Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Remek! Köszönjük... :R LEDdel kombinált IPS esetleg?

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Tényleg elég korrekt ár/minőség arányuk van.

(#3) albertboy


albertboy
tag

Grat a cikkhez!
Ezekkel milyen jó kis Triple setupot lehetne csinálni :Y

[ Szerkesztve ]

(#4) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Remek kis monitorok ezek!
U2410-em van, és meg vagyok vele elégedve. Ezeknek viszont még az áruk is jó.
Annyit még hozzátennék, hogy nálam a bekapcs gomb kék ledje abszolut nem zavar, mert nem egy kék ledpont, ami kiégeti a retinámat, hanem egy bekapcs jel szimbólum, ami közép erősséggel világít. Az NEC 23"-osát is láttam, ott kék pötty van, és alap erősségen sokkal fényesebb és zavaróbb. Igaz, ott lehet állítani a fényerőt.

(#5) devast


devast
addikt

Igen erősen kell koncentrálnom, hogy ne nyomjak rá a "kosárba" gombra azonnal :D Hihetetlen, hogy már 65-80k-ért lehet kapni ips-es fullhd monitort. Jó is lenne második monitornak a 215tw-m mellé.

(#6) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kár, hogy ezeket nem lehet játékra is használni, pedig lecserélném a mostanit egy ilyenre. Na meg ugye a led...

(#7) dabadab válasza Vasinger! (#6) üzenetére


dabadab
titán

"Kár, hogy ezeket nem lehet játékra is használni"

Miért ne lehetne?...

"Na meg ugye a led..."

Mi van a LED-del?.. :F

DRM is theft

(#8) dezz


dezz
nagyúr

Sziasztok!

GIJoe: Jelenleg egy LED-esről tudok, az a HP DreamColor LP2480zx, de abban nem fehér LED-ek vannak, mint a LED-es TN-ekben, hanem RGBLED-ek. Ettől lesz superwide gamutos, potom 540 ezerért. :) (Bár nem csak ettől kerül ennyibe.)

Hogy fehér LED-es IPS lesz-e, azt nem tudom, mivel az ezekbe kerülő drágább, jobb minőségű CCFL-ek valószínűleg még jobbak is azoknál színspektrumban. Talán fogyasztásbeli előnye lenne, de az sem túl sok, a jobb CCFL-ek ebben is hatékonyabbak, mint gyengébb társaik. Szabályzásuk is jobb itt -- ez is hozzájárul, hogy visszavéve nem sárgulnak be --, nyilván a táp hatásfoka is elég jó.

Vasinger!: Teljesen jók lehetnek ezek játékra is -- már ha bírja a videokártya a full HD-t. De egyébként elég jó a monitor átméretezése (meg a videokártyáét is lehet használi, legalábbis az újabbakon), szóval végső esetben lejjebb lehet venni a felbontást (ráadásul 1280-tól kezdve lefelé [valós] 75 Hz lehet a frissítés). Input lagot este tudok mérni, de érzésre elég kevés. A 8ms IPS-nél kb. egy 5ms-es TN-nek felel meg. A LED-ekkel kapcsolatban meg lásd pár sorral feljebb...

[ Szerkesztve ]

(#9) dabadab válasza dezz (#8) üzenetére


dabadab
titán

Mintha egyszer lett volna szó arról, hogy lesz egy Dreamcolor teszt :)

DRM is theft

(#10) Vasinger! válasza dabadab (#7) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Magas válaszidő--> nagy input lag.

LED-del kapcsolatban, meg kevés IPS paneles LED-es monitor van, vagy ami van az drága.

(#11) dezz válasza Vasinger! (#10) üzenetére


dezz
nagyúr

"Magas válaszidő--> nagy input lag."

