Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Nem iszom soha. :N
.
.

.
.

:DDD ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#2) szakatsa


szakatsa
csendes tag

Nehéz kérdés... a taxi csóróknak való, a sofőr túl mainstream, a rendőr a leggyorsabb kétségkívül, vagy a mentő, bár utóbbit nem terhelném ezzel, van elég dolguk nélkülem is... a rendőrre szavazok :DD

(#3) quailstorm válasza szakatsa (#2) üzenetére


quailstorm
nagyúr

jobb szélső az egy halottaskocsi

(#4) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A normális országokban egy üveg sör még bele fér a megengedett véralkohol szintbe.
Aki ennél többet iszik, annak még tömegközlekedés is választható opció.

Érdekes módon a nagy országok megengedőbbek. Észak Amerika ezüstérmes, mert nagyjából kettő sör fér a szabályzás megengedett részébe.
A győztes Vodkaland (Oroszország) Részegen nem szabad vezetni, nincs a törvényben alkohol szint meghatározva.

Több országban 0,0 mg/ml a megengedett alkoholszint. A gyakorlatban ez 0,3 mg/ml, legalábbis a külföldiek számára.
Az érintett országok nem akarnak folyamatosan a nemzetközi bíróságon veszíteni, mivel már a gyümölcs fogyasztás is kimutatható alkoholszintet eredményez.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) dynamicrossh válasza Hieronymus (#4) üzenetére


dynamicrossh
tag

A lényeg itt nem azon van hogy valaki iszik egy sört aztán vezet, hanem hogy sokan akkora rajnak érzik magukat hogy egy kiadós piálás után vezetnek, aztán meg szépen bekerülnek a hírekbe. Most volt itt a közelben egy ilyen sztori 3 18 éves srác elmentek kocsikázni buli közben aztán fának mentek. Kettő bent égett amelyik kimászott annak is le kellett vágni a karját. Biztos megérte.

(#6) petipetya


petipetya
nagyúr

A BKK lemaradt a képről.

"nincs rá lezsóidő"

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

(#8) Klaus Duran válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) Feketelaszlo válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A "normális országok" közlekedésbiztonsági szakértői irigyelnek is minket keletieket a zéró tolerancia elve miatt. Ez a szabályozás nem is arról szól, hogy visszatartsa a rendes állampolgárt egy korsó enyhe sörtől vagy egy pár meggyes bonbontól, hanem hogy a kemény fogyasztókat meggátolja első felesük ledöntésében - mert azt ritkán követi önmegtartóztatás. Alkholisták meg akárhogy is nézem, mindenhol vannak a világon (még normáliséknál is), csak nálunk sokkal nagyobb arányban képvisletetik magukat. A baleseti statisztikát is jobban rontanák enyhébb szabályozás mellett.

(#10) Lauda válasza dynamicrossh (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Eppen emiatt kellene szerintem mindenhol nullara csokkenteni a toleranciat. Mindenkinel maskeppen hat az alkohol. Egyik ember 0.8-nal meg teljesen beszamithato es kozlekedokepes, masik pedig keptelen egyenesen elgurulni az autoval. Ezert nem szabadna megengedni a merlegeles lehetoseget a jarmuvezetoknek. Hogy megihatok ket sort aztan hazavezetek. Nem ocsem, te nem iszol semmit, ha vezetni akarsz majd. En minden jarmuvezetonek abszolute alkoholmentesseget szabalyoznek, a megszegoknek pedig objektiv felelosseg elven mindenkinek bortont. X ezrelek felett ennyi nap/honap/ev stb.

(#11) buherton válasza Lauda (#10) üzenetére


buherton
őstag

A zéró tolerancai sem megoldás. Én kifejezetten szeretem a borokat, és ha megyünk egy bor vidékre, akkor sajnos csak lutri, amt flakonban elhozok a pincéből, mert ugye vagy vezetek, vagy iszok. Akkor nem is beszélve a papokról... Elég buta dolog volt ez bevezetni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) Lauda válasza buherton (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Arra biztosan megoldas, hogy ne ulj ittasan a volan moge, persze mint szabalykoveto allampolgar.

Az senkit sem erdekel, hogy borokat kostolgatsz a pincekben. Ilyen celbol vigyel magaddal sofort.

