Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oxox


oxox
addikt

Vegre egy Izlandi leiras !!!

Majd otthon alaposan atolvasom. Az arakrol tudsz esetleg valamit mondani.?
szallas, autoberles, repjegy, kinti arak (pl. kaja)

:R
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jó írás nagyon, érdekes lehetett. Nagyon szép vidék, hasonlít az itteni tájhoz, csak összesűrítve egy kisebb helyre :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) gaborbol


gaborbol
őstag

Most csak beleolvastam kicsit, de nagyon szuper helynek tunik a kepek alapjan, lesz ma egy kis idom, akkor elolvasom rendesen, mert nagyon varazslatos hely az biztos.

(#4) bloomberg


bloomberg
tag

mindig is imádtam az északi országokat, annyira undorítóan giccsesek, hogy már holnap itt hagynám mo.-t. :D

Izland is már rég fent van az "ideelkellmennemmindenképp" országokat tömörítő listámon.

Most megerősítést nyert az ottléte, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) patex1983


patex1983
őstag

Festői tájak, nagyon jók a fotók is.
Irigyellek :)

X

(#6) amanoba


amanoba
őstag

csatlakozom az előttem szólókhoz, várjuk a folytatást is. :)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#7) Binczet


Binczet
aktív tag

Nekem mindig nagyon tetszett Izland, már csak a fekvése miatt is. Jó lenne egyszer kimenni és szétnézni. De azért az idei Erdélyi kirándulás se volt semmi.

(#8) rumos14


rumos14
nagyúr

köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

árak:
repjegy Bécsből 420 EUR
terepjáró 8 napra 900+ EUR
szállás 30-50 EUR/nap/fő (2 ágyas szoba, reggelivel, saját fürdőszoba nélkül)
benzin u.annyi mint itthon (no comment...)
kaják drágák, de itthonról vittünk sokmindent

kraftxld: mi neked az "itteni táj"?

[ Szerkesztve ]

(#9) fumirossi


fumirossi
csendes tag

Zseniális írás! Gratulálok az úthoz is és a beszámolóhoz is!

(#10) cszn válasza rumos14 (#8) üzenetére


cszn
őstag

Mi jövőre tervezünk menni, de még nem döntöttünk hogy s mint. Az árakkal kapcsolatban kérdeznék: Ha jól értem akkor 4-en mentetek. Össz költség kb mennyire jött ki így /fő?

Köszi a beszámolót nagyon jó. :R

(#11) V8David


V8David
tag

Gyönyörű! Igazán szerencsés vagy, hogy ez megadatott Neked (irigyellek is rendesen :DDD ).
Én is köszönöm, s várom a folytatást!

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#12) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Mindezidáig semmit sem tudtam az országról. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#13) rumos14 válasza cszn (#10) üzenetére


rumos14
nagyúr

az autóbérlés 4 felé oszlott. a repjegy, a szállás per főben értendő. nem számoltam ki forintra, de 320k körül lehetett fejenként.
lehet spórolni ha sátorban alszik az ember vagy 20 fős szobákban. vagy ha kiseb autót bérelsz, de akkor egy csomó helyre nem tudsz eljutni.

V8David: nem szerencsés vagyok, hanem erre költöttem a megspórolt zsét ;)

fumirossi: nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14) oxox válasza cszn (#10) üzenetére


oxox
addikt

ott vannak az arak:
repjegy Bécsből 420 EUR
terepjáró 8 napra 900+ EUR
szállás 30-50 EUR/nap/fő

ebbol kiindulva olyan 1200-1500eur lehetett (8nap 7ej).
bevallom azt gondoltam, hogy olcsobb mulatsag (igaz foleg az utazas..oda, es ott ami megdobja)...fapados nem jar oda? ..gondolom ennyibol mar lehet valami szervezett ut is kijon... (persze nem ugyanaz, de a folytatast meg varjuk :) )

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#15) V8David válasza rumos14 (#13) üzenetére


V8David
tag

:DDD

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#16) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Régóta szeretnék eljutni Izlandra.
Nagyon szép helyeken jártál, fantasztikusak a képek :R
Várom a folytatást :)

Dave666

(#17) albert8


albert8
addikt

NAgyon szépek a képek :K a leirás pedig nagyon tetszik :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen a gyönyörű képeket és az érdekes bemutatót!! :R

Bár nem elsőkézből :B , de egy villanásnyi infót itt is találni róla. :B Ezen kívül ajánlom még a Wyoming-ról szóló bemutatómat is, ui Wyoming domborzata, éghajlata és természeti kincsei sok tekintetben hasonlítanak Izlandéhoz. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#19) rumos14 válasza talmida (#18) üzenetére


rumos14
nagyúr

láttam az írásod még tavaly, amikor elkezdtem nézelődni, én mondjuk a saját készítésű képekkel dekorált leírásokat jobban szeretem.

