Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alcsa


alcsa
senior tag

Ne bizz senkiben, csak sajat magadban (persze magadban is csak mertekkel :P ), es csak olyan manoverbe kezdj, amit tudod, hogy betudsz fejezni!

(#2) szabonagyur válasza alcsa (#1) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez így van, esetleges balesetnél is az előző a kizárólagos felelős, neki kell meggyőződnie mit tud. :K

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3) dugo_


dugo_
veterán

Nem találok hirtelen forrást rá, de mintha 2013-tól az ilyen indexelve előzésre csalogatás tilos is lenne.

Amúgy a sztorit a transporteres szemszögéből nem igazán értem, sikerült elkerülni a frontális balesetet, ezért bosszúból neked ment? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) nemlehet válasza szabonagyur (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez egyáltalán nincs így. Ha valaki kielőz köteles vagy segíteni, hogy minél hamarabb vissza tudjon sorolni. A rendőr simán megbüntet ha látja, hogy rágyorsítasz vagy szándékosan nem engedsz be valakit és ezzel veszélyhelyzetet teremtesz.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) bkercso


bkercso
nagyúr

Azért viszkedett a talpam a fék felett egy alapos leckéztetésre, de erőt vettem magamon.
A furgonos meg nem vett. Ennyi.

Én beláttam, hogy lassan el kell kezdenem meglátni az emberek valódi állapotát, mert a feltételezéseim egyre többször nem működnek. Nem elég magadból, az elvárásaidból kiindulni. Ami neked triviális, másnak nem feltétlen az.

Nekem pl. nehéz a lábam: megmondani sem tudom, mekkora arányban gyorsítanak mellettem, miután elkezdem előzni a töttyögős valagukat, de nagy arányban. Minden hétre jut több is. Pályán, főúton, városban, mindegy. Olyankor folyamatos duda. Ha viszont jönnek szembe, akkor vissza mögé. Leckéztetni nem érdemes, mert sérülés lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Alapvetően tisztában vagyok az autóm menettulajdonságával, tudomásul vettem mit tud,ha neccesnek érzem, nem megyek bele szituációkba. Csak magamra mutogathatok hibásként, mert megelőlegeztem a másik félnek a bizalmat. Jó tanulópénz volt,csak ijesztő. A Transporterest viszont én sem értem igazából: ha az elrontott manővert próbálom korrigálni, miért kell pluszban veszélyhelyzetet előidézni? Szerintem mindenki előzött már neccesen,de ezt a viselkedésformát amit a szembe jövő tanúsított,nem értem. Persze,megijedt,dühös lett,de ezt így kell elintézni,hogy akkor jól összetöröm a másikat? :F

(#7) szabonagyur válasza nemlehet (#4) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ez nem ugyanaz a helyzet. Sehol nincs leirva, higy a jobbra index azt jelenti nyomhataod mint a hulye korultekintes nelkul :U

Ennyi erovel alljak felre ha elozni akar ugy, hogy amugy nem tudna csak mert segiteni kell.

Abban egyet ertek, hogy nem gyorsitok ra, ha ugy alakul visszabb veszek, hogy beferjen, de tovabbra sem lehet elvaras, sot elozesi alap, hogy van egy jobbra index es akkor lehet menni korultekintes nelkul.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8) sonar


sonar
addikt

Hasonló eset miatt két motorost gyalult le a kamion. [link]
Az elhunytat meg ismertem

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Egyszer melóból indultam haza. Ipari park, onnan kifelé akartam balra fordulni a főútra. Közben balról, a felém lekanyarodó sávból közelített egy busz, hát megálltam, ránézésre elég nagy teret hagyva. Nyilván kitakarta a busz a balról jövő forgalmat. Közben mögém megérkezett szorosan egy baszom teherautó, aki nyilván 10cm-re áll meg tőlem. A buszos meg sem kezdett befordulni, mert úgy ítélte, nem fér el. Mögöttem a teherautó kürtöl, de nem megy hátrébb, a buszos temeti a fejét a kormányba. Állunk mind, feszülök. A buszos kínjában int, hogy haladjak már ki onnan. Balra nem láttam tőle, de gondoltam ő igen, ezért hesseget. Elindultam óvatosan. A busz túloldalán, balról jött egy autó... Satufékezett. Mindketten majdnem befostunk, mert a két másik sofőr nagyobb járművel volt, és egyik sem engedett. :W

Nem szotkam hibázni.

(#10) CounterBoci válasza szabonagyur (#7) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ez afféle íratlan "szabály". Hegyvidéken lakom, sok az emelkedő, a rövid egyenes. Hasznos tud lenni ha segítenek az előzésben, persze nem így.
Sokan nem mernek előzni még ha beférnének sem, mert a sok ökör nem nézi a tükröt és gyorsít mint a barom. Vagy azért mert nézi és nehogy megelőzd... Aztán gyorsan jön a kanyar.
Én is szoktam jelezni, mert így tudja a mögöttem lévő, hogy látom és nem is akarom megölni. Meg is szokták köszönni.

