Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

Nem elég, hogy izomlámpának olvastam, még a címlap kép is tüzesen világít. :DDD

(#2) Richie86


Richie86
senior tag

Nem semmi lapka :)

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem jó lössz ez.
Bár bevallom a 4+4 es megoldást nem igazán értem.

Vagyis hogy mondjuk az energiatakarékos klasztert mennyire fogja használni.

[ Szerkesztve ]

(#4) rodrigez válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


rodrigez
senior tag

Inkább 4+4-et írj, mielőtt még ötleteket adnál a MediaTek-nek! :D

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kisebb energiaigény, jobb akksi

Majd "elpazarolják" a gyártók másra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) Cathulhu válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

Gyakorlatilag szerintem mindenki ezt hasznalja mar a piacon, a Qualcomm volt az utolso majdnem, aki bevezette, meg az Apple is attert, ugyhogy szerintem van gyakorlati haszna, nem csak a magszam noveles.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#7) Shyciii


Shyciii
veterán

"Az Adreno 540 leginkább egy optimalizálás, amivel az alaparchitektúra hatékonyságát növelték a tervezők."
"...az Adreno 530-hoz képest nagyjából 25%-os a teljesítménybeli előrelépés."

Elég hanyagul csaphatták össze az 530-ast, ha szimpla optimalizálással 25%-os növekedést lehetett elérni.

(#8) Palibá


Palibá
tag

Jó sok geek információ van a hírben, aminek a tizedét sem érti az emberiség 99,9%-a, de a lényeg pont kimaradt!

AKKOR MOST MENNYIT IS FOG TOLNI ANTUTUBAN???

:DDD

Ja, és persze: hány éves a kapitány? :))

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#9) aprokaroka87 válasza Cathulhu (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak most abban nem vagyok biztos hogy a 8 mag mehet-e egyszerre.

Benchmark progik gondolom úgy mennek.

De mondjuk van pl olyan játék ami mondjuk 8 magot ki is használ?

(#10) Márton


Márton
nagyúr

Na végre, akkor jöhetnek a nem playstation2 szintű GearVR appok! :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) vicze válasza Cathulhu (#6) üzenetére


vicze
félisten

Aha akkor két éve nem 4+4 volt a S810... Meg minden közép kategóriás 4+4.
Apple 2+2 ahogy az S820 is, mondjuk maga a kivitelezés teljesen más.

(#12) Csapo83 válasza Márton (#10) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Arra azért még várnunk kell egy darabig.
Tényleg erősnek néz ki ez a lapka de a VR-hez kell a 4K és a minimum 100Hz-frissítési ráta.
Az biztos hogy a jelenlegi 2K kijelzőkön folyamatosabb lesz az élmény de a 4K még nagy falat a mobiloknak, így még nézegetjük a pixeleket egy darabig....

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#13) Cathulhu válasza Shyciii (#7) üzenetére


Cathulhu
addikt

Optimalizalnak az architekturan es a gyartason is ami magasabb orajelhez vezet, es rogton osszejohet, itt a csikszelesseg valtas miatt szerintem inkabb utobbi nyomja a nagyobb sulyt.

#11: kakan is csomot. Azok a SoC-ok kenyszermegoldasok voltak szimpla ARM designnal. A Qualcommnak akkor nem volt sajat implementacioja.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Remélem melegít majd minket télen úgy, ahogy a 805 tette.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) aprokaroka87 válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Adj a 805-höz +5-öt

Amugy a 810 tudomásom szerint a cortex a57 cpu magok miatt volt "bogaras"

(#16) Csapo83 válasza vicze (#11) üzenetére


Csapo83
aktív tag

A 810 4+4-es megoldása nagyon melegedett ezért is dobták. A 820/821 -nél még nem tudták megoldani a 4+4-et így elővették a Kryo-t ismét és megfelezték a magok számát.
Kíváncsi leszek hogy most milyen értékeket fog produkálni valós körülmények közt a 4+4-es Snapi.
Amiről nem nagyon beszélnek az a melegedés, rendben van hogy alacsonyabb de ezen a téren azért van hova fejlődniük bőven.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#17) Márton válasza Csapo83 (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

Természetesen a jelenlegi QuadHD-re írt játékokra gondoltam, hogy azok végre szintet léphetnek.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) HawerKing


HawerKing
őstag

Na majd az uj Exynos iden is lenyomja :D

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#19) macskea válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


macskea
őstag

Azért kell a 4+4 big.little, hogy antutuban magas legyen a multicore pontszám. :P Lehet egy lapka kevés maggal is takarékos, az Apple minden évben bebizonyította. (ma már annyira nem) Nem vagyok benne biztos, hogy ez a fajta félig-meddig megoldás a jó irány. Pár bivalyerős mag, meg egy-két harmatgyenge, ami épp fogadja az értesítéseket, meg a szenzor adatokat már valami lenne.