USA középnyugat is tetszik, nemzeti parkok, sziklás hegység, de az egy hatalmas terület, nem tudom, hogy lehet bejárni. ez tetszett tavaly Skóciában, meg idén Izlandban, hogy elrepülsz oda, autót bérelsz, és 1 hét alatt be lehet járni.

[ Szerkesztve ]

(#20) rumos14 válasza oxox (#14) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha euróban összegzünk, inkább 1100-1200 körüli.
Fly Niki-vel mentünk, nagyon korrekt légitársaság. nemtom, fapadosnak számít-e, az ellátás nem volt az.
szervezett út: no fucking way, ahogy azt mondani szokás. fele ennyi pénzt sem adnék érte. ha már pénzt és időt fektetek egy útba, az az én ízlésem szerint történjen. behalnék tőle, ha buszon utazva, 2 óránként pisilésre megállva, tucatnyi turista társaságában kellene ezeket a látnivalókat megnéznem, kötött útvonalon és időbeosztással. így annyi időt töltöttünk 1-1 helyen, amennyit akartunk, ha útközben fasza fények voltak, megálltunk fotózni a más számára érdektelen tájat. csak estére kellett odaérni az aktuális szállásra.

(#21) tomab04a


tomab04a
aktív tag

Gratulálok az utazáshoz.Sokkal jobb választásnak tűnik mint a napon sütkérezni jó szokáshoz híven.Gyönyörű képek.

Nincs ekezet.

(#22) buherton


buherton
őstag

A fene egye meg de irigyellek! :((( :D

"a természet által létrehozott látnivalók, mint amit emberi kéz épített"

Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Szinte egyáltalán nem érdekelnek a városok csak a természet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#23) kraftxld válasza rumos14 (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Új-Zéland :)
Itt is vannak gejzírek, hasonló völgyek, brutális szinek, de nem ennyire összesűrítve. Érdekes volt látni, hogy Izlandon milyen közel vannak ezek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Izland nagyon vonzó számomra is, egyszerűen gyönyörű! Én is nagyon szeretem a természet adta csodákat, amelyek sokszor nincsenek is távol tőlünk, csak meg kell látni! :)) Nagyon szép képek is készültek!
Remélem én is eljutok egyszer ide! :)

meg

(#25) kpal


kpal
veterán

szép képek ;)

(#26) Inhuman01


Inhuman01
tag

Gyönyörű, szavakkal nem is tudom leírni. Remlem 1x én is eljutok.

"felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van" WOT nick: Inhuman82

(#27) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Izland gyönyörű szép hely, én is voltam nem olyan rég kint 3 hetet, igaz ilyen iskolai gyakorlat keretében dolgoztam az EIMSKIP cégnél, de több mint 9gigányi kép jött össze a 3 hét alatt és szinte minden fontosabb helyet bejártunk. :B

UPP neked is hogy kijutottál, nemmindennapi élményben volt részed. :C

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#28) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Nem tudod elkepszelnimennyire irigyllek es orulok a leiranak es kepeknek koszi!
remelm nekm picivel szebb idom lesz ha arra vet a sors

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) gaborbol


gaborbol
őstag

Na most volt idom elolvasni az eddigieket, hat nem semmi, bar csak a kepeket nezve is felmerult bennem,hogy ezt legalabb egyszer latni kell egyszer az eletben.
Brutalsian szep :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Az útinaplót még nem volt időm elolvasni de a youtube-os videókat megnéztem és nem találok szavakat. Maga a téma is természetesen önmagában lélegzetelállító, de a videók, a fotók és még a zenei aláfestés is nagyon profin meg lett csinálva, nagy gratula :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31) cszn válasza rumos14 (#13) üzenetére


cszn
őstag

Köszi! :R
Belegondolva azért elég sok szervezést igényel a szállások lefoglalása meg, hogy elég körültekintő legyen az ember, a látnivalókhoz igazítani az egészet... De biztosan megéri. :)

(#32) rumos14 válasza kraftxld (#23) üzenetére


rumos14
nagyúr

aztaa.... mikor mehetek látogatóba? :) nagyon elmennék oda is, csak egy kicsit messze van. melyik szebb, a déli vagy az északi sziget?
Izland kb. Mo-nyi terület, de a belseje telejsen lakatlan és csak terepjáróval közelíthető meg.

(#33) rumos14 válasza adidas4death (#27) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi mindenkinek a szép szavakat. csak bátorítani tudok mindenkit, hogy menjen :)

adidas4death: merre jártál? én közel 40 gigányi nyersanyaggal jöttem haza (raw fotók + videó) :U

Motion_Blur: külön köszi h említed a videókat. sajnos nem lettek az igaziak, állványt kellett volna használni meg a panózás is sokszor túl gyors. de a vágás, aláfestő zene sztem is jó lett :B

cszn: igen, sok szervezést igényel, de nekem megéri. van internet, angolul lehet kommunikálni. megvolt h 8 nap alatt körbe kellett érni, elég könnyen, gyorsan összeállt az útiterv.