(#11) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hát senkiben sem lehet megbízni sajnos. Nem biztos, hogy ki akart nyírni a buszos, lehet, hogy be volt pityókázva és nem tudta felmérni mennyire fér bele egy előzés. Nem elöször fordulna elő sajnos. Vagy csak túlértékelte az autód gyorsulási képességét. De simán lehet, hogy egy jó kis balesetes videót akart készíteni... mindnet a nézettségért ugye.
Ami az utakon megy az katasztrófális. Tényleg sokan vannak akik rágyorsítanak előzésnél. Városon belül cikáznak a sávok közt, de a 3 lámpa után ugyanott vannak, mint akit leelőztek...ettől persze még vörösebb lesz a fejük. Mondjuk én a mindennapos városi autózást amúgy se tudom megérteni Békéscsabán... minden 5km-en belül van.
Ha alföldi gyerekként felmész a Dobogókőre vagy a Mátrába, és lassabban mész, akkor le akarnak tolni. Nem gyökketővel, csak a megengedett és logikus sebességgel. Az ilyet el szoktam engedni.
Sokan előznek úgy, hogy nem is látják be az utat, ehhez hegyvidék sem kell - Vésztő-Szeghalom szakasz például.
Egyébként is tiszta idegbeteg mindenki, még autóba se kell ülni. Ez az általános híg fos amiben élünk... bizonytalanság, folyamatos stresszelés sem tesz jót, és ugye a többség beletörődött, hogy nem is fog változni semmi. És tényleg nem fog, pont ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) Gargouille


Gargouille
őstag

Elég defenzíven vezetek, sosem voltam ilyen előzgetős, sávok között kacsázós, ****méricskélős típus (nem lesz tőle nagyobb :DDD ), amióta meg van két gyerekem még inkább úgy vagyok, hogy teljesen értelmetlen bármit is kockáztatni pár méter előnyért. A sztorit olvasva azon gondolkodtam, hogy én ilyen helyzetben mit szoktam csinálni, hogyan előztem volna és beugrott, hogy ebben szó szerint pont azt szoktam követni, amit annak idején tanultam, hogy be nem látható útszakaszon vagy kanyarban nem előzök. Magam elé képzeltem a buszt, amitől ugye nem látom, hogy mi van előttem, így én jó eséllyel megvártam volna azt az útszakaszt, amikor ki tudok kandikálni a busz mögül úgy, hogy belátom a szembejövő sávot jó hosszan.

Egyetértek a levont tanulsággal, valóban nem szabad "megbízni vakon" senkiben sem az utakon. Biztos vagyok benne, hogy a buszvezető sem akart szándékosan megölni, nem feltételeznék ilyesmit, inkább valószínű, hogy félreértettétek egymást. Valamit jelezni akart neked a jobbra indexeléssel, de lehet nem szó szerint azt, hogy mehetsz vakon. Nagyon sokszor van ilyen "félreértés" az utakon, én is nap mint nap tapasztalom mennyire másképp jelzik ugyanazt a szándékot autóstársak.

Átérzem a leírtakat, kellemetlenek és stresszesek az ilyen közúti szituációk, de örülök, hogy a végén nem esett bajod és senki nem sérült, max. lelkileg.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#13) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Én is elég defenzíven vezetek, és nem szoktam Fittipaldi lenni. Előfordult,hogy ezen a szakaszon utolértek, többnyire böhöm SUV val, mert az adaptív futóműnek minden mindegy. Ha látom hogy siet, menni akar, de nem tud, mert épp nem belátható, akkor szoktam rágyorsítani, hogy ne tartsam fel, majd rögtön lehúzódom és visszaveszek a tempóból ha tiszta a terep, de nem indexelek soha, pont ezért. Majd ő eldönti, hogy akar menni vagy sem. Müködik a dolog, páran meg is köszönték már.

(#14) adlersson


adlersson
aktív tag

K: Mit jelent a közlekedésben a bizalmi elv?

V: Számíthat arra, hogy a közlekedési szabályokat mások is megtartják.

Ez még vizsgán is volt kérdés, de napjaikra lehet át kéne fogalmazni bizalmatlansági elvre és a helyes válasz az, hogy Számíthat arra, hogy a forgalomban résztvevők mind idegileg roncsok és valójában mindegyikük a piacon vette a jogosítványát.