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#20) aprokaroka87 válasza Csapo83 (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Qualcomm tudomásom szerint mindig is egyedi cpu magokat tervezett az abszólut csúcs SOC-hez.

Kivétel volt a Snapi 810...
Ott azért lett 4+4 mag mert ha jól gondolom a 4 cortex a57 mag nem tudta volna hozni azt a teljesitményt mint amit elvártak tőle.

De ha megnézed akkor igazábol a cortex a57 "ment is a kukába"
Manapság a Cortex a53/72/73 a menő.

(#21) Cathulhu válasza macskea (#19) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ige, nyilvan ezert tert at az Apple is az A10-nel 2+2 magra.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) moleculez


moleculez
veterán

Már csak egy oprendszer kéne ami ki is használja.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#23) macskea válasza Cathulhu (#21) üzenetére


macskea
őstag

Kis matek után kijöhet, hogy 2+2 pont a fele a 4+4 -nek. ;)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#24) rdt89


rdt89
addikt

Ez pont arra jó lapka, hogy az S820-as készülékek árát a bevetésétől kezdve nagyon is lenyomja. Jó ez a soc meg a fejlődés, de szerintem a 652-es Snapi is elég kb. mindenre, az S820 meg saját tapasztalat szerint már olyan erők birtokába volt/van amiket még 1-2 évig nem aknáz ki semmilyen program/játék akár egy időben lévő futtatása sem. Erre a lapkára már elkezdhetnék az AAA címeket is fejleszteni, és nem az azonos címre de run stílusú játékra gondolok, hanem konzol szintűre, akár teszt ként is dobhatnának piacra egy ilyen játékot, mint tette anno az Apex a Forza 6-al és mára már pc-re is megjelenik az anno xbox exclusive játék, de ez már nagyon elkanyarodott eszme futtatás. :)

(#25) aprokaroka87 válasza moleculez (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Aztat mondják hogy ezen már Win10 is mehet.

Kérdés hogy mire tudod majd használni,mert a komoly pc-s játékok nem fognak menni.

(#26) dementor válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


dementor
senior tag

Így van, képes futtatni. De egyenlőre számomra is kérdéses, hogy van-e értelme.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#27) Csapo83 válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Win 10-nek az ARM-es verziója megbukott az X86 pedig emulálva képes futni rajta de annak nagyon komoly hátrányai lennének. + mi értelme lenne mobilon egy PC-re optimalizált rendszert futtatni?

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#28) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Erre a Soc-ra érdemes volt várni,remélhetőleg nem dobja meg túlságosan a telcsi árát. Most h bent okés egy jó dizájnra vadászgatok.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) moleculez válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


moleculez
veterán

Na itt van a kutya elásva. Vagy Droid vagy W10.
Ha már W10, akkor nyilván nem gamer cucc lesz, mármint nem top PC játékok futtatására lesz kitalálva.
Irodai felhasználás? Ha túlnézek az Office-on (azt ma is meg lwhet oldani igen hatékonyan, akár perifériákkal is), és designer, modellező, képszerkesztő munka irányába nézek, akkor el tudok képzelni egy komoly tabot. De ehhez fölösleges W10 emulálva, sokkal inkább az androidot felkészíteni erre, és ilyen appok kihajtására. Kimerem jelenteni, hogy a W10 abszolút életképtelen ultramobil szcénában, még mindig, pedig ha valaki akkor én nagy MS fan voltam, de be kellett látnom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30) aprokaroka87 válasza Csapo83 (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor lesz értelme szerintem, ha az x86 kód emuláció adott esetben jóval gyorsabb lenne mint az Arm kód.

