Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Meg van a jó nép kívánsága, egy vga a 1050Ti és az 1060 közé a tátongó lyukba.... :)

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Hát át tudná venni árban a 3GB-s változat helyét, az jó volna...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

Akkor még mindig nem jön Volta/Ampère egy ideig, ha ezt érdemes volt kiadni...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) energy4ever válasza Bandit79 (#1) üzenetére


energy4ever
addikt

Miert, a 3GB-os 1060-ast te a 1050TI ala sorolnad? :F

(#5) Norman M249 válasza energy4ever (#4) üzenetére


Norman M249
tag

Szerintem úgy értette, hogy az 1050Ti fölé és besorolják valamelyik 1060 mellé, alá. a 6gb-os fullos chipet biztos, hogy nem éri be, hiába nincs tiltva ,azaz minden block elérhető,de ugye a sávszél leesett 160gb/s-re. itt most az a kérdés, hogy emiatt mennyivel lesz lassabb esetleg gyorsab 1060 6gb/ 3gb modellek esetén. 1050ti töl egyértelműen gyorsabb lesz, nem is kérdéses, ergo képtelenség lenne alá sorolni. Én speciel kiváncsian várom, gtx1050/Ti rx 460/560 nekem nem bejövős, felettük meg elszabadultak az árak elég rendesen,bár teljesítményt is kapsz cserébe,de annyit nem adok értük. Ezek meg hátha jó áron jönnek és a tesztek majd eldöntik, ha Eu-ba is eljut.

(#3) Petykemano : Hasonló gondolatom támadt.

[ Szerkesztve ]

(#6) cskamacska válasza energy4ever (#4) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez ősi román szokás, hogy memória alapján rangsorolják a videokártyákat. Ha lenne 8GB-os 1050Ti, akkor a 4 és 8GB-os változat közé eső tátongó lukba jött volna a 6GB-os 1060..

Norman M249: Nem úgy értette. Van egy tisztességes része a vidkártya vásárlóknak, aki kevés memóriával nem vesz kártyát. 128MB-os 6800GT, 256MB-os 1950GT, 1GB-os HD7850 mind nem létezett számukra, inkább vettek sokkal lassabb kártyát sok memóriával(konkrétan 6200 volt kelendő 256MB-al, 1300-1600 512MB-al, HD7770-ből pont nem volt 2GB, de GT 550 -630 -640-ből annál inkább) de memóriából, na abból ne fussanak ki soha. :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#7) KAMELOT válasza Petykemano (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

Dehogynem! Majd tavasz / nyár már jön az első VOLTA. Csak még amit tudnak kiadnak, de ez totál felesleges.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8) Redneck


Redneck
veterán

Ha ugyanazt a hűtést kapta az nem jelent jót... :( Sok 1060 WF tulajdonos rezgésről és rezonanciáról számolt be az 1060 topikban.

Vajon mire lesz elég ezzel a sávszélességgel és mennyi a valós Boost? A fogyasztást le tudják vinni az 1060 3GB alá? :U

Norman M249:
"hogy emiatt mennyivel lesz lassabb esetleg gyorsab 1060 6gb/ 3gb modellek esetén."
Gyorsabb semmiképp nem lesz a 6GB-os normál változatnál, de ez egyértelmű. :N Ha le tudják nyomni a 3GB-os modellt, már jól dolgoztak.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#9) cskamacska válasza cskamacska (#6) üzenetére


cskamacska
addikt

Mea maxima culpa :B , volt 2GB-os 7770 de inkább csak mutatóba, és inkább a max memóriás budget nVidia kártyákat vitték "játszani". :)

Redneck: Ha az órajelekkel nem buheráltak, akkor a teljesítménye 3GB és 6GB között lehet a 6GB irányában.

Gyártók meg sza***k sünt, hogy rizsporos dzsunkákra való hűtést raknak az 1060-ra. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) Melorin válasza energy4ever (#4) üzenetére


Melorin
addikt

Hogy lehet valamit ilyen rosszul értelmezni? Ülj vissza, 1-es! :S

(#11) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Kellett, mint egy falat kenyér?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#12) #52588800 válasza energy4ever (#4) üzenetére


#52588800
törölt tag

De oda sorolandó, csak szóra sem érdemes.

