Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ja, az Atom ingyen van, a Windows szintén. De ez nekünk csak jó. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) zdanee


zdanee
őstag

A liliputing értesülései szerint a két tabletben nincs microSD, csak 16GB eMMC és nincs HDMI sem. [link]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nocsak, ki akarják ütni az olcsószemét kínai tableteket a nyeregből? OK, hogy 1GB win alatt kb semmire se jó, de nem semmi a 100$-os ár.

"A két színes újdonság a Stream 14-gyel ellentétben nem AMD, hanem Intel alapokra épül, ..."

Milyen meglepő... Hogy indiszkrét legyek, mennyibe kerül egy ténylegesen használható Micro-6400T-s lapka 4GB RAM-mal?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) tjb007 válasza zdanee (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont ezt szerettem volna írni én is, eléggé ellentétesek az információk (a HP oldalán meg természetesen még nincs semmi konkrétum).

[ Szerkesztve ]

(#5) satz18


satz18
őstag

Nagyon durván áraznak ezek mostanában. Lassan 30k ért se fogja megérni droidos tabot venni. A kínai webáruházak is már tele vannak az atom win8 kombókkal. Nagyon helyes.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

A windowsos tabletek ára nagyon szépen alakul, de sajnos itt is elmennek a teljesen használhatatlan hardverkonfigurációk irányába: mondjuk ki venné meg dupla-tripla áron a "papíron" alig jobb konfigokat, ha 100 dollárért használhatót lehetne venni? :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7) DopeBob


DopeBob
addikt

Ez a pici noti még érdekelne is, ha nem úgy nézne ki, mint egy játéknoti a tescoból... :( Azért egy normális design ( mondjuk szögletes... ) nem kerül pénzbe

Nem néztem utána, de bízom benne, hogy van fekete/sötétszürke

MZ/X

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Stream 11 és 13 még érdekelne is, kéne a családba, de MIKOR és MENNYIÉRT fognak jönni? Azért messiásként nem fogok rájuk várni, meg jön az Asus új EEEPC 205-öse is...

(#6) bogyo112
+1, a használható darabok ott is 60k-tól kezdődnek, annyiért ezek az új netbook-ok is szuper vételnek minősülnek szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) Heller2 válasza DopeBob (#7) üzenetére


Heller2
aktív tag

Asszony rá is kattant a lilára (11). Mutattam neki a cikket, azonnal feliratkozott a HP Store-ban az érkezési értesítőre...lehet ha feketét mutatok neki, nem is érdekli... :K

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#10) nonsen5e


nonsen5e
addikt

+1gb RAM please, állandóan azon spórolnak. :(

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#11) AxBattler válasza nonsen5e (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy legalább legyen bővíthető!

Egyébjént azt néztem, hogy az X205 64GB-os háttértárral kerül ugyanennyibe, ráadásul előbb startol. Így nehéz lesz, pedig a HP jobban bejönne... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) nonsen5e válasza AxBattler (#11) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én most direktben a tabletekre gondoltam, azokkal szemezek már 1-2 hónapja, de igazad van.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#13) ceripapa válasza nonsen5e (#12) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Hát igen ez az 1 giga ram , nemtudom mire lenne elég .... Bár a lumina 520-n is elmegy a winfos :D

[ Szerkesztve ]

(#14) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Az a linkelt 200$-os ASUS EEE Book X205, 2 GB RAM-mal és 64 GB SSD-vel jobban bejön!

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#15) nonsen5e válasza ceripapa (#13) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kár, hogy teljesen két külön dolog a WP meg a Win (egyelőre legalábbis...). Amúgy nekem WP 8.1 óta Lumia 620 512mb rammal eléggé siralmasan működik.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#16) emvy


emvy
nagyúr

Az a durva, hogy a 99 dollaros tablet melle jar egy Office Personal elofizetes (aminek resze 1 TB OneDrive tarhely).

while (!sleep) sheep++;

(#17) M@trixfan válasza DopeBob (#7) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az könnyen lehet, hogy a szögletes design bizonyos anyagminőséget és esetleg más eljárást követel meg. Egy sarok könnyebben megfáradhat a perem mentén, lehet más módon kell belül merevíteni a műanyagot, stb... A design mindig a termék egészét jelenti, lehet pont a költségcsökkentés miatt néz úgy ki ment egy játék.