Értsd:Egy csúcs SOC-ban található cpu tudja hozni egy csúcs asztali cpu teljesitményét

(#31) Csapo83 válasza aprokaroka87 (#30) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Na ez azért még olyan messze van mint Győzike a Karinthy díj-tól...

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#32) vicze válasza Csapo83 (#16) üzenetére


vicze
félisten

Eléggé tisztában vagyok vele, ettől a tényeken nem változtat, ahogy írtam nem csak az volt 4+4.

(#33) Csapo83 válasza vicze (#32) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Ebben tökéletesen igazad is van. Én csak arra tértem ki hogy a Qualcomm-nak nem sikerült a megvalósítás túl jól. Akkor is a teljesítményre gyúrtak rá ( rövid tesztekben jó is volt ) de folyamatos terhelés közben már melegedett mint a barom a teljesítményt pedig folyamatosan csökkentette hogy kompenzáljon.
Remélem hogy a 835 nem egy Antutu-ra kihegyezett SOC-lesz megint....

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#34) vicze válasza Csapo83 (#33) üzenetére


vicze
félisten

Nem tőlünk függött, A57+ az adott 20nm ennyire képes.
Ugyan ez volt S4Pro-nál is csak arra már nem emlékszik senki.

(#35) aprokaroka87 válasza Csapo83 (#31) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Olyan egyébként azért sem lesz,mert a hordozható eszközökben akkumlátor van,de mondjuk egy asztali pc konfignál meg nincs.

Manapság inkább az energiaigény/teljesitmény arány fele haladnak.

Telefonos app programozásnál is nem hiába ajánlott hogy ha lehet ne zabálja fel a cpu-t,magyarán a hardverekkel ha lehet "ésszel" bánjanak.

Lehet hogy meglehetne oldani a csúcs pc játékok futtatását is mondjuk egy Win10-es arm alapú telefonon,de ha pl 30 perc alatt lemerülne a mobileszköz akkor lenne értelme?

(#36) Cathulhu válasza aprokaroka87 (#35) üzenetére


Cathulhu
addikt

"Lehet hogy meglehetne oldani a csúcs pc játékok futtatását is mondjuk egy Win10-es arm alapú telefonon"

Akkor lenne egy teljes erteku szamitogep a zsebedben, ami nem lenne rossz, csak dokkolva jatszanal.
AMD-nek volt regen egy igeretes koncepcioja erre, csak nem lett belole semmi. A tabletet a dokkoloba teve megemelte a magok orajelet es a dokkoloban volt +1 GPU amire a CF aktivalodott volna.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37) Csapo83 válasza vicze (#34) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Mások meg tudták oldani a dolgot még ha nem is voltak képesek kipréselni akkora teljesítményt a SOC-ból.
A gyártó is tisztában volt vele hogy az akkori eljárással NEM tudják ezt megoldani így nem menthetőek fel.
Ha egy eszköz nem képes a technológia miatt teljesíteni a teljesítménnyel kapcsolatos elvárásokat akkor még mindig jobb kiadni egy gyengébb de stabil eszközt mint egy nagy teljesítményű de gondokkal kűzdőt.

Lerövidítve ha az A57 20nm-en nem képes valamire és ezzel tisztában vagyok akkor nem erőltetem a dolgot....

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#38) Csapo83 válasza aprokaroka87 (#35) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Ezzel azért nem értek teljesen egyet mert nem csak asztali gépek futtatnak Windowst hanem pl ott vannak a notik is amikben szintén fontos az "akkuidő".

Ha megnézed a "PC-ipart" akkor ott is egyre fontosabb a hatékony működés ( fogyasztás, melegedés, hatékonyság ) és elég erőteljes a fejlődés.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#39) Csapo83 válasza Cathulhu (#36) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Ahhoz hogy "Csús" PC játékok fussanak egy telefonon még sokat kell aludni :DDD

Egy PC szintű GPU-ról ne is álmodjunk mobileszközben főleg ne ezeken a felbontásokon....

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#40) aprokaroka87 válasza Csapo83 (#37) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

#37
Akkor az apple miatt kelett lépniűk.

#38
A Notikban is x86 alapú A processzor.

Ami jelentheti azt hogy lehet hogy pl 25% teljesitmény kell,mindahoz aminek az ARM-nek meg mondjuk 50%.

De van forditott eset is.

