Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Hová lett a FreeSync?... :F Vagy ez nem a CHG70 széria utódja?...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#2) Mamuska


Mamuska
őstag

Valami dizájnos talpat csinálhatnának már, mert ez nagyon gagyi.

(#3) Steve_Brown válasza Mamuska (#2) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Vagy legalább lehetne fém.

(#4) Duck663


Duck663
őstag

Ez abban az ívben mehet a ...... amekkora a kijelző íve. FLAT MONITOROKAT KÉRÜNK!!!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) arnoldito


arnoldito
senior tag

Jó lenne ha 32" kiadnának sima flat monitort is, mert nem akar mindenki ívelt monitort bámulni....

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

A 27"-os bejön, itt nem zavar, hogy ívelt (mobiloknál viszont kábé vegye a kukkerót Samsung a szájába az S8 és S9 hajlított kijelzője miatt); 144Hz meg VA panel, szóval jöhet! :K

(#7) -Skylake-


-Skylake-
addikt

En nem ertem hany evet kell meg varnom, hogy elfelejtsuk mar ezeket a kis paneleket. Eszebe jutahatna valakinek 144hz-es ultrawideot csinalni 40"felett. Konkretan mar lassan minden nap megjelenik egy uj monitor, de mindig ugy kezdodik hogy 27". 175ezer 27"os panel van mar, ez is csak n+1, ertelmes meretet meg nem gyart senkisem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#8) #72042496 válasza -Skylake- (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

A júniusi összefoglaló alapján az AUO roadmapjén szerepel egy 43"-os 144 Hz-es panel, de nem ultrawide. Talán ez van a legközelebb ahhoz, amit szeretnél. Ennél több infóm nincs róla.

[ Szerkesztve ]

(#9) Cassi válasza Tyrel (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Hát a FreeSync az eltűnt - teljesen érthetetlen. Talán majd év vége felé, a fenti táblázatban szereplő új LG panelekkel jön valami. A mostani felhozatal kiábrándítóan gyenge.

(#10) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Fel kéne már fogni a gyártóknak, hogy ívelt monitornak csak 21:9-es képaránynál és legalább 34"-nál van ÉRTELME! Ez így bullshit.

pl.:

A kedvencem a tényleg bullshit kategória a 16:9-es 24"(!)-os monitor HAJLÍTVA!!

(#11) Tyrel válasza Cs1csó (#10) üzenetére


Tyrel
őstag

Majdnem egyetértünk, én azt szoktam mondani hogy 30" felett van értelme hajlítani (tudom 30-as monitor nincs), képaránytól függetlenül.

Így pl. 32" 16:9 már hajlított, 29" 21:9 még nem. Legalább is nekem az a tapasztalat hogy így jó, konkrétan pont egy olyan monitorom van amiről betetted a képet, csak nem ez a "húzottszemű" változata hanem a 16:9-es (Z321QU).

Sokan fújnak a hajlítottra, de sztem egy bizonyos méret felett előnyös, még így is hogy sokat dolgozok is rajta. (mondjuk nem designer vagyok, csak visual studio fut)

Turenkarn

(#12) Cs1csó válasza Tyrel (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 21:9-es képarány terjedhetne jobban gyakorlatilag ez 2:1-hez arány jelent ami szerintem az emberi látás anatómiájához is jobban passzol hiszen a két egyforma szemünk egymás mellett helyezkedik le tehát alapvetően mi emberek is "szélesvásznon" látjuk a világot kvázi 2:1 arányban.

(#13) adise válasza Cs1csó (#12) üzenetére


adise
őstag

és ázsiában ?

[ Szerkesztve ]

(#14) Cs1csó válasza adise (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekik is van megoldás: nekik valami felfelé ívelt kellene. A Mesut Özil-hez hasonló gülöszeműeknek pedig domború képernyő.

(#15) Akula


Akula
őstag

Az a jó öreg 3.5-ös jack dugó :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#16) ZeRTaX válasza -Skylake- (#7) üzenetére


ZeRTaX
csendes tag

Attól hogy sok gamer a tv méretű monitorra vágyik sokak számára nem elfogadható a nagy méret. Nekem pl 22 col felett kifejezetten kellemetlen játszani. Közelről nekem ekkora a maximális, kényelmes periféria és ezzel sokan vannak így.

(#17) -Skylake- válasza ZeRTaX (#16) üzenetére


-Skylake-
addikt

1: gyakorlatilag semmit nem jatszok (heti 1x LoL nehany haverral) , nekem a 144hz nem jatekohoz kell, hanem azert ahogy egy bongeszoben a gorgetes kinez rajta.
2: ez nem tv meret. Tv meret az a 65" , egy 2x24" monitor setup teljesen altalanos munkahoz. En ugyan ezt akarnam, csak egyben es kicsit magasabban.
3: nekem azzal nincs gondom, hogy sok embernek 22"is eleg, de nekem nem. A bajom azzal van, hogy ameg 22-24-27"-bol akkora valasztek van, hogy tele lehet irni vele egy A4es fuzetet, addig 34" felett nincs semmi. Marpedig nekem boven elferne egy nagyobb panel , szeretnek is venni es ami a legfontosabb : ki is fizeznem, ha lenne. A kulcsszo a HA.

