Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Pendrive-ok es olcso vinyok koraban,nem is ertem minek adnak ki egy ilyet :(

(#2) kpal


kpal
veterán

jól néz ki.

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezt írta fel az orvos a notebookomhoz. Az ára se túl vészes.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Most akkor ez az 5 almappával megbírkózik ezt hogy kell érteni?
Ami a hatodikban van, azt nem írja ki?
Még a DOS is tudott 8 almappát kezelni 20 éve (egyszer jól meg is szívatott, amikor dos navigátorral soros kábelen lett lementve a teljes vinyó egy másik gépre, majd lelkesen leformázva, és utána derült ki, hogy volt pár dolog, amit nem másolt át, mert a win3.11 tudott 256 almappát kezelni, a dos meg csak 8-at...) :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Látom, nem csak én érzem úgy, hogy ez nem tartozik a "hiánypótló" kategóriába? :U

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#6) rviktor25


rviktor25
aktív tag

azért akik szeretnének eredeti BD-t nézni laptopon, azoknak még jól jöhet :C

Chiwasuu!!!

(#7) gg72


gg72
veterán

Na, megint kezdődik a BD vs.HDD/letöltés vita... :U Pedig jó lenne már észrevenni, hogy más-más célcsoportot szólít meg egyik és a másik.

(#8) Geller72


Geller72
veterán

"Az új Samsung Blu-ray-író alacsony energiafogyasztású, környezetbarát termék, amely ólommentes forrasztási technológiával készült"
-Ma már sehol nem forrasztanak ólomtartalmú pasztával..és ettől még az én szememben egy ilyen szar nem környezetbarát. ;). Majd ha 3 hónap alatt lebomlik és biohumusz lesz belőle, mérgező anyagok nélkül, és az előállítása során nem termelődik mérgező anyag, akkor talán. Nem kötözködni akarok, de vicc, hogy csupán ettől valami környezetbarát lenne, miközben az alkatrészek előállítása során egy rakás környezetvédelmi szabályt szegnek meg (többnyire ott, ahol nem szabályozzák olyan mértékben, pl Kína..etc..).

Amúgy mellékesen nekem még nem volt szükségem BD lemez használatára, szal szerintem ez a technológia úgy fog kihalni, hogy az emberek 99%-a látni sem fog BD lemezt. :). Tényleg szükségszerű lenne, ha végre előállna valaki egy időálló technológiával, mert a magam részéről egyáltalán nem bíznék megy egy általam (vagy más által) megírt lemezben. (Nem beszélve valóban arról, hogy terrabájtokat lehet venni ezen az áron). A notebookjaimból száműztem az ODD-t, helyette egy plusz HDD-t raktam be kerettel.

(#9) Client


Client
tag

Én már évek óta nem használok optikai maghajtót.
A környezetvédelem meg ott kezdődik, hogy letöltjük a tartalmat (nem feltétlenül illegálisan), nem pedig gyártjuk a műanyag szemetet.
Szerk.: Bocsánat le se kell tölteni, on-line lejátszuk.
Üzleti adatokat meg pláne nem optikai adathordozón kell tárolni.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#10) marihonalja


marihonalja
csendes tag

még mindig rohadt drága, nemkell...

(#11) t72killer válasza Client (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én ezen már elgondolkodtam. Pár dologhoz még mindig kell az odd, és ha vesz az ember egyet, akkor az legyen kompatibilis mindennel. viszont továbbra is uott tartunk, a meghajtó annyiba kerül, mint egy 3terás winyó, az 50 gigás lemezek darabja meg minimum 1500Ft.:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Mercutio_ válasza Geller72 (#8) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öhm, és a BR-ripeket mivel állítanák elő, ha nem lennének BR-es ODD-k? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13) Tigerclaw válasza Client (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt amit a BR lemezek tartalmaznak szinte csak illegálisan töltheted le, legábbis nálunk tutira, hiszen nincs Netflix vagy egyéb más netes videotár ahonnan HD felbontásban lehet tölteni.

