Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WD40


WD40
aktív tag

Lehet, hogy velem van a baj, de ha meglátom a Kolink márkanevet, lábrázást kapok és tikkelni kezd a szemem.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#2) MaCS_70 válasza WD40 (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van, aki kifejezetten ezt keresi, mert szerinte a kategóriájában a legjobb minőség.

Számomra az a kérdés, hogy egy ilyen billentyűzet hosszú szövegek gépelésére mennyire lehet alkalmas.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3) Lacc válasza WD40 (#1) üzenetére


Lacc
aktív tag

Epilepszia jelei lehetnek (lelki zavar simán kihozza), unokatesómnál így kezdődött szem tikkelése és lábrázással: szem tikkelés cikk, de van még további. Minél hamarabb érdemes felkeresni egy orvost.

(#4) zzola


zzola
félisten

Valakinek sikerült nagy részt hulladékokat beválogatni...és a PH! még adja mellé a nevét...hova jutunk.... :((

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

a Kolink nálam is kiveri a biztit... 20k-ért sokkal stabilabb és jobb minőségű tápot találni pl fsp-től ha sfx-ről van szó

(#6) cinemazealot


cinemazealot
addikt

A billentyűzetről lehet tudni, hogy ugyan membrános, de egyébként kemény kupakos vagy a billentyűk olyanok rajta, mint a flexibilis szilikon cuccokon (amin lehetetlen normálisan gépelni)?

Ha kemény kupakos, lehet, hogy teszek egy próbát.

(#7) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

(#1) WD40: Volt "klasszikus", faék egyszerű golyós Kolink egerem, amivel évekig elvoltam anno, szerintem a mai napig működne. :D (És jobb volt a görgője, mint mostani Logitech G400s-emnek, amit 20K-ért vettem :(( ).

Amúgy erről a hybrid konfig-ról eszembe jutott: lehetséges e azt "élhető" szinten megoldani, hogy egyszerre, vagyis inkább felváltva legyen használva az integrált AMD IGP és a dedikált Nv kártya is? Pl. egy TV-re kötve (különböző bemeneteken persze) játékra az Nv kártya, videólejátszásra, HTPC-zéshez pedig az AMD IGP? Vagy ilyen még a mesében sincs?

(#8) gulyasa válasza SunMount3r (#7) üzenetére


gulyasa
őstag

Elvileg megoldható az nVidia vezérlőpultból, a 3D beállítások kezelése részben, hogy különböző programok futtatása esetén melyik GPU menjen (jó ha a BIOS/EFI/UEFI-ben nincs letiltva az IGP).
Azt nem tudom, hogy lényeges-e, hogy ilyenkor a tévét az alaplapi kimenetre kell-e kötni, a monitort meg a VGA-ra, vagy mindkettő csatlakoztatható a VGA-ra és úgy is lehet-e váltogatni a GP-k között...? :F
De lehet, hogy tévedek, kipróbálni nem tudom. Nálam csak a monitor van a gépre kötve. Ha tévén néznék nagy ritkán valamit, azt hálózaton keresztül egy Chromecast-al oldottam meg (régi tévém van, önállóan nem cast-képes).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9) SunMount3r válasza gulyasa (#8) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Olyasmikre is gondolok itt, hogy pl. nem akadnak e össze a driver-ek? És persze jó lenne, ha csak pár kattintással, vagy pl. egy batch file-al lehetne váltogatni. A kimenet lehet nem annyira fontos, hogy 1 legyen, a TV-ken általában van azért egy pár HDMI bemenet, sőt jobb is lehet, ha külön vannak, mert játékhoz is és HTPC-hez is más beállítások jók a HDMI forrásra.
És azért is kérdem, mert játékra (talán) jobb lenne egy Nv kártya, HTPC-re viszont biztos jobb az AMD és akkor egyik sem lenne kompromisszumos.

(#10) gulyasa válasza SunMount3r (#9) üzenetére


gulyasa
őstag

Váltásnál csak az egyik megy, nincs összeakadás.
Amúgy meg szerintem számítógépet tévére kötve a "játék" és a "HTPC" ugyanaz.

A lényeg, hogy nyisd meg az nVidia vezérlőpultot, azon belül a 3D beállítások kezelésénél azt add meg, hogy TV (mint megjelenítő) használata esetén az IGP legyen elsődleges. Majd a programok listájában keresd meg a játékot (vagy játékokat) és ahhoz a VGA legyen a GP.
Ez így fogja automatizálni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Véletlen először a kommentekre klikkeltem. Nem is kell ezt az ajánlót végig lapozni...

