Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Quent1n válasza Perillustris (#48) üzenetére


Quent1n
senior tag

A Dell tudtommal már régebb óta dolgozik 3 év garival úgy notiknál mint monitoroknál, és az ő supportjuk is van HP szintű. Szerintem.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52) hibavissza válasza dezz (#49) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem sokkal lényegesebb és egy adott tartományt mindenképp jobban leír az L szélső értékeinek részletező képessége. Valamint a megjelenített szín homogenitása. Ráadásul a delta E értéken rugózás azon túl, hogy felesleges, még megtévesztő is lehet. Egész közeli L ab értékeknél is más és más a delta E vizuális jelentősége. Elég csak a képlet adottságait vizsgálnunk matematikai módszerekkel egyetlen mérés nélkül......hátha valakit érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#53) dezz válasza hibavissza (#52) üzenetére


dezz
nagyúr

"Szerintem sokkal lényegesebb és egy adott tartományt mindenképp jobban leír az L szélső értékeinek részletező képessége."

Ugyanezt mondtam ezzel (csak közérthetőbben): "hogy a világossági lépcső alsó és felső részén mennyire vész bele a feketébe, ill. fehérbe."

"Valamint a megjelenített szín homogenitása."

Ezt meg ezzel: "hogy a kép mennyire egységes, egészében és részleteiben, szemből és [...]"

"Ráadásul a delta E értéken rugózás"

De hol is van itt "delta E értékeken rugózás"? Hogy van a cikkben 4 kalibrációs grafikon? Minden hasonló review-ban van... Mellesleg a berakott CIE és korrekciós görbe, továbbá a 120-as fehérszinthez tartozó feketeszint és a kontrasztarány is informatív.

"azon túl, hogy felesleges, még megtévesztő is lehet. Egész közeli L ab értékeknél is más és más a delta E vizuális jelentősége. Elég csak a képlet adottságait vizsgálnunk matematikai módszerekkel egyetlen mérés nélkül......hátha valakit érdekel..."

Ezt akkor talán egy kicsit máshogy, mert már én sem értem, mire akarsz kilyukadni... :N

(#54) XuChi


XuChi
addikt

Bocsi hogy itt teszem fel a kérdésemet, de én tegnap írtam egy cikket és még mindig az elbirálásra váró cikkek között van. Meddig kell várni mire kikerül egy cikk? És mi alapján bírálják el?

(#55) LackoMester


LackoMester
addikt

Kiváló írás, elfogadnám monitorok.
:R :C

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#56) Nyugdíjas válasza dezz (#53) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én értem :D Asziszi a kolléga, ha majd jól megvillantja hihetetlen szaktudását akkor térdreborul mindenki előtte, és egyetért a véleményével. Nekem legalbbis ez az érzésem, annak kapcsán, hogy megérzésem szerint szándékosan fogalmazott "nem-közérthetően", illetve villantotta meg csodás matematikai tudását. Sajnos ogy nem lehet érvelni, csak ezt ő nem tudja :D

Az, hogy utálja a saját megrendelőit, csak hab a tortán szerintem ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#57) szatocs válasza Nyugdíjas (#56) üzenetére


szatocs
őstag

Én át is ugrottam a hsz-t, ezek az értékek nem érdekelnek. :D

=== Szatocs ===

(#58) hibavissza válasza Nyugdíjas (#56) üzenetére


hibavissza
veterán

...ráguglizol és megérted amit írtam. számomra dezz leírása tűnt érthetetlennek, csak próbáltam fordítani amit írt...gondolatébresztőnek szántam, hátha valakit érdekel a téma komolyabban is.

a kedves-rohadt megrendelő.....nem abba a suliba jártál, nem ebben az iparágban tevékenykedsz-->nem értheted. tudod ez egy vicces kiszólás

némi sértettséget érzek a mondataidból, nem állt szándékomban megbántani senkit azzal, hogy próbáltam szakmailag korrigálni egy hsz-t és egyéb összefüggésekre rávilágítani. nem gondolnám, hogy túl tudományos lenne. szerintem.

látod, szatócs csinálja jól. nem érti, átugorja. így lesz szép ez a világ :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nem rossz kis monitorok. :D