Ezt kifejtenéd bővebben? :F

(A LED-del kapcsolatban gondolom, úgy írtál, hogy még nem olvastad, amit írtam eggyel előbb.)

dabadab: Félkész állapotban leledzik egy ideje, de sosincs időm befejezni (amikor meg van, van valami aktuálisabb). :D De rálépek a dologra, ha már van, akit érdekel... :)

(#12) FRENK1988 válasza GIJoe (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

leDELL kombinlt IPS :DD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13) BiP válasza Vasinger! (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Miért ne?
Nekem 8ms-es P-MVA-m van, sosem láttam rajta játékban sem utánhúzást, sem inputlagot nem éreztem (biztos ki lehetne mérni, de sosem zavart. Nem, nem Sims-szel játszom meg Farmville-lel :) ). Így gondolom ezekkel a Dellekkel sem lenne gond.
Haverom régi 25ms-es Samsungján, na ott éreztem mindkettőt :)

Lehet, hogy egy CS vagy Quake bajnokságon nem lehetne elindulni vele, de otthon játszani tök jól lehet rajta. Az tévhit, hogy 2ms felett megáll az élet.

[ Szerkesztve ]

(#14) bigz válasza dezz (#8) üzenetére


bigz
tag

Az Apple 24''-es LED Cinema Display monitora valamivel olcsobb, es ha jol tudom, az is IPS panel.

Az irasert :R, a (remelhetoleg) nem tul tavoli jovo rejteget egy monitort, ami kivaltja majd a FuSi P19-2-t (az mekkora allat jo monitor pedig, csak tul kis ahelyett, hogy kicsit nagyobb lenne), es pont vadasztam egy osszehasonlito irasra.

Nem b*sztatas keppen mondom, ugyhogy senki ne vegye magara, de akit az inputlag ennyire erdekel egy 8ms-es monitornal, az legyen eleg elvetemult, hogy beszerez egy monitort kulon jatekra, meg egyet amin filmet nez. En siman neki fogok allni akar egy 14ms-essel is kocaCoDozni, mert ha tenyleg csak ezen mulik, hogy leszednek vagy nem, akkor ott vagy a taktikaval vannak nagyobb gondok, vagy egesz egyszeruen nem jatszom eleget, ami pedig kifejezetten pozitiv. Elismerem, a hobbi az hobbi, de GET A FRIGGIN' LIFE DUDE!

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#15) dabadab válasza dezz (#11) üzenetére


dabadab
titán

Érdekelni érdekel, bár semmiképpen sem abban az értelemben, hogy "ha jókat írsz róla, akkor rohanok és veszek tizet" :)

DRM is theft

(#16) dabadab válasza bigz (#14) üzenetére


dabadab
titán

Az eltérő technológia meg az idióta mérési módszer miatt az x ms válaszidő tök mást jelent IPS és TN esetén, az 5 ms-es IPS-ek kb ugyanolyan gyorsak, mint a 2 ms-es TN-ek.

DRM is theft

(#17) bigz válasza dabadab (#16) üzenetére


bigz
tag

plane, 8ms teljesen jo jatekra

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#18) dezz válasza bigz (#14) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, tényleg, az is van. De szerintem ott is elsősorban design és marketing célokat szolgál... :)

Mondjuk, néztem az oldalt, a max. fényerő gyors elérését és a leszabályozhatóságot emelik ki, amibel persze van valami. Bár a jobb CCFL+táp párosok is elég hamar bemelegednek, viszont pl. a 6 CCFL-es 24"-eseket tényleg nem koromsötétbe találták ki. A 2 csöves 22"-es Dellnél ez nem téma, és a 4 csöves 23"-asnál sem jelent különösebb problémát.

A színteret tekintve, nincs kiemelve, hogy wide gamutos lenne, szóval valószínű sima sRGB az Apple is.

dabadab: Én sem úgy értettem. :D Egyébként nem mindenben olyan jó... ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) Dzsekó válasza dabadab (#16) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezt én is így tudom. Sőt azt is olvastam, hogy C2C-be IPS ugyanazt tudja, mint G2G-be, azaz itt 8ms-et, de mivel mindenhol a G2G-t adják meg, ezért ezt külön nem írják oda.
A TN panel viszont C2C-t közel sem tudja 5ms-esre, ott 20ms felett van az érték úgy tudom.