(#12) tserrof77


tserrof77
senior tag

40 felett megvan a fíling :DD

[Itt van május 1]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezekről a Kolink tápokról, van valakinek tapasztalata? Milyenek?
Messziről kerültem eddig az ilyet és társait, de egy kis fogyasztású totál irodai gépbe sem javallott?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) NandoXXL válasza zzola (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Látom a gyorsreagálású erőktől jöttél: A long time ago in a galaxy far far away

(#15) MMIX válasza tibaimp (#13) üzenetére


MMIX
addikt

Az SFX az Sirtec átmatricázva (az FSP SFX Pro jobb és drágább), az a Classicot és Modular powert nem tudni, az Enclave titok, nem mondja meg a táp termék manager, de járt a gyárban.
A Caseking tulajdona a Kolink.

[ Szerkesztve ]

(#16) nakos1212


nakos1212
senior tag

azért az a kolink stronghold ház nagyon jól néz kis és olyan dolgokat tud 13-ért amit az 53 rugós fractal define 7, (enyhe túlzással - az usb 2.0 portokat az elején pl nem egészen értem) az nem rossz. a tápokról nem tudok semmit, de kötve hiszem hogy a legalja minőség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#17) TeeBee73 válasza nakos1212 (#16) üzenetére


TeeBee73
addikt

A teli előlapos házak szépek, csak egy múltkori teszt szerint, hiába van 2*12cm-es, vagy 14-es venti elől, még is 7-10 °C-al magasabb a hőmérséklet belül, mint egy olyannál, ahol nem törik meg befelé 2*90°-ot a légáramlat. (Illetve, lehet hűteni, de akkor meg csutkán kell a ventiket járatni. Ami nem finom.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#18) nakos1212 válasza TeeBee73 (#17) üzenetére


nakos1212
senior tag

En mar csak ilyet akarok venni, szerelem jellegu a dolog, esetleg van tobb ilyesmi haz amit ismersz? Az a silencio se lenne rossz, de az a logo nagyon retek a kozepen...

(#19) E.Kaufmann válasza Lacc (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Inkább csak régi rossz tapasztalatok. Neki is.
Nekem pl Genius-nál is gyengusabb beviteli eszközök jutnak eszembe a márkáról.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) TeeBee73 válasza nakos1212 (#18) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nem nagyon nézegetem a teli előlapos kukcókat. Itt tudnak ajánlani.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#21) Buky87 válasza tibaimp (#13) üzenetére


Buky87
tag

Az olcsó Core szériában van tapasztalatom.
Kinézete teljesen alap. Kábelek minimál semmi harisnya és még össze vissza vannak fűzve a kábelek még a kábel kötegelő is le van spórolva.
Viszont van súlya a tápnak. Másodlagos gépben egy 720 Kolink Core hajtott egy Msi 7970 Lightingot minden gond nélkül. Most már ezekkel a tápokkal építeni a gépeket. Ha olyan házakat választ az ember ahol jól el tudja rejteni a kábeleket akkor szerintem teljesen jók.
Kolink házakat szintén szeretem. Stronghold van nekem is szép letisztult. Amiket építek azokat általában a Kolink Citadel-be rakom. Amivel számolni kell náluk, hogy nem valami bitang anyagból van a váz de ár/érték arányban szerintem a legjobb választás.

(#22) tray86


tray86
csendes tag

Ezek a kesz konfigok kezdenek jobbak lenni, ar-ertek aranyban mindenkepp, de azert van meg ter a fejlodesre, en ugy latom, hogy foleg markavalasztasban.

De nem tudom, hany ev garit adnak ezekre, ha 3 ev mindegyik alkatreszre, akkor vegulis sok kockazat nincs benne.

(#23) tibaimp válasza Buky87 (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

MMIX, Buky87: köszi az infókat :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) MMIX


MMIX
addikt

Kolink Modular Power 600w teszt, YouTube olaszul, ha valaki érti a kijelzőket a videóban és látott már táp belsőket (felismeri az alkatrészeket/kapcsolást) ez is több mint a semmi, mert angol vagy pláne magyar nyelvű tesztre várhattok ítéletnapig.

SFX, Enclave angol tesztek vannak a neten és Continuum tesztek is.
A Core és a KL (v1) lehet nem olyan jó, valami ismeretlen névtelen gyártmány, irodába talán.

