Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tasiadam válasza Dragon3000 (#46) üzenetére


tasiadam
veterán

nekem pl nincs, csak sima 1GE. Mindenem 1GE.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#52) nexwo válasza vicze (#50) üzenetére


nexwo
őstag

Az a lista egy jó összesítés, hogy a 10GbE nem elérhetetlen, és kiforottabb, mert több választás van. 2.5-5 GbE az később alakult ki.

Két házat kötöttem össze optikával, 30m optikai kábellel, 11e Ft volt a kültéri kábel végekkel felszerelve. Egyébként ha van PoE akkor nem kell külön konektorral ellátni a kamerát vagy WiFi/EAP modult de ez más téma.

Ja jön is, van Optikai konnektorom, ami egyszerűbb mint hinnénk [link] (mondjuk nekem a rendes fehér 4 portos változat van)

Mellesleg az UTP-hez sem ért mindenki, az nyilván nem foglalkozik vele, minden csak utánanézés kérdése. Nem való mindenkinek 10GbE, de a 2.5 GbE sem biztos, sok embernek nincs NAS, és a net is giga alatti átlagban, főleg hogy a mobilnetet is erőltetik.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#53) vicze válasza nexwo (#52) üzenetére


vicze
félisten

"Az a lista egy jó összesítés, hogy a 10GbE nem elérhetetlen, és kiforottabb, mert több választás van"
Továbbra is az otthoni használatra értelmetlen optikát és SFP-t erőltetve.
Egy 5portos RJ45-öt switchet próbálsz hasonlítani egy 2portos SFP-hez 2m-en DAC-kal. Még csak közük sincs egymáshoz.

"Egyébként ha van PoE akkor nem kell külön konektorral ellátni a kamerát vagy