Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ha nem találsz semmit, akkor csak írd be hogy minta és teleszórja az arcod mintával a google, ha esetleg nincs ideged keresni letölthető dokumentum verziót, akkor beszerzel egy szövegszerkesztőt pl.: libreoffice-t és hasonlóra megszerkeszted a sajátod. Ha ehhez is türelmetlen vagy akkor google dokumentumokban van szövegszerkesztő onilne felülettel.

(#2) Jack Hunter válasza KISDUCK (#1) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Köszönöm a tippet, nagyon jó! :R

(#3) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Canva.com-on, kismillió ingyenes, jól kinéző template van. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#4) Jack Hunter válasza pepe091 (#3) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Erről is most hallok először. Kár hogy a sima Google keresés nem dobja fel. Köszönöm! :R

(#5) scream


scream
veterán

Esetleg, hátha segítséget nyújt az elindulásban - https://gerillaoneletrajz.hu/ ingyenes előadás(ok), segítség és konzultáció (ma is lesz egy pont, pár perc múlva). A CV-det nem fogják megírni helyetted, inkább a gondolkozásmódot és hozzáállást próbálják finomhangolni.

Amúgy szerintem nem érdemes túlgondolni az önéletrajz kérdést, megnyitsz egy Word-öt (ha az nincsen, akkor LibreOffice Writer) és nagyjából összeszeded azokat az eredményeket, amik a kinézett pozícióra érdemben hozzájárulhatnak a sikeres felvételedhez/nagyobb fizetéshez. Legyen egységes, rendezett és átlátható, nem kell rá a csicsa (hacsak nem vmilyen grafikus irányban van az ember, ott nyilván előny, ha jól néz ki/szép), legyen egyértelmű.

Ihletnek Google képkeresővel szerintem gyorsan találni 1-2-t, amit Wordben se nehéz összedobni.

Cookie témában meg tudom ajánlani: i-dont-care-about-cookies böngésző kiegészítőt. Többnyire szerintem jól működik (és ha tudja, akkor nem az accept all-t nyomja).

(#6) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Azt hittem elsőre javasolják, de legalább akkor én segíthetek :)
Europass

Kicsit nehézkes a regisztráció, de a legprofesszionálisabb portál. Automatán menti a rendszer, később is vissza tudod tölteni, több nyelvű, doksikat lehet feltölteni stb.

(#7) Blasius0704


Blasius0704
tag

Elég specko iparágam van, illetve senior management pozik, de körülbelül 300 fontot fizettem most ki egy cv-coverletter-linkedin optimalizációért egy tanácsadónak- minden pennyt megért a munkája.

Senkinek nincs ingyenes ideje, és lehet hogy ez egy automata rendszer volt, de azt is le kellet fejleszteni és üzemeltetni is kell.

Ez egy befektetés, magadba és a leendő munkakörülményeidbe.

Ha pedig kék galléros munkát keresel akkor nyiss ki egy word/pages templateet.

3 kávé árán meg ne akadjuk fenn.

(#8) bkercso


bkercso
nagyúr

Hát emberfóbiáért sokaknak nem kell a szomszédba mennie. Nem tudod megszüntetni, csak szokj hozzá, üdvözöld, amikor rádtör, hogy "már megint itt?", aztán akkor talán tudsz majd tőle egy kis távolságot tartani, nem hat már rád olyan elemi erővel. Nem kell utálni, mert biztos oka van, csak figyeld meg, ismerd ki! Ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget, mert attól még nem állhat meg az élet! (Nem csak úgy mondom. :B )

A CV-ben szedd össze a megpályázott álláshoz szükséges infókat magadról, időrendben visszafelé (legfrissebb legfölül), illetve a munkatapasztalatok alatt a képesítéseket, releváns érdeklődési kört stb. relevancia szerint, a legfontosabbakat legelőre írva. 1-2 oldal terjedelmű legyen, ne hosszabb, mert az hiba! Jól áttekinthető legyen, ez a lényeg! A fotó pedig fekete-fehérben is nézzen ki jól, látható legyen nyomtatásban is! Mosolyogni nem kötelező, elég annak látszódnia, hogy normális tekintetű, összeszedett ember vagy. Az interjún is az az egyik legfontosabb, hogy lehet-e veled beszélni, szót érteni, normális és őszinte vagy-e. Ez egyáltalán nem adott mindenkinél, szóval önbizalom!