[ Szerkesztve ]

(#25) Predatorr válasza zzola (#4) üzenetére


Predatorr
őstag

Mi a probléma? Nem olvastál ajánlókat az elmúlt években? :DDD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) zetor2000 válasza nakos1212 (#18) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen teli előlapos házakat asszem a LianLi és a Silverstone készít. De persze nyilván más nagy nevek alatt is találsz szép. letisztult házakat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27) Pécsi gyerek válasza zzola (#4) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hát ez tényleg raktárkisöprés szagú :(

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#28) zzola válasza Predatorr (#25) üzenetére


zzola
félisten

Dehogynem. :DDD

(#29) pandras83


pandras83
senior tag

voltam interjún a CaseKing-nél, emlékszem direkt bekérdeztek a Kolinkról. Jót nem tudtam, rosszat nem mondtam, de érezhető volt a sértődöttség a velem szemben ülőn. Nem is vettek fel :D

Cyberfuck Patchrunner

(#30) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Jól néz ki az a "Wireless Gaming Mouse 2400dpi" felirat, főleg hogy a kábel lóg ki a tetején. :C

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#31) Piftuka válasza MaCS_70 (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Az a helyzet, hogy a kategóriájukban készítettek jó néhány egészen korrekt terméket.

Láttam tőlük teljesen elfogadható számítógépházat, külső perifériákat (rack fiók, billentyűzet, joystick). Igaz, mindez a 2000-es évek elején volt.

A cikkben ismertetett "KOLINK Enclave" tápegység egyébként egy "belépő szintű Gold fokozatú" modell.

A cég nem hajlandó elárulni a beszállító nevét, és arra hivatkozik, hogy "nagy mértékben ők tervezték és készítették".
Ez önmagában intő jel is lehetne... de az internetes tesztek alapján - meglepő módon - egy minden védelemmel felszerelt, DC-DC feszültségszabályozású, jó hatásfokú (20-100% között), meglepően csendes, stabil darabról van szó.

A probléma az, hogy az Enclave sajnos TEAPO kondikat kapott, illetve a cég vegyesen készíti TEAPO, és az annál fényévekkel jobb - de szintén kínai - "Elite" kondikkal... csak éppen nem tudja garantálni, hogy a vásárló melyiket kapja.

A Samsung "panellottó" után tehát itt van a Kolink "kondilottó"... :U

Mindehhez 3 év garanciát biztosítanak. Nem jó vétel.

Summa summarum: az áráért (~30.000 forint) én kivétel nélkül mindig a "Seasonic Core GM 650"-et, vagy "Seasonic Focus Gold 650"-et, vagy a "Bitfenix Formula Gold 750"-et venném (5, ill. 7 év jótállással.)
Összehasonlíthatatlanul jobb minőség mindegyik. :K

"Aquila non captat muscas."

(#32) MaCS_70 válasza Piftuka (#31) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, ez kimerítő válasz volt. Jó jellemzése a mai kornak, amikor a gyártónak már lehet, hogy semmi köze nincs a felirathoz, a feliratnak meg a műszaki tartalomhoz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) tibaimp válasza Piftuka (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Bgyarmati válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


Bgyarmati
csendes tag

Én olyan öreg vagyok, mint a Route 66, de az első szürke Genius egerem olyan hosszú ideig kitartott hiba nélkül, hogy ma már talán borostyánba van dermedve, és 200 millió év múlva a csodájára fognak járni. (Természetesen golyós-görgős egér volt.) Windows for Workgroup 3.11 alatt. Ennyire romlottak a Genius cuccok, hogy most már egyáltalán nem a minőség szinonímái?

(#35) MaCS_70 válasza Bgyarmati (#34) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szintúgy! A soros port kihalása miatt tettem félre, de a retró gépemben működik. Bő tíz évet ment kifogástalanul. A jelenlegi A4Tech elem- és vezetéknélküli egerem lassan 15 éve szolgál, és kizárólag ergonómiai okok miatt cserélem le noname kínaira.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36) DextyPremium

Végre olyan buildek, ami annak ellenére, hogy belépő szint, mégis minőségi tápegység van benne.

Microsoft Termékek ÁFÁS SZÁMLÁVAL | Mobil: +36 20 777 0 777 | Amennyiben a vásárlás SOS, úgy az előbbi telefonszámon bátran hívj minket!

(#37) E.Kaufmann válasza Bgyarmati (#34) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nézd, elhiszem, hogy a Genius tud(ott) tartós egeret gyártani.
De mikor 2000 környékén szereztem egy Cherry golyós egeret, amitől úgy éreztem, mintha valaki éjjel suttyomban feltúrbózta a gépemet, mert sokkal folyamatosabb és közvetlenebb lett az ablakok mozgatása és az egérkurzor Windows 2000 alatt, akkor tudtam meg, hogy milyen is a jó egér.
A Genius sosem volt csúcs, tény hogy régen azért vastagabb anyagokkal dolgoztak, és legalább nem ment szarrá azonnal.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.