Hirdetés

2022. december 5., hétfő

Gyorskeresés

(#1) JoeYi

JoeYi
őstag
LOGOUT blog

hú de jó.... Pont egy hónapja vettem meg az előző "Chromecast with Google TV"-t. Bár így elsőre még nem látom, hogy mi a külömbség. Esetleg jobb CPU lehet a 4K-ban? (FullHD TV-m van, szóval a 4K nem érdekes) Az is furi lenne ha csak az új modell kapná meg az Android 12-t

(#2) yossarian14

yossarian14
tag

Eddig mindenhol azt írták, hogy csak egy új verzió érkezik (a Full HD-s), a többi marad változatlan. Ráguglizva se találok infót a másik kettőről. Mi a forrás?

(#3) ztoldy

ztoldy
senior tag

A cikkben feltüntetett árak a hivatalos USD árak átszámolása ÁFA nélkül? A mostani generáció itthon ennek majdnem duplája. Emiatt én maradtam a Xiaomi 4K stickjénél külföldről. Ha tényleg ennyi lenne, amit írtok, akkor nagyon jó vétel lenne.

cashback: https://www.bonusway.hu/?r=6141216 és https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4) JoeYi válasza JoeYi (#1) üzenetére

JoeYi
őstag
LOGOUT blog

kicsit körülnéztem:
- a 4K modell gyakorlatilag ugyan az amit eddig is lehetett kapni. Amlogic S905X3 2GB RAM, 8GB tárhely. A "régi" 4K modell is megkapja nemsokára az Android 12-t.
- a HD verzió az új modell. Amlogic S905X2 1.5GB RAM, 8GB tárhely.

4K modellnél újradesignolták a dobozt:

[ Szerkesztve ]

(#5) Cassi válasza ztoldy (#3) üzenetére

Cassi
senior tag

70 euró az európai ára a 4K-snak, 28e Ft alsó hangon.

Ha a TV-gyártók nem gyűlölnék a vásárlóikat, ilyen gadget alakjában lenne az összes smart platform, hogy könnyen cserélhető legyen, ha már a support kezd abbamaradni, azaz kb. 2 év után. De ettől nem kell tartani.

(#6) Zanik

Zanik
addikt

Én apósomnak vettem egyet év elején mikor a régi WebOS-ekről (3.5 alatti) eltűnt az HBO Go (Max nem is jött rá). Megelégedéssel használja.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#7) SunMount3r

SunMount3r
nagyúr

Ezek tudnak rendes frekvenciaváltást is a Streaming lejátszás (Netflix, Prime, stb...) esetén?

(#8) mad823 válasza SunMount3r (#7) üzenetére

mad823
senior tag

Igen, a 12-es androiddal már megy az is.

(#9) SunMount3r válasza mad823 (#8) üzenetére

SunMount3r
nagyúr

Nomost, akkor a HD verzió csak Android 11-el jön, akkor ez gondlom nem tudja? És nem is fogják 12-re frissíteni? És a két új 4K verzió közül is csak a drágábbik tudja?

A "régi" 4K modell is megkapja nemsokára az Android 12-t.-> Akkor már az is fogja tudni?

(#10) Th3Ac3 válasza JoeYi (#1) üzenetére

Th3Ac3
aktív tag

Egy hete vettem én is. Szerencsére ahogy nézem nincs változás az új javára ha jön rá ugyanúgy az új Android.

(#11) zsolt501 válasza mad823 (#8) üzenetére

zsolt501
nagyúr

Ez az infó honnan van, mert eddig csak ígéretek voltak ez ügyben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12) mad823 válasza zsolt501 (#11) üzenetére

mad823
senior tag

https://developer.android.com/tv/release/12

(#13) mad823 válasza SunMount3r (#9) üzenetére

mad823
senior tag

Tudtommal mindkét 4K és az új FHD is kap 12-est.

(#14) Menthirist

Menthirist
veterán

Nagy megelégedéssel használjuk. Annyira elégedett voltam vele, hogy párom is kapott egyet :) Netflix, HBO, Plex, Youtube... Leginkább ezekre használjuk.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15) Exelsior24

Exelsior24
aktív tag

Valahogy azt gyanítom, hogy nálunk az áraik azért a cikkben szereplőnél jóval magasabbak lesznek, és nem csak a helyi áfa miatt. Már az előzőt ( 2020-ban megjelent: Chromecast with Google TV 4K-t) is dupla áron adta a Google itt Európában, náluk volt 35$ , itthon meg 70-75€ környékén.
Ezt a két darab 4K-s verziót is röhejesnek tartom, fizess csak azért többet, hogy ne a régi elavult rendszerrel kapj meg egy új eszközt? Mi lesz ha a mobiltelefon gyártók is ráállnak majd erre, bár ott most is van olyan gyártó aki simán kiadja az új készülékét egyel régebbi androiddal, aztán pár hónapon belül kiadja rá az egyel újabbat, és ezzel 1 főfrissítés letudva a részéről.