Anno nem örültem, hogy a BR nyert a HD DVD -vel szemben, de ettől még időtálló lesz, bár a 3D-s baromság ebbe is belezavart. Szerintem még jó ideig nem fogják a full HD-t übereleni ebben a szegmensben. Persze van nagyobb felbontás, de attól még a kiadók nem fognak váltani nagyobb felbontásra...a TV csatornák így is le vannak maradva. Szerintem időtállóbb lesz, mint a DVD.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) t72killer válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 3D max annyiban kavar bele a dolgokba, hogy egy normális filmhez dual-layer lemez kell. Amúgy a média marad a régi, a lejátszóknak meg csináljanak új firmwaret a gyártók.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Geller72 válasza Mercutio_ (#12) üzenetére


Geller72
veterán

..az emberek 99%-a attól még nem fog BD lemezt látni, hogy 20-30 relaser BDRipet (Vagy a másikat) készít...:DD. Ergo, nem fog elterjedni olyan hamar (vagy el sem fog), mint anno a dvd formátum. Ha jól rémlik, 2001-ben már volt toshiba dvd-íróm, azaz 10 éve. A jelenlegi formátum elterjedését nagyban gátolja, hogy az általad is említett rip-ek elférnek egy dualos dvd-re, ha már annyira backupolni akarunk. (Nagyon sok 1080p-s is, de a 720p-s mindenképpen) :D. És nagyságrendekkel kevesebbe kerül nagyobb darabszám esetén a nyersanyag.

(#16) EkSYS


EkSYS
senior tag

Quad layer nem is hallottam róla. :U De jó tudni hogy van.
A 30k HUF nem sok ezért, a kérdés hogy lesz-e rá piac amikor már 32Gb-s pendrive-okat osztogatnak 8-10k HUF-ert.
Azt sejtem mi lesz a lemezes adattárolás sorsa, de hogy mikor azt nem.

Eki - az eredeti

(#17) erdoke válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


erdoke
titán

Magyarországon tudtommal még mindig legális a zene/film letöltés, szinte minden adathordozó megvásárlásakor jogdíjat fizetsz ezért a lehetőségért.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Tigerclaw válasza erdoke (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor gondolom ezért van az ország kizárva egy halom ezzel kapcsolatos szolgáltatásból. Legalább most már tudom, hogy az ország jogrendszerében van a hiba. Fura egyébként hogy az EU engedi ezt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Geller72 válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Geller72
veterán

Nem jól gondolod.. :N .

(#20) erdoke válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


erdoke
titán

Engedi? :Y Miért, kinek a főnöke az EU? :F
Egyébként más EU tagállamok is alkalmaznak nagyon hasonló szabályozást, ráadásul ott is dúl a torrent, ahol tiltják...

A legjobb aláírás a héten

(#21) Tigerclaw válasza erdoke (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az nem érdekel hogy ki mit tölt le, csak ne azt lássam pl. a youtube-on, hogy az alábbi tartalom megtekintése nem engedélyezett az ön országában, vagy hogy az iTunes zene, film és könyv áruháza szintén nem működik nálunk és hasonló egyebek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) t72killer válasza Geller72 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem éppen van 5db, ingyenbe kaptam, viszont nincs mivel megírni. +ha ráálnék az írásra, durván veszteséges lenne kb az első kp-ért vett lemeztől számítva.

Én csak 2004-ben kezdtem DVD-ket írni, viszont akkor masszívan gazdaságosabb volt, mint a winyó. A bluray technika már 4éves, és még mindig nem jutott ennek a szintnek a közelébe se. Optikai vonalon igazából már a holodisc-et várom, ott legalább a nyersanyag olcsó...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Geller72 válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


Geller72
veterán

"Az iTunes egyben áruház is, ahonnan számítógépedre, valamint iPod touch, iPhone és iPad készülékedre is beszerezhetsz mindent, ami a szórakozáshoz szükséges. Bárhol, bármikor."..www.apple.com..:DDD.

(#24) Geller72 válasza t72killer (#22) üzenetére


Geller72
veterán

Épp ezt mondom. Messze nem tart ott, ahol a dvd tartott négy évesen. 2005-ben nem is tudom, hányadik írómat vettem, cseréltem le, de az tuti, hogy a 8x-os már megvolt akkorra, és kb volt 3 íróm. Most még az olvasó sem indokolt. És ennek oka van. Nem az egyénből fakadóan. Szerintem.