Amúgy észbontó milyen olcsón juthat az ember számítógéphez manapság. Ha másfelől nézem akkor ez a Microsoft csomag mellé adott hardver :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#18) margithid


margithid
veterán

1 GB Ram nem tudom mire elég windows alatt.
Nekem amúgy Asus T100 van, nagyon meg vagyok elégedve vele, teljesítmény és üzemidő tekintetében is.
Nem tudom ezek milyenek lesznek, de én azért nagyon olcsón se vennék windowsos tabletet, 16 GB Ram például nem tudom mire elég, egyáltalán marad szabad hely rajta?
Nekem a következő lépcsőfok egy teljesen mozgó alkatrésztől mentes 13-15" körüli notebook/tablet készülék lesz.
Talán 1-2 év és Core M szintű processzorok lesznek elérhető árban, mellette 64 GB tárhely nekem bőven elég, 4-8 GB Rammal.

(#19) emvy válasza margithid (#18) üzenetére


emvy
nagyúr

Most szorakoztam egy Win2012 R2 Serverrel 768 MB RAM mellett, vegulis megy :)

while (!sleep) sheep++;

(#20) margithid válasza emvy (#19) üzenetére


margithid
veterán

Win9cel lehet jó lesz az 1 GB ram ,nem tudom.
Win8nak alap dolgokra elég a 2 GB Ram, de nekem bekapcsolás után 1 GB foglalt, szóval jelen pillanatban nem tudom elképzelni, hogy működik 1 GB Rammal:)

(#21) emvy válasza margithid (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

Na fotoztam neked egyet.

while (!sleep) sheep++;

(#22) nonsen5e válasza margithid (#20) üzenetére


nonsen5e
addikt

Működni működik, egyszer feltettem a laptopomra próbaképpen, ahol 896mb ram van össz-vissz, futni fut, a startképernyő elég gyorsan be is jön, de egyszerűen lassúúúúúúúúú szinte minden.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#23) lezso6 válasza emvy (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De gondolom 20 perc volt mire ide tudtad postolni... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) emvy válasza lezso6 (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy viszonylag sokat szamolgato webszajtot elvisz. :)

while (!sleep) sheep++;

(#25) Bogyó bá' válasza emvy (#19) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az oprendszer. És a programok? ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26) emvy válasza Bogyó bá' (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

while (!sleep) sheep++;

(#27) margithid válasza nonsen5e (#22) üzenetére


margithid
veterán

Hát igen, 2 GB-nak kellene lenni az alapnak, microsoftnak meg kellene húzni a határt.
Reméljük win9 nem lesz memóriaéhesebb mint win8, de ugye közben a programok többet igényelhetnek. Chrome például nagyon zabálja, meg google térkép is.

(#28) margithid válasza margithid (#27) üzenetére


margithid
veterán

Azt egyébként árulja el valaki, hogy 16 GB-on, hogy fér el a win8?
Nekem a 64 GB-ból (ami 49 nettóban) 25 szabad, pár alkalmazást telepítettem és e könyveket, az egész nem több 2-3 GB-nál.
Szerintem amúgy ez az alap amivel érdemes windowsos tabot venni, mivel sd kártyára alkalmazásokat nem is lehet telepíteni. Sok sebtől vérzik az olcsó windows tablet, Ram, tárhely...

(#29) Bogyó bá' válasza margithid (#28) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ki lehet "csutkázni" a rendszert , különösebb hátrányok nélkül:
- csak a hibernálásra 2 GB-ot foglal, miközben nem is lehet hibernálni.
- lapozófile-nak elég fix 1 GB-ot beállítani, normál használat mellett (CAD is elketyeg vele, kisebb, 2D-s rajzokkal).
- sosem használt, gyárilag feltelepített programokat ki kell irtani.
- stb., stb.