Ha ilyen kötelező kérdés jön, hogy mik a hiányosságaid, akkor valami közepes, egyáltalán nem nagy de nem is bagatell dolgot kell mondani, mintha nem készültél volna rá előre, tehát kis gondolkodás után. Szóval "összeírsz" 3 negatívumot magadról, amik nem pozitívumok, de együtt tud vele élni a munkáltató...
Az érzelmek meg nem a munkahelyre valók, és pláne nem az interjúra.

Ha több eltérő állást pályázol meg, készíthetsz nekik külön önéletrajzot, mert egyikhez ez lehet hangsúlyos, míg a másikhoz az.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#9) Luck Dragon válasza bkercso (#8) üzenetére

Ezek tényleg hasznos tanácsok.
Hasonló cipőben járok(tam) én is az elmúlt hetekben . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Ghoosty


Ghoosty
őstag

", aztán két-három hónap fizetés nélküli mindenkinek."

Nem tudom, bele akarsz-e állni a dologba, de ez nem lehet egyoldalú. A munkáltató nem küldhet el fizetés nélküli szabadságra, csak akkor, ha közösen megegyeztek róla.

"csakis a munkavállaló kezdeményezheti, a munkáltató semmilyen esetben sem kötelezheti a munkavállalót fizetés nélküli szabadság igénybevételére. Így, ha a munkáltató nem tud munkát adni a munkavállalónak, jogellenes, ha egyoldalúan küldi a munkavállalót."

(#11) freeknight válasza Ghoosty (#10) üzenetére


freeknight
őstag

Ez így van, ez a fizetésnélküli a covid idején lett nagy "divat", nyilván az a célja a munkáltató részéről, hogy megússza a végkielégítést. És sokan nem tudják, hogy ez szerencsére egy kétirányú dolog, ha a munkaválló nem egyezik bele, akkor csengetni kell.

(#12) total90


total90
veterán

"Ott dobtam le az ékszíjat, amikor mindezért volt pofájuk 3000 forintot elkérni. Egy önéletrajzért?"

Most komolyan? Te dolgozol ingyen? Biztosan nem. Valaki dolgozott azzal a dokumentummal, megcsinálta a platformot... ezt kell megfizetned, jogosan.

Nem mellékesen a neten megtalálsz minden infót ingyen, hogy miként érdemes megcsinálni egy CV-t. Szóval vagy ez az opció, vagy fizetsz annak, aki időt szakított erre.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat! :R

Nekem végkielégítés nem jár, mert nemrég jöttem ide vissza. Igazából ennek a fizetés nélküli szabinak nincs is sok értelme, mindenki pénzből él, nem mondhatom azt aboltban, hogy bocs, jelenleg szabin vagyok, majd fizetek.
total90:
Persze, igazad van, ha innét nézzük, jogos. Másrészt meg ahogy írtam is, ha pénzbe kerül, jó lenne ezt előre jelezni. Akkor el tudnám dönteni, akarok -e fizetni vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#14) Luck Dragon válasza Jack Hunter (#13) üzenetére

Lényeg , hogy ne add fel, keresd a pozitívumot és az itt kapott segítségeket tessék át fontolni . Akkor már nagy baj nem lehet :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) Xpod válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


Xpod
addikt

Word beépítetten is tartalmaz önéletrajz sablont.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#16) bkercso válasza Xpod (#15) üzenetére


bkercso
nagyúr

A word is fizetős. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#17) janeszgol válasza scream (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

De, túl kell gondolni. Nekem sok állásom volt, 13 év alatt 12-13. Néha én váltottam, néha engem váltottak.
Sokszor voltam munkanélküli, sok tapasztalatom van munkakeresésben és önéletrajz írásban is. Én az utóbbi alkalommal szakembert kértem fel, hogy állítsa össze az önéletrajzom velem együtt. Sikeres is lett a dolog.