(#60) Cölöp válasza Vasinger! (#22) üzenetére


Cölöp
tag

Ha neked a reakcióidőd egy nagyságrendbe esik egy mai TS és SIPS monitor reakcióideje közti különbséggel, akkor te nem lehetsz más, mint a legendás John Wayne. :DDD

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#61) Cölöp


Cölöp
tag

Előző jav.: TS helyett TN

Amúgy én NEC 23-as SIPS monitoron játszok elég komolyan FPS-t, és semmi zavaró késés, vagy utánhúzás sincs. Amúgy meg: ha valaki teszem azt egy 20-as pinggel játszik (ami jónak számít), akkor az SIPS monitor késése erre még rétesz mondjuk 3 ms-ot (a TN-hez képest). A net ingadozása is produkál ekkora ugrásokat negatív, és pozitív irányba.

Szóval nem oszt, nem szoroz. Markating, parasztvakítás, placebo. :)

Azon kívűl, hogy egy ciripeló hang megjelent a monitorban teljesen elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#62) Nyugdíjas válasza hibavissza (#58) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ja, énis leszarom amit irsz egyébként. Legalábbis egészen jól aludtam. Plusz ebben tevékenykedek, és értettem amit irtál, csak nem értem minek vered itt a nyálad. De mondom.. leszarom, és ahogy mondod szép világ :D Ott a Pantone-od, meg a Samsungod, aztán ha te nyugodtan alszol, akkor az már nekem pont elég.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#63) Gude


Gude
senior tag

korrekt a cucc :DD

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#64) Perillustris válasza Quent1n (#51) üzenetére


Perillustris
senior tag

Az megelehet, de erre a monitorra sehol nem írják a 3 év helyszíni garanciát, mindössze "3 éves korlátozott hardvergaranciáról" van szó.

De végülis mindegy, aki ezen agyal, úgyis utánajár. :DD

Perillustris

(#65) huszar90


huszar90
aktív tag

Nagyon tetszenek ezek a monitorok de számomra hihetetlen a hdmi hiánya :(
Szeretném a ps3-at is használni rajta annak pedig csak hdmi kimenete van. Esetleg valaki aki a témában járatos nem tudja hogyan lehetne összehozni a két eszközt a lehető legolcsóbban hogy a hang is meg maradjon?

(#66) Nyugdíjas válasza Perillustris (#64) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Itthon ezekre a monitorokra nincsen helyszíni gar., szervízbe kell vinni őket. Ennyi, pont.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#67) Dzsekó válasza huszar90 (#65) üzenetére


Dzsekó
addikt

U2410-en van HDMI bemenet, ha az a monitor nem túl drága neked.

(#68) szatocs válasza Dzsekó (#67) üzenetére


szatocs
őstag

De egy HDMI-DVI kábel sem olyan drága.

Érdekes, hogy HDMI-Displayport átalakítót viszont nem találok, pedig elvileg ugyanazt tudják, visz mind a kettő hangot is. Lehet, hogy a csatlakozóháború miatt van, vagy csak egyszerűen nem lehet helyettesíteni egyiket a másikkal?

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#69) huszar90 válasza Dzsekó (#67) üzenetére


huszar90
aktív tag

de sajnos drága :( majd nem a kétszerese az ára a 22-eshez pl.
mert itt egy videó ahol ps3 képe van a 23 ashoz http://www.youtube.com/watch?v=s4Q78-G1xHA
a hdmi dvi átalakítónál meg oda a hang :F

(#70) dezz válasza huszar90 (#65) üzenetére


dezz
nagyúr

Úgy tudom, a PS3 nem RGB-ben, hanem YPbPr-ben küldi a képet HDMI-n, így egy sima HDMI->DVI adapterrel (ami egyszerű mechanikus átalakító) nem lehet akármelyik DVI bemenetes monitorra kötni.

Viszont, az U2211H és U2311H támogatja az YPbPr módot (menüből állítható), és persze a HDCP-t is támogatja, így nagy valószínűséggel megy vele a PS3, az említett HDMI->DVI adapterrel! (Kb. 1500 Ft.) Az 50p-t is viszi, ha erre lenne szüksége a PS3-nak.