Huawei Mate 10 Pro, Sony PlayStation 4 Pro, Sony PlayStation 5, Nintendo Switch, Xiaomi okosotthon kütyük hada

(#16) Balika911 válasza Menthirist (#14) üzenetére

Balika911
félisten

Ez Plex kliensnek bevált ezek szerint? Shield TV helyett keresnék már mást, mert egyes filmek gyakorlatilag kifektetik, ha beletekerek. Főleg a 4K Dolby Vision, illetve a PGS felirat jelent neki gondot, ahogy észrevettem. (Pedig pár éve még milyen frankón működött.)

[ Szerkesztve ]

(#17) Menthirist válasza Balika911 (#16) üzenetére

Menthirist
veterán

Nekem hozta amit vártam tőle, minden eszközön jól tudom használni és nézni, a sebessége is megfelelő, de nagyon különleges videóformátumokkal nem próbáltam azért.

A tévéken mindenesetre ezek vannak használva és nem a gyári okostévés rendszer.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#18) JoeYi válasza Balika911 (#16) üzenetére

JoeYi
őstag
LOGOUT blog

én is nagyon elégédett vagyok vele, bár én se merültem el ilyen finomságokban, mert sokkal egyszerűbb user vagyok. Plex-et is felismeri, de pl felraktam a VLC appot és az simán lejátszik SMB network shareről, felirattal is. Óczkodtam az ilyen okosítóktól, de ez ennyi pénzért nagyon ottvan

(#19) mad823 válasza Balika911 (#16) üzenetére

mad823
senior tag

Itt van teszt, akkorát itt nem hasított, de te tudod, hogy mi fontos és mi nem.

(#20) ElEvEn11 válasza Exelsior24 (#15) üzenetére

ElEvEn11
senior tag

Nem hiszem, hogy egész Európában olyan drága lenne. Nálunk Skandináviában például picivel drágább a US árnál, de nem vészes. A Google Store-ban is úgy láttam (nem ma volt), hogy amikor kiválasztod az adott területet, akkor eleve más árak jönnek. Többségében nem nagy az eltérés, de azért van. Magyar nyelvűre meg nem is emlékszem a hardveres oldalon például. Azóta lehet, hogy van. A lényeg, hogy a magyar piacra szerintem eleve jóval drágábban adják már a cuccokat sajnos.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#21) Menthirist válasza JoeYi (#18) üzenetére

Menthirist
veterán

Nekem az újabb tévém amúgy alapjáratban is elég okos (és modern), de a párom megkapta az előző fullhd okostévémet, amin már régebbi (2018 körüli) OS volt, ami annak rendje és módja szerint nem is volt már támogatva pl az hbo által sem. de eleve elég lassúcska volt még a plex is.

Ilyen tévék felokosítására szerintem remek, bár nyilván vannak jóval olcsóbb megoldások is, amik könnyen lehet hogy tudják idehaza azt, amit ez is (mert hát ebben a chromecast-ban sem érhető el minden, pl olyan szintű ajánlatok és integráció, mint az usa-ban)

(#22) Cassi válasza ElEvEn11 (#20) üzenetére

Cassi
senior tag

Ott van a Google Store-ban, 70 euró. Nem tudom, honnan jönnek a cikkbeli árak.

[link]

(#23) JoeYi válasza Menthirist (#21) üzenetére

JoeYi
őstag
LOGOUT blog

hát nekem egy fő szempont volt: ne kelljen semmit hackelni rajta, mert abból már kinőttem. Plug and play és lehetőleg támogasson minden népszerű streaming és network share megoldást. Útálom mikor gyárilag vmi instabil, benézel vmi fórumba és akkor jön a duma, hogy "rakd fel ezt meg azt az OS-t, aazal jó lesz". És sok esetben a Xiaomi vagy más kínai olcsóságnál ezt az utat kell járni. Na nem mintha a google csak jó termékeket gyártana, de ezt most eltalálták.

