Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silverss


Silverss
aktív tag

Én nem mondom, hogy nem tetszik és, hogy nem szerzem meg, de azért még nálam a Firefox a top1.
Tudom, hogy nem ezt kellene írnom nyitóhozzászólásnak, de nekem ez a véleményem.

Na akkor valami normálisat is.
A telepítés a Microsofthoz hűen laza, nincs megjegyzésem. :)
A felhasználói felület végre egyszerűsített, nekem az előző nagyon zavaros volt, de lehet, hogy csak a Firefoxhoz vagyok hozzászokva.
Írták, hogy változott a védelmi rendszer, ami szintén pozitív dolog, de nem szeretném ha eltúloznák a védelmet, ne írjon minden oldalra tanúsítványhibát.
Sebességteszt: Végre egy gyors böngésző, ami nem szaggat akkor sem ha több monitoron egyszerre több flash tartalom is meg van nyitva.
Ami a legjobban tetszik, hogy a tálcára tehetem a kedvenc oldalaimat és azok ikonja jelenik meg. :D Persze az alkalmazkodó szín sem semmi. :)
Negatív dolog, hogy nem támogatja a Windows XP-t annak ellenére, hogy ma is többen ezt használják.

Nem csak grafikai, hanem sebesség szempontjából is sokat fejlődött.
Röviden tömören: 8/10, de majd meglátjuk milyen lesz a végleges verzió és hogyan telljesít az új böngészőkhöz képest. (Pl: Firefox 4)

[ Szerkesztve ]

(#2) ErosenZold válasza Silverss (#1) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Hát pedig a Firefox az egyik legkakibb böngésző, és mostmár az IE után van.

Amúgy jó cikk majd teljesen végig fogom olvasni, de jelenleg magyarul még mindig csak az RC verzió van, de gondolom 1 napon belül elér ide a teljes is :)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#3) Silverss válasza ErosenZold (#2) üzenetére


Silverss
aktív tag

Mindenkinek más a véleménye, ízlése. :)

(#4) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hát megdolgoztál a bögréidért, annyi szent. :) Gratula, jó teszt!

(#5) Воланд


Воланд
titán

Jó írás, grat! :C :R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) sekli


sekli
addikt

szépnek szép, az biztos, pláne ez a része:

Jó ötlet, Windows7-ben is szép, hogy a tálca átveszi az ikon színét.

(#7) fatal`


fatal`
titán

Jó cikk :) :R

(#8) ErosenZold válasza Silverss (#3) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Hát én a sebességből és a kezelhetőségből indulok ki, és a Firefox bővítmények nélkül egy szép kerek nulla

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#9) rybank


rybank
senior tag

figyeled, hogy a biztonsági tesztnél chrome 6-al eresztik össze????

(#10) - = Zk = - válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ilyen köll nekem is:))

(#6) sekli
ezt hol tudom belőni?:U

Akkor mostmár tudom, hogy a fos Intel GMA-val nem lehet GPU gyorsitást kérni.. F@sz@a:W

az írás fain. számomra a legjobbkor:))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

A cikk jó részletes, csak a böngésző kicsit megkésett. Úgy 2évvel legalább.

(#12) Blaise válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


Blaise
veterán

Ez egy bögre, csak mindkét logo rajta van. Nekem is van :D

(#13) rt06 válasza rybank (#9) üzenetére


rt06
veterán

biztos nem naprakesz a teszt, hanem megvan mar ket hetes is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14) Erasmus válasza rt06 (#13) üzenetére


Erasmus
őstag

:DDD

egyébként a gugli annak idején fikázta egy kicsit: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) kocsonya


kocsonya
tag

Nektek egyébként honnan van meg a végleges?
Microsoft oldaláról még csak az RC tölthető.

Szar az élet, mégis éled!

(#16) WonderCSabo válasza ErosenZold (#8) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hehe, pont, hogy kiterjesztésekkel a leggyorsabb (gondolom nem pluginekre (bővítménykre)) gondoltál...

