Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Állítható hőmérsékletű páka erősen ajánlott, pláne a visszaforrasztásnál, mert könnyű ezeket a mini ledeket megsütni. A pozitív és negatív jelzésre figyelj, alapból ne hidd el a led alján levő jelzést, ami mutatja hogy melyik a pozitív és melyik a negatív lába a lednek, egy db-ot minimum próbálj ki. Nekem van fordított jelölésű ledem.. amúgy tán 20 Ft-ért vettem darabját amikor kellett.
Leszedés mehet oldalankénti melegítéssel + kis aláfeszítéssel de csak óvatosan, nehogy lejöjjön a csatlakozó amihez a ledet forrasztod. Esetleg egy drótot hajlíts meg és fogasd a pákához hogy 2 ponton tudj melegíteni, úgy könnyen le lehet szedni a ledeket;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) dzsambo


dzsambo
tag

Szerintem nem nehéz forrasztani őket, én sokkal jobban szeretem mint az ic-ket. Leszedéshez én hőlégfúvót ajánlok, azzal sokkal gyorsabb :D felrakáshoz páka meg csipesz és kézügyesség. Nem drágábbak mint a nagy testvéreik, szerintem olcsóbbak is. Sok sikert hozzá.

megelőztek

Én még nem sütöttem meg, de a polaritásra tényleg figyelj.

[ Szerkesztve ]

(#3) Winner_hun válasza dzsambo (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hőlégfúvó akkor lenne jó ha mellette nem lenne semmi, itt pedig smd kondi az van:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

lehet kapni ilyen rézsodronyt ami felszedi az ónt.
vagy ha anélkül akarod akkor egyik kézben figyeljen ott a csipesz
ki lehet szedni ezt bármilyen pákával(nem érzékeny), arra figyelj inkább hogy tulajdonképpen nem kell rányomni a pákát a pad-re elég ha fél milliméterrel felette az ónban olvasztasz és nem érsz hozzá, így nehezebb elba ltázni.
ha direkte olvasztod a padet akkor könnyebben elválik
az egész folyamat amit leírtam kb. fél másodperc! egy 350-400°C-os pákával
sok szerencsét! :C
ha nem vagy biztos benne inkább kérj meg valakit aki ért hozzá, úgysem tart sokáig.

btw
azon nem gondolkodtál hogy csinálsz egy sajátot? nem nehéz lemarratni egy ilyen nyákot ;)

winnerhun:
az egy ellenállás 151-et látok rajta=150 Ohm

[ Szerkesztve ]

(#5) Winner_hun válasza Gergő_ (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem vagyok egy nagy elektronikás, nem néztem meg, csak láttam hogy van ott más is:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) Gergő_ válasza Winner_hun (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

hőlégfúvó milyen hőmérsékleten megy?( én ehhez nem értek)
csak azt tudom hogy ezek az smd cuccok bíják a meleget mert vmi 800-1000(?) fokos tepsiben készülnek :)
ha 400°C-ra van állítva szerintem azzal is szépen le lehet szedni(csipesszel) bár nem próbáltam még.

(#7) dzsambo válasza Gergő_ (#6) üzenetére


dzsambo
tag

Bírják bizony :K A hőlégfúvók nem tudom hány fokon melegítenek, de 1000 fokot biztosan nem tudnak, csak vigyázni kell vele nehogy elfújjunk mást is vele.

(#8) Winner_hun válasza Gergő_ (#6) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ami nekünk van az 350 és 500 fokot fúj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Jamby18


Jamby18
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R
Holnap délelőtt megyek elektronikai szaküzletbe remélem lesz nekik,és őket is kikérdeztem mit tudnak segíteni.

(#10) Zolaash válasza Jamby18 (#9) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Hőlégfúvó? :Y Ágyúval verébre? Tessék abbahagyni a kóklerkedést, és vásárolni egy ónszippantót! Mellesleg egy állítható hőfokú (Weller) páka valóban nem árt. Kiforrasztásnál 230°C-on dolgozom, beforrasztásnál pedig elég a 180°C. Így nem ég meg semmi.
Ónszippantó:

Rip and tear

(#11) Gergő_ válasza Zolaash (#10) üzenetére


Gergő_
őstag

én erről beszéltem,de ha valaki ügyes nem kellenek ilyen szarságok, se egyik se másik

[ Szerkesztve ]

(#12) Zolaash válasza Gergő_ (#11) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ezt nem ismerem. Az ónszippantót egyszer kell csak megvenni, és örökéletű...

Rip and tear

(#13) Jamby18


Jamby18
senior tag

Megvettem a ledeket.
160ft volt darabja 3680 volt 8db kék 15fehér :Y
Rákérdeztem a pákára csak 230V-os van nekik az is 4,5k 24Vkellene de nincs náluk.
Majd nekiállok és írok mit sikerült összehozni.
Illetve rákérdeztem a polaritásra azt mondta h mind1, hát én úgy tudtam lednél nem annyira,kibontottam 1et és semmi nincs rájuk írva :F
Jah és az oldaluk teljesen fém mármint az oldala teljesen érintkező,nem is lesz ez olyan bonyolult szerintem,azt hittem kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#14) Jamby18


Jamby18
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15) Gergő_ válasza Jamby18 (#13) üzenetére


Gergő_
őstag

hát ez nem lesz olcsó mulatság, ha nem tudsz forrasztani akkor könnyen lehet még drágább :D
hol vetted egyébként, nekem a páka ára is soknak tűnik, bár ha később is szükséged van pákára akkor lehet itt az ideje egybe befektetni

(#16) Winner_hun válasza Jamby18 (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

A led árát nagyon sokallom, ilyenről meg nem hallottam hogy lednek mindegy lenne a polaritás. Meg csak 1 érintkezője van? Hogy működik az? Valaki elmagyarázhatná.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) Jamby18 válasza Gergő_ (#15) üzenetére


Jamby18
senior tag

[link]
Ilyesmit használok most 230V/20W
Debrecenbe a Szent Anna utcán.Azért vettem direkt többet.
Ezek a forrasztó állomások 10-15k környékén mozognak pár SMD miatt nem fogok venni,a mostanival meg úgy is nagy ellenállást meg vezetéket forrasztok.
Winner_hun 2 érintkezője van, a teljes oldala. A többit meg én se, majd le kell próbálni őket sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#18) Winner_hun válasza Jamby18 (#17) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak nehogy megsüsd a ledeket;)
Hmm fura hogy az alján nincs egy T alakú jel. És még drága is volt. Sok sikert a művelethez;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) Jamby18 válasza Winner_hun (#18) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszi :R
Gondolom a T a pozitívat jelentené??

(#20) Winner_hun válasza Jamby18 (#19) üzenetére


Winner_hun
félisten

A szára vége igen. De nézd meg előtte, ha egy darabon jó akkor a többin is jó lesz. Már ha van rajta, de azt írtad nincs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21) Jamby18


Jamby18
senior tag

3 LED-nél tartok erre volt időm+türelmem,kiforrasztani az eredetit pepecs munka.
Holnap megpróbálom megcsinálni az összest és végre kész képekkel szolgálni.
A 230 20w pákával simán lehet forrasztani őket.



[ Szerkesztve ]

(#22) Jamby18


Jamby18
senior tag

[/IMG][/L]
[/IMG][/L]
Elkészültem a világítással,egyedül még a kijelző maradt amiben ahogy lenni szokott megint más fajta SMD van ami oldalra világít,tehát a kis kék SMDket amik nagyon picik :F 90fokkal elforgatva próbálom beforrasztani,ha nem sikerül akkor marad a nagy fehér led oda is, még maradt belőle pár darab.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.