Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

"geometriai shadert is meg tudták csinálni az Intelnél"

jé az Intelnél működik az évekkel ezelőtti technológia :)

aprócskát le vannak maradva...

windows7sins.org

(#2) Cagm^c


Cagm^c
tag

3. oldal (IGP Teljesítmény)
Táblázat második sora: "Far Cry 2 – DX10 maga", gondolom "magas" akart lenni.

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vajon HM67-es chipkészlettel rendelkező laptop tudja fogadni ezeket az új procikat?
Foglalat változott az elődhöz képest. Ezeket az infókat azért szívesen fogadná be az agyam :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

"Továbbra sem túl szimpatikus az a filozófia, amivel az Intel mobil processzorait fejleszti. Szép és jó, hogy nő a CPU teljesítmény ..... csakhogy már rég nem a CPU a szűk keresztmetszet egy rendszerben."

Egyetértek, ezért kezd egyre szimpibb lenne az AMD fejlesztési filozófiája! :K

(#5) BlackPriest


BlackPriest
őstag

jogos az utolsó felvetés, irreálisan erősek a procik a többi részhez képest, ennyi felárat pár másodperc egy kicstömörítésben nem biztos, hogy sokaknak megér...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6) rudi válasza Graphics (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudtommal tudja fogadni, de nem nagyon hiszem, hogy sokan fognak otthon, házilag CPU-t cserélni, és az sem nagyon valószínű, hogy gyárilag 6-os szériás chipset mellé Ivy Bridge processzort tesznek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) franc0


franc0
őstag

Wow, végre egy összegzés amivel maradéktalanul egyet lehet érteni. Grat Rudinak :)

A tipikus ultrabookproci, az i5-2467M teljesítménye egy C2D T9400-al van nagyjából pariban. Ez laptopba szinte mindenkinek elég kell legyen.
Hűvösségről, csendről meg hiába beszélünk, itt úgyis mindenki gamer...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#8) Graphics válasza rudi (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igazából csak azért érdekel a dolog, ha mondjuk esetleg egy kisebb procit akarok leváltani, lehet-e Ivy irányába gondolkozni :)

@franc0: Nekem a laptop pl munkaeszköz, játszani egyszer játszottam rajta, akkor eldőlt, hogy a laptop nem erre van kitalálva, éves szinten egyszer és kész, fele annyiből összerakok egy asztali konfigot, ami röhögve elviszi a játékokat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) mghltm


mghltm
addikt

"Teljesen jó lenne ide a 3-3,5 GHz-es, 35-45 wattos melákok helyett az 1,5 GHz-es Ivy Bridge processzor 17 wattos teljesítménnyel..."

merjunk nagyot almodni: legyen meg mellette egy jobb amd igp ;]

"Ugyanis az i7-3610QM a több magot megoldoztató esetekben" - megdolgoztató ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10) Mr President


Mr President
senior tag

Én arra vagyok kíváncsi, hogyha az igp mellé egy erősebb vga lesz a gépben pl egy 540 vagy attól jobb, akkor hogyan változnak az fps számok? Egyszerre használja az igp-t és a vga-t, és egy bitang erős gamer gép lesz? Vagy csak a vga megy mert az nagyobb teljesítményre képes? Ez a része nem nagyon van meg nekem?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#12) Mr President válasza #85593344 (#11) üzenetére


Mr President
senior tag

i7-es procival szerintem biztos, hogy 200 alatt nemkapod meg.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#13) matteo_szg válasza Mr President (#12) üzenetére


matteo_szg
őstag

i7-es procival, gt540M grafikus vezérlővel, windows home premiummal K53SV most 215 900 Ft.

Ebben a gépben nincs diszkrét grafikus kártya, szóval szerintem windows-zal is 200k alatt lesz. Ne feledjük, hogy ez egy K sorozatú gép!

jupiiii

(#14) mghltm válasza Mr President (#10) üzenetére


mghltm
addikt

intel - nvidia eseten ilyenre nincs lehetoseg. ha nagyobb teljesitmenyre van szukseg, a munkat az nvidia gpu vegzi, alacsonyabb terhelesnel az intel igp ( nvidia optimus ). amd termekeknel bizonyos igp es gpu parosok kepesek egyuttmukodni es kozosen nagyobb teljesitmeny leadni, mint kulon-kulon ( hybrid crossfire ).

