#18) kpal


kpal
veterán

Esteleg az itteni használtpaicrol szerzz be alkatrészeket.

(#19) Samus


Samus
addikt

Egy erősebb proci (modernebb, ahogy a többiek mondták) és több RAM kell neki, a VGA nem sokat számít a flash terén (most dolgoznak a hardveres gyorsításon, még béta fázisban van, és csak bizonyos típusokkal működik, és igazán csak HD-ban van értelme). Reklámokat pedig tessék blokkolni (Fox alatt egyszerű, de oda kell a RAM bőséggel, Opera alatt is megoldható), sok sávszélt megesznek és a flash nem épp gépbarát.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.