(#13) buherton válasza Lauda (#12) üzenetére


buherton
őstag

Csak azért, mert te nem iszol - és nem szereted a bort - lehetnél tekintettel másfelé. Sokfélék vagyunk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) Avicularia válasza Lauda (#10) üzenetére


Avicularia
veterán

Svédben 0,2 a határ, de eszemben sincs legurítani akár egy sört is, ha vezetek. Ezért szopok mindig, ha megyünk valahova, mert az asszonynak nincs jogsija, úgyhogy én vezetek mindig.

(#15) Hieronymus válasza Lauda (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Eppen emiatt kellene szerintem mindenhol nullara csokkenteni a toleranciat. Mindenkinel maskeppen hat az alkohol."

Ezt a két dolgot hogyan sikerült össze párosítani.

Nem lehet nulla a tolerancia. Az emésztés folyamatában, természetes úton is keletkezik alkohol, ami már kimutatható.
Kellő számú ellenőrzéssel, az aktív vezetők 99%-át meg lehetne büntetni. Sőt többszörös visszaesőként a jogosítványa is bevonható lenne.
Ráadásul a kemény magot nem érinteni, mert a vezetéshez nem jogosítvány, hanem jármű és üzemanyag kell.
Egy nap alatt kétszer ítélték el a makói férfit

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) Lauda válasza buherton (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Na ezt most nem ertem hogy tartozik a temahoz. Ki mit szeret, ki mit iszik. Nem ez a tema.

Soros/palinkas vagyok egyebkent.

(#17) Petyyyyy válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A gyümölcs is? :Y
Akkor meg vérvizsgálatot kell kérni, de azzal együtt is hazamehetsz a saját autóddal - szerintem.

petipetya - Ez jó, de elég "kötött pályás"! :K

Jhonny06 - Ez sem rossz és a canga is jól néz ki, de Klaus Duran linkelte is a "másik oldalt".

buherton @ 11 - A zéró tolerancia bevezetése szerintem nem volt buta dolog. Feketelaszlo nagyon jól világított rá az egyik lehetséges következményre/indokra a bevezetés mellett. Tovább azt sem szabad elfelejteni, hogy nem mindenkire hat ugyanúgy a megengedett 1-2 pohár ital sem, sőt! Ugyanarra a személyre is tud másként hatni 1 sör kedden és csütörtökön.
Én is szeretem a borokat, így megértem az érvelésed a borkóstoló körutakkal kapcsolatban, de Lauda jól írta amit írt. Ilyenkor alap tétel, hogy keríts egy sofőrt magadnak. Eleve el sem mennék, ha nem kóstolhatnám meg már ott, lutrizni nem szeretek. Az meg ugye ne kerüljön többe, mint amennyibe feltételn szükséges, ha megkóstolsz párat a remek nedűkből.

Amúgy meg azért is tettem ki a képet, mert eddig szerintem ez az egyik legjobb kép ami a témához készült. Igaz az eredeti pont az említett Vodkaland-ből származik [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#18) Hieronymus válasza Petyyyyy (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Akkor meg vérvizsgálatot kell kérni, de azzal együtt is hazamehetsz a saját autóddal - szerintem."

Szerinted a vérvizsgálat megmondja, hogy gyümölcstől származik a véralkoholszint?
Az érett gyümölcs már önmagában is tartalmaz némi alkoholt. Az zamatos íz ennek köszönhető.
Felénk nagyon sok vad cseresznyefa van. Amikor beérik a termés, részegre zabálják magukat a madarak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) 8th válasza Hieronymus (#4) üzenetére


8th
addikt

Normális országokban tiltva van az alkohol fogyasztás és ezzel egyidejűleg gépjárművezetés, hozzáteszem nagyon is helyesen.

(#20) KaiotEch válasza Hieronymus (#4) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rendben, de ahogy minden magyar tudja: "egy sör nem sör...", így jogosan nem megengedett! Sőt én azt csinálnám, hogy aki iszik és vezet, majd balesetet okoz, amiben Ő is megsérül, nem állná a saját kórházi ellátását!

(#21) Klaus Duran válasza KaiotEch (#20) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

És a hullaszállítót, stb
Nem csak saját magára, hanem mások életére is veszélyes.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#22) Csuty94 válasza Hieronymus (#18) üzenetére


Csuty94
csendes tag

Nem mutatja ki, hogy gyümölcsből van, bizonyos értékig viszont alapból nem mutatja ki, ezért szoktak vérvételt kérni. Kevés alkoholnál nem mutatja ki a vérvizsgálat, míg a szonda igen, mert az ugye a levegőből szűri ki, Pl ha szájvizet használsz és belefújsz könnyen 0,3-4-es eredményt is produkálhatsz. :))

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#23) Petyyyyy válasza Hieronymus (#18) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hogy őszinte legyek, fogalmam sincs. Az egyik ismerősöm ezzel érvelt egy beszélgetésben.
Nem kerültem olyan helyzetbe, hogy mítoszvadász legyek eme kérdést illetően.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24) Lauda válasza Petyyyyy (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Egyebkent teljesen mindegy is, hogy honnan szarmazik az alkohol. Valodi alkohol tartalmu bonbont sem ehetsz, ha meg utana vezetni szeretnel. Meg rothado szilvat sem, ahogy erjedo mustot sem stb.