(#25) Komplikato válasza t72killer (#22) üzenetére


Komplikato
veterán

2007 óta van holodisc, csak a meghajtó atom drága hozzá :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) Komplikato válasza marihonalja (#10) üzenetére


Komplikato
veterán

A meghajtó nem is drága, nemrég a "márkás" semmit tudó társai ennek a többszörösébe fájtak. A lemez viszont igen, de amíg nincs tömegtermelés mi a fenétől lenne olcsó? Amikor 1500-2000 forint volt egy írható CD, szerinted hány ember vett írót, aki nem írásból élt?
Vagy amikor a DVD lemezek kerültek ilyen árba? Más kérdés, hogy lesz e akkora kereslet, hogy lemenjen annyira az ára, ami elterjedté teheti?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#27) Geller72 válasza Komplikato (#26) üzenetére


Geller72
veterán

Az 1x-es Princokat cca 400 ft körül vettem a kezdetekkor. A BD nagyon nem ezen a sávon kezdett..:DDD.

(#28) Komplikato válasza Geller72 (#27) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem írtad CD vagy DVD, de ettől még mindkettő bőszen 2500-3000 között kezdett ám. A dupla DVD meg alulról súrolta az 5 rongyot. Ez kb. olyan, mint akkor sokan leírják, hogy "régen nem volt drága egy jó VGA, mert egy Voodoo kártya huszonikszezer volt", de ennek ellenére az első Voodoo kártyák ilyen 87.000+áfa árban voltak ám. Meg volt idő amikor a GF1 lement 110K alá, mert kijött a GF2 180K-ért. Ezekre éppen úgy kevesen emlékeznek, mint a 180.000 forintos C64-re, a 4 millás 286XT-re vagy a közel 800K áron kijövő első CD-írókra :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) Geller72 válasza Komplikato (#28) üzenetére


Geller72
veterán

1x dvd5 volt. Én azt az árat mondom, amikor tömegesen elterjedt, nem amikor a laborból elméletileg megvehető, elsős szériás darab jött ki...:). A BD már 4-5 éves ugye, de még nem 40 ft..:D. :R

(#30) Komplikato válasza Geller72 (#29) üzenetére


Komplikato
veterán

Már nem emlékszem, de kb. 2-2.5 éve voltak írható DVD-k amikor az 1200 forintos lemez beesett hirtelen 6-800 közé, és fél évre rá elérte az árat amit írtál. Szóval tényleg hamar a BD-hez képest, csakhogy pont azért nem esik a BD mert kicsi a kereslet és a gyártás. No meg azért is, mert ha jól tudom a Sony beleszól(hat) ki és hol gyártja.
Szóval a DVD lemezt 1000Ft alatt kezdték el venni, meg ugye az írók ára is fontos. A cégek 50-60K ár alatt kezdték el venni a DVD írókat, az átlagemberek jobban élő rétege 20-25K alatt, míg a többiek a 12K ár alatt kezdte el megvenni az íróját. Tehát a BD elterjedéséhez nem csak a lemeznek kéne 1000 forint alatt lennie, de az írónak is 20K alá kéne esnie, hogy gyorsabban terjedjen. Ördögi kör.

Hogy ON is legyek: Azért nem semmi, hogy "csak" ennyibe kerül és tudja a négy rétegű lemezt kezelni.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) Teszla_


Teszla_
senior tag

Én épp mostanában gondolkodtam USB-s dvd írón, de meglepődtem, hogy még azok is 10k-tól indulnak. Ahhoz képest ennek a 30k-s árát nem tartom vészesnek, bár nekem egyáltalán nem lenne rá szükségem. Az asztali gépemben is csak egy dvd olvasó van, mert írni nem szoktam semmit. De a netbook-hoz jól jönne, mert lenne pár játék, amit feltennék rá. Csak ennyi plusz pénzt nekem egyáltalán nem érne, még ha időtálló is lesz, akkor sem.

Egyébként tényleg drága még ez a BD dolog (legalábbis én annak tartom). Én is 2004-ben vettem az első dvd írómat, akkor volt 16k és vettem hozzá 10 darab lemezt 3k-ért. Szóval akkorra eléggé lement már az ára.