Nekem is 64GB-os van, alapból 2-felé partícionáltam a meghajtót: van egy 22GB-os "adat" partícióm, illetve a "rendszeren" van az összes program és app. Az utóbbin 5 GB üres (pedig fél Európa térképe is telepítve van a GPS-hez), a másik most konkrétan teljesen üres. Ide fotókat mentek a fényképezőgépről, illetve ha elzavarnak a melóhelyről kiküldetésbe, akkor tele rakom filmekkel unalom ellen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30) t72killer válasza margithid (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb egy órája telepítettem, és jelentem a 8.1 elfér :K Igaz, éppen-éppen, hibernálás kilőve, pagefile másik partíción. Vmelyik hasonló topicban írta az egyik kolléga, hogy az ilyen ócskavas konfikra kitaláltak valami tömörített telepítési módot, ami ha jól emléxem 5 giga körül tartja a pakkot. - Persze azt nem akarom tudni, hogy a használat során történő ki-be-tömörítgetés mennyire bőgeti le ezeket az ipari hulladék "gépeket".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) zdanee válasza t72killer (#30) üzenetére


zdanee
őstag

WIMBoot-nak hívják a módszert, és nem terheli pluszban a rendszert, az SSD-k (és eMMC-k) azon tulajdonságát használja ki, hogy a lemez bármely pontja ugyanolyan gyorsan érhető el (szemben egy HDD-vel). Maga az alap win telepítés egy külön partíción, egy image-ben van. Amit te látsz a rendszeren, azok csak read-only pointerek. Ha egy ilyen fájlt felül kell írni (mondjuk windows frissítés miatt), akkor megnézi, hogy van-e különbség, és ha igen, akkor kiveszi a pointert és berakja az új fájlt. Ebből te semmit nem látsz, ugyanolyan gyors minden. Hátrány, hogy a frissításekkel előbb-utóbb betelik a szabad hely. Előny, hogy a gép bármikor újratelepíthető gyári állapotba: egyszerűen minden pointert vissza kell állítani az image-ra (ez külön jó a tabletek 1-bites felhasználóinak, ahogy az Androidot is nehéz rootolás nélkül úgy elfarkalni, hogy többé be se induljon, ezt is viszonylag egyszerűen életre lehet kelteni egy ilyen resettel, ha valaki véletlenül letörölné a system32-t).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#32) t72killer válasza zdanee (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi az infót :R Frissítések bizony jönnek bőségesen, lásd win 8->8.1, office szervizcsomag, egyebek...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) 1501N


1501N
tag

hogy a fenébe lehet windows 8-as gépet kiadni 1GB rammal, úgy, hogy itt 2 GB a minimum - még nem utálják elegen???

[ Szerkesztve ]

(#34) tjb007 válasza 1501N (#33) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 64 bites változatnál, a 32 bitesnél (ami ezeken a készülékeken is fut) 1GB.

(#35) t72killer válasza 1501N (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A profit/túlélés érdekében bármit... Komolyan, képesek egyre gyengébb gépeket kiadni... Majd' 5éves eeePC-m anno 1GB RAM-mal és 160GB winyóval jött ki. Most mi van? OK, CPU-VGA fronton történt jelentős előrelépés - bár itt is leginkább a minimumra vágott 2magos baytrail celeroncsokkal, szintén 2magos Brazos-utódokkal nyomulnak, ahelyett, hogy a szintén elérhető, komolyabb 4magosokat használnák.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) t72killer válasza AxBattler (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most néztem ezt a kicsit, ezekszt mégis csinál majd valaki használható darabokat. 2GB nem mondom, h bőséges, de lehet vele létezni, ill a 64giga tárhely se nyírja ki a gépet, ha jön egy szervizcsomag. Nevetséges, h 2014-ben arról megy a diskurzus, hogy egy wines gépbe 1 vagy 2giga ramot tegyünk...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Bogyó bá' válasza t72killer (#36) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos az emberek többsége - kényszerből - fillérbaßó, különben a teszkós 512MB RAM-os, egy-két magos androidos tableteket (15-25k HUF) sem lehetne eladni. Pedig viszik, mint a cukrot.... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38) AxBattler válasza t72killer (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, szvsz 2GB/64GB lenne a minimum, innentől kezdhetünk beszélni bármiről is.
Majd az ár dönt... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39) margithid válasza Bogyó bá' (#37) üzenetére