(#25) Hieronymus válasza Lauda (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK, értem.

Gondolom a 0,03 sem megengedhető. Hiszen már az is befolyásoltság.

Amúgy miért nem fele meg a majdnem legszigorúbb gyakorlat, amikor 0,2-ig semmi következmény sincs. Ebbe még egy pohár gyenge sör sem fér bele, viszont mind a rendőröket, mind a vezetőket megkíméli a felesleges viták és procedúráktól.

A 0,5 szint alatt nincs jelentős hatás, ezért alkalmazzák sok országban eljárási határnak.

Persze, az egy sör nem sör elve ellen, mínusz nulla is lehet a határ. Ugyan úgy figyelmen kívül hagyják, mint az összes többi határt. Lopástól sem tartja vissza a legtöbb elkövetőt a büntetési tétel emelése.
Egyszerűen nem számolnak a lebukás esélyével.

Tudjátok mi a közös a következő országokban?
Cseh Köztársaság, Magyarország, Románia, Szlovákia

Pontosan, a tolerancia teljes hiánya. Nemcsak az alkoholszintben, általában mindenben, például a közlekedésben is.
Pedig a közlekedők egymás iránti toleranciája hatékonyabb baleset megelőző eszköz, mint a közlekedési szabályok soron következő szigorítása.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) Lauda válasza Hieronymus (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, en nem engednek meg 0.1-et sem es minden ittasan vezetot, meg a 0.1-et is bortonbe zarnam.

Az alkohol toleranciat nem egeszen ertem hogy hoztad osszefuggesbe a vezetok egymas iranti toleranciajaval.

(#27) Armahun


Armahun
addikt

A taxin kívül egyik járművel sem haza visznek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#28) Lauda válasza Hieronymus (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Kozben eszembe jutott meg egy dolog.

Tegyuk fel engedelyezzuk a 0.4-et, csak hasra utottem. Ez mondjuk legyen egy dobozos sor. Elmegy a csavo enni egy gyrost, betol egy sort, elindul haza. Nala az az egy sor tegyuk fel okoz 0.2 sec reakcioido novekedest, aminek kovetkezteben elgazol teged, 1 honapig korhazban vagy. Erre mi a reakciod? Hiszen szabalyos volt nem? Senki sem tudja pontosan mennyiben befolyasolja a reakcioit es a figyelmet az alkohol, ezert mondom, hogy nem szabad megengedni a valasztasi lehetoseget senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#29) 8th válasza Hieronymus (#25) üzenetére


8th
addikt

Ez nem tolerancia hanem józan ész kérdése. Aki vezet ne igyon és pont. Semmit. Még citromos sört sem. Fél pohárral sem. Szerintem. :U

mod: (#28) Lauda: Van olyan gyerekkori haverom aki két sima dobozos sörtől már beáll. Egyszerűen nem bírja a piát soha nem is bírta. Amikor ilyen hőség van mint például ma is a srác bever két dobozos sört és rendesen meglátszik rajta. Nem azt mondom, hogy berúg tőle de már elég vidám lesz és le is tompul tőle. Minden ember másképp reagál az alkoholra. Nem kell tovább menni én középsulis koromban hétvégenként 3decis pohárból ittam a rumos kólát közte 1-1 üveg sört és a harmadik pohár után is még "járóképes" maradtam. Most letolok 3-4 sört kimegyek a napra és hűwazze van.