(Később én is be fogok szerezni egy PS3-at, így nekem is fontos.)

szatocs: A HDMI, a DVI és a DP elektronikai szempontból egyforma jeleket használ, így az utóbbin elvileg kiküldhető a másik kettőnek megfelelő adat, de a DP-nek alapesetben más a protokollja.

hibavissza: Esetleg nekem nem akarsz válaszolni? Vagy csak a koffein-adagodat akartad kiegészíteni egy kis adrenalinnal?

(#71) huszar90 válasza dezz (#70) üzenetére


huszar90
aktív tag

Köszi a választ! Magyarán egy mezei hdmi to dvi átalakítóval menne. És a hang átvitelt hogy oldod meg? Mert valószínű hogy veszek egy ilyen monitort és szeretném teljes körűen kihasználni. Zaklathatlak esetleg majd privátba ha neked is meglesz a ps3 hogy hogy is mennek a valóságban?
Ja és mi az az 50p? :D
Bocs a sok kérdésért nem vagyok túl járatos ebben a témában.

(#72) dezz válasza huszar90 (#71) üzenetére


dezz
nagyúr

Igen, ebben az esetben a hanghoz kell egy HDMI-s házimozis erősítő, ami le tudja választani a hangot. Vagy esetleg létezik valamilyen olcsóbb megoldás is, pl. egy kis adapter, ami leválasztja a hangot és SPDIF-en küldi ki, de persze ahhoz is kell valamilyen fogadó eszköz.

Közben látom, hogy a DisplayPort to HDMI eset megoldható sima kábelekkel vagy adapterekkel (tehát a DP kimenet tényleg tud HDMI protokollal működni), viszont az ellentéte, azaz a HDMI to DisplayPort eset inkább csak elektronikát tartalmazó, 50-150 dolláros konverterekkel. (Bár itt is találni egyszerű kábelt, de nem erőltetik, szal nem nagyon működik.)

Mindenesetre, ha sikerül valahogy megoldani, és nem akarsz házimozis erősítőt, tudom még ajánlani az NEC EA231WMi-t, ami tud fogadni hangot DP-n.

50p = progressive 50 Hz-es kép. Az európai HDTV szabvány 50 Hz-es (50i, 50 Hz interlace), és lehetséges, hogy az európai PS3-ak is ehhez igazodva 50p/i-s képet adnak ki. (Nem 60 Hz-eset, mint az USA-ban és Japánban.) De lehet, hogy ebben nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#73) szatocs válasza huszar90 (#71) üzenetére


szatocs
őstag

50 kép másodpercenként. :)

(megelőzött Dezz. Lesz egyébként ma valami kis ghosting, meg hasonlók mérése?)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#74) huszar90 válasza dezz (#72) üzenetére


huszar90
aktív tag

hát a nec moncsi se olcsó mulatság viszont a ps3 hátulján van egy úgynevezett digital out (optical) csatlakozó, olyan mint ezen a képen jobb oldalt:

ez nem han véletlen? mert ha igen akkor elég a hdmi to dvi átalakító a hangot meg innen kiszedjük. :))

szatocs: köszi

[ Szerkesztve ]

(#75) abyssc2 válasza huszar90 (#71) üzenetére


abyssc2
tag

Maximum annyiban tudok segíteni, nekem egy Xbox 360-am van, én is valami hasonló monitor vásárlását tervezem, ezért utánaolvastam, és pl. Xboxnál mindenféle gond nélkül megoldható, hogy a sima rca kimeneten átvigye az ember a hangot, pl. hangfalba, vagy valahová, HDMI-n pedig a képet (hdmi->dvi átalakító, vagy kábellel), biztos, hogy PS3-on is van valami hasonló lehetőség, esetleg egy külön hangkimenet! Szerintem ennek próbálj meg utánanézni.
A másik dolog, hogy szintén az Xbox 360 esetével tudok példálózni, itt alapesetben a játékok RGB-ben mennek, a videók YPbPr-ben, de bármelyik bármelyikre átállítható a menüben, és azt is ki lehet választani, hogy 50 hz, vagy 60 hz-et szeretne az ember, úgyhogy konzolokhoz is tökéletes lehet egy ilyen monitor!
A PC-t pedig lehet használni DisplayPort-on, így még átdugdosni sem kell. :)

(#76) hibavissza válasza dezz (#70) üzenetére


hibavissza
veterán

nem iszom kávét, nem vagyok ideges típus :)

Fasz voltam, mivel válasznak írtam arra amit írtál, holott csak leírtam én mit gondolok a monitor tesztekről úgy általában. elég késő is volt, és nem állt össze amit/amiről írsz.