[ Szerkesztve ]

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#15) Gargouille válasza adlersson (#14) üzenetére


Gargouille
őstag

Ahogy elnézem, hogy milyen mértékben tesznek sokan a szabályokra, bizony van igazság abban amit írsz. Ma reggel vittem a srácokat iskolába, visszafelé jövet az iskola előtti zebránál pirosra váltott a lámpa az autóknak (Jászberényi út). Mind a két irányból 2db autó (tehát összesen 4) még simán a gázra lépett teli pirosnál és kb 80-al rongyoltak át a zebrán, miközben a gyalogosoknak már zöld volt. Itt főképp gyerekek kelnek át a zebrán, sokan szülői felügyelet nélkül...

Egyszerűen tényleg nem értem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#16) bkercso válasza Gargouille (#15) üzenetére


bkercso
nagyúr

És volt gyalogos, vagy üres volt az út?
A magyarok szeretik értelmezni a szabályokat, mielőtt (mihelyett) betartják őket....

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#17) Gargouille válasza bkercso (#16) üzenetére


Gargouille
őstag

Volt gyalogos, az út mind a két oldalán 4-5 iskolatáskás gyerek, 1-2 szülővel, volt aki már épp lépett le a zebrára.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#18) fererencz89 válasza Gargouille (#17) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Erről mindig eszembe jut az a 10+ éves emlék, mikor szemből elindultak a zöld lámpára a kisgyerekek az út közepén levő járdasziget felé, és egy anyuka rántott vissza 2 gyereket már az úttestről, mert a bőven nyugdíjas néni mosolyogva, rezzenéstelen arccal, mereven előre nézve rongyolt át a piroson. Egy általános iskola volt ott. Lehetett volna több gyerek is, szülő nélkül...
Istenem, az az arc a néninek! Döbbenetes volt.

Nem szotkam hibázni.

(#19) bkercso válasza Gargouille (#17) üzenetére


bkercso
nagyúr

:((( :(((
Legalább - remélhetőleg - megtanulnak körülnézni azok a gyerekek... :(

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20) troller válasza bkercso (#19) üzenetére


troller
senior tag

Én zebrán pont annyira szétnézek, mintha bárhol máshol mennék át az úton. Mert baxhatom, hogy nekem volt elsőbbségem, ha ezt a kórházban mesélhetem a szobatársaknak, vagy rosszabb esetben szent Péternek odafönt a portán... :)

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#21) bkercso válasza troller (#20) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pontosan! Apám oktató; kb. 8 éves koromban már azt mondta, mindenhova kell nézni, ahonnan fizikailag jöhetnek, mert hiába írják rá a síromra, hogy "Neki volt elsőbbsége." :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) Gargouille


Gargouille
őstag

Igen, ez sajnos tökéletesen igaz. Én is így tanítom a gyerekeimnek, tök mindegy, hogy zölded van vagy egyirányú utca, mindig először körbenézel mindkét irányba és csak utána mész.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#23) bkercso válasza Gargouille (#22) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg ugye előzhetnek is, és akkor mindkét sávban mozognak ugyan abból az irányból. Ezért hülyeség az "először balra, majd jobbra nézés" elve. Ez különösen autóval főútra kihajtáskor fontos.
Frászban vagyok előzéskor, ha van balra mellékutca, mert ha onnan jönnek, jó eséllyel kidugják az orrukat, hogy kilássanak...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#24) Gargouille válasza bkercso (#23) üzenetére


Gargouille
őstag

Na igen, ez meg a másik fele. Bár a legtöbb esetben városban nem is nagyon van értelme az előzgetésnek, annyira zsúfoltak az utak, hogy a legtöbbször arra jó csak, hogy a következő piros lámpánál 1 autóval előrébb várakozik az ember, de legalább jó balesetveszély forrás. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25) adlersson válasza troller (#20) üzenetére


adlersson
aktív tag

Én még egyirányú úton is mindkét irányba körültekintek átkelés előtt. :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#26) bkercso válasza Gargouille (#24) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az ember alapvetően/sokszor érzelemből cselekszik. Csak szeretünk tetszelegni magunk előtt, mennyire tudatosak vagyunk, de sokszor nem vagyunk azok. :) Én pl. a >20 méteres követési távolsággal közlekedőket definíció szerint előzöm, amint lehet, noha racionális oka max. annyi van, hogy ők szoktak töketlenkedni a kereszteződésnél vagy a körforgalomnál is.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

garázs szembeszomszéd nő
nem tud Y-ozni
De olyan szinten, hogy nem ismeri hogy kell a garázs síkjára állni egy kis mini kocsival. Nem tudja hogy kell hátramenetben karanyodva tolatni. Gondoltam felteszek egy kamerát és lefilmezem, csak nem akarok vele kibaszni.
Tegnap is ott álltam a kocsimmal nem is közel, de vagy 8-10xer előrre hátra mire nagynehezen a pöttöm kocsit a garázs bemenetre párhuzamosan vonalba sikerült behozni. Őrület.
És az ilyen forgalomban vezet. Nyilván nem fog gyors hajtani..
Ennél rosszabb:
https://www.youtube.com/watch?v=Bi1AD7aTOtI