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) Mr President válasza matteo_szg (#13) üzenetére


Mr President
senior tag

Ha úgy lesz, akkor elég korrekt árakon lehet majd venni ivy-s notit. Csak én félek, hogy új cucc lesz és magas lesz az ára.

tiborandras: Mostmár minden világos. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#16) Graphics válasza Mr President (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Asztali környezetben erre már vannak megoldások, ha jól rémlik a Virtu nevezetű, de ahogy azt már írták, Nvidia esetében automatikusan kapcsolgatja, AMD vonalon is hasonló a helyzet. de vagy az egyik, vagy a másik megy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) arn


arn
félisten

Sokaknak a gyorsabb video is ugyanugy felesleges. Ha megvan a kivant teljesitmeny, utana az akkuido, suly fontosabb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Löncsi


Löncsi
őstag

Korrekt IGP.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#19) #22145024


#22145024
törölt tag

"hogy a legkisebb négymagos i7-3610QM"
A 3612-es nem kisebb? Vagy abból kiszedtek vmit, hogy kisebb TDP osztályba is befért?

(#20) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Tényleg csak nyár végén kerül mo-ra a K55-ből? Hát ez elég dúrva azért. Az új Dell XPS szériáról nincs valami hír esetleg? Vagy egyéb IB-vel szerelt notikról?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21) Borote válasza #22145024 (#19) üzenetére


Borote
addikt

Én is ezt akartam kérdezni, hogy arról miért nincs szó?
Gyakorlatilag az egyik legjobb darabja a felhozatalnak, az első 35W-os négymagos Core i7 processzor (sőt, talán az összes Intel-t figyelembe véve ez az első 35W-os négymagos), ami azért nem hangzik rosszul.
Remélem használni is fogják.

Ja, órajelet szedtek ki belőle :DDD Meg gondolom a Turbo-t nem tudja annyira használni :)

[ Szerkesztve ]

(#22) .mf


.mf
veterán

Rudi, az utolsó bekezdéssel a szívemből szóltál :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

"Ugyanis az i7-3610QM a több magot megoldoztató esetekben"
ez a mondat biztos így akart kinézni? az nem megdolgoztató akart lenni?
miért egy A4-3300M apuval lett összevetve? akkor már legalább egy a8-al illett volna összevetni főleg alacsony felbontás/részletesség mellett ahol elég sokat számít a cpu teljesítmény :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24) Borote válasza .mf (#22) üzenetére


Borote
addikt

Még több 17W-os processzort a népnek :D
A hírek alapján lesznek majd a 17W-os Trinity processzorok, remélem sikeresek lesznek, és az Intel is efelé mozdul legközelebb...

(#25) rudi válasza Borote (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért nem foglalkoztam a 3612QM-mel, mert alacsony fogyasztású ezért 50 dolcsival drágább a 3610M-nél, szóval 99% hogy nem nagyon foglalkoznak majd vele a gyártók.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) rudi válasza kisza25 (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért, mert csak ilyen A4-es mérésünk volt raktáron. Ha elkezdenénk A8-as gépet felhatjani, akkor 1-2 hetet csúszott volna a cikk, inkább megcsináltuk így és hamar. Úgyis rövidesen itt a Trinity, majd azt megnézzük, persze csak olyan konfigban, amit kapunk belőle, mert az AMD helyzete még mindig eléggé mostoha notebook vonalon. Hiába jó az a hardver, a gyártók nem igazán foglalkoznak vele, mert az Intel jobban be van járatva.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) matteo_szg válasza Dyingsoul (#20) üzenetére


matteo_szg
őstag

Rengeteg SB-s noti van a piacon és rendelésben. Ráadásul az igazán mainstream i3-as procik csak júniusban jelennek meg. A nyári időszakra tenni komplett modellváltásokat nem túl szerencsés, ezért amelyik gyártónak van esze, megvárja a sulikezdést, ami augusztusban elkezdődik.

