Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ste


Ste
addikt

alakul a molekula :)
ez már egész szimpatikus kezd lenni :) csak a házak ne lennének olyannyira drágák (no meg ezek a lapok is)

(#2) Esmein válasza Ste (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Na csak várjuk meg, mikor mocorog az atom :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) zéügynök


zéügynök
csendes tag

Hi,

Nem találok semmi infót arról, hol lehet Mo-n via nano-s alaplapot kapni.
Tudja valaki ki a hivatalos forgalmazó ?

Thnx

(#4) BRinyo válasza zéügynök (#3) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Ugyan nem via, hanem intel, de szerintem nem sokkal lassabb, viszont jóval olcsóbb. info Házat szintén nem találtam eddig olcsót, bár én beépített felülethez használnám legtöbb esetben...
Teszteltem egyet és még bírja a hd videót is - alapszinten. 720p-s mkv-t akadásmentesen vitte az 1,2GHz celeron procival.

[ Szerkesztve ]

(#5) Kriza válasza Ste (#1) üzenetére


Kriza
őstag

A házak is drágák, meg nehéz megfelelő kis méretű és kis teljesítményű tápot szerezni, ami egy ilyenhez passzolna.

k3l3r0n: ezen a lapon nem tengnek túl a multimédiás képességek (ezeréves VGA, stereo audiokimenet, stb..., de letöltős második géphez tökéletes lenne), háznak meg egy Foxconn DH153B :K

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#6) Illusion1010 válasza zéügynök (#3) üzenetére


Illusion1010
senior tag

(#7) cizoe válasza Ste (#1) üzenetére


cizoe
őstag

milyen ház? Bele a vhs lejátszóba és kész :)

(#8) zéügynök válasza Illusion1010 (#6) üzenetére


zéügynök
csendes tag

Köszi

(#9) bambano válasza zéügynök (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

itt

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) sNORh


sNORh
addikt

nekem tetszik jókis cucc lesz ez :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#11) Taky válasza BRinyo (#4) üzenetére


Taky
senior tag

Nekem is volt a kezeim között ilyen lap, ha vennék magamnak, első dolgom az lenne, hogy a prociról levenném a ventit bordástól és tennék rá valami nagyon bordát, nem mintha ez a hűtés túl hangos lenne, de mégis...

Egyébként sztem sincs gond a teljesítményével, nem egy 1,2es Tua-s cerka... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#12) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem latok rajta soros portot. :(
Hogy akarjak igy POS terminalba pozicionalni?

Masreszt ha a szokasos Epia arazast kovetik, akkor nem csodalkoznek, ha a kutya sem fogja megvenni. (~40+fa egy EN15000 (1.5GHz-s C7) :( )

Szvsz labdaba sem fog rugni az Atom mellett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) nyunyu válasza zéügynök (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem találok semmi infót arról, hol lehet Mo-n via nano-s alaplapot kapni.

Interboard.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) #95904256 válasza nyunyu (#12) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem latok rajta soros portot.

Pedig ott van a DVI csatlakozó mellett. A második meg tűs kivitelben az alaplapon. VIA EPIA-M700 specification

[ Szerkesztve ]

(#15) nyunyu válasza #95904256 (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Igy benezni :))

Sima Epiakon ott a VGA csati van. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valszeg az ára miatt nem lesz túl népszerű. elég kevés hely van, ahol:
- nem elég egy jóval olcsóbb int. celeronos cucc
- olyan extrát tud, amit az nem.

a via c7, valljuk be, nem egy erőmű. oké, keveset fogyaszt. egy celeron is. ahol meg már kell komoly teljesítmény, ott van nem csak ez a mérettartomány játszik, vagy ha igen, akkor az említett cerka otthagyja.

px10k, ep13k lapjaim vannak most épp. közös jellemző, hogy a sebességtől nem ültem le, graf teljesítmény se mindig a top, és ahelyett, hogy egy halk ventit rátettek volna, olyat ettek rá, ami bármely régi p1-es zajkeltőt állva hagy. a legszebb, hogy a px10k esetén 5V-ról megy a forgatás, és nulla szoftveres, vagy hőmérsékletfüggő állítási lehetőség. (a linux alatti támogatottságot most nem hozom elő.)

az viszont mosolyogtató, hogy a proci kisebb, mint a chipset :)

ezt viszont nem látom kiemelve:
1 x CF (Compact Flash) type I connector (shared with IDE)
tehát mozgó alkatrész nélküli cuccost össze lehet álllítani, és mivel az ide-vel van megosztva, ezért bootolható (ellentétben az mII-vel :W)

[ Szerkesztve ]

(#17) #95904256 válasza ngabor2 (#16) üzenetére


#95904256
törölt tag

az viszont mosolyogtató, hogy a proci kisebb, mint a chipset

Ezt az Intel Atom is tudja. :) [link]

1 x CF (Compact Flash) type I connector (shared with IDE)
tehát mozgó alkatrész nélküli cuccost össze lehet álllítani, és mivel az ide-vel van megosztva, ezért bootolható (ellentétben az mII-vel )

Az mII nem boldogul a DOM / SSD illetve FC->IDE konverter eszközökkel? :F

[ Szerkesztve ]

(#18) ngabor2 válasza #95904256 (#17) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ezt az Intel Atom is tudja.

oké, de a via régebb óta tudja ezt :D hogy értelme van-e, az más lapra tartozik.

az mII jó eséllyel boldogult volna a cf-ide átalakítóval... mint ahogy a többi akármilyen ide-s lap. csakhogy nekem pont az lett volna a lényeg, hogy plusz alkatrész nélkül menjen... nem ment. pontosabban egy bios-átírással (ami bios-fordítással kezdődött volna egy meglehetősen régi leírás alapján) elvileg megoldható lett volna, de 2 nap után feladtam, és eladtam a lapot.