[ Szerkesztve ]

(#17) gabor85


gabor85
őstag

Kiváló teszt/cikk:)

Valaki keltsen fel holnap 4:50-kor:D

(#18) fatal` válasza kocsonya (#15) üzenetére


fatal`
titán

Tölthető a végleges is már, de csak az angol, így magyar winen gondolom még nem.

(#19) - = Zk = - válasza gabor85 (#17) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jó, majd írok privit :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20) raczger válasza kocsonya (#15) üzenetére


raczger
őstag

[link]

Mellesleg meg weboldal fejlesztői szempontból még mindig utolsó helyen van az ie... gyalázat sajnos.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#21) gabor85 válasza - = Zk = - (#19) üzenetére


gabor85
őstag

Fogadjunk hogy elfelejted:D

(#22) pzstm válasza fatal` (#18) üzenetére


pzstm
titán

szerintem még hivatalosan nem tölthető :U

(sőt nemhivatalosan sem nagyon szerintem...)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23) - = Zk = - válasza gabor85 (#21) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áá, küldök csengődallamot priviben. az hatásos lesz:))

na, meg amikor ez megjelenik, én még javában az X-Aktákat nézem:))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24) kocsonya válasza raczger (#20) üzenetére


kocsonya
tag

Először azt hittem, hogy a véglegeshez küldesz linket, de köszi a szoftverfejlesztés fázisaival én is tisztában vagyok. Ráadásul, amit linkeltél abban is benne van, hogy hibajavításokat tartalmazhat a végleges ehhez képest! Majd ha a buildszám ugyanez lesz, majd akkor mondhatjuk, hogy a végleges és az RC valóban ugyanaz volt.

Szar az élet, mégis éled!

(#25) DJJK


DJJK
csendes tag

Nálam az XHTML-el gondok vannak IE9 RC alatt:
- CSS betöltés nem működik csak akkor, ha a HTML4 féle módon használom, az pedig xhtml-nél nem szabványos
- Ha a kódban hibát vétek, nem állítja le a renderelést. A szabvány pedig ezt megköveteli.
- Nem tud különbséget tenni a text/html és az application/xhtml+xml mime típus között, a kettőt ugyan az a motor kezeli le, így elvész az XHTML előnye sebesség terén
- A divek egybe-ágyazásánál a pozícionálás valahogy nem az igazi, minden böngészőben ugyan úgy néz ki az oldalam, kivéve IE9 RC-ben ahol szétesik az egész, még akkor is ha a fent említett CSS problémát szabványtalanul oldom meg.

(#26) fatal` válasza pzstm (#22) üzenetére


fatal`
titán

Valóban, benéztem. :)

(#27) raczger válasza kocsonya (#24) üzenetére


raczger
őstag

Sokan az RC-t már a véglegesnek nevezik, aki most még azt írja hogy a véglegest használja vagy teszteli, biztosan az RC változatra érti.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#28) pzstm válasza fatal` (#26) üzenetére


pzstm
titán

ettől függetlenül nem lett rossz :B ;)

#raczger: van aki az RC-re érti, van aki az RTM-re ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29) Namelesske


Namelesske
addikt

Köszönöm a cikket moonman! Ez volt aza határidős munka mi? :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#30) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szia moonman!

Koszi a cikket, jo volt olvasni! :D :R

Udv. core2

(#31) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Köszönjük a cikket :R

sweetlou6.wordpress.com

(#32) #61666560 válasza rybank (#9) üzenetére


#61666560
törölt tag

Ez volt az első amikor elkapott a hányinger a "teszt" láttán...