Persze ez a szabály nem vonatkozik a prémium modellekre, Zenbookból pl. hamarosan jön az Ivy Bridge-s generáció.

jupiiii

(#28) matteo_szg válasza rudi (#25) üzenetére


matteo_szg
őstag

Pontosan, 50 dolcsi már pont elég ahhoz, hogy ne találkozzon vele a user kész gépekben.

jupiiii

(#29) rudi válasza Dyingsoul (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvileg QM-es négymagosok jönnek rövidesen, de kétmagosakat csak június elejétől szállítanak világszerte, de a hazai piacon jó sok gyártónak beragadtak a készleteik. Annyit tudok, hogy Acerből elég hamar lesznek IB-sek, és minden gyártó nagyot akar most dobni és piacot tarolni, ami a vásárlóknak csak jót jelent :) Mindenesetre kétel, hogy sulikezdés előtt nagy villogás lenne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Azért TETSZETT, rudi?

⭐ Stella

(#31) #22145024 válasza rudi (#25) üzenetére


#22145024
törölt tag

Értem. Köszi az infót. Azért ha tesztbe később beférne egy ilyen is, az jó lenne. Engem ez kizárólag a fogyasztás tekintetében érdekelne, ha ennek az ára csak a 8-10%os teljesítménycsökkenés lenne az órajelből kifolyólag

(#32) rudi válasza radi8tor (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, a fele tudja :D Biztos, hogy jobb lett a Sandy Bridge-nél, de most már nagyon-nagyon abban a helyzetben vagyunk, amit az utolsó bekezdésben kifejtettem. Pölö én még mindig 2 Gz-es kétmagos Core 2-n vagyok (SSD-vel), és kép meg videoszerkesztés közben sem nagyon érzem, hogy gyorsabb vas kellene. Persze megértem, hogy az Intel baromi erős procik gyártásában jó, ezért ezt nyomja, de lassan észrevehetnék, hogy ma már nem feltétlenül erre van igény.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) Dyingsoul válasza rudi (#29) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a tippet. Bár az asus K széria terén biztosan helytálló a sulikezdős dolog, de furcsállom, hogy a Dell berkekben semmi mozgás sincs. Ugye a HP-ról is volt már hír, az asus az új N szériába is a régi SB-t szereli, MSI hír is volt már, szal a Dell az, akire még várok, hogy villantson valamit. :D (most, hogy mondod, Acerről sem hallottam még, hogy milyen konfigot és mikor akar villantani.)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#34) mghltm válasza rudi (#32) üzenetére


mghltm
addikt

szinten zenesz: dell e4300 ( sp9600, 8gb ddr3, 64gb ssd, gma 4500mhd ) masinam boven eleg nekem a mai napig. ha leultetnel egy 1.0-as felhasznalot a laptopom es egy zsir uj i7-3920XM procival szerelt uberbrutal gep ele, nem tudna kozottuk kulonbseget tenni ( bongeszes, flash jatek, office, egyeb audiovizualis szorakoztato anyagok ) :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#35) BlackPriest válasza mghltm (#34) üzenetére


BlackPriest
őstag

én a 6910p-t nem akarom lecserélni valahogy. t9300, 4 giga mem, ssd+320 giga vinyó, x2300as radeon, tök jó anyaghasználat, nyilván nem a legújabb játékokra, de azért elég jól használható gép.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#36) MZperX75 válasza rudi (#26) üzenetére


MZperX75
addikt

" beállításnál jó 80%-os gyorsulás lett az eredménye. Ezzel sikerült lenyomni az AMD lassan leköszönő Llano megoldásait, "

Akkor ez is" egy kissé" csúsztatás nem?

Majdnem a legkisebb leggyengébb Llano egy I7-el? :U
Értem én ,hogy ez volt,csak a megfogalmazásra reflektálnék,mennyibe kerül ez a kis Llano,és mennyibe az I7?