(#20) szatocs válasza dezz (#8) üzenetére


szatocs
őstag

Esetleg 1280x720-ban, vagy hasonló kisebb felbontásokban kipróbáltad a 2311-est? "Szép" marad a kép (már amennyire szép lehet egy Full HD-son a kisebb felbontás)?

=== Szatocs ===

(#21) dabadab válasza szatocs (#20) üzenetére


dabadab
titán

Van kulonosebb ertelme ezt boncolgatni? Ugyis a videokartyaval illik inteztetni az atmeretezest, nem?

DRM is theft

(#22) Vasinger! válasza dezz (#11) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt értem ez alatt, hogy sokat késik a kép, ami egy ember reakcióideje is lehet, ami nem jó játékokban, főleg FPS-ben.

A LED-del kapcsolatban, meg csak most olvasom, így már tiszta.

BiP: Lehet, hogy nem veszed észre, de akik komolyabban játszanak, azok igen. :K

(#23) dezz válasza szatocs (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

Elég szép marad... Később majd próbálok fényképet készíteni róla.

dabadab: Nem túl sok, esetleg annyi, hogy itt állítható az élesség is.

Vasinger!: De miért kellene sokat késnie a képnek?

(#24) Vasinger! válasza dezz (#23) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mert magas a válaszidő.

(#25) d@minator válasza Vasinger! (#22) üzenetére


d@minator
addikt

Sokat játszottam PVA panelen de semmi késést nem vettem észre. Ha valaki komoly játékos miért vesz magának ilyet? Ez is csak urban legend...
Az ember reakció ideje ha jól emlékszem 100-200ms. Ehhez hozzáadódik a panel késése...Mennyi is az? :F A lényeg, hogy a reakcióidőhöz képest elhanyagolhatóan kevés.

(#26) dabadab válasza Vasinger! (#24) üzenetére


dabadab
titán

A valaszidonek abszolut semmi koze az input laghoz, ez ket, egymastol fuggetlen dolog.
Az input lagot a kepfeldolgozo elektronika okozza es az eddigi Dellek alapjan eleg alacsonyra tippelnem.

DRM is theft

(#27) JanR


JanR
addikt

Lassan be kell szerezzek egy Dell monitort vegre :)

(#28) subpixels


subpixels
tag

Jó cikk, grat hozzá.
Én is most egy hasonló Dell beszerzésén gondolkodok.

(#29) dezz válasza Vasinger! (#24) üzenetére


dezz
nagyúr

1. Mint már szó volt róla, a 8ms IPS-nél kb. olyan, mint az 5ms a TN-nél.
2. A lag nagyságát 10ms-ekben mérik... A 10-20 még elég jó, az 50 pedig már nem.

(#30) BiP válasza Vasinger! (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tagadom, én sem mondtam mást. Csak Te azt mondtad, hogy "ezeket nem lehet játékra is használni", ami kicsit túlzás. Profi játékra lehet, hogy kevés, de akkor tessék azt írni :)

[ Szerkesztve ]

(#31) #06658560 válasza dezz (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

+1 a tesztre. Ezekből a monitorokból nagyobb nincs? Felbontásban kellene több sor.

(#32) dezz válasza #06658560 (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Pl. a többször emlegetett U2410 1920x1200-as (16:10). Csak az jóval drágább (nem csak emiatt, nagyon tuti monitor).

[ Szerkesztve ]

(#33) dezz válasza dezz (#32) üzenetére


dezz
nagyúr

Vagy valamivel olcsóbban a HP ZR24W.

(#34) dezz


dezz
nagyúr

Betettem egy shotot, 75 Hz-nél milyen felbontások támogatottak.

Viszont ha átváltok videokártyás átméretezésre, visszaveszi 60 Hz-re. Ez valami grafkártyadriveres gebasz lehet. Akkor marad a monitorba épített, az se rossz.

ps. halódik az akksi a kamerámban, órák alatt is alig töltődik valamit, nem tudom, lesz-e még ma fotózás, lag-mérés.