(#28) bkercso válasza angyalpc2 (#27) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt a nők nagyon nagy százaléka nem tudja; nem is hinnéd.
Vegyél neki egy korményozható technic legót, mielőtt megtalálja a kocsidat! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) troller válasza angyalpc2 (#27) üzenetére


troller
senior tag

Asszony helyett sokszor én állok ki a garázsból, különösen ha valami olyan helyre megy, ami idegesíti. Két kocsi közé tolatást meg se próbál. Pedig amúgy nem mondanám rá, hogy különösebben rosszul vezet. Röhej, hogy neki anno elsőre meglett a jogsi én meg harmadikra mentem csak át. :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#30) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Úgy emlékszem egyirányú úton megkülönbözető jelzéssel jöhetnek szembe.

(#31) PitLee


PitLee
őstag

Hivatásos soförként én anno kb a pályafutásom 2 évében feladtam minden előzékeny gesztussal, a Kressz nagyon szépen elnavigál a forgalmi helyzetekben, nem kell hozzá még extra kiegészítés.
A gond, sokan félre értik és az kishíjján az orrod előtt "nyírják ki magukat".

Manapság néha már "parázom", ha jobbra kell indexelnem (címre érkezek, megállok..ect) mert sokan azt hiszik nekik jeleztem, hogy mehetnek.
Pl. régen ha egy kereszteződésben jeleztem, hogy én elengedem, gyakori volt hogy emberünk úgy índult neki hogy akkor a másik sáv is tuti szabad, egy ilyen szituban telt be a pohár és montam én nem fogok többet jelezni vagy előzékeny lenni.

Páran írták már, de NE fogadj el semmilyen előzékenységi gesztust "készpénznek", ugyan úgy meg kell győződnöd róla, hogy pl. előzhetsz vagy nem.

(#32) Lord Myn válasza adlersson (#14) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Őszinte leszek, ez az ami nálam soha sem működött (26 éve van jogsim és 700e< km-t vezettem eddig), de én mindig benézek az egyirányú utcába is szembe, ill. ha valaki indexel akkor sem megyek ki elé, mert hátha egyenesen megy tovább (vagy neadjisten' ellenkező irányba fordul be, az évtizedek alatt volt ilyen is!) és főutvonalon is lassítok a kereszteződésnél, hátha meg kell állni a KRESZ-t kevésbé vágó sofőrtársak előtt. Azt hiszem ennél defenzívebb már nem lehetek... :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#33) Gargouille válasza Lord Myn (#32) üzenetére


Gargouille
őstag

Az indexelést külön imádom. Szerintem egyáltalán nem is oktatják már, vagy túl bonyolult a mai vezetőknek, nem tudom, de rengeteg olyat látok, hogy

a., egyáltalán nem indexel soha semmilyen körülmények között sem
b., kint hagyja az indexet, de vígan hajt tovább több keresztutcát is elhagyva
c., körforgalomba behajtáskor indexel, onnan kihajtáskor nem
d., kanyarodik az út (de nincs leágazás vagy mellékutca, csak követi az út ívét) indexel...

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34) konci79 válasza Gargouille (#33) üzenetére


konci79
őstag

e: bevágja a féket előtted, nem érted mi van, és mikor már kanyarodik, akkor kirakja.

(#35) CounterBoci válasza Gargouille (#33) üzenetére


CounterBoci
senior tag

f: balra indexel, de jobbra húzódik le ill. fordítva. (Asszonyból is ki kellett nevelni, meg még sok mást is. Felpofoztam volna az oktatóját.)

(#36) Mr X válasza CounterBoci (#35) üzenetére


Mr X
veterán

Mindenki teherautósofőr. A legutolsó kis Yaris is úgy kanyarodik mostanság, hogy a sáv ellentétes felére húzódik, mint amerre le akar fordulni.

[ Szerkesztve ]

(#37) woodworm válasza Mr X (#36) üzenetére


woodworm
veterán

Előttünk pl. elbaszták az útszegélyt és túl szűkre vették a bejárót, tehát én mindig a felező mellé húzódok jobbra kanyarodáskor.

(#38) Mr X válasza woodworm (#37) üzenetére


Mr X
veterán

Gondolom leesett, hogy nem az olyan helyzetekre gondolok, amikor szűken kell lefordulni, hanem amikor van hely bőven.

(#39) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Noh, en ezert nem indexelgetek senkinek, nehogy aztan belerangassanak valamibe, amihez semmi kozom. Ha a mogottem jovo ugy gondolja, elozzon meg, elotte lehuzodom jobbra, hogy kilassaon, ha kell, lassitassal segitem is az elozeset, de en nem indexelgetek senkinek.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.