Nem mindegy mit, mennyit és hogyan írsz bele. Nem mindegy az időbeli sorrend sem. (Nem előre, hanem vissza az időben kell felírni. Ezt sem tudják sokan.) Na meg azt sem, hogy kötelező a motivációs levél. Nyilván segédemberként nem kell. Vannak olyan szakmunkás állások, ahova már kellhet. Diplomás poziban gyakorlatilag kötelező.

(#18) janeszgol válasza bkercso (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezek jó tanácsok.

(#19) freeknight válasza janeszgol (#17) üzenetére


freeknight
őstag

A motivációs levélnek legalább annyi értelme van, mint a fizetési igénynek. Mégis miért szeretnél nálunk dolgozni? Hát a pénzért baszki, lehetőleg minél többért, ennyi. Mivel ezt természetesen nem írhatod le, innentől kezdve kb az egész motivációs levél egy hatalmas bullshit halom, annyit is ér. A 2010-es évek elején, mikor elkezdtem melózni boldog boldogtalan kérte, de már évek óta nem találkoztam ezzel a szokással, azt hittem már kihalt.
A pénz melletti egyéb motivációdról beszélgetni tökéletesen elég az interjú, mind a cég, mind a te dolgodat megkönnyíti egy ilyen felesleges kör elhagyása.

(#20) bkercso válasza freeknight (#19) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem se kell.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21) scream válasza janeszgol (#17) üzenetére


scream
veterán

Aránylag sok helyen és formában megfordultam (diák/rész, majd teljes munkaidő, alkalmazotti és egy ideje már válallkozóként) és nem tudom megerősíteni. Se a túlgondolás részét - a HR (és az adatbányász botok) utálja az átláthatatlan/csiricsáré önéletrajzokat, amik általában hiába szépek, nem úgy tartalmazzák az információt, hogy azt érdemben lehessen hasznosítani - pl.: van 5 pötty, amiből 4 van beszínezve, mellette egy technológia neve - ez mit reprezentál? - , se a motivációs levél résézét - eddig se itthon, se külföldön soha nem kértek motivációs levelet, se tőlem, se az ismerettségi körömben.

"Nem mindegy mit, mennyit és hogyan írsz bele. Nem mindegy az időbeli sorrend sem. " - Igen, de általában a túlgondolás része nem ennél a résznél történik, mert azért egy nem visszafele haladó időrendben rendezett CV-t is át tud látni egy HR-es/manager, ha amúgy olvasható a formátuma.

Persze tudom, IT az más világ.

(#22) janeszgol válasza freeknight (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem. Egy motivációs levélbe nem azt írjuk, miért szeretnék náluk dolgozni. Persze megemlítheted, hogy miben szeretnél fejlődni, esetleg ott mit vársz, de olyat, hogy miért szeretnél náluk dolgozni. Aki munkáltató ilyet kér, azt skippelni kell.
A magyarok tényleg nem értik a ML értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#23) janeszgol válasza scream (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Egy önéletrajz max egy oldal. Nagyon max. Nem több. Od bele se írjuk hol mit csináltunk, mert el se olvassák, megy a kukába az egész. Szépen tételesen fel kell sorolni a munkahelyeket pozícióval, és egyet-kettőt egy motivációsban kifejteni.
Ha a HR-nek megakad a szeme a te volt munkahelyeden, pozíciódon, akkor elolvassa a motit. Ha nem, akkor tök mindegy.

