Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Valami fertőzés, és csókolom.
Nyugi, vehetsz tartós tejet. ;)

A nyirokcsomó feladata épp az, hogy kiszűrje a nyiroknedveket. Ha gond van, hát bedagad. Melózik azért, hogy egészséges légy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Jamby18 válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszönöm, valamennyire megnyugodtam. ;)

(#3) Vakegérke válasza Jamby18 (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, jobban vagy már?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Jamby18 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Jamby18
senior tag

Végre valaki érdeklődik. :B
Elég vegyesen.
Reggel már nem fájt a fejem annyira, de azért éreztette, hogy hahó itt vagyok.
Valamelyest jobban vagyok, de a szemem fáj és kis szédülés ugyanúgy megvan,
iszom a teát literszám az étvágyam az megjött szerencsére. Most csak hőemelkedésem van 37,3 de legalább nem láz.
Remélem holnapra lesz valami fejlődés, a nyirokcsomó ugyanúgy megvan.

[ Szerkesztve ]

(#5) Vakegérke válasza Jamby18 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megmaradsz, ne aggódj. :K
Úgy gondolom, hogy még egy hét kell a teljes gyógyuláshoz.

Apropó, tea. Javasolnám a kamilla-zsályalevél-kakukkfű keverékből készült teát.
A keverékből egy púpozott teáskanálnyi egy (nem fém) bögrébe, le kell forrázni cirka két deci vízzel, és egy csészealjjal, vagy kistányérral lefedni. Jó húsz perc múlva le kell szűrni, de a szűrő se lehet fémből. Ha nincs műanyag szűrő, akkor tiszta ruhán szűrd át. Mézet tehetsz bele, cukrot nem.
Szagolgasd, élvezd az illatát, apró kortyonként nyomasd magadba.
Egészségedre. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Jamby18 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Jamby18
senior tag

Ennyi eltérés van a laborleleten.

eredmény-------------------------- határértékek
Magas GOT érték----------------- "250"-------------------------------------<40
GPT ------------------------------------"391" ------------------------------------<40
Alkalikus foszfatáz ----------------"388"-------------------------------------64-306
Gamma-GT ---------------------------"327" ----------------------------------7-50
LDH -------------------------------------"993" --------------------------------200-460
Alacsony HDL-koleszterin--------"0,55" -----------------------------1,45-5,20
Triglicerid ------------------------------"2,67"------------------------------ 0,50-1,70
Vérkép segment --------------------"0,45" ------------------------------0,50-0,70
WBC------------------------------------"13,39"------------------------------4,00-10,00
CRP----------------------------------------"8,1" ----------------------------------<5,0
Ezek alapján májgyulladásom volt(van) vagy Hepatitis A-t kaptam el, mivel a tünetek is megegyeznek Tünetek: emésztési zavarok, fáradtság, fejfájás, hőemelkedés, ízületi és izomfájdalmak, influenzaszerű tünetek.
Hazajöttem a háziorvostól és véleménye szerint kihordtam lábon egy hepatitis A-t. Holnap reggel újabb vérvétel DE OEC 2 sz. Belgyógy Intézet.

[ Szerkesztve ]

(#7) Vakegérke válasza Jamby18 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Majd a következő leletet is nyomasd, kíváncsi vagyok rá.

Egyébként jobban érzed magad?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Algieba válasza Jamby18 (#6) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A GOT ÉS GPT (májenzimek) mutatják, hogy tényleg bedurrant a májad valamitől. A hepatitis vírusokat jobb komolyan venni, mert utánuk évekkel kialakulhat a rák.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#9) Jamby18 válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Jamby18
senior tag

Rendben.
Sokkal jobban, már hétvége óta. Mondjuk az a durva, hogy ez hétfő reggeli helyzet rólam amikor már "hétköznapiasan" éreztem magam ki tudja hogy néztek ki ezek az értékek amikor lázas, fej és szemfájós pillanatom volt :F
Algieba Na az nem jó, bízok benne jobban tettem hogy itthon maradtam és feküdtem egész nap.

[ Szerkesztve ]

(#10) Jamby18


Jamby18
senior tag

Volt ma ismételten vérvétel (hétfőn 3 ma 5 ampullával) már most ragad le a szemem, 21kor már alszom ilyen is ritkán van gondolom ettől.
Hasi ultrahangra is elküldtek ott is minden ok, de a májam picit nagyobb a kelleténél. Illetve voltam tüdőszűrőn és megkaptam a negatívokat, mindkét tüdőm a képen fekete tehát gondolom ez jó nincs sehol fehér folt vagy hasonló.
Pénteken meglesz a vérvétel eredménye is.

(#11) Vakegérke válasza Jamby18 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor drukkolunk, cimbora. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Jamby18


Jamby18
senior tag

Az eredmények javulnak, ennek örömére tegnap még csapoljunk le 2 ampullával :O 2nap alatt nem készültek el az eredmények csak ugye a tüdő meg az ultrahang. Hétfőn megyek megint. A háziorvos továbbra se enged dolgozni...

[ Szerkesztve ]

(#13) Vakegérke válasza Jamby18 (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne görcsölj már!

Az eredmények javulnak. Ez a lényeg, meríts erőt belőle. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Jamby18 válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Jamby18
senior tag

Ma voltunk kontrollon a belklinikán.
Leírták a leletre, hogy panaszmentes vagyok eltűntek a nyirokcsomók a hasamat jól meggyomrozták. a fertőzés egy EBV infectio volt.
Továbbra is pihenés jövőhét csütörtök vérvétel.
Ezt délután visszavittem a körzetinek, de nem enged továbbra se dolgozni, szövődmények rámehet a szívemre... a májam értékei pedig nagyon lassan másznak vissza.
Tehát az első nagyon rossz vérvétel óta 08.01.#6hsz-ben lévőkhöz képest.
A 08.05 vérvétel
GOT 130
GPT 299
LDH 935
GPT 299
Illetve volt még HIV 1-2 vizsgálat is, de negatív.

(#15) Vakegérke válasza Jamby18 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szóval nem vagy AIDS-es. Jó pont. ;)

A máj nem vicc. Ő a felelős a szervezet méregtelenítéséért. A fene se tudja, hogy mit talált, de ha talált valamit, légy hálás neki, hogy megtalálta.

Nyugi, megmaradsz. :K

Értesíts minket, ha változás van. Jó?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Jamby18 válasza Vakegérke (#15) üzenetére


Jamby18
senior tag

Így lesz doktor úr. ;)

(#17) Vakegérke válasza Jamby18 (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Figyelek, abban hiba nincs. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Jamby18 válasza Vakegérke (#17) üzenetére


Jamby18
senior tag

Kicsit utána olvastam ennek az EBV-nek és hátt... daganatok ilyesmik. Lehet egy hónap múlva végezni kellene még valami vizsgálatot nehogy hagyjon maga után valamit. [link]

[ Szerkesztve ]

(#19) Vakegérke válasza Jamby18 (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne kutakodj, annál rosszabb lesz. Csúnya kisfiú, a kezedre csapok!

Akarsz élni? Hát élj!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.