(#35) szatocs válasza dezz (#34) üzenetére


szatocs
őstag

Köszi szépen! :) Ilyenkor kisebb felbontásban, pl 1280x1024-ben középre tolja a képet?

=== Szatocs ===

(#36) dezz válasza szatocs (#35) üzenetére


dezz
nagyúr

1:1 pixel maping mód sajna nincs külön a monitorokon (mint a nagytesókon), csak 4:3-as. Ahhoz be lehet állítani pl. az 1280x960-at, akkor legalább az aspect ratio jó lesz.

Videokártyás átméretezéssel persze lehet 1:1 pixel mapping, de csak 60 Hz-en. Talán valamikor javítja ezt az AMD a Catalystban, mert hw-es oka nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#37) #91574272


#91574272
törölt tag

Az U2311H-val szemezgetek, viszont érdekelne, hogy ha oldalról nézel a monitorra, akkor mennyire zavaró a fekete elszíneződése normál használat mellett? Illetve, hogy különböző irányból nézve más az elszíneződés?
A külföldi fórumok a megjelenés után tele voltak a háttérvilágítás szivárgásával teljesen fekete képernyőnél, illetve a monitor 2 oldala közötti eltéréssel. Ezt meg tudod erősíteni vagy kicsit túloznak, mint általában mindennel?

(#38) dezz válasza #91574272 (#37) üzenetére


dezz
nagyúr

Oldalról nem látszik, csak rézsútos szögből (átlósan). Értelmes pozíciókból nézve alig vagy egyátalán nem... Sötétben egy kicsivel jobban, mint világosban, de nem vészes (ugyancsak értelmes fényerőbeállítás mellett).

(Kint egyesek TW-A filteres DreamColor minőséget várnának töredék áron... Illetve, pl. a HardForumon van két csoport, az egyik a xVA-k fanja, a másik meg az IPS-é, aztán ezek állandóan keresztül-kasul kritizálják az új cuccokat. :P )

[ Szerkesztve ]

(#39) Cyberpunk válasza Vasinger! (#22) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem Dell U2410-esem van. CoD2 rifle szerókat szoktam látogatni. És teljesen jó én is tartottam kicsit tőle Samsung 931BF után, de kellemeset csalódtam.

Ezt a játékot még CRT monitorral kezdtem szóval van mihez viszonyítanom. Nem érzem túl nagy hiányát.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) #91574272 válasza dezz (#38) üzenetére


#91574272
törölt tag

És egy Dell 2209WA, Dell U2311H, Nec EA231WMi közül te melyiket ajánlanád?
(22"-os Full HD felbontású monitort nem preferálom, ezért ezeket hanyagolnám.) Nagyon max egy HP ZR24W lenne amit még árban kifizetnék, tudom a Dell U2410 ezeket lekörözi, de sajnos drágább is... (nem nagyon használnám ki a tudását, ezért nem költenék rá pluszban, pedig nagyon tettszik :) ).

Háttérfény szivárgást te tapasztaltál? Mennyire egyenletes a monitor képe? (külföldi fórumok szerint a bal oldal kissé sötétebb, míg a jobb oldal kissé világosabb).

Ui.: bocsi a sok kérdés miatt amivel bombázlak, csak ezek érdekelnének, mivel nem áll módomban megtekinteni a monitorokat vásárlás előtt, sajnos.
Mellesleg érdemes, azt is figyelembe venni, hogy egy 17" TN-s Samu-t váltana :D

Hát a DreamColor egy teljesen más kategória az tény. :K

[ Szerkesztve ]

(#41) dezz válasza #91574272 (#40) üzenetére


dezz
nagyúr

A 2209WA-nak számomra túl magas a min. fényereje és ezzel összefüggésben az IPS-es felfénylés. Hogy a két másik közül melyiket választod, az főleg azon múlhat, mennyire számítanak a cikkben felsorolt különbségek...