[ Szerkesztve ]

(#37) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem rossz, főleg ha a kétmagosok is ezt a GPU-t kapják meg.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38) kisza25 válasza rudi (#26) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha tudom elküldöm a8-3500-am egy tesztre:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#39) pusszycat válasza Dyingsoul (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Acer Aspire V3-771G-73614G1TMakk Ivy Bridge i7-3610QM van 17 és 15 változatban. Már sok helyen kapható. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Komoly fegyvertény viszont az IGP-k részéről, hogy a GeForce GT 520M kaliberű, belépőszintű mobil grafikus kártyákat ki tudják váltani, kvázi értelmetlenné teszik őket. És egy kocajátékos átlagfelhasználónak nincs is szüksége ennél nagyobb 3D-s teljesítményre.

:F
Ezt sosem ertettem.
Attol mert valaki ritkan jatszik, miert kene azt ronda grafikaval, kisfelbontasban, es szaggatva tennie??

En neha honapokig el sem inditok egy jatekot sem, de amikor jatszok, akkor 1920*1200, AA/AS, full details,stb. Miert kene szerencsetlenkednem azert mert nem jatszok minden nap? Ritkan jatszok, tehat "kocajatekos" vagyok, de attol nem igenytelen.

Tehat nem ertek egyet ezzel a "kocajatekosnak nincs is szuksege jobb felbontasra" dumaval! :((

[ Szerkesztve ]

OK

(#41) MZperX75 válasza Z_A_P (#40) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem kell mindent magadra venned,ki így ki úgy játszik.

Nem igénytelenség levett grafikával játszani!......szerintem,no de mindegy. :D

igénytelenség nem biztos,hogy itt jó helyen használja az ember ezt a szót.

[ Szerkesztve ]

(#42) Tapor


Tapor
csendes tag

Sziasztok, szerintem egy kis hiba lesz a CPU teszteknél:

AIDA64 v2.30 – CPU AES 362 333 31 866? 192 400

(#43) Z_A_P válasza MZperX75 (#41) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem a szo rossz ertelmeben irtam...

OK

(#44) MZperX75 válasza Z_A_P (#43) üzenetére


MZperX75
addikt

;)

(#45) mikej95


mikej95
aktív tag

Nincs AMD konkurens, ez nem meglepő az Atomot is vitték ameddig nem volt AMD konkurense.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#46) StephenNO1


StephenNO1
tag

Milyen notit vegyünk tocsikban a szandis K szériát nagyon nem ajánlják :F "Hűtés szempontjából már az előző Sandy Bridge sem jelentett komoly kihívást, a friss, 22 nm-es Ivy Bridge pedig borítékolhatóan még jobb ebben a versenyszámban" jó lenne ha jobban szét lehetett volna borítani a notit ennél, nagyon kíváncsi vagyok csupán a hűtésre.

Mindig első a maszek, a munka megvár! A nőkkel jobb jóban lenni, mert náluk van az összes p@na!

(#47) Destructo


Destructo
aktív tag

Jó kis lapos! Köszi a cikket! :R

(#48) adalbert1 válasza rudi (#32) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem merültem el a részletekben, így lehet hogy butaságot kérdezek, de nem azért nem tesz alá erősebb IGP-t, mert egyik pillanatról a másikra nem tud előrántani egy megfelelő terméket (gondolom hiába tőkeerősebb mint az AMD, a hátrány ledolgozását nem lehet csak pénzzel egyik pillanatról a másikra megtenni)?

(#49) lenox


lenox
veterán

Intel procikat nem lehet alulfeszelni es clockolni? Csak hogy meglegyen a 17 watt. Masik dolog meg, hogy szerintem egy evvel ezelott valaki bemondja, hogy befogja a llanot az intel igp, azt hulyenek neztek volna, nem? Szoval szerintem ez egy korrekt proci, mezei usernek szokas szerint tul eros, i3 kene hd4000-rel.

(#50) lujó55


lujó55
őstag

játéktesztek 1366x768 :F hát nem is tudom :U
viszont a natív USB3.0 miatt nekem bejön. de nem játszani!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.