A melót is elkúrtam amit hegesztettem. Nem az én estém volt, amit egy beböfögéssel koronáztam. :D tapasztalat-->álmosan nem fórumozok.

(#77) hibavissza válasza hibavissza (#76) üzenetére


hibavissza
veterán

visszaolvastam még egyszer. tényleg, mi a fasznak írtam le :F

(#78) dezz válasza huszar90 (#74) üzenetére


dezz
nagyúr

Nocsak, ezt nem is tudtam.

szatocs: Lagot ma tudok majd nézni. Ghosting: a 8ms-es IPS-nek megfelelő, minimális. (Olyanféle hosszabb csóvák nincsenek, mint akár a mai S-PVA-kon.)

hibavissza: No problem. :) Egyébként én sem kávézom, nem tudok tőle koncentrálni, mert inkább mászkálni (esetleg táncolni) támad tőle kedvem. :D

(#79) szatocs válasza dezz (#78) üzenetére


szatocs
őstag

Elég fontos lenne, hogy ne legyen semmi utánhúzás, mert mikor szimulátorozok, és pl közelítek egy féktávot jelző táblához 200-al, ne mosódjon már. :) A megoldás tényleg az lesz, hogy a mostanimat is meg kell mérnem, hogy lássam, milyen a kettő egymáshoz képest. Csak nem tudom, hogy hogyan kell.

=== Szatocs ===

(#80) Termigáßor válasza szatocs (#79) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Szimulátor-nál nem számít annyit az utánhúzás és a lag.
Egyrészt, mert nincsenek olyan gyors irányváltások, mint a pörgősebb fps-ekben. (pl autós programokkal simán tudok vsync mellett is játszni, ami ugye lagot okoz, de fps-el nem.)
Másrészt az a mértékű utánhúzás, amiről beszélsz, a mai monitorokra már nem jellemző.

Jobbára ártalmatlan...

(#81) huszar90 válasza abyssc2 (#75) üzenetére


huszar90
aktív tag

nézd ilyen a ps3-am hátulja:

Máshonnan nem hiszem hogy jönne ki hang, max ez az optical valami, de hogy ez mi is pontosan egyelőre lövésem sincs :))

(#82) szatocs válasza Termigáßor (#80) üzenetére


szatocs
őstag

Azért a környezet elég gyorsan változik egy kanyarban pl, de az út sem jó, ha tovább tart a monitoron, mint a valóságban. Hidd el, zavaró tud lenni.

Persze tényleg nincs olyan mértékű a zavar, mint pörgős pfs-ekben.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#83) szatocs válasza szatocs (#82) üzenetére


szatocs
őstag

pfs=fps

=== Szatocs ===

(#84) Dzsekó válasza szatocs (#82) üzenetére


Dzsekó
addikt

Most eszembe jutottak a régi szép idők, amikor a Doom2 30. pályáját toltam 386-os géppel 4MB memóriával és a bika fejéből egyre több szörny jött ki. Pár perc alatt úgy belassult a játék, hogy 5másodperc/képkockával ment az egész és előbb volt hang, mint kép. Hallottam, hogy hördült az a rózsaszín harapós szörny, amit a kétcsövű puska egyetlen lövésével ki lehetett nyírni. Láttam, hogy ott van a monitor szélén, és kiszámoltam, hogy ha 3-at megyek balra, akkor pont szembe leszek vele, ezért nyomtam balra 3-at és ctrl-t (tűz), majd hátradőltem és vártam 20mp-et. :)
Közben hallottam két hörgést (hang is szaggatott volt 5mp-enként 1mp hang volt), láttam a torkolattüzet és a két golyót, amint tölt az ipse, meg a szörny kinyúlós, hátraesős hörgését. :) kb. 10 percet lehetett így játszani, utána "insufficient memory" üzenettel kilépett a játék a dos-ba. :)
És ebben az egészben az volt a szép, hogy élveztem, megvolt a maga feelingje a dolognak. :)
Manapság már van egy kis szellemkép és már problémáznak a userek. :)

(#85) dezz válasza huszar90 (#81) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja igen, de, az hang. Keress rá így: Toslink. Ez az SPDIF optikai megfelelője. Sok házimozi-erősítőn van hozzá bemenet. Lehet kapni SPDIF - Toslink adaptereket is.