Ez a hsz is olyan mint a tobbi, engedjuk mar el ezt a csakagamer vonalat. En dolgozok a szamitogepen nem jatszok, lenyegtelen mi fer bele a periferiaba, nem kell folyton minden pixelt latnom. Nem csak gamerek vannak a bolygon, a 144hz elonye pedig nem csak jatekoknal jon ki, hanem mindenhol.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) CzGöbe válasza Cs1csó (#12) üzenetére


CzGöbe
tag

"az ember esetében a horizontális látómező két szem használatával maximálisan 200 fok, míg egy szemmel csak 160 fok. A két szem látóterének átfedése 120 fokos, 40 fok mindkét szemnél egyszemes látású marad" wikipédia
magyarán 200 horizontálisan 160 vertikálisan => 1,25:1 arány, nem 2:1

[ Szerkesztve ]

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#19) ddekany válasza CzGöbe (#18) üzenetére


ddekany
veterán

Tehát a 4:3-as monitorok is már túl szélesek (1.33 > 1.25)... ;]

(#20) ddekany válasza -Skylake- (#17) üzenetére


ddekany
veterán

"nekem a 144hz nem jatekohoz kell, hanem azert ahogy egy bongeszoben a gorgetes kinez rajta"

:Y Mindig vannak meglepő igények. De azért nem meglepő, hogy ezt nem célozzák meg. (Én meg általában lekapcsolok minden görgetési és egyéb áttűnési effektet, mert csak nyögvenyelőssé teszik (lassítják) a munkát.)

[ Szerkesztve ]

(#21) bozont válasza ddekany (#20) üzenetére


bozont
veterán

Elsőre lehet meglepő igénynek tűnik, de aki nagy képfrissítéshez van szokva, annak már az asztalon is fájdalmas a 60Hz. :K

(#22) kerlac


kerlac
senior tag

Nézegettem 31,5 és 32"-os monitorokat, mindegyik ívelt... jó az, vagy miért jó? játékra, de nem csak játékra kellene...

(#23) #72042496 válasza kerlac (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az LG-nek vannak sík paneles 32"-os 144/165 Hz-es monitorai. A G-Sync verzió tesztje alatti topikban írtam az enyémről pár dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#24) kerlac válasza #72042496 (#23) üzenetére


kerlac
senior tag

Köszi, elolvastam, hát, nem jött meg a kedvem hozzá, pláne mert egy komoly ívelt, N.s. monitor már feltételezne egy komolyabb VGA-t, pl egy ASUS GeForce GTX 1070 Ti

ezeket néztem:

ívelt:
Samsung LC32HG70Q (16:9) Ívelt Gamer monitor
ASUS VA327H 31.5" Ívelt LED Monitor, Full HD, VGA, HDMI,
Keepout gaming LED monitor, Ívelt, 31.5", Full HD, FreeSync, 144Hz

nem ívelt:
ASUS VA327H Monitor
Samsung U28E570D 28" UHD LED Monitor

(#25) Komplikato válasza -Skylake- (#7) üzenetére


Komplikato
veterán

A 49"-os Samu QLED 32:9 aránnyal ott van, csak hát az ára? Meg láttam van új elmebeteg képaránnyal VA paneles cucc is brutál méretben 32:10 megoldásban.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) Cassi válasza kerlac (#24) üzenetére


Cassi
senior tag

Ezek egyike sem G-Synces. Nvidiásoknak a mostani kínálatból az AOC AG271QG (ugyanezzel a panellel több gyártó is árul monitort) és az LG 32GK850G ajánlható, de ezek képminősége is csak kb. közepes. Ennyi pénzért elvárható lenne, hogy tudja a HDR-t is valamilyen közepes szinten (DisplayHDR 600 például).

(#27) kerlac válasza Cassi (#26) üzenetére


kerlac
senior tag

Valóban, de egyelőre gtx 960-as kártyám van, a G-synchez nem illene egy erősebb kártya is?

Amit ítrál LG-t, hát ára is vaskosabb jóval

LG 32GK850G-B Gamer WQHD LED Monitor

Én ezt akartam venni, bár lehet, hogy a jelenlegi Benq monitorom is többet tud, csak kisebb?

[LG 32UD59 31,5" UHD LED monitor]

(#28) Komplikato válasza kerlac (#27) üzenetére


Komplikato
veterán

A Gsync, FreeSync pont a gyenge kártyákhoz van, az erős kártyákhoz a 100, 120, 144, 165, 200, 240 Hz képfrissítés van. Szerintem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) MeszesKPT válasza Komplikato (#28) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ez csak kis felbontásra igaz. 4K-n 1080Ti mellé is kell a G-Sync.

(#30) Pferi


Pferi
senior tag

Sziasztok!
Van valaki aki ilyen 27"-os monitort használ játékra?
Érdekelne hogy hogy vált be neki a monitor.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.