[ Szerkesztve ]

(#30) Feketelaszlo válasza Hieronymus (#25) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Én az alkoholizmust vágtam volna rá közösre - világviszonylatban a csehek másodikok a moldávok után, mi 3.-ok, a románok sincsennek nagyon lemaradva (8.), s gondolom szlovákék is valahol a top20 környékén tanyáznak.
Amúgy nem értem mit kell ezen az elméleti 0%-on rugózni. A törvényalkotók, rendőrség, megegyéb is ugyanúgy tisztában van az emberi szervezet működésével, mint te, s nem fog megbüntetni 0.03-0.05 ezrelékes véralkoholszint környékén (de tán még 0.08-0.1-nél is elengednek), értik mit jelent ez a mért érték, s betudják hibahatáron belülinek. Dianás cukorból, túlérett gyümölcsből és társaiból amúgyis tömérdek mennyiséget kéne bezabálni, hogy felérjen fél korsó sör hatásával, úgy van kalibrálva a szonda, hogy nem igazán tudod becsapni, másképp nem is használnák hatósági ellenőrzésekre (mire bevisznek vérvizsgálatra már pláne semmi hatása).

(#31) Hieronymus válasza Lauda (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elmegy a csavo enni egy gyrost, betol egy sort, elindul haza. Nala az az egy sor tegyuk fel okoz 0.2 sec reakcioido novekedest, aminek kovetkezteben elgazol teged, 1 honapig korhazban vagy.

Hát persze, csak ez tiszta feltételezés.

Normál tudatállapot: Kb 0,5 ezrelék alatt az alkoholfogyasztásnak semmilyen látható következményét nem tapasztalhatjuk, a tudatállapot ilyen mennyiség esetén még teljesen normális.

De maradjon csak 0,4 alatt, ahogyan te írtad. Néhány betegségtől illetve gyógyszertől eltekintve nincs még számottevő hatása az alkoholnak, ekkora mennyiségben.
Sokan mondják, hogy az alkohol mindig másként hat. De a 0,4 egységnyi véralkoholszint, mindig 0,4. Legfeljebb gyorsabban vagy lassabban emelkedik erre a szintre.

Tulajdonképpen nem zavar. Pontosabban az zavar, hogy sok mindenben nulla tolerancia a divat Magyarországon.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) Lauda válasza Hieronymus (#31) üzenetére


Lauda
félisten

A veszhelyzetek jo megoldasat mar 0.2 ezrelek veralkohol koncentracio is ronthatja, 0.35-0.4 veralkohol koncentracio pedig mar a tapasztalt vezetok kepessegeit is csokkenti. Olvass kicsit utana. :)

Tudjuk, hogy az alkohol csak ronthat a vezetesi kepessegeinken. (van par ember itt a forumon akinek javit, de ettol most tekintsunk el a tema komolysagat megorizve :DDD ). Ebbol kiindulva akkor miert is iszunk 1 sort , ha utana vezetni fogunk? Miert kostolgatunk borokat pincekben? Meger ez nekunk ennyit? Ha nem birjuk megallni, hogy ne igyunk egy sort/pohar bort, mikor tudjuk, hogy vezetnunk kell, miert nem viszunk magunkkal sofort? Miert nem megyunk el elvonora, mert ez mar komoly alkohol fuggoseg?

[ Szerkesztve ]

(#33) Hieronymus válasza Lauda (#32) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A veszhelyzetek jo megoldasat mar 0.2 ezrelek veralkohol koncentracio is ronthatja, 0.35-0.4 veralkohol koncentracio pedig mar a tapasztalt vezetok kepessegeit is csokkenti"

Erről hiteles tanulmány hol olvasható?
Ráadásul a tapasztalat és reakció sebesség független egymástól.
Volt már herpeszed? Esélytelen vagy velem szemben a reakcióban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) Lauda válasza Hieronymus (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom hol talalhato errol hiteles tanulmany. Nem is irtam, hogy a reakcio idejuket noveli, amugy azt is, hanem hogy a vezeteshez szukseges kepessegeket csokkenti. Mint pl dontesek meghozatala, azok eredmenyessege es a dontesig eltelt ido, ami mar maskeppen alakul egy kezdonel es egy tapasztalt vezetonel.

[ Szerkesztve ]

(#35) Hieronymus válasza Lauda (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..hanem hogy a vezeteshez szukseges kepessegeket csokkenti."

Értem.
Akkor erről valami hitelesnek tűnő tanulmány linkje érdekelne,

Most legyen nekem is nulla tolerancia lehetőségem, magyaros megszokásból.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#36) Lauda válasza Hieronymus (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor erről valami hitelesnek tűnő tanulmány linkje érdekelne,

Hat keress egyet. :)

(#37) updog válasza Hieronymus (#35) üzenetére


updog
senior tag

LMGTFY [link]

"Generally, the results are well in line with the meta-analysis of Schnabel et al,7 finding that tracking and psychomotor skills are already impaired by rather low BACs whereas cognitive functions are less affected. "

Ez meg pont annyiról fog szólni, hogy állítólag valaki már látott ilyet :P Sajnos nem tudom linkelni, mert "csak" újságcikket írtak belőle, és az is kb 11-2 éve volt, és nem reprezentatív.

Egyetemista koromban részt vettem egy kísérletben ez sokmindent megmagyaráz :D . Szépen bedrótoztak, fej, mellkas stb., és egyszerű, figyelmet és/vagy reakcióidőt igénylő teszteken mindenféle dolgokat megmértek rajtam.

Aztán lehajtattak velem egy vodkanarancsot (2,5dl/0,5dl, OK, kicsit erősebb mint egy sör), majd kb. ugyanazokat a dolgokat meg kellett csinálnom 15 perc várakozás után. Nos, a gépek nem hazudtak, botrányos eredmények születtek. Pedig szép darab ember voltam már akkor is, erőm teljében, és a legkeményebb az volt, hogy a második teszt közben elhittem, sőt büszke voltam magamra, hogy ugyanolyan jól/gyorsan csinálok mindent, mint elsőre. Aztán megmutatták az eredményeket :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#38) Lauda válasza updog (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Volt regebben egy musor, ahol egy vezetestechnikai palyan tobb embert lemertek, majd ugyan ezt egy sor utan, ket sor utan es igy tovabb, meglepo eredmenyek szulettek. Sajnos nem emlekszem mar mi volt a cime es hol lehetne ujra megnezni.

Erdemes ezt is elolvasni: Drinking and Driving

Mar 2 es 5 ezrelek is milyen hatasokat okoz az emberben.

[ Szerkesztve ]

(#39) Avicularia válasza Lauda (#38) üzenetére


Avicularia
veterán

Mythbusterben is tesztelték már ezt, hogy mennyire befolyásolja az alkohol a vezetési képességeket.

(#40) buherton válasza Lauda (#36) üzenetére


buherton
őstag

Akit Á-t mondd, az mondjon B-t is.

Ilyen alapon kezdeményezhetnénk azt is, hogy senki ne tartson kutyát. Mert sokan megunják/nem vigyáznak kellőképpen/foglalkoznak a kutyával és elkóborol, aminek akár halálos kimenetele is lehet, főleg gyerekek esetén. Kérdem én, neked megérne inkább nem kutyát tartani, mint hogy más akár főleg gyerek, akár 1 hónapot is feküdjön a kórházban? Tőlünk keletebbre ez komoly probléma. Tiltsuk be a kutyatartást! Zéró tolerenacia!!!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41) Lauda válasza buherton (#40) üzenetére


Lauda
félisten

Nem jottem ra a ket dolognak mi koze egymashoz. Annyit mondanek erre, hogy zero toleranciat vezetnek be itt is. Aki allatot bant, megver, az allatra nezve veszelyes es rossz korulmenyek kozott tart, azt 500 ezer forinttol kezdodo birsagra vagy bortonre itelnem.

(#42) buherton válasza Lauda (#41) üzenetére


buherton
őstag

Hiába a büntetés és jogszabály, ha nincs ki betartsa, akkor ez nem változik. Valóban a példát egy kicsit kisarkítottam, de ettől még állja a helyét.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) Lauda válasza buherton (#42) üzenetére


Lauda
félisten

10-szer ennyi biro es borton kellene es sokkal kemenyebb torvenyek.

Konkrétan városban betiltanám a 30 centi / 500g-nál nagyobb kutya tartását.

Ja jovan...

[ Szerkesztve ]

(#44) updog válasza buherton (#40) üzenetére


updog
senior tag

OK, menjünk el odáig, hogy tiltsuk be az életet, mert 100%-ban halál a vége :)

A lényeg szerintem a racionális szabályozás. Nagyon szummázva: mérhető, bizonyítható, hogy az alkoholtól - elhanyagolható számú kivételtől eltekintve - veszélyesebbek lesznek a sofőrök -> zéró tolerancia.

[link] - szerintem nem kell még tetézni :)

A felhozott példád lényegével amúgy egyet lehet érteni, simán engedélyhez kötném a kutyatartást, rendszeres ellenőrzéssel, és büntethetőséggel (nem csak akkor ha már baj történt, hanem már az "elkóborlás" esetén is). Konkrétan városban betiltanám a 30 centi / 500g-nál nagyobb kutya tartását. A blokkban tudok pár németjuhászról, boxerről... 40nm körül panelokról beszélünk. Nyilván a szakadt vályogok kidőlt kerítésű udvarára láncolt pitbullok sincsenek jobb helyzetben...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#45) buherton válasza updog (#44) üzenetére


buherton
őstag

Már hoztak kutatásokat, hogy kis mennyiségű alkohol nem változtatja meg a tudatállapotot. Mit nem lehet ezen érteni? Ettől senki nem lesz veszélyesebb, senki nem lesz őrült, és az esetleges baleset sem lesz erre vezethető vissza.

A kutyatartást én is jobban szigorítanám, mert egy-két kutyára rossz ránézni is, hogy az idióta gazdája, hogyan bánik vele. Sajnos a családban is van. Viszont vannak ellenpéldák is, amik közé tartozik gondolom Lauda is. Nem felétlenül kell városban betiltani a nagy testű kutyákat, mert vannak rendes gazdák, akik egy nap többször is leviszik sétáltatni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#46) Lauda válasza buherton (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a mit a kollega irt, mar tenyleg az a szint, hogy tiltsuk be a kest, mert akkor nem lesz mivel leszurni a szomszedot. :W

Amugy akkor mi van, ha a 29 centis kutya kifut az utra, emiatt elkapja az autos a kormanyt, felszalad a jardara es halalra gazol ket embert? Na tessek, tiltsuk be az osszes kutyat es akkor mar a macskakat is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) updog válasza buherton (#45) üzenetére


updog
senior tag

"hoztak kutatásokat, hogy kis mennyiségű alkohol nem változtatja meg a tudatállapotot"

Én meg olyan kutatást linkeltem 1 perc gugli után bármelyik ellenkező irányba érvelővel ellentétben, hogy de megváltoztatja... Most akkor...? :)

De tegyük fel, egy korsó sört / 1,5 dl bort megihatsz, a borkóstolós példával élve: 2-3 fajta borból kortyolsz egyet, és már a határon vagy.. a többi közül ugyanúgy random választasz majd.

Vagy: szombat este sofőrködsz, és annyira hiányzik* az az egy sör, legurítod, jobb lesz utána?

*mindegy.. valószínűleg valaki úgyis a lelkére venné Maradjunk annyiban, hogy ha a 0->1-ről vérre menő viták vannak, akkor a n->n+1-ről miért ne lennének?

Hiszen azt még az általam linkelt kutatásban is elismerik, hogy 0,5->0,8 ezrelék között már sokkal kisebb romlás következik be a reakciókban, mint 0->0,5 között. Akkor legyen az a KRESZ-ben, hogy minél nagyobb véralkoholszintet érjünk el, és akkor majd elérünk egy ponthoz, amikor már bizonyíthatóan nem romlanak a képességek :)

Lásd még: "a balesetek 30%-át részegek okozzák -> a józan sofőrök sokkal veszélyesebbek.." :)

(#46) Lauda: lásd előbb: racionális szabályozás, maradok tisztelettel :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48) Lauda válasza Lauda (#41) üzenetére


Lauda
félisten

[link]

Ezert ott kaphatna 5 ev bortont es 5000 dodo birsagot, olvastam regebben iteleteket, siman lecsukjak es megbuntetik az ilyeneket. Itt meg kapna egy felfuggesztettet esetleg... :W

(#49) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Namost tárgyilagosan nézve a dolgot. De tegyünk mellé, illetve mögé iróniát.
A Taxis a sztereotípiákat nézve, lehúz, átvág.
A Rendőr? Hát akkor bűnt követtem el tán.
A Mentő? Nem jó a balesetibe menni, A mentő nem haza visz.
A halottas kocsit meg szerintem nem kell magyarázni.

Tehát a pro és kontra érveket nézve és rizikót is számba véve a taxit választanám. Hátha még tisztességes és frankó. :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#50) Energie X


Energie X
őstag

Engem egy jó kis csajszi vigyen haza magához ;]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#51) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Ebben a témában kivétel nélkül mindig megjelennek az értetlenkedők, hogy miért nem ihatnak vezetés közben. Hát azért kismókusok, hogy ha szembejöttök, akkor ne 3 mp reakcióidővel kezeljétek a helyzeteket. Mert amíg az ismert úton, zavartatás nélkül kell haza vezetni a szekeret, akkor az jó eséllyel sikerül, de ha valamire lépni kell, akkor már kibukik a lassulás. Igen, tudom, tudom, hogy ti, akik innátok vezetés közben, valójában hihetetlenül biztos kézzel vezettek 4 sör után is, igazi Fittipaldik vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#52) Lalikiraly válasza Energie X (#50) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

:C

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.