(#13) Norman M249 válasza Redneck (#8) üzenetére


Norman M249
tag

Úgy értettem ,hogy lassabb = 1060 6gb, gyorsabb (esetleg) = 1060 3gb, mivel itt ugye fullos a chip, de lassabb a memo vezérlő, igy látatlanban nem tudom eldönteni, de könnyen meglejhet, hogy a (3gb vs 5gb) két kari hol itt hol ott lesz gyorsabb, valszeg minimumban a több ram miatt akár jobb is lehet, de ahol meg sávszél inkább a nyerő ott meg akár lassulhat is. Na mind1 is, azért kíváncsian várom mit fog tudni és mennyiért.

cskamacska Sajna igen, én sem értettem ezeket a vásárlókat soha,de sajna a marketingnek nagy hatalma van. Én mindig próbáltam inkább az adott keretből a lehető leggyorsabb chippel/megfelelő hűtéssel szerelt kártyát megtalálni, aztán jöhetett a ram dilemma! :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Redneck válasza cskamacska (#9) üzenetére


Redneck
veterán

Az órajelek alapján igen, de vajon elég lesz e a sávszél?

Egyébként nem rossz a WF, havernak 3GB-os van. 1-1,5 éve még olcsón vette, hibátlan, ő szerencsés volt. A szerencsés tulajoktól függetlenül a Gigabyte jól betett magának hűtő burkolatával és a ventikkel. Sajnos még mindig felbukkan 1-1 problémás darab. :W

Norman M249:
Kérdés hogy eljut-e egyáltalán más piacra.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#15) Vikthor


Vikthor
nagyúr

április elseje még messze van, nem? :F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) gbors válasza Redneck (#14) üzenetére


gbors
nagyúr

A sávszél kb. elég lesz, viszont sok fog függeni a tényleges boost órajelektől. A 3GB-os 1060-ak elég rendesen meg vannak pörgetve, nem lepne meg, ha ezek a kártyák olyan chipeket kapnának, amik kevésbé jól bírják a hajtást.
De igazából ez majdnem mindegy, mert pár % különbségekről beszélünk - a kérdés az ár lesz, mert az 5GB memória miatt ez lényegesen megnyugtatóbb modell, mint az 1060 3GB, ahol lehet várni az apokalipszist, ami aztán vagy jön, vagy nem :)

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#17) ribizly


ribizly
veterán

Ennek most mi is az értelme? Inkább csökkentsék le a feljebb lévő kártya árát és akkor nem kell ilyen hülyeségekre tervezési, fejlesztési időt meg a gyártásra pénzt költeni... ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#18) #74018560


#74018560
törölt tag

Mondjuk én VRAM-on pont nem spórólnék. Rise of Tomb Raider is megeszik 7GB felett fullHD-n, pedig nem új játék :U

ribizly teljesen jogos, de ez már rég a konkurencia harcról szól. Ez most egy válasz a butított Radeon kártyára... :U

[ Szerkesztve ]

(#19) Vektast


Vektast
aktív tag

Hát akkor ethereumot ezzel nem kell bányászni ha ilyen lassú lesz a memóriája! :C
Viszont Zec-re meg BTG-re tökéletes lehet, ha olcsóbb lesz mint a 6gb akkor megvan az új zec bajnok kártya! :))

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#20) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez az 5giga ram jövőre már nagyon kevés lesz, fél éve még elgondolkodtam volna rajta, de így a Volta előtt ez már tök értelmetlen.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) RECSKA válasza GodGamer5 (#20) üzenetére


RECSKA
veterán

Mire lenne keves? Az a jatek, ami ennel tobbet enne, ugyse futna ertelmes sebesseggel egy ilyen kicsi kartyan...

Nem 1080tirol beszelunk bakker. Ez nem 4kra van..

Az emberek ugy felnek a 3gbos 1060tol, mint osember a tuztol.
Most decemberben kb 20 gepet epitettem regi i5el ( 7500-7600) , meg 1050tivel ahellyett, hogy uj i3al es 1060 3gbal rakhattam volna ossze, mert egyszeruen nem lehetett oket rabeszelni...