(#24) scream válasza janeszgol (#23) üzenetére


scream
veterán

Nem tudom milyen irányban dolgozol, de IT-nál nem így megy.

(#25) janeszgol válasza scream (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

IT. :)

És de, jobb helyeken így megy.

[ Szerkesztve ]

(#26) bkercso válasza janeszgol (#25) üzenetére


bkercso
nagyúr

Motivációs levél minta

Régóta szenvedélyem biztosítani a megélhetést családom számára - beleértve jómagamat is. Munkahelyem megszűnése esetén erős motivációt érzek új munkalehetőséget találni, így jutottam el (többek között) önökhöz is. A munka nem büdös számomra, azonban - érthető okokból - kerülöm a kellemetlenkedő, lusta vagy ostoba kollégákat, illetve ki nem állhatom a mérgező főnököket. Szükség esetén még számomra értelmetlennek tűnő vagy adminisztratív jellegű munkákat is elvállalok és a szükséges mértékben el is végzek, amíg nem találok helyette jobbat.
Erősségeim:
- Jó csapatjátékos vagyok, ám önállóan (értsd: egyedül) még jobban szeretek dolgozni
- Őszinte vagyok
- És pontos is
Amennyiben felkeltettem érdeklődésüket, kérem keressenek bizalommal!
(Az esetleges helyesírási hibákért vagy elgépelésekért szíves elnézésüket kérem!)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) scream válasza janeszgol (#25) üzenetére


scream
veterán

Miért gondolod, hogy amit te tapasztaltál/tudsz, az a "jobb"? Vagy attól lesz egy hely "jobb" mert alátámasztja a nézetedet a kritériumként állított kötelező motivációs levéllel (ami amúgy szakmai szempontból kb teljesen irreleváns) vagy azért, mert te ott dolgoztál/dolgozol? :F

Én is voltam "jó" helyeken, mégse kellett semmilyen motivációs levél. Sőt, nem is én kerestem őket, hanem ők kerestek engem a lehetőségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#28) janeszgol válasza scream (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Az már megint más, ha téged keresnek. Akkor ez az egész önéletrajzos dolog nem játszik, kimarad nálad a nulladik lépés.
Én hiszek a motiban, és egy kellően jól megírt motivációs levélnek igenis helye van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#29) Freiherr


Freiherr
őstag

Nincs végzettséged? 8 általános?
Akkor rá kell feküdni a targis témára, nem kérdés. Minél több céghez bemész személyesen, lássák hogy nem egy böszme vagy.
Ezeket a leveleket meg CV- ket hanyagold a te helyedben, a személyes kontakt az igazi, telefonos érdeklődés is jobb megoldás ezeknél.

XXX

(#30) UnA válasza janeszgol (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

"A magyarok tényleg nem értik a ML értelmét."

Ha már így néplélek szintjén meg lettünk szólítva, igazán kifejtheted nekünk, mire jó egy motivációs levél.

Egy kicsit több időt töltöttem a munkában eddig mint te, de csak egyszer kértek tőlem ilyesmit - ott kinevettem őket... ;) Mindig a HR fontoskodását láttam ebben, és ahol én követem a híreket, ott pont az látszik, hogy máshol is egyre kevésbé kérik.

(#31) KISDUCK válasza Freiherr (#29) üzenetére


KISDUCK
addikt

Önéletrajz azért kell, mert ha az ember még a legegyszerűbb munkára is jelentkezik akkor is vagy el kell küldeni email-ben vagy fel kell tölteni a cég/vállalat weboldalára és csak utána jön a személyes találkozó, de ez még a kisebb 100 főt foglalkoztató helyeken is így megy a tapasztalataim alapján.

(#32) Luck Dragon válasza janeszgol (#28) üzenetére

Motivációs levél tapasztalataim szerint akkor érvényesül igazán ,mikor egy helyre kettő fő esélyes és ilyenkor döntőképességű lehet referenciái mellett .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) PDA_FAN válasza janeszgol (#22) üzenetére


PDA_FAN
tag

"A magyarok tényleg nem értik a ML értelmét."