(#19) nyunyu válasza ngabor2 (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

ezt viszont nem látom kiemelve:
1 x CF (Compact Flash) type I connector (shared with IDE)

Biztos azert maradt le, mert szokas szerint a forrasztasi oldalon (az alaplap aljan) van a CF csatlakozo, es igy a cikkben szereplo kepen egyaltalan nem latszik.

Egyebkent ebben mi az uj? Ipari kutyuknel ez alapfunkcio, lassan fel se soroljak az extraknal. :))

Kollegak nem ertettek multkor, miert irta ki az egyik videki ugyfel gepe, hogy betelt a merevlemez 2 ev utan.
Mint kiderult, amikor atepitettek halozati rendelesfelvevo terminalbol standalone penztargepre, akkor elfelejtettek az eredetileg belerakott 256MB-s CF kartyat vinyora cserelni. :W Penztargep meg kotelezoen archivalja a nyugtakat a hattertarra.

tehát mozgó alkatrész nélküli cuccost össze lehet álllítani, és mivel az ide-vel van megosztva, ezért bootolható

CF nelkul is lehet, leteznek kozvetlenul IDEbe dughato memoriakartyak, amik barmilyen alaplappal mukodnek.

[szerk:]Picit hosszu ideig irtam a hozzaszolast, latom kozben kiveseztetek a DOM meg CF/IDE adaptert.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) nyunyu válasza ngabor2 (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

az viszont mosolyogtató, hogy a proci kisebb, mint a chipset :)

En sokmindent nem ertek: ha mar jopar eve toljak a CoreFusion projektet, ahol egybe van epitve a CPU meg a chipset (lasd Janos/Lukacs/Mark), miert nem birjak megcsinalni igy a tobbi profetat?

Valoszinuleg koltseghatekonyabb lenne gyartani, mint kulon tokozni egy chipsetet meg egy Esztert.

Masik: nem lenne egyszerubb/olcsobb bergyartatni 65nm-en mondjuk az IBM-nel, ahelyett, hogy tovabbra is a sajat 90nm-es gyarukkal szerencsetlenkednenek, aminek a fejlesztesere nincs lovejuk? (chipseteket raadasul meg 130nm-en nyomjak)

Intel ugye mar 2 korrel elorebb jar gyartastechnologiaban...
(Atomot mar 45nm-en toljak.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) ngabor2 válasza nyunyu (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

(lasd Janos/Lukacs/Mark), miert nem birjak megcsinalni igy a tobbi profetat?

mert ők evangélisták, és már csak Máté hiányzik, őt meg biztos valami jobb dologra tartogatja erősen vallásos vezetőjük :D bocs, magas labda volt

amúgy a corefusion-nel az a rizikó, hogy ha egy része nem megy, akkor az egészet lehet kukázni. míg ha külön van a proc, meg a chipset, azokat össze lehet válogatni.

de ahogy elnézem, a corefusion a nano-itx-ben népszerű, mini-itx-ben jobban bevált a külön chip, pico-itx-be meg ebben a formában nagy lett volna. habár azt meg megintcsak nehezen bírom elképzelni, hogy egy tokozáscsere ne fért volna bele...

[ Szerkesztve ]

(#22) nyunyu válasza ngabor2 (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

amúgy a corefusion-nel az a rizikó, hogy ha egy része nem megy, akkor az egészet lehet kukázni. míg ha külön van a proc, meg a chipset, azokat össze lehet válogatni.

Ezt meg lehet csinalni egy tokozason belul is.

Intel sem egyben gyartja a negymagos C2Q-kat, hanem egymas melle rak 2 ketmagos C2D-t, aztan ugy tokozza...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) ngabor2 válasza nyunyu (#22) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a corefusion nemtűnt el, csak nem ebbe a szegmensbe szánták, ennyi. a c2q=2xc2d-t pedig tudom, ez is megoldás. hogya corefusion-t hogy csinálták/csinálják, azt passzolom.

(#24) nyunyu


nyunyu
félisten

Jol van, jol beneztem a wikipediat.
Evangelistabol meg csak Mark meg Lukacs volt, Janos (meg) nem.
Gyanus is volt, hogy nem lattam meg vele szerelt ipari kutyut. :B

Egyebkent ez valami vicc:
Mark=Nehemias+PLE133 eszaki hid, 130nm-en gyartva (PC133 SDRAM)
Lukacs=Nehemias+CN400 eszaki hid, 130nm-en gyartva (DDR-400)

Ideje lenne valamit ujitani, ha mar "asztali" vonalon joideje lecsereltek Nehemiast Eszterre, meg kozben kijott par uj chipset.

Bar sokat nem nyernenk a CoreFusionnel, mivel abba csak az eszaki hid van integralva, igy pluszban kulon deli hid chip kell melle, mig ha veszuk egy Esztert, meg egy CX700 vagy CX800-at (ami deli+eszaki hid egyben), ugy is 2 chipbol van meg a CPU+chipset.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) ngabor2 válasza nyunyu (#24) üzenetére


ngabor2
nagyúr

viszont egy útitervben olvastam, hogy a Jánost már tervezik, vagy tervezték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.