(#32) Patice


Patice
nagyúr

Szerintem meg jó megoldás ez a külső cucc. Nem kell folyton a gépben táplálni egy ODD-t vagy Blu-ray drive-ot, hanem csak akkor veszed elő, amikor kell. Már ha 2 ilyen van a gépedben, akkor is növeli a fogyasztást.

Pár médialejátszó is támogatja a külső drive-okat. Szerintem ez sem elhanyagolható szempont.

Tabletek, meg hasonló minigépekben sokszor nincs semmilyen optika, ezekhez is jó lehet.

Ha csak kirakod ezt az asztalra és nem piszkálod, akkor elég rezgésmentes környezetben írhat, nem zavarnak be az egyéb komponensek (vinyók, ventilátorok) és mondjuk precízebben tud pozicionálni az írófej.

Közel van az ára sok belső meghajtóéhoz. Én most elgondolkodtam rajta, hogy érdemesebb lesz egy ilyenre beruháznom egy belső helyett.

Van aki szereti a lemezt elővenni a polcról, ha eredeti, ha nem. A blu-rayt nem kell még temetni, fog még lejjebb menni az ára üresnek/műsorosnak egyaránt.

Nekem vannak blu-ray lemezeim és azért látni a különbséget a bitrátán. Nem kell egyből mindent megvenni, csak a legjobb filmeket, amiket szívesen megnézek többször is. Ebből sajnos nem sok van. Vettem már akciósan 4000 alatt is kék lemezt, ami szerintem már nem rossz ár.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33) Tigerclaw válasza Patice (#32) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én minden lemezem 4 ezer alatt veszem, igaz nem a magyar szinkronos/feliratos verziót, hanem angolt. Rengeteg csúcsmozit meg lehet kapni 3 vagy akár 2 ezer forintért is. Lehetne rajtuk akár magyar felirat is, ahogy néha van cseh vagy lengyel, de gondolom ez nem érdeke a hazai forgalmazóknak. Hogyan adnák el magyar szinkronnal 2x 3x áron ugyanazt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) MZperX75


MZperX75
addikt

A tény az az ,hogy ha egy BD-lemez ma 1-200ft körül lenne én elgondolkoznék a vételen!
Lenne, akkor egy két dolog amit arhiválnék,
csak gondolj bele 40-50film 1 lemezen :)
HD-ből is felmenne egy jó pár,igaz évek óta
családi dolgaimról videókról nem is beszélve,néha nem tudom miért tárolok annyi "szart" a gépemen. Most ,csak rendszertelepítésre használom a DVD íróimat,vagy mikor évente veszek 3-4 játékot,hogy telepítsem.
(nem mellékesen 5 lemezből 1-el mindig gond volt,sőt általában gond volt a töbszörös szórzós írás,a legtutibb 1x max 2x a többinél gond szokott lenni DVD írónál)
6-8éve kiírt lemezeket mikor elővettem szembesültem ,azzal :( olvassa,mindegyiket.
Most nemm tudom mi a helyezet.
Olcsó lemez, nem 1500Ft körüli ,akkor vennék akár külsőt ,vagy akár belső BD írót!
Apropó egy alap BD belső író milyen árban van?

[ Szerkesztve ]

(#35) t72killer válasza MZperX75 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokkal nem olcsóbb a belső író sem. Ráadásul ahhoz, hogy egy 3TB-os winyó fajlagos költségénél (30kFt/3000GB=10Ft/GB) legyél, ahhoz kb 250Ft-nak kéne lennie egy 25GB-os és 500Ft-nak egy 50GB-os lemeznek, ingyen írót feltételezve. Tény, hogy az egyrétegű lemezek közelebb járnak a gazdaságossági limithez, de még a noname lemezek sincsenek ilyen olcsók:( Ezekre meg nem szivesen bíznék semmilyen adatot, a DVD korszakban is a Ritek volt a legnoname-ebb, amit használtam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Hát nemtom...

Nem tudom elképzelni, hogy egy esküvői videót gravírozott pendrájvon vagy nyomtatott hdd-n adjak át scannavo tokban fotópapírra nyomtatott tartalomjegyzékkel...