margithid
veterán

Akkor inkább spóroljon még az ember. Telefonban lumia 520 ami legolcsóbb és ajánlható, drágábban meg androidot akar az ember, akkor moto g alatt nem szabad venni semmit.
Tablet meg nem létfontosságú, nexus 7 alatt én ott se próbálkoznék semmivel, drágábban meg win8as-ok vagy ipad is ott van, meg persze androidosok is.

AxBattler

+1
Microsoft helyében ezt húznám meg minimumnak amire rá lehet rakni a win-t.

[ Szerkesztve ]

(#40) Bogyó bá' válasza margithid (#39) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem is erre gondoltam, hanem a 10-12 éves gyereknek megveszik a legótvarabb androidos vackot valamelyik nagyáruházból (mert a szomszéd gyereknek már van tabletje), aztán csodálkoznak, hogy kb. semmire sem alkalmas...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#42) u.bence


u.bence
csendes tag

Nem tudna esetleg valaki valami oldalt ahol az "eredeti" amerikai áron lehet rendelni? Mert európába már úgy érkezett a termék, hogy nem 99$, hanem 99€ vagy esetleg ami még rosszabb 99font és hát a két ár között van egy enyhe 10000ft különbség körülbelül, de 25000ft-ot még simán megérne nekem a kis Hp Stream 7.

(#43) Mahone. válasza u.bence (#42) üzenetére


Mahone.
csendes tag

Sajnos nem 100 euro hanem 129. Ez a Hp hivatalos áruházában ( németország) látható.
Pedig én is szeretnék egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#44) u.bence válasza Mahone. (#43) üzenetére


u.bence
csendes tag

De nem értem benne a logkát, amerikában megkapod kb. 25e ft-ért, az európaiak pedig vegyék meg 39e forintért. lehet majd megrendelem ebay-ről, ha nem kell utána vámot fizetni

(#45) u.bence


u.bence
csendes tag

Vagy esetleg azon gondolkodtam még, hogy az Amazonról rendelem,csak nem tudom, hogy mennyibe kerül a szállítás magyarországra + nem tudom van -e vám meg ilyenek, valaki van itt, aki vágja az ilyen dolgokat? :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Mahone. válasza u.bence (#45) üzenetére


Mahone.
csendes tag

Szia! Ha nem az europai unióbol rendeled akkor még rájön a vám is. Amit a mai állás szerint nem nagyon uszol meg. Ha futárszolgálat hozza erre semmi esély. De ugy tudom már a posta is átnéz mindent.
Ugyhogy marad a hivatalos ut 39000 ért viszont van 2 év garanciád. A német hp store viszont nem is hoz magyarországra. Irtam viszont a microsoft store.de- nek. Ők azt irták kihozzák szívesen és ingyen. A garancia ugyan így nekik juttatod vissza, aztán intézik. Náluk is 129 euro.

(#47) germinator66


germinator66
aktív tag

Itthon várhatóan mikor lesz beszerezhető a Stream 11?

(#48) #81562624


#81562624
törölt tag

Honnan lehetne venni ilyen HP Stream 13-asat? :F

(#49) flexxx válasza Mahone. (#46) üzenetére


flexxx
tag

Akkor elvileg kiszállítják németből? Mert most a tablet ára 99€, de rendelésnél nincs a listában Mo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.