(#33) Alchemist


Alchemist
addikt

Jó a cikk... a letöltésvezérlő támogatja a megszakadt letöltések folytatását?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#34) Neil Watts válasza #61666560 (#32) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

hanyinger... hehe :D
Talan azt eszre kene venni, hogy ez a grafikon nem a szerzo sajatja.
Bar, azert ugy lett vona az igazi. :U

(#35) gabor85 válasza rybank (#9) üzenetére


gabor85
őstag

Nem tök mind1? Chrome óránként növeli a verziószámot ;]

(#36) Lenry


Lenry
félisten

egyre szimpibb ez az IE9. sőt, tetszik. nem gondoltam volna, hogy valaha ezt mondom :D

megvárom a Firefox4-et, és ha az nem lesz igazán odabaszós, akkor IE9-re vagy Chrome-ra váltok. gáz, hogy a Chrome meg az IE9 pillanat alatt indul és gyors, a Firefoxnak ehhez egy SSD kell :F

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) Wolverine


Wolverine
félisten

Ez egy Opera :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38) anulu


anulu
félisten

asszem otthon visszavaltas lesz legujabb FF-rol IE9-re. RC alapjan meggyozott es sokkal gyorsabb a desktop gepeket mint a Firefox

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) Syl


Syl
nagyúr

Mivel az Internet Explorer 9 csak Windows Vista vagy újabb rendszerre telepíthető, azonnal profitál az új Windowsok biztonsági újításaiból is, például az úgynevezett „homokozó” jelenlétéből, mely egy, a rendszer többi részétől elszeparált környezetben futtatja a böngészőt, ezzel megakadályozva, hogy a programban esetlegesen lefuttatott kártékony kódok befolyásolhassák a Windows működését.

Ezt a fene nagy biztonsági védelmet állítólag a múlt heti vancouveri Pwn2Own versenyen Stephen Fewer másodpercek alatt megtörte.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) UnlimitedN20 válasza Wolverine (#37) üzenetére


UnlimitedN20
tag

:DDD

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

(#41) h_rowley


h_rowley
tag

ha még mindig nem javították ki, hogy nálam minden betű valamiért félkövér akkor kapják bé :D

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#42) VIBO


VIBO
őstag

pofás lett az tuti ;)

bár nem tom van e értelme a chrome-t lecserélni erre....
amire nekem kell arra bőven megfelel, szal azért mert most új a cucc azért nem fogom cserélni sztem.

mivel jobb ez mint a chrome am?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#43) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hmmm... Jó kis írás lett moonman. Gratulálok! :R

Nah még a végén lehet, hogy visszatérek Chrome-ról IE-re. Csakhát van 1 2 megszkott dolog, amit már Chrome alatt megszoktam, és kicsit furcsa lenne megszokni, hogy IE alatt ez nincs. Vagy majd ezekhez is lesznek kiegészítések? Gondolok itt pl. Google Reader, illetve Google Docs kiegészítésre. Jó végre ennyi jót is olvasni egy böngészőről, főként abban a tudatban, hogy ez az MS terméke. :K

Általánosságban, van itt olyan, aki Chrome-ról vagy akár más böngészőről visszatért IE-re? Csak kíváncsi vagyok, hogyha van, akkor milyen véleménnyel van róla...

Más:

"az egyes IE-ablakok megjelenítik a webhely ikonjait, valamint átveszik azok színvilágát is."

Ez a favico alapján működik? Mert azt észreveszem, hogy változik a gomb színe átlátszóról, de más oldalaknál nem lesz más színű. Vagy ez mitől függ?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44) HelloWorld


HelloWorld
tag

annak ellenére, hogy a Windows 95-be csomagolva terjesztették

Tudtommal első Win95-ben még nem volt IE, a Plus! csomaggal vált csak elérhetővé.

(#45) WonderCSabo válasza hackeeeee (#43) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Előbb tértem vissza IE-re, amikor anyám gépén letöltöttem a Firefoxot. True story.

VIBO: Hardveres gyorsítása IEnek jobb.

[ Szerkesztve ]

(#46) alcsa


alcsa
senior tag

sose jön el az a hétfő hajnali 5 óra :D
várom már hogy kipróbáljam.

(#47) hackeeeee válasza WonderCSabo (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó, de Te pl. FF "fanatikus" vagy, szerintem ezt bátran állíthatjuk így. :)

Szal, ténylegesen olyanra lennék kíváncsi, aki eddig állandóra használt más, és most ezt használja. :K

Véleményem szubjektív...