Aztan volt aki visszajott, hogy miert lassu... XD mutattam neki a kulonbseget a 1050ti 4gb es 1060 3gb kozott...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#22) adamssss válasza #74018560 (#18) üzenetére


adamssss
veterán

ROTR nem tudom mire föl eszik annyi memo-t mert a látvány baromira nem indokolnál. De egyébként ha ez az új kártya a 3gb-os árában jönne akkor best buy lenne ugyanis a 3gb-os 1060 szerintem öngyilkosság. Ma minimum a 4gb.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) #74018560 válasza adamssss (#22) üzenetére


#74018560
törölt tag

Próbáld ki max grafikán VXAO-val :U

(#24) rumkola


rumkola
veterán

Fura, hogy egy "szakmai" portálon a VGA-kat még mindig GB alapján temetik.
Elképesztő. :)
Egy normális szoftver egy normális oprendszerrel annyi ramot eszik meg amennyit talál, ha 3at akkor 3at, ha 6ot akkor 6ot.
100ból 1 játéknál észreveszi valaki, hogy a 2GB-os lassabb mint a 6GB-os, egyből rángatja a vészharangot. :D

(#25) adamssss válasza #74018560 (#23) üzenetére


adamssss
veterán

A 4gb vram miatt ha felrakom utlra-ra akkor sajnos baromi nagy dropok lesznek így csak high-on tudtam játszani és pár effektet toltam fel ultra-ra.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nem teljesen értem a nyunyor tárgyát.Az új kártyák nemsokára jönnek,így logikus a raktársöprés.Nem vágom mi ezzel a gond?+1 termék+1 lehetőség,ha tetszik megveszed,ha nem nem,problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#27) #52588800 válasza #74018560 (#23) üzenetére


#52588800
törölt tag

digitalfoundry mérése

(#28) mepet


mepet
addikt

A csupasz pisztoj című filmek számozásai ihlethették ezeket az nvidia-féle memóriaméreteket...

(#29) prolad


prolad
őstag

Remélem kiváltja a 3 GB-os verziót, már egy 1050ti is 3GB fölé megy (pl wildlands, just cause 3 vagy a fent említett tomb raider, ráadásul még fullhd sem kell hozzá), 1060 szintű kártyánál még nagyobb probléma lehet.

(#30) KAMELOT válasza ribizly (#17) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ja az értelmesebb lenne! Egyből megnövekedene az eladások mértéke!
Ezt tényleg hülyeség volt kiadni!

(#29) prolad: Érdekes amit írsz! Én 3GB-os 1060-al játszok 4K-ban és mindenhol a 60fps megvan. BF4, GTA5 és még sorolhatnám.

(#31) kolopele: +1, de ez már többször le volt írva! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31) kolopele válasza #74018560 (#18) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Tomb Raider akkor eszik meg 7GB Vramot ha a textúrát very high - ra teszed, ha high - ra akkor már hármat sem, a különbséget meg nagyítóval kell keresni :K A COD - ok meg annyit használnak fel amennyi a kártyán van.
prolad: A Wildlands nálam very highon sem éri el a 4GB vramot (high mellett még a hármat sem), lehet rossz verziót vettem? :D

[ Szerkesztve ]

(#32) #52588800 válasza KAMELOT (#30) üzenetére


#52588800
törölt tag

És melyik a jövőállóbb? A 3 vagy 6GB -os?

(#33) Lacc


Lacc
aktív tag

Nem rossz. Remélem nyugaton is megjelenik és nem csak a távolkeleti népköztársaságban :).