Arról nem is beszélve, hogy nyaraláskor is viheti magával az ember és csak rádugja a szálloda vagy apartman TV-jére és minden olyan lesz, mint otthon

[ Szerkesztve ]

(#24) Menthirist válasza JoeYi (#23) üzenetére

Menthirist
veterán

látod, ez utóbbira nem is gondoltam. Lehet majd mi is visszük majd :) Köszi :)

(#25) Balika911 válasza mad823 (#19) üzenetére

Balika911
félisten

Köszi, megnézem majd, hogy miket mondanak róluk. Ezeket az eszközöket emlegetik Redditen is, kb. ennyi lehet az érdemi választék. (A másik út a Dune, Zidoo és társai, de az nekem nem hiányzik.)

(#26) SunMount3r válasza Balika911 (#25) üzenetére

SunMount3r
nagyúr

+ ott van az Amazon Fire TV Stick 4K (Max). Streaming-en mindent tud, amit ezek, még DV-t is és lokál share lejátszásra is elég jó (jobb).

(#27) Balika911 válasza SunMount3r (#26) üzenetére

Balika911
félisten

Köszi, de a Cube szerepel a videóban is.

(#28) Cassi válasza SunMount3r (#26) üzenetére

Cassi
senior tag

Az új Chromecast sem tud 6-os wifit, ami elég kiábrándító a Google-tól. Régen ők voltak az elsők ilyen dolgokban.

(#29) mad823 válasza Cassi (#28) üzenetére

mad823
senior tag

Aminek mi is lenne a gyakorlati haszna? Tudsz olyat mondani egy stream hardver esetén, amihez egy N-es wifi nem elég?

(#30) LordX válasza mad823 (#29) üzenetére

LordX
veterán

A Wifi még mindig egy shared resource, ha egy eszköz gyorsabb, akkor ugyanakkora forgalom mellett több marad a többi eszköznek.

(#31) mad823 válasza LordX (#30) üzenetére

mad823
senior tag

Tehát egy wifi 6-os routerre akasztott 5-ös eszköz pontosan mit is árt?

(#32) Balika911 válasza Balika911 (#16) üzenetére

Balika911
félisten

Tegnap észrevettem, hogy ha "Match Refresh Rate (beta)" nevű opciót bekapcsolom a filmre, akkor működik instant mint régen és nem száll el a Plex kliens/Shield TV. Nem tudom, hogy miért, de ezt tapasztalom.

Azért beszarok, hogy 2022-ben ilyenekkel kell szórakozni. Nem holdrakétát akarok indítani, hanem lejátszani a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#33) brumi1024 válasza mad823 (#29) üzenetére

brumi1024
veterán

Plex streaming.

(#34) mad823 válasza brumi1024 (#33) üzenetére

mad823
senior tag

Én bevallottan hülye vagyok ehhez, de ha van egy legfeljebb mondjuk 100 Mbites streamed egy wifi 6-os eszköz irányából egy wifi 5-ös eszköz felé, akkor mennyivel lesz rosszabb bárki másnak, akik a fent nevezett wifi 6-os eszközhöz csatlakozik annál, mintha wifi 6-os lenne szegény chromecast is?

(#35) Menthirist válasza mad823 (#34) üzenetére

Menthirist
veterán

kapcsolódó eszközök számától függ. A Wifi6 legfőbb előnye, hogy nem úgy működik hogy mindenkinek rövid időre odaadja a teljes sávszét hogy akar-e forgalmazni, hanem szépen mindenki annyit kap, amennyit akar. Ha pedig több sávot is ismer (2.4 meg 5 ghz-et is) és wifi6 képes is, akkor transzparensen aggregáltan tudja használni. Valójában 5-6 egyszerre forgalmazó eszköz alatt nem hinném hogy komoly hátrány lenne, legalábbis én nem tapasztaltam még problémát, pedig a tévé chromecast-ja csak wifin kapcsolódik az amúgy wifi6 itthoni hálózatomra. 70-80Mbps meg amúgy kétlem hogy különösebben leterhelné a gigabit feletti hálózatot amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#36) Cassi válasza mad823 (#29) üzenetére

Cassi
senior tag

Nem kardinális kérdés, de ártani nem árt. Az egy éves Fire Stick 4K Max ax-es, ami most 34 euróba kerül, a vadi új Chromecast meg nem, 70 euróért.

(#37) brumi1024 válasza mad823 (#34) üzenetére

brumi1024
veterán

En erre valaszoltam: Tudsz olyat mondani egy stream hardver esetén, amihez egy N-es wifi nem elég?