Az elmúlt pár éveben (és nem csak arra az 1-2-re gondolok, amit a hazai piac jelent ezen a téren) nagyon sok pénzt fektettek a nagyok ebbe a formátumba. Kihalni szerintem nem fog, megmarad mint mondjuk az audio cd vagy ugye a dvd. Mivel a trend az az, hogy mindenevő lejátszókat találnak ki. Tehát majd a 10év múlva éppen aktuális lejátszó simán viszi majd a bluray lemezeket is... (egy komolyabb multimédiás lejátszóban van bluray lejátszó egység is)

Én inkább azon izgulok, hogy a kékes lemezek vajon mennyi ideig képesek tárolni a felírt adatokat valójában? Az okés, hogy csak arany cd-t vagy dvd-t veszek a fontos cuccnak, de bluray lemezről még nincs ilyen tapasztalatom...

Valaki esetleg?

Rengeteg cd-t és dvd-t dobtunk ki, mert "elfelejtette" a kiírt anyagokat vagycsak úgy simán porladásnak indultak a rétegek...

Egyébként pozitívan fogadom eme külső írót annak tudatában, hogy egy LG vagy egy Plex mennyibe került eddig...

(#37) Komplikato válasza t72killer (#35) üzenetére


Komplikato
veterán

Mindíg kimarad a képletből, hogy HDD-n adatot tárolni sem életbiztosítás. Ha mondjuk nem Pistike Warez és film gyűjteménye van rajta, hanem fontos dolgok, akkor igen csak fájni tud egy halott HDD, pláne ha még nagy is is. Mondjuk 2-3TB adatvesztés.
Ó, persze ilyenkor jön az, hogy árában megéri még akkor is 2-3 HDD-n tárolni. Csak nem életszerű. Persze pénzeseb user vagy normális cég csinálhat egy védet Raidet, és egy hasonló külső biztonsági mentést. De pl. fontos adatot HDD-n cipelgetn ... tudja a fene mi biztonságos.i

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#38) erdoke válasza Komplikato (#37) üzenetére


erdoke
titán

Elég szomorú, ha nem életszerű a több HDD-n tárolás. A legfontosabbak (családi képek) nálam 3 HDD-n vannak, ebből legalább egy mindig notebook vinyó. Filmek és zenék mindig egyszerűen pótolhatók (emellett rengeteg helyet foglalnak), úgyhogy azokról természetesen nincs másolatom.
Igazából a BD íróra sajnálom a pénzt, két DVD pörkölő áránál többet nem adok érte. Pedig szívesen kivésném még az említett képeket 2-3 kék lézeres lemezre...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#39) MZperX75 válasza erdoke (#38) üzenetére


MZperX75
addikt

:K

(#40) t72killer válasza Komplikato (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a minőségi lemezek (pl Verbatim) árával hasonlítjuk a HDD-t, akkor ahogy mondod, 3 HDD ára jön ki csak a nyersanyagéból.

Ha nagyon egyszerű kezelést és nagyobb megbízhatóságot akarsz, akkor pl egyterás 2.5"-os usb- winyókat veszel, ezek elvileg jobban bírják a 3.5"-osoknál, és egy usb-kábelen kívül mást nem igényelnek (írószoftver, félórás írási procedúra stb...) Ezek kicsit drágábbak, de még ígyis versenyképesek a feketén 5-600Ft-os márkás kék lemezekkel.

Másik dolog a helyigény: ha hengerben tartod a kék lemezeidet (brrh), akkor egy 3.5"-os külső winyó térfogatába kb 20 lemez fér (=500GB, a dual-layer lemezek aránytalanul drágábbak). Ráadásul ha valami nem kell, azt hdd-ről simán törlöd és újat írsz a helyébe. A lemez meg mehet a kukába...