Nem bizony. A motivációs "levél" teljesen értelmetlen és felesleges a magyar munkaerőpiacon. A munkavállalók 99%-a nem az önfejlesztése, a szakmai lét kiteljesedése végett keres és vállal munkát, hanem a megélhetéséért. Ha egy buzgó pályakezdő HR-es ezen mégis fennakad, az nem a munkavállaló hibája.

(#34) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Az önéletrajz tartalmi részének egyik legfontosabb szabálya: mindig azokat a képességeidet, tapasztalataidat hangsúlyozd, amelyek az álláshirdetésben szerepelnek.
Még ennél is fontosabb a megfogalmazás: ha cipőfelsőrész készítőt keresnek, ne azt írd, hogy suszter vagy, mert az 1 bites HR-esnél fennakad az önéletrajzod. Ha targoncást keresnek, ne azt írd, hogy te emelővillás rakodógép tanfolyamra jársz :-)

(#35) Luck Dragon válasza PDA_FAN (#34) üzenetére

"mert az 1 bites HR-esnél fennakad az önéletrajzod"
Értem én amit írsz, ami szuper is. De ha már az adott pozícióra meghirdetni kívánt elnevezéseket sem értik ,akkor maga a hirdetést hogyan írják meg? Ha azt a munkavállaló elolvasva egyből kitudja szerintem szúrni, ha az adott hirdetésben ilyen jellegű problémák vannak jelen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) 8th válasza freeknight (#19) üzenetére


8th
addikt

+1

Életem első interjúján a miért szeretne itt dolgozni kérdésre simán rávágtam, hogy "mert nincs más". Vágott egy arcot a csaj az asztal túloldalán. Aztán beszélgettünk pár percet és elbúcsúztunk egymástól. Még azon a héten visszahívtak, hogy enyém az állás. Szerződéskötésnél mondta a nő, hogy én voltam a legértelmesebb a jelentkezők közül. El is kapott a röhögés. Nő néz rám zavartan. Mi az? Á semmi... azon tűnődtem, hogy milyen lehetett a többi jelentkező ha engem választottak. Itt már nevetett ő is. Inkább ne tudjam meg. Oké. :D

(#37) bkercso válasza PDA_FAN (#33) üzenetére


bkercso
nagyúr

"A munkavállalók 99%-a nem az önfejlesztése, a szakmai lét kiteljesedése végett keres és vállal munkát, hanem a megélhetéséért."
Így van. Aki meg mégis, az hamar rájön, hogy itt leginkább csak az utóbbi lehetséges. Ennek egyik oka a tökkelütöttség nagymértékű elterjedése, a másik meg, hogy minden havi szinten változik a fejed fölött és azt se rudod, mi történik körülötted egy multiban. A harmadik ok, hogy a kiteljesedéshez sokáig kéne egy területen (egy munkahelyen) maradni, ám ekkor a fizud nem marad versenyképes. Elnézheted, ahogy veszik fel melléd a pályakezdőket a tiednél magasabb fizuért és nem érted a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy a motivációs levél mennyire hasznos vagy sem, azt én sem tudom.
De egy ajánlólevél az előző munkahelyről szerintem nem árt. Nyilván csak akkor, ha nem "durva@nyáddal" léptél ki az előző helyről. Egy normális főnök/cég megcsinálja neked. Nem biztos, hogy ez sokat jelent, nem biztos, hogy emiatt vesznek fel valahova, de kb semmibe nem kerül, és valahol plussz pont lehet.

(#39) bkercso válasza icemad (#38) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ilyesmiről még csak nem is hallottam eddig. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40) icemad válasza bkercso (#39) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos én is későn tudtam meg, hogy van ilyen. Kb 20 éve dolgozok külföldön, pár helyről jó lett volna, ha van, mert spec munkát csináltam. És ugyanígy jó lett volna pár helyre a jelentkezés mellé.