Egy 60-80 mbps 4K film eseten amikor elindul a stream a buffereles miatt felugrik akar 6-800 Mbitre is a savszelesseg. Egy jobb routerrel es atlagosabb 2x2-es klienssel siman hozhato ez a 6-800 Mbit wifi 6-on, wifi 4-en viszont jelentosen kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#38) SunMount3r válasza Balika911 (#27) üzenetére

SunMount3r
nagyúr

Az a Cube. Drágább is. Amúgy az a videó csak a Plex-et nézi? A hozzá való Kodi-val a Stick 4K annál többre is képes. Legalábbis a Chromecast-nél lényegesen többre.

#37brumi1024: Egy 60-80 mbps 4K film eseten amikor elindul a stream a buffereles miatt felugrik akar 6-800 Mbitre is a savszelesseg.-> Akkor ott valami nem stimmel. Vagy a lejátszó server/kliens app-okkal, eszközökkel, vagy a router-el.

[ Szerkesztve ]

(#39) mad823 válasza brumi1024 (#37) üzenetére

mad823
senior tag

Igen, de a chromecast with google TV wifi 5-ös eszköz. Én pedig erre mondtam, hogy az 5 és a 6 között ilyen felhasználás esetén nincs számottevő különbség.

(#40) brumi1024 válasza SunMount3r (#38) üzenetére

brumi1024
veterán

Nem, ez teljesen standard Plex mukodes. A lejatszoban beallitott buffert igy amilyen gyorsan csak lehet feltolti, ezzel athidalva az esetleges dobott packeteket, vagy pillanatnyilag lassabb kapcsolatot.

#39 mad823: En ezt ertem, viszont ahogy a fenti pelda mutatja 4K direct playre keves a Wifi 4 (N).

[ Szerkesztve ]

(#41) brumi1024 válasza brumi1024 (#40) üzenetére

brumi1024
veterán

Illetve az sem ritka, hogy atlagban 60 mbites film maximum bitrataja 200 koruli.

(#42) mad823 válasza brumi1024 (#41) üzenetére

mad823
senior tag

Ez érdekes, mivel tudtommal a blu-ray max. 144 Mbit/s, itt pedig filmek vannak felsorolva, és nem értem, hogy honnan szedtek volna ennél nagyobb sávszélességű forrást.

(#43) mad823 válasza brumi1024 (#40) üzenetére

mad823
senior tag

A tíz percnyi buffer indokolt? Tipikusnak nem mondanám. :D

(#44) brumi1024 válasza mad823 (#43) üzenetére

brumi1024
veterán

Nem indokolt, persze (Infuse alapbol eleg hosszu buffert keszit), de elofordul, hogy tobbszor kell a kovetkezo 30-60 masodpercet betoltenie (pl elore/hatra ugras, vagy a focim kihagyasa, stb).

[ Szerkesztve ]

(#45) azbest

azbest
félisten

sajnos dollárban vannak ezek a számok és európában teljesen más árazást használ a google, mert itt kevesebb féle streaming szolgáltató van és itt nem tudja beépíteni az árba azt, hogy előteleptve tele legyen velük a dongle

(#46) gabbber

gabbber
csendes tag

Tudja valaki mikor érkezik Mo-ra? A sima HD verzió érdekelne (a most múlt héten bejelentett új verzióból)
Illetve, hogy arukeresőn, webshopokon hogyan lehet megkülönböztetni az előző szériától? Mivel úgy látom megszólalásig úgy néz ki (csak a doboza más picit) és a neve sem változott. Cikkszám? Vagy benne lesz a nevében hogy 2022? Chromecast 5? köszi

(#47) Balika911 válasza SunMount3r (#38) üzenetére

Balika911
félisten

Nekem elég, ha a Cube-ot letesztelik, de még nem néztem meg a videót. Kodi a Shieldre is lenne éppen, de azt nem akarom tartósan használni, nekem nagyon nem áll kézre az a lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#48) mad823 válasza gabbber (#46) üzenetére

mad823
senior tag

Feltehetőleg "Chromecast with Google TV (HD)" néven kéne megjelennie.

(#49) Cassi válasza gabbber (#46) üzenetére

Cassi
senior tag

"HD"-nek kell lennie a nevében, a termékszáma GA03131, de ezt ugye sok webshop nem írja ki. Valószínűleg napokon belül megjelenik nálunk is.

(#50) Gabesz84 válasza JoeYi (#4) üzenetére

Gabesz84
őstag

a 4k modellbol biztosan lesz uj? En semmi erre vonatkozo informaciot nem talalok sehol mashol csak itt.

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.