(#48) Lenry válasza alcsa (#46) üzenetére


Lenry
félisten

tedd föl az RC-t, gyakorlatilag ugyanaz.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) Gorneck válasza hackeeeee (#43) üzenetére


Gorneck
titán

Én már egy ideje ie8at nyúzok és mióta elérhető a 9es azt...ezzel sincs semmi bajom, ahogy az előddel sem...FFot használtam állandó jeleggel évekig és néha opera+chrome...de miután egyik se különb a másiknál inkább nem teszek fel plusz böngészőt...
Amúgy meg nem értem mit szenvedsz ezen, tedd fel és próbáld ki...úgyis azokon az oldalakon kell megfelelnie 1-1 böngészőnek amit gyakran látogatsz és persze ugyanazon a vason is.

Meg kell nézni a bővítmények közt...hátha van ilyen már...

Igen úgy, ha jól emléxem.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#50) Geller72


Geller72
veterán

Semmi olyan eget verően új dolgot nem találok benne, amit a konkurensek ne tudnának. Nem kezdem el sorolni, hogy melyik ficsör melyikben, de a lényeges dolgok mind megtalálhatóak. Én ebben nem látok áttörést, csupán egy próbát a felszínen maradásra.

Hogy miért van még olyan sok hatos IE? Most lehet, hogy ez fura lesz, de ennek az egyedüli oka éppen az MS. Ahogy most is a kilences verzióvall, a hatossal is elkövette azt a hibát, hogy a hetest nem adta ki a vista megjelenéséig és mind a mai napig nem fut, csak XP SP2, vagy felettte, és/vagy W2K3 SP1 vagy újabb rendszereken. Ahogy a hét is az igazi védelmi funkcióit a vistával tudta igazán kidomborítani, így a mostani kilences is a cikkben felvázolt OS-ek egyéb, beépített funkcióival tudja elérni ezt a szintet.

A legtöbb maradék hatos olyan cégeknél van, ahol az adminok nem igazán szeretnének maguknak problémát okozni egy ekkora update-vel, mondjuk egy félezer gépes (vagy ennél nagyobb) géppark esetében. Hiába megy a hetes IE XP alatt is, - (ahogy a 9-es jelen esetben újabb win alatt) a hetes is az újabb OS alatt tud teljes körben működni. Szóval lehet a userekre fogni, miközben az MS finoman szólva egymaga tehet az egészről.

Itthon a legkevesebbet pont az IT szektorban hajlandóak a cégek költeni. Nálunk egy beültető gép 300 milla, amiből majd 10 van egy soron, de a sorvezérlő gépekbe plusz egy giga ramot nem hajlandóak venni, miközben az "eskuell" simán megzabálja a progikkal azt a szegény egy gigás modult. Nagyjából 2k-ról beszélünk, szemben az egy milliárddal, amit az a gép vezérel...(!!)

Személyes véleményem, (szerintem pártatlan) kizárólag a használatot figyelembe véve az, hogy az FF egy rakás szar lett, az IE 8-at a céges környezetben használva különösebb gondom nincs, de kényelemre és tudásra, gyorsaságra való tekintettel be kell látnom, hogy a chrome-nál nem tudok most jobbat. Gazda platformtól teljesen függetlenül. Az IE-re nagyon ráfér, ha összekapja magát, mert teljesen más szelek fújnak, mint tíz éve, amikor megtehette azt, ami most rövid úton a teljes kudarc lehet. A flegmatikus hozzáállásnak - ahogy a szerző is említette - meglett a következménye és nem biztos, hogy ebből a gödörből az MS ki tudja billenteni. A biztonság önmagában nem elég ehhez (ebben sem értek teljesen egyet, a legbiztonságosabb browser címre gondolok itt elsősorban). Pedig a legnagyobb adu az ő kezükben van, ugyanis a platform, amin fut, is az övék. Én (lehet, hogy fura) szurkolok nekik, mert ha nagy a konkurencia és erős a felhozatal, nagy a harc, az csak a felhasználóknak előny. (Többnyire)

'97-től használom, rossz lenne, ha nem lenne. A Netscape is fájt.anno.:D.
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.