(#86) dezz válasza huszar90 (#81) üzenetére


dezz
nagyúr

De egyébként analógban is elérhető az AV Multi csatiról. Adnak is hozzá kábelt (elvileg).

(#87) abyssc2 válasza huszar90 (#81) üzenetére


abyssc2
tag

Csak egy tipp, akár most is ki tudod próbálni: van az AV Multi out, gondolom ehez alapból adtak a ps3-hoz csatlakozót, valami ilyesmi: http://sky2k.com/shop/images/av_cable.jpg
Régen a PS2-mhöz is asszem ilyen volt, na, ha bedugod ezt, és ebből viszed ki a hangot, HDMI-n meg átviszed a képet, ahogy szoktad szerintem annak mennie kellene... mert xbox-on is ehez hasonló a módszer, ha így működik akkor meg nem kell mást tenni, kell venni a Dell-ekhez egy HDMI->DVI átalakítót, és kész is.

(#88) huszar90 válasza abyssc2 (#87) üzenetére


huszar90
aktív tag

Köszi szépen a választ, és neked is dezz! Igen kaptam ilyen kábelt és működik is a hang :K
Már csak egy utolsó kérdésem van: a hdmi to dvi átalakító nem okoz valami képi veszteséget vagy felbontás változást esetleg oldalarány változást?

szerk.: találtam egy ilyet: [link]
elvileg ha ezt betolom a toslinkbe kapok egy 3,5 jack kimenetet? :)

[ Szerkesztve ]

(#89) dezz válasza huszar90 (#88) üzenetére


dezz
nagyúr

A HDMI-to-DVI adapterben nincs elektronika! Csak simán átvezeti a jeleket az egyik csatiról a másikra. Az egy másik kérdés, máshogy küldi-e a gép a jelet, ha érzékeli (kommunikálva a másik oldallal), hogy ott nem HDMI, hanem DVI bemenet van. De nem hiszem.

Ugye nem gondolod, hogy azon a 3,5-ös Jackon analóg hangot kapsz? :) Ilyen kis helyre nem tudnak bezsúfolni egy Toslink-to-SPDIF-to-digital audio-to-analóg konverter áramkört... Főleg, hogy ahhoz tápfesz is kellene. Ott max. SPDIF-et kapsz. (Már ha a Toslink-to-SPDIF jelkonverzió mehet külön táp nélkül.)

(#90) huszar90 válasza dezz (#89) üzenetére


huszar90
aktív tag

Ugye nem gondolod, hogy azon a 3,5-ös Jackon analóg hangot kapsz?

Azt hittem :) mindegy akkor a gyári kábelt használom :K
Köszönöm a türelmeteket, és válaszokat!

Már csak a lét kell összeszednem rá

(#91) dabadab válasza dezz (#85) üzenetére


dabadab
titán

"Toslink. Ez az SPDIF optikai megfelelője."

A Toslink egy optikai csatlakozókról szóló szabvány, az SPDIF meg adatátviteli, szóval ez egy Toslink SPDIF csatlakozó :) </nitpick>

DRM is theft

(#92) dezz válasza dabadab (#91) üzenetére


dezz
nagyúr

Jó. :D

(#93) Termigáßor válasza Dzsekó (#84) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Hmm... én anno 386-oson nem is tudtam befejezni a Doom 2-t, mivel a játék közepe felé volt egy olyan lift ami mindig felment mire a kapcsolójától odaértem. A gép 486-osra bővítése (overdrive-os alaplap volt) után érdekes módon simán odaértem a kapcsolótól a lifthez. Amúgy a ram mennyisége nálam is kemény 4MB volt :DDD Ha akkor vki azt mondja hogy lesz majd olyan gépem amiben ezerszer :Y annyi lesz, biztos körberöhögtem volna...

