Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vaakuum


vaakuum
addikt

Tudtam, hogy nem vagyok egy audiofil alkat, de erősen meglepett, hogy középkategóriásnak titulált erősítőn ilyen árcédula van. Mondjuk az sem olcsóbb mulatság, ha valaki PC építésre vagy vga csereberéke gerjed...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2) Graphics válasza vaakuum (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És ez meg nem is drága.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) velizare válasza vaakuum (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

sajnos ez egy különösen drága hobbi.
de csak az összehasonlítás kedvéért, így néz ki egy már felsőkategóriás erőlködő a pio lx sorozatából:

és ez mégcsak nem is a legjobb modelljük.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) pmartin96


pmartin96
csendes tag

SC LX 901 A legjobb, D-osztályú. Listaáron 3000 Eur bár már van 2000 e körül is az idealo-n.

[ Szerkesztve ]

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#5) bteebi válasza vaakuum (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Pedig ez (sajnos) tényleg nem drága... persze nem is rossz cserébe.
Amúgy meg dübörög a gazdaság, így ez alig több, mint egy havi átlagfizetés ;]. Vagy mégse? :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

rs232-es control porton mit/hogyan lehet vezérelni?

(#7) tecsu válasza pmartin96 (#4) üzenetére


tecsu
addikt

A review-k alapján a Denon szimpatikusabb, de talán még a Yamaha is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#8) velizare válasza Sanyi.mTs (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

afaik valamiféle smart-home rendszerre van beépített támogatása a pio lxeknek, azzal lehet összekötni soros kábellel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) FefeeX válasza velizare (#8) üzenetére


FefeeX
veterán

az a soros kábel arra van, hogy bekössön a Soros-hálózatba :D
bocs a szar poénért :U

[ Szerkesztve ]

(#10) Duree válasza vaakuum (#1) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van de egy felső kategóriás cucc az millió fölött van. Szerintem házi mozi erősítönek egy közép vagy alsó közép kategóriás cucc pont megfelelne. Azért Yamahát már 100 ezerért is tudok venni igaz csak 5.1 de az is elég.

duree54

(#11) tecsu válasza Duree (#10) üzenetére


tecsu
addikt

Piót is kapsz 100 alatt. Ha ez kell...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) McSico


McSico
senior tag

Középkategória 1%THD-vel? Az elég karcsú...

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#13) tecsu válasza McSico (#12) üzenetére


tecsu
addikt

A Pio legdrágábbja is ennyit tud. Durva, de a mozizáshoz okés.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14) #72042496 válasza McSico (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

1%, miközben egy csatornán van 170 watt terhelés. Ezek a számok a gyakorlatban semmit nem jelentenek.

[ Szerkesztve ]

(#15) McSico válasza #72042496 (#14) üzenetére


McSico
senior tag

Csak az a gáz, hogy pl egy 2009-es Onkyo is volt 160W és mindezt 0,08% THD-val.
Egy fapados belépő szintű harman 2007-ből 0,07% THD.

Most meg 1%? Értem én hogy D-osztály, meg hatásfok mindenek felett, de ehhez képest az 1% nagyon sok, és simán kihallani. Persze nem a mostani belépő szintű hangfalakkal, de az egy másik probléma...

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#16) #72042496 válasza McSico (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért fontos a csúcsértékhez tartozó THD? Számomra inkább az lenne érdekes, hogy az otthon is használt teljesítményszint mellett hogy néznek ki különböző frekvenciákon a görbék. Könnyen lehet, hogy egy olyan erősítő lesz a jobb, amelyik a maximum teljesítmény, illetve THD alapján papíron gyengébb.

(Házon belüli példa, az Onkyo RZ1100-amra is 160 wattot írtak (egy csatorna, 6 ohm, 1 kHz, 1% THD), és az egy szörny. Elcsodálkoznék, ha ez a Pioneer lenne az erősebb, jobb hangú erősítő.)

[ Szerkesztve ]

(#17) McSico válasza #72042496 (#16) üzenetére


McSico
senior tag

Egy erősítőnél azért elég fontos mekkora a torzítása.
De a lényeg amire rá akartam mutatni, az az, hogy 9-10 évvel ezelőtt sokkal kisebb volt a torzítás, mint mostanában. Valahogy beálltak erre az 1%-ra ami akár hogy is nézzük sok, ahhoz képest ami régebben volt, még a fapados belépőszinten is.
Ezért fura nekem, hogy most hirtelen ennyire jó lett, vagy inkább alap lett az az 1%, miközben az árak elég durván elszálltak.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#18) #72042496 válasza McSico (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. A torzítás fontos, csak nem az a fontos benne, hogy szélsőséges esetben mennyire száll el, hanem inkább az, hogy a görbe középső részén (csak gyorsan kerestem egy példát) hogyan alakul.