Én nekem 5GB bőven elég, nem aknázom ki játékokban, más területeken néha igen. Bár engem a 160bit-es memória sávszélesség zavar, ha néha beütne a GPU intenzív számítási teljesítmény (nem játékokra gondolok)

(#34) nzozz


nzozz
aktív tag

"Bár a kártya a netkávézóknak készül, már előző írásunkban is valószínűsítettük, hogy előbb vagy utóbb a nagyközönség számára is elérhető lesz."
Na ezt azért körül kellett járnom, mert elképzelni nem tudtam, mégis miről lehet szó. Aztán megtaláltam, hogy kínában ez az "internetkávézó":

:D

(#35) carl18


carl18
addikt

Szerintem semmi meglepő nincs benne, ezeket is el kell adni! :) Jövőre jön a volta, addig meg akarnak szabadulni tőlük! Azért az ár lesz itt a döntő, szerintem a 1060 3gb fölött lesz és a 1060 6 gb alatt.
Persze ha jön a volta eleinte úgy is csak a 2080/2070 kerül piacra. De ha ezek megjelentek a 1070/1080 ára elég szépen fog esni.
Így volt ez a 970-el is, rengeteg kártya került fel még a megjelenés előtt. :D Igazi Maxwell razia volt az oldalon.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#36) Lacok válasza nzozz (#34) üzenetére


Lacok
őstag

A népességhez mérten van kialakítva ennyi. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#37) prolad válasza KAMELOT (#30) üzenetére


prolad
őstag

3GBos 1060 elég 4k-hoz? Gondolom közel se max beállításokkal, azért elég a 3GB Vram.
Mondjuk a GTA V pont egy jól optimalizált cím, úgy emlékszem a BF4 is. Meg már annyira nem új címek.

kolopele
Engem is meglepett, lehet egy két extra grafikai opció tolta meg ennyire a Vram használatot, 3200MB körül használt.

[ Szerkesztve ]

(#38) RECSKA válasza prolad (#37) üzenetére


RECSKA
veterán

Ja, max grafikan akar jatszani az ember, akkor koltson mar a gepre...

Mindig tetszenek ezek, amikor jonnek, hogy 200kbol kerek jatekra geprt, de fullon menjen am minden... Mondom 2010ig menni is fog a dolog xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#39) prolad válasza RECSKA (#38) üzenetére


prolad
őstag

Tavaly november elején 190ből kijött az i5/rx480/16GB kombó, fullhdra kellett, ment is minden maxon, nem lehetetlen. Mostani árak mellett már más kérdés.
Azért próbáltam maxra tenni mindent, mert csak 1680x1050es monitor volt kéznél, ott meg marad tartalék a kártyákban.

(#40) RECSKA válasza prolad (#39) üzenetére


RECSKA
veterán

Ja. Most a 16gb ram 60e, rx580 100e... XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#41) cskamacska válasza #52588800 (#32) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem meg olvasd el Recska tanulságos történetét, érezz együtt a memóriakárosultakkal, és próbálj felszedni kis valóságérzetet, hogy mi az a 3GB változat és mi nem. :P

A 3GB-os 1060 az nVidia középkategóriás cuccának(történelmi perspektívában MX400, 6600GT, GTX460) a budget felé történő lenyesése, árban félúton az 1050Ti felé. Mostani játékok nagyja részében 6GB szinthez közel teljesít, általában megegyezik az Rx470/570 párossal, messze az 1050Ti szintje felett.

Ha nagyon ramnáciskodó kedved van(mert nyilvánvalóan az van ;) ) keríthetsz bencsmarkot, memóriazabáló játékot textúra pakkal, telibe nyomott SSAA-val, downsampling-gel ahol beszakad a 3GB miatt, akár még a 1050Ti alá is. Ha nincs, és inkább jó ár/teljesítmény mutatót vársz el, vagy ajánlasz másnak, megtúrod az options menüt, lekapod extrém utlráról, nem engedélyezed az AA-t, és hirtelen minden játékban jó eredménye lesz, érezhetően sokkal jobb mint a budget 4GB kártyáknak akármilyen tunying után is. :K

Mert jogos lenne az aggodalmad, ha egy árban lenne minden kártya, és a 3GB 1060 csak nyűgnek lenne a vásárlók megvezetésére, amolyan gonosz piachátráltató nVidia gémingrontó praktikájának.
Ezzel szemben a valóság ez: GTX 1050Ti 4GB 49000 forinttól, GTX 1060 3GB 68000 forinttól, RX570 4GB 84000 forinttól, GTX 1060 6GB 93000(!) forinttól