Ha a szivárgás alatt a bevilágítást érted (nem az IPS-es felfénylést), akkor nem, nagyon szép egyenletes az U2311H feketéje. Nem tapasztaltam feltűnő világossági eltérést fehérnél sem. (Most a 22"-es van előttem, de majd a lag-mérésnél újra ránézek erre.) Egyedi különbségek persze lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#42) #91574272 válasza dezz (#41) üzenetére


#91574272
törölt tag

Igen, a bevilágításra gondoltam, csak nem jutott eszembe. :) Még átrágom magam párszor a dolgon, aztán meglátom mi legyen.

Esetleg várhatóak még képek a monitorról, esetleges cikk bővítés?

Jajj majdnem elfelejtettem, nem mellesleg gratulálok a cikkedhez, jó lett, mint mindig. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) dezz válasza #91574272 (#42) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem nagyon, legalábbis először akksit kell cserélnem a kamerámban. Egy lagmérést azért megpróbálok még összehozni.

(#44) hibavissza


hibavissza
veterán

Most én vagyok vakegér, vagy tényleg nem írtak árakat.
Apple: egy közepes iMac mindig is jó volt ár/teljesítményben, már ha nem akarsz játszani. Kicsit sok a merevlemez meg a DVD író döglés, de a stílusnak ez az ára.

Ezen a színhűség dolgon nem kell ám annyira rugózni, a ma kapható monitorokon kalibrálás után a feldolgozási munkák 99%-a elvégezhető. A kedves-rohadt megrendelőnek meg úgy sem kalibrált a monitora.

[ Szerkesztve ]

(#45) BiP válasza hibavissza (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

Konkrétan nem, de meg van említve, honnan vannak a monitorok, így ha nagyon akarod, ellátogatsz az oldalra, és meg tudod nézni, hogy tényleg jó árban vannak.
(gondolom nem véletlenül van így csinálva :) )

(#46) szatocs válasza BiP (#45) üzenetére


szatocs
őstag

Akárhogy is, hasznos tesztnek mindig örülünk. :D

=== Szatocs ===

(#47) bigz válasza hibavissza (#44) üzenetére


bigz
tag

Igazabol nem az iMacrol volt szo, hanem a LED Cinema Displayrol. Arra kene rajonnom, hogy hogy lehet DVI-re kotni :F Azt hiszem, az atalakito nem ugy alakit, ahogy kellene...

"kedves-rohadt megrendelo" ???

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#48) Perillustris


Perillustris
senior tag

A HP mellett erős érv szerintem a 3 éves helyszíni garancia, amit - úgy tudom - az említett új modellekre is megadnak.

Perillustris

(#49) dezz válasza hibavissza (#44) üzenetére


dezz
nagyúr

Direkt nincsenek árak.

A színhűség egy dolog, de hogy a kép mennyire egységes, egészében és részleteiben, szemből és akkor is, ha értelmes keretek között mozogsz a monitor előtt, és hogy összességében milyen szép a kép, az meg egy másik... Ide tartozik még, hogy az átmenetek mennyire szépek, egyenletesek, stb. Vagy hogy a világossági lépcső alsó és felső részén mennyire vész bele a feketébe, ill. fehérbe. Meg még amiről szó volt...

(Mellesleg, pl. az U2410 wide gamutos módban nem igazán színhű [bár kiegyensúlyozottan tágabb, így nem tolódik el egyik irányban sem a színezet], viszont nagyon állat...)

Perillustris: Igazad van... De nem tudom, a Dell nem nyújt-e valami hasonlót, itthon is. (Amcsiban ugye igen.)

(#50) Quent1n válasza Dzsekó (#4) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nekem a 2209WA-mon a kék bekapcsológomb már régóta nem világít kéken csak narancssárgán. :) A kék része valahogy elhalálozott. :)

Amúgy jó kis monitorok ezek. Ár/értékben talán a legjobbak kis hazánkban mindenképp. Kompromisszumot kell kötni ez tény, de sztem belefér. Játékra is bőven jók már, tessék venni vinni őket, hogy pusztuljon a TN+film :D.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.