Azt nem tudom, hogy a régi erősítők és a mostaniak itt mennyiért mit mutatnak fel.

(#19) khron78: Integrált erősítővel 13.2-nél tartunk, lásd Denon X8500. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) khron78


khron78
őstag

9.2...hol tartunk.

(#20) bteebi válasza velizare (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Soros porton? Nem inkább a szerviznek lesz az pl. diagnosztikára, esetleg firmware update-re?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) bteebi válasza McSico (#17) üzenetére


bteebi
veterán

A torzítás és a teljesítmény nem függetlenek egymástól. Lehet, hogy 170 W-on 1%, 130-on meg csak 0,08%... A parasztot viszont nem a THD, hanem a névleges teljesítmény fogja érdekelni... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) velizare válasza bteebi (#20) üzenetére


velizare
nagyúr

a kettő nem zárja ki egymást.
8. RS-232C port: Connect a home control system equipped with an RS-232C port. For adopting a home control system, contact the specialized stores.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) MrT válasza bteebi (#21) üzenetére


MrT
csendes tag

az lehet hogy 130-nál kevesebb mint 1%, de 170-nél 1%, és ez még csak egyetlen csatorna terhelése esetén van, már pedig nem egyetlent fog használni vele az ember, több csatorna használatánál több lesz mint 1% és ki tudja hol van a vége az összes csatorna használata esetén ha mind meg van terhelve, ez így nem igazán mondható minőségi darabnak...

(#24) tecsu válasza #72042496 (#16) üzenetére


tecsu
addikt

Igen, de sajnos ezt nem teszik közzé. A csúcsértéken mért torzításból valószínűsíthetünk a két termék közötti különbségre normál használatra vonatkozóan.
Ezenkívül amelyik gyártó részletesebb méréseket publikál, az megbízhatóbb eleve és valószínű azért teszi, mert a terméke kiemelkedő.
Na, a Pioneer nem ilyen.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) tecsu válasza MrT (#23) üzenetére


tecsu
addikt

Oké, egy kis matematika:
Az egy almának egy százaléka meg a másik almának is az egy százaléka, az a két almának összesen hány százaléka? :D
Az áthallás pedig nem növeli (számottevően) a harmonikus torzítást - tudtommal.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#26) bteebi válasza velizare (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Jogos :R.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) FefeeX válasza MrT (#23) üzenetére


FefeeX
veterán

Haverom Denon X1400-ának nézegettem a technikai adatait, közben akadtam erre:
Kimenő Teljesítmény (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2 csat. meghajtva)80 W
Kimenő Teljesítmény (6 ohm, 1 kHz, 0.7% 2 csat. meghajtva)120 W
Kimeneti Teljesítmény (6 ohm, 1 kHz, 1% 1 csat. meghajtva)145 W

Magyarul ha szét akarod hajtani, akkor 145W, de ha 100m2 alatti helyiségben csinálod, úgyis kiszakad a dobhártyád pár nap alatt. Meg akkor minek veszel drága cuccot... De a proliknak a Watt a fontos.

Aki a Pio 922-met vitte el anno, az is azt kérdezte az Elac-jaimra, hány Wattosak... Valóban, a legfontosabb egy audiofil vagy hifi hangfalpárnál, hány wattos, mert neki 200 Wattos van. Ez az infó könnyebben átmegy az átlag számára, mint a megfoghatatlan és egyszerűen összehasonlíthatatlan. 2400W PMPO :D
(kicsit amúgy ez olyan, mint a Ferrarinál megadni első sorba a maximális vontatható tömeget)

[ Szerkesztve ]

(#28) Nandish válasza vaakuum (#1) üzenetére

Az ár változik, tehát nő! Évről évre egyre drágábbak a piok, ebben a kategóriában érezhető a leginkább hogy elfelejtik a fejlesztők hogy régen az volt a divat hogy az előző év magasabb kategóriájából több dolgot is megkapott az idei kicsiny...

12 éve vagyok Ph-n! 13 éve szerelek Apple készülékeket...

(#29) McSico válasza Nandish (#28) üzenetére


McSico
senior tag

Most meg nem hogy megkap, még kivesznek belőle...
Márkától függetlenül

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#30) BITBOYS


BITBOYS
addikt

10 perce sikerült vennem egy ilyen drágaságot, németeknél most nagyon akciózzák.
Az előreutalással megszenvedtem, mert valamiért a kártyás fizetés nem akart menni a weboldalukon keresztül. Elvileg pár nap alatt ideér, szóval már nagyon várom :) Korábban (10 éve) egy Denon-t használtam csak megdöglött, remélem lesz olyan hangja a Pionak is :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.