"Középkategóriás" árban csak az alsó kat 1050, meg a vágott 1060 található, ezeknek melyik 6-8GB-os változatát választanád? :) Jabocs, a 8GB-os RX580 120000-be fáj, jaj, hát csak kicsit kell érte többet dolgozni, igazán semmiség. :D

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) prolad válasza RECSKA (#40) üzenetére


prolad
őstag

Tudom, nyáron szép felárral el is ment a 480 a bányába, jó lesz egy olcsó 1050ti is amíg lecseng ez az egész :D
A Ramok meg tényleg aranyárban mennek, lassan egy komplett gép kijön 16GB ram árából. Nem most kell gamer gépet építeni, az biztos.

(#43) doooo válasza rumkola (#24) üzenetére


doooo
veterán

Ja, mert manapság mindenre elég 2GB. :K

;]

(#44) #52588800 válasza cskamacska (#41) üzenetére


#52588800
törölt tag

Nézd, ezt a kört már lefutottam anno a 2 vs 4GB gtx960 -al. A 4esen jobbak voltak a minimum fps értékek. RX570 -em van, amit 205 euróért vettem, akik meg lecsúsztak róla, hát így jártak.

(#45) kolopele válasza RECSKA (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pontosan, csak az a baj hogy még az 1080 Ti is kevés a maxhoz 4K - n. Én erre várom a megoldást, de kétlem hogy a Volta ezen a téren nagyot lép majd előre.
prolad : Még az 1080 Ti is kevés sokszor a 4K - hoz, nemhogy egy 1060 :U

[ Szerkesztve ]

(#46) prolad válasza kolopele (#45) üzenetére


prolad
őstag

Új címeknél mindent kimaxolva biztosan, de régebbi címeknél, esetleg ésszerű beállításokkal elég lehet egy 1060 is. Nyilván egy AC Origins esélytelen, de pl. Egy Bioshock Infinite már nem hiszem, hogy problémát okozna. Nem mindenki tud/akar mindig a legújabb címekkel játszani.

(#47) Seirei válasza prolad (#42) üzenetére


Seirei
tag

Spoiler: nem fog lecsengni, csak ha a zöldek és vörösek elkezdenek direkt bányász kártyákat forgalmazni de nem fognak, hülyék is lennének.

Szintúgy a ram-ok árai sem fognak már lejjebb menni mindaddig míg nem rendelnek el hatósági felülvizsgálatokat price-fixing gyanúja miatt, de 2018ban már azt is lepapírozzák azzal az indokkal "há a telóba is már ddr4 kő - nagy a kereslet, kevés a kínálat".

(#48) gbors válasza ribizly (#17) üzenetére


gbors
nagyúr

Természetesen az, hogy a defektes backenddel rendelkező chipeket is el tudják adni.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#49) mepet válasza kolopele (#45) üzenetére


mepet
addikt

Én is csak pislogtam, 1060 4K játékhoz? Jelenleg én 1080ti-t tervezek 4K-hoz, mert az RX480 8GB FullHD Ultrán épp-hogy elmegy szaggatás nélkül (dirt rally), és a 4K-hoz kb. 3-szor olyan erős kártya dukál.

(#50) Kansas válasza rumkola (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Kevered a szezont a fazonnal, a RAM-ot a VRAM-mal.
Semmilyen OS nem eszik direktben VRAM-ot, indirekten is alig valamennyit, ha megnézed Win vagy Linux asztalon a VRAM fogyasztást, fél giga alatt lesz, és akkor még sokat mondtam.

Való igaz, hogy egy 3GB-os kártya manapság ritkán fut ki a VRAM-ból(illetve nem is ritkán, inkább kevés alkalmazás esetén) de ez a közeljövőben változhat, ahogy általánossá válik a 4GB VRAM a kisebb VGA-kon is, ugyanúgy, ahogy ma már nem számolnak a fejlesztők az 1GB-nál kisebb VRAM mennyiséggel, és páran(Hitman, Ashes...) már igazából a 2GB-val sem.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.