(#34) student


student
őstag

szép, bár nekem eszembe nem jutna itt lakni max 1hétre túristának

(#35) rumos14 válasza student (#34) üzenetére


rumos14
nagyúr

én mondjuk egy nyarat szívesen töltenék ott, annyi idő alatt tényleg mindent meg tudnék nézni, de ősszel-télen-kora tavasszal elég barátságtalan az időjárás és hosszúak az éccakák.

(#36) kraftxld válasza rumos14 (#32) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jöhetsz bármikor :)
Teljesen más a két sziget, mindkettő csodáltatos szertintem. Mivel a délin lakunk leginkább it fedezgetjük fel a dolgokat, az északin nem is voltunk 2009 eleje óta. 2-300 km-es körben annyi minden van, hogy az itt töltött 2,5 év alatt rengeteg helyre nem jutottunk még el, bár dolgozni is kell.

Itt is teljesen hasonló, a jobb helyekre csak 4WD vagy 1-2 nap gyaloglás után jut az ember.
Multkor voltunk olyan részen ahol ki volt írva, hogy vigyázzunk, mert a következő benzinkút 198km :D

Egyébként itt van pár kép, hasonlítsd őket össze: [link]

Kár, hogy Izland nagyon kiesik nekünk, majd egyszer talán eljutunk oda is, de itt NZ-n kell legalább 1-1 hónap szigetenként, hogy a legpopulárisabb dolgokat lássa az ember.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Szép volt. Nagyon jók a képek és a lírás is. Engem is észak vonz, de párom miatt rendszeresen délnek megyünk:) Jók az ilyen túrák. Sokkal jobbak, mint a szervezett, pénzbeszedésről szóló turista utak.

(#38) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Jó cikk, grat! :R
Izland is egy olyan hely ahova el akarok jutni mielőtt meghalok :)

Várjuk a folytatást!

Mentalita'

(#39) syC


syC
addikt

Uhh ez gyönyörű! :)

(#40) oxox válasza rumos14 (#20) üzenetére


oxox
addikt

ez igaz lehet....bevallom eddig csak a sajat szervezest probaltunk meg (fokent tavolkeletre) ... folytatas mikor lesz? :B

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41) oxox válasza kraftxld (#36) üzenetére


oxox
addikt

neked volt egy cikked/fenykeped amikor az volt a kerdes, hogy hol keszult, es egy ph!ajtas megmondta meg a gps koordinatakat is?

jahh es annyi, hogy a hortenzianak a szine a talajtol fugg (persze lila nem lesz feher, csak nem biztos, hogy olyan lesz mint ket utcanyival arrebb, ahonnan vette az ember)...csak fyi... :DDD en halvanyzold viragura vadaszok :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42) rumos14 válasza kraftxld (#36) üzenetére


rumos14
nagyúr

hasonló, de azért mégis más, Izland egyes helyeken sivatag szintjén kopár.
de tetszik nagyon Új-Zéland is.

(#43) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a bemutato :)

"There is nothing permanent except change"

(#44) doc


doc
nagyúr

aztamindenit, gyonyoru kepek, elkepeszto videk, felvettem a jovobeli uticelok listajara :R

(#45) Harigata


Harigata
tag

Üdv!

Csak a képeket futottam végig.
Nem semmi helyek, így első látásra.
Eszembe jutott a hegyekről az Utazás a Föld középpontja felé c. Verne-regény.

(#46) joshua7


joshua7
veterán

Részemről is grat, gyönyörű helyek!

Semper Fi

(#47) GabeCivic


GabeCivic
csendes tag

Szep leiras:) hasonlo utat jartunk be mi is 2011 majusaban. Osszesen 9 napot toltottunk izlandon, cirka 4000 km beautozva, de megerte. Mindenkinek ajanlom, gyonyoru taj ès kedves emberek egy nagyon draga oraszagban;)

Elnézést ha nem válaszolok vagy nem reagálok, ritkán vagyok aktív.

(#48) rumos14 válasza GabeCivic (#47) üzenetére


rumos14
nagyúr

merre jártatok? 9 nap alatt 4000km az nagyon kemény, mi 8 nap alatt utaztunk 2400-at, az is elég volt. májusban még az összes hegyi út le van zárva, rengeteg hely, ahol mi voltunk, meg sem közelíthető.

(#49) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Köszi a beszámolót, nagyon izgalmas volt olvasni, Izlandra mindig is szerettem volna eljutni, most ha nem is személyen, de legalább ilyen formában megtettem. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#50) GabeCivic válasza rumos14 (#48) üzenetére


GabeCivic
csendes tag

Szia! Lehet a km adat nem allja meg a helyet, Rejkjavik-Hofn-akureryi-keflavik vegig az 1esen es a koztes latnivalok, majdnem minden ejszaka mashol aludtunk... Gyonyoru tajak, must see place:)

Elnézést ha nem válaszolok vagy nem reagálok, ritkán vagyok aktív.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.