Hogy mennyire életszerű a dolog? pl egy 2.5"-os mobilwinyót már el tudok képzelni az esküvői 3DHD videóval.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) azopi74


azopi74
addikt

Ilyesmit már csak a dinoszauruszok vásárolnak. Ha hurcolászni akarom az adatokat, akkor inkább egy 32 gigás pendrive, 8 rugóért már megkapod, oszt annyiszor "írod újra" ahányszor akarod, és még külön egység sem kell hozzá. Arról nem is beszélve, hogy ahová hurcolja az ember, általában nincs br olvasó. Ha hurcolni akarod, és nem probléma a durva többletsúly, akkor egy USB-s külső vinyó a megoldás.
Ha meg egyáltalán nem akarod hordozni, akkor értelemszerűen egy belső vinyó az ésszerű , költség- és helytakarékos megoldás.
Optikai tárolóknak befellegzett, végük, mint anno a floppyknak, a mai normális eszközökbe már nem is tesznek semmi optikai meghajtót.

(#42) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Jól néz ki...

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#43) Patice válasza azopi74 (#41) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ez nem nehezebb, mint egy külső vinyó hurcolászáshoz. A lemez meg megint nem túl nehéz, ha például valakinél meg akarod mutatni mit tud egy kék lemez minőségben, vagy pont nincs neki blu-ray meghajtója, akkor viszel egy ilyet!

32 gigás pendrive-ot lehet hogy kapsz 8-ért, csak győzd kivárni, míg megrakja a gép!

Ha az optikai adattárolásnak befellegzett, akkor miért fejlesztik még? Miért tud ez a meghajtó akár már 4 rétegű kék-lemezt olvasni?

A mai "normális" eszközök annyira kicsik és laposak, hogy nem fér beléjük fizikailag optika, azért nem tesznek bele. De ha kell külsőt tudsz rá kötni opcionálisan, amire a fenti cucc hivatott. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44) t72killer válasza Patice (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egymagában is nehezebb mint egy 1terás 2,5"-os winyó, és BD-t írni sem 2 perc. Hogy miért fejlesztik? Egyszerű: a kiadók 1film méretű , jól drm-ezhető fizikai adathordozón akarják terjeszteni a filmjeiket, ennyi. A kiadók döntötték el a hddvd- bd formátumháborút is...

Ez így is fog menni még egy darabig. Ennek fényében BDXL olvasót érdemes venni (ha az ember megveszi a filmeket...), írót viszont felesleges. Ha oda akarod adni vkinek a film másolatát, akkor csinálsz egy iso-t és kész.

A dvd korszakban azért archiváltam DVD-re, mert sokkal olcsóbb volt a hdd-nél, igaz, le kellett nyelni a kényelmetlenebb és lassabb kezelést, a nagyobb helyigényt és munkaigényes szortírozást. A BLUray-nél az árelőny eltűnt, csak a hátrányok maradtak megspékelve azzal, hogy alig van gép/háztartás BD olvasóval, ergo kb csak magának irogat az ember.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Entryy


Entryy
aktív tag

USB 2.0/3.0?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#46) erdoke válasza Entryy (#45) üzenetére


erdoke
titán

Blu-ray FAQ

"According to the Blu-ray Disc specification, 1x speed is defined as 36Mbps."

Mivel a hírben szereplő író max. 6X sebességet tud, ami 6*36=216 Mbps = 27 MB/s, így elvileg a gyakorlatban 30-32 MB/s-ot tudó USB 2.0 is ki tudja szolgálni. Persze nem árt figyelni arra, hogy azon a header-ön másik gyors eszköz ne kommunikáljon. Reálisabb 4X írással számolni, és azzal biztosan nincs gond.

A legjobb aláírás a héten

(#47) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Néztem ebayen normálisabb áron lehet használható nyersanyagot (verba, tdk) kapni, ha valakit érdekel. Így kb egy árban van a nyersanyag fajlagos ktg-e a winyóval, viszont a 30kFt-os írót még mindig meg kell venni mellé, abból sok eredeti BD-t vesz az ember.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Entryy válasza erdoke (#46) üzenetére


Entryy
aktív tag

Nem számoltam utána való igaz.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#49) waverider


waverider
senior tag

olyan író mikor lesz amin lesz valami LCD, memó, és egy 1xű kezelőfelületű sw amivel pc nélkül képes írni? örülnék valami ilyennek...
ha pedig van és netán csak a tudatlanságom vagy infóhiány okán nem tudom, linkeljétek, kérlek... köszi! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#50) TheReMiXeR válasza waverider (#49) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

van ilyen, csak elájulsz az árától...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.