(#41) bkercso válasza icemad (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nyugaton ez divat, pl. UK-ben, azt tudom. :K De itthon nem hiszem, hogy bárki is komolyan venné az ilyesmit. Más a morál.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#42) Hieronymus válasza icemad (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Induljunk ki abból, hogy az a személy aki felveszi a munkatársakat is ember.
Se kedve se ideje egy "Háború és béke" terjedelmű iratanyagot átnézni.

Első lépésben azt akarja tisztázni, elméletileg alkalmas a jelentkező az elvégzendő feladatra vagy sem
Ha az alkalmatlanság irányában dönt, nem fog tovább olvasni. Nem érdekli az előélet, mint ahogyan a hobbi sem. A jelentkező kapni fog egy köszönjük, de... formanyomtatvány választ. (Jobb esetben)

Ha alkalmasnak ítél a munkakör ellátására, van két perc olvasási ideje. Ennyi lehetőséged van elhitetni. hogy te vagy a főnyeremény a cég részére. Ha ezt sikerül elhitetni, akkor tied a munka. A többit esetleg érdeklődésből olvassa el az illető. Esetleg.
Ha döntés szükséges a több megfelelő ember között, akkor lesz esetleg jelentősége a többi leírt dolognak.
De egy beszélgetés sokkal több információt ad a jelentkezőről, mint egy konzerv szöveg.

Szóval röviden és tömören add az információt magadról. És a rád jutó 2 percben hívasd meg magad egy beszélgetésre. A másik két perced élő beszélgetésben többet ér az ajánló és motivációs leveleknél.
Ezeket, ha van viheted magaddal és átadhatod.

Egy többszemélyes/több személy közötti döntés esetében a tiedről tud, mert kézbe kapta. A többekét vagy olvasta vagy sem. (De leginkább a kezébe sem fogta olvasás céljából.)

Ha akarod a munkát, de nem teljesen illesz bele a munkakörbe, van egy extra dobásod. Személyesen vidd be és add át a jelentkezést. Érdemes elmondani, hogy kicsit utána olvastál a cégnek és személyesen is meg akarsz győződni, hogy jó döntés számodra, ha itt vállalsz munkát.

Az előző munkahelyekről vagy jót vagy semmit ne mondj. Szerettem ott dolgozni, de tönkrement.. Egy meghatározott munkára vettek fel és a munka elkészült. Nem volt értelme tovább maradni a cégnél. ...

A legrosszabb ajánlólevél a korábbi sok munkahely. Erre érdemes előre gondolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#43) Hieronymus válasza bkercso (#41) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A nyugati, főleg amerikai cégek esetében figyelembe veszik az ajánló leveleket. Egyfajta biztosíték a megbízhatóságra.
Németországban nem ajánlólevél van, hanem bizonyítvány. A munkavállaló egy rövid jellemzése, amit át vihet a következő munkahelyre. Keményen ki tudnak tolni a távozóval. Egy mondat elég, hogy összeférhetetlen a munkatársakkal és/vagy az ügyfelekkel. Illetve eszköz a munkáltatónak. Ha most elmegy a munkaerő, akkor nagyon jó zeugnist kap. Sőt a munkavállaló kérhet köztes bizonyítványt, ha kér. Ezzel emelheti az esélyét már jelentkezéskor.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44) UnA válasza icemad (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

Az ajánlás jó dolog lehet, már én is írtam kollégáknak, akik elmentek - persze csak annak, aki tényleg jó volt ;)

(#45) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Egy dolog még nem került szóba: fénykép

Több állást hírdettem már meg, és a legelső (nálam) a fénykép. Ha az béna, akkor nagyon pöpec önéletrajznak kell lennie ahhoz, hogy behívjam egy személyes elbeszélgetésre.
Az az elképesztő, hogy az emberek 80%-a rettenetes képet illeszt be a cv-jébe. Nőknél vagy valami iwiw korabeli pózolós, mutogatós, vagy tükörből valamit lövök és kész, vagy a 20 évvel ezelőtti igazolványkép. Katasztrófa.

A másik amit nagyon szeretek, az ha wordben küldi a motivációs levelet / önéletrajzot. Lehet, hogy el se olvasom, de a helyesírást biztos megnézem, plusz hogy a középre igazítást nem-e 20 db space-el oldotta meg a delikvens. (Irodai munka)

(#46) PDA_FAN válasza Luck Dragon (#35) üzenetére


PDA_FAN
tag

"De ha már az adott pozícióra meghirdetni kívánt elnevezéseket sem értik ,akkor maga a hirdetést hogyan írják meg?"

Hát úgy, hogy a szakmai követelményeket nem a HR-es írja meg, hanem az a vezető, akinek a csapatába embert keresnek. Eleve nem várható, hogy egy HR-es a CNC esztergálástól a webprogramozáson át a számvitelig mindenhez értsen, és mindegyik területen képes legyen szakmai előszűrést végezni. Viszont a gyakorlat, hogy ezt mégis sok helyen elvárják a HR-estől, aki a beérkező önéletrajzokat a korábban említett dummy logikával fogja előszűrni. Ha megtalálja azokat a kulcsszavakat, amelyek az álláshirdetésben is szerepelnek, akkor továbbjut a pályázó. Ha nem, akkor valószínűleg megy a kukába. Jobb esetben csak "iktatja", azaz beleteszi egy többé soha meg nem nyitott mappába az ilyen önéletrajzot.

Jártam már úgy, hogy a csoportomba kerestünk embert, és az ötödik félhülye pályázó után derült ki, hogy a HR-esünk szorgalmasan szelektált, csak éppen fogalma sem volt a szakmáról, így a külalak és az általa fontosnak vélt szempontok alapján válogatott. Miután bekértem a korábban félretett CV-ket, igen hamar rábukkantunk azokra, akik CV-írásban ugyan nem voltak a HR által elvárt szinten, de a szakmai előéletük, tapasztalataik alapján alkalmasak voltak a meghirdetett állásra.

(#47) PDA_FAN válasza mustang08 (#45) üzenetére


PDA_FAN
tag

Ez érdekes, mert engem például a fénykép érdekel a legkevésbé. Egészen unszimpatikus embereknek lehet jó fényképarca, és csak a személyes találkozón veszed észre, hogy egy antiszociális, nárcisztikus, netán enyhén pszichopata pályázóval van dolgod.
Úgyhogy én behívom azt is, aki a CV alapján ígéretes, de a fényképén esetleg Pumukli vagy Garfield látható.

(#48) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Pont ezt akartam írni, 2 hónap fizetetlen?
Max akkor ha valami súlyos kb elbocsátást maga után vonó szabályszegés van és felfüggeszt.
ÉS azt meg is kell indokolni.

De aki ki van szolgáltatva alja munka..azokkal bizony kibasznak.

(#49) angyalpc2 válasza PDA_FAN (#47) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

És ennek ellentéte...
Munkám során tapasztalatból... akire azt gondoltam volna hogy nem segít, mert milyen zűrös arc...az a legjobb fej.

(#50) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Motivacios levelnel sokkal tobbet er az elozo helyed ajanlasa, illetve referenciak az elozo helyeidrol.
A fenykep kenyes tema, mert GDPR ala tartozik, ebbol fakadoan nyugaton inkabb az a szokas, hogy bekuldod a CV-det fenykep nelkul es megjegyzesbe irod, hogy fenykep keresre elerheto. Magyarorszagon is vannak olyan nagy nyugati multik, akiknel a managerek meg egymas kozott sem oszthatjak meg a jelentkezok CV-it, hanem ertesitik a jelentkezot, hogy esetleg mas teruletet jobban fed a CV-juk.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.