Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) BeZol válasza ttt1 (#25) üzenetére


BeZol
őstag

Nekem 7,5 éves volt a Q9550-es gépem (6,5 évig ment 4ghz-en 24/7-ben), mikor eladtam most nyáron.
7870es sapphire radeon volt mellette (mint neked az új procik mellett), és overwatch-ban volt a leginkább gáz. Tuning nélkül 60fps se, tuninggal 80-120fps, de néha bezuhant 60fps-re és képregényessé vált.
A húzott Q9550-es határa ha épp olyan a játék, akkor az egy GTX 750Ti, GTX 950, 7870-es radeon. Volt GTX 680 és GTX 960 is mellette, és ugyan ami nem volt cpu intenzív játék ott több fps volt, de ahova kellett a proci is, ott bizony a korábban említett kártyák azok, amikkel úgy nagyjából pariban volt a proci 4GHz-es tuning mellett! Tulajdonképpen egy mai i3-as proci szintjét hozza felpöckölve, de az egyszálon gyorsabb, és ez a játékok többségénél még mindig többet ér.

Ha van valakinek/valakiknek kedve, összedobhatnánk egy nagyobb cikket.
Nekem 5820k-m van gtx 970-essel. Lehetne összedobni egy procitesztet (de őszintén megvallva ez engem nem igazán mozgat meg), és egy vga tesztet a különböző procikkal. Ez utóbbi lenne az izgalmasabb. GTA V például jó cpu intenzív, közben játék is, és a benchmarkja alapján meg lehetne nézni mit tud egy gtx 970-essel párosítva a sok különböző processzor.
Ez azért lenne viszonylag reális teszt, mert páran nemrég fejlesztettek gtx 970-esről 6gb-os 1060asra vagy 1070-esekre, sokan pedig rx470-est vásároltak, ami pedig gtx 970 szint, ÉS marha sokan használt gtx 970-eseket vásároltak az elmúlt évben. Akinek nem volt még kerete ilyen "erős" vga-ra, az pedig a közeljövőben fog majd ilyenre váltani, legalábbis max 2-3 generáció és ez lesz a belépő 30ezres kategória újonnan, és lehet kalkulálni, hogy az addigra már bőven koros sandy bridge utáni generációkkal mekkora limitáció léphet fel, ha van egyáltalán.

Sima egyszerű gta 5 tesztre gondoltam, de ha van még cpu intenzív játék beépített benchmarkkal vagy egyéb ilyen program, azt akkor bele lehetne venni. Procitesztre elég pár alkalmazás, felesleges agyonvesézni a témát, mert a játékok lenne a fő célpont.

Akit érdekel valami ilyesmi, legyen az sima prociteszt, vagy mert gtx 970-ese van, az jelezzen nekem priviben, de felőlem itt is megbeszélhetjük a brainstormingot. Max 1 órás időt venne el szerintem az életetekből, elkülditek amit mértetek, én meg összesítve felrakom, vagy ttt1 koma is megírhatja ha van kedve :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.