Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Hieronymus válasza Jack Hunter (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy Toshiba tévé vásárlása után döbbentem rá, hogy szép a nagyon lapos tévé, de a hang is nagyon lapos ami kijön belőle. Azonnal megrendeltem az akkor legolcsóbb 5.1 Samsung házi mozi erősítő szettet.
Nem tévedtem. A hangzás jelentősen javult. Az 5.1 is hozta az elvárásokat.
Később sikerült megmentenem egy régi Harman Kardon AVR szettet. Sajnos a HDMI még hiányzott a bemenetek közül. Viszont a satellite hangdobozok leváltották a Samsung műanyag kockáit.
Ekkor jöttem rá, hogy a Samsung erősítője sokkal jobb mint amit a saját hangszóróival produkál.
A Samsung maradékát váltotta egy Denon AVR X1600H erősítő. Ekkor került a rendszerbe a már meglévő hangfalpár. Nem nagy dobás, Helyi budget termék, kétutas hangfalpár. Az árához képest kiváló hangzással.
A center hangsugárzó is cserélve lett egy teljes méretűre. A 7.1 felálláshoz megmaradtak a H-K satellite hangsugárzói. A hátsó és felső hangszórók nem igényelnek kiemelkedő hanghűséget.
Ami jobban hiányzik az, a hátsó mélynyomó. Az, hogy a mély hangok esetében nincs irányhallás, az nem teljesen igaz. Mivel a hanglemezek barázda átszakadását meg kellett előzni, a mély hangokat monó hangként vágták a lemezbe. A megszokás nagy úr, maradt a monó mély hangzás.
Azt viszont meg lehet hallani, hogy elől vagy hátul történik a robbanás.
Ha egyszer sok felesleges pénzem lesz, az első hangfal pár megy hátra és előre HI-RES audio minősítésű hangfalpár lép a meglévő helyére. Nem várok jelentős hangzás javulást. Ahhoz a hallásomat is javítani kellene. :D De kíváncsi vagyok a hangzás változás mértékére.

Az érdekes, hogy régen hangkártyával adtak olyan hangdemó programot, amivel egy méhecske hallhatóan körül repülte a fejet, Mindezt egy kis hangszórópárral.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.