Emlékszem a 4 mega ram többször is kifogott rajtam. Ezért nem tudtam a Dark Forces-zal játszni. És még pár játék nem ment. Aztán valahonnan rájöttem, hogy a dos4gw.exe tud virtuális memóriát csinálni dos alatt! Azt az örömöt, amikor 10 perc vinyótekerés után végre elindult a Heroes of Might and Magic (első része!) pedig 8 mega ram kellett volna neki! Na persze az első kör végén le is fagyott...
Ekkor kezdtem el gyűjteni másik 4 mega ramra ;)

Sajnos a mai gép(szörny)ek hiába ezerszer erősebbek, nem tudják már azt az élményt nyújtani.

Vagy csak felnőttünk?.. :U

Jobbára ártalmatlan...

(#94) Nyugdíjas válasza Termigáßor (#93) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

necsináld... Elérzékenyülök. De komolyan :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#95) Dzsekó válasza Termigáßor (#93) üzenetére


Dzsekó
addikt

386-oson én sem tudtam befejezni sajnos, csak 486 DX4-100-on. :)
Emlékszem, hogy volt a Hexen nevű játék, és akkoriban jött be a Win95 béta, 4MB-on nem indult el, de Win-ben lehetett valami minőség csúszkát tologatni, ha ezt minimumra raktam, akkor nagy nehezen elindult két koponya között ropogtatta végig a csigolyákat, ez volt a loading sáv, én meg ott drukkoltam mindig, hogy végigropogtassa, mert sokszor a 3/4-edénél kilépett. Aztán csináltam 5MB ramot, úgy, hogy a 2. 4db helyre, (ugye itt még 8 hely volt) beleraktam 4db negyed megás SIP modult úgy, hogy a tüske lábait leforrasztottam és beleraktam a gépbe. És működött. Egy csapásra minden elindult, nagyon boldog voltam. A SIP modulok meg megmaradtak valami régi gépből apám cégénél, úgyhogy ingyé volt. :)

(#96) Nyugdíjas válasza Dzsekó (#95) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Aki nem tolta a Hexent az nem is ember, én aszondom :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#97) ddekany válasza Nyugdíjas (#96) üzenetére


ddekany
veterán

Akkor én nem vagyok ember... :) Szerintem ez nem ember, aki nem nyomta a Master of Magic-et (a PC-s stratégiára utalok). Pedig az de bugos volt...

A monitor kapcsán... az a kár, hogy pont ez a 0,247 pixelméretű darab sikerül ilyen jól. Vagy nem tudom, biztos sok a sas-szemű ember, meg akinek mindenek előtt filmre/3D játékra kell ez. (Ill. nem tudom OSX alatt mennyire jó a skálázás a gyakorlatban... Win7 alatt még jelenleg nem megy rendesen, mert az alkalmazások jó része még nem WPF-es (az vektoros felh. felületet használ), így vagy ocsmány homályos lesz, vagy miniatűr, vagy akár hibásan működik (pl. VMWare)...)

[ Szerkesztve ]

(#98) Nyugdíjas válasza ddekany (#97) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért ekkora pixelmérethez közel sem kell sasszem. 0,26 körül szokott lenni az "átlag", ahoz képest ez nagyon minimális, észre sem vehető különbség.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#99) hakosh


hakosh
tag

U2410 tulaj vagyok és az egyik legjobb döntés volt életemben, hogy megvettem. Eleinte tartottam tőle, hogy "hááát talán nincs is annyi különbség, hogy megérje megvenni", de tegnap egy hasonló méretű, TN-es LG előtt dolgoztam és hát hűha. Kicsit durva volt, hogy ha a jobb oldalát néztem ott már erősen sárgás volt a fehér. Szóval megéri váltani akár ezekre is, mert ég és föld a két panel. (ja és játékra is használom, soha semmi hátrányt nem tapasztaltam)

(#100) ddekany válasza Nyugdíjas (#98) üzenetére


ddekany
veterán

Ha az átlag 0,26 körül van (asztali gépeknél), akkor az a 17"-es LCD-k miatt van, amiken már eleve kezd zavaróan kicsi lenni a pixel méret szvsz. Nálam normálisnak a tradicionálisnak nevezhető 0,28-0,3 számít. Meglepő amúgy, hogy százalékosan ilyen kicsi eltérések mint amikről itt szó van, mennyire érződnek. (Persze én a lehető legkisebb pixeleket preferálnám, ha szoftver oldalon nem bukna az egész... Pár évtized, és kinőjük.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.