(#41) Cathulhu válasza Csapo83 (#39) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem mondtam, hogy realis elvaras, csak hogy mi haszna lenne :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#42) Csapo83 válasza aprokaroka87 (#40) üzenetére


Csapo83
aktív tag

#37 Akkor az apple miatt kelett lépniűk.

Ha nem tudták megoldani jó és ezzel tisztában is voltak akkor ez nem elfogadható indok.
Mit is értek el a 810-el? Kiadtak egy SOC-t ami villámtesztekben hozott egy jó eredményt de ha használni kellett akkor megbukott.
Ezt a mobilgyártók sem vették be és tisztán "parasztvakítás" volt az egész, többet ártott a Qualcomm megítélésében mint ha feladták volna egy évre a benchmark háborút és pl a fogyasztással esetleg szolgáltatásokkal próbálnak meg villantani.

Ez tipikus esete volt annak hogy csináljunk valamit ami Antutu-ban nagyot gurít és akkor is eladjuk ha tudjuk hogy szar a termék.

#38 A Notikban is x86 alapú A processzor.

Tudom!
Azért hoztam fel a notikat példaként hogy X86-nál is fontos az akkuidő mert nem csak asztali gépek léteznek.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#43) Csapo83 válasza Cathulhu (#41) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Biztos eljön az az idő amikor szűkül a szakadék de bezárulni sosem fog. A mobilos SOC-k sosem gazdálkodhatnak majd olyan erőforrásokkal mint az asztali vagy notis CPU-k, GPU-k ( és ne felejtsük el hogy idő közben azok is komoly tempóban fejlődnek ).

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#44) elithun válasza Chp (#1) üzenetére


elithun
őstag

Én full ionlámpának olvastam és fel is kaptam a fejem, hogy milyen érdekesség lesz ez a mobilokba, de nem baj az új CPU-nak is örülök. :DDD

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#45) vicze válasza Csapo83 (#37) üzenetére


vicze
félisten

Nem oldatta meg más sem.
Oldalakon át tudnám írni, hogy mi hogy miért, de most inkább kihagynám.

A userek többségének teljesen lényegtelen volt a szokásosnál minimálisan nagyobb melegedés, és túlnyomó többségben a média által felfújt dolog az egész.

(#46) Aspecter válasza Csapo83 (#43) üzenetére


Aspecter
csendes tag

"... asztali vagy notis CPU-k, GPU-k ( és ne felejtsük el hogy idő közben azok is komoly tempóban fejlődnek )."

Hát azért ebben nem értek teljesen egyet, intel i széria bevezetése óta komolyabb előrelépés szerintem nem volt, és eléggé megállt a fejlődés monitor, GPU téren is. (Főleg hogyha a telefonokhoz hasonlítom!)
Cserébe minden program mind telefonon, mind PC-n egyre több erőforrás igényel, itt meg is jegyezném, hogy mintát vehetnének az almáról.

(#47) aprokaroka87 válasza Aspecter (#46) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

"Cserébe minden program mind telefonon, mind PC-n egyre több erőforrás igényel, itt meg is jegyezném, hogy mintát vehetnének az almáról."

Ez nem teljesen így van.

Sokszor a nagyobb erőforrás igény az együtt jár azzal hogy az adott feladatot pl 3-4x gyorsabban tudja elvégezni.
Persze nem minden a teljesitmény.
De olyan is van hogy hiába van erös hardvered ha a szoftveres részen nem tudsz/nem lehet tunigolni.

Ott van pl a videólejátszás ami nyilván hardverigényes dolog.

(#48) shiftac


shiftac
aktív tag

Már az első bekezdésben szerepelnek a következő szavak: Samsung, akkumulátor. Lássuk meg mi sül ki belőle :D.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#49) Csapo83 válasza Aspecter (#46) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Hát azért nem kis fejlődés volt az elmúlt pár évben GPU fronton. Az intel IGP-k is szépen fejlődtek ami meg az AMD nVidia párost illeti ott is volt bőven fejlődés csak nem a teljesítmény az első már hanem a fogyasztás.

Azt se hagyd figyelmen kívül hogy még azért egy világ választja el a mobil SOC-k ben lévő grafikus magot a klasszikus GPU-k tól ahol brutális számítási teljesítmény van még kihasználatlanul.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#50) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Vajon mennyivel fog növekedni az akku teljesítménye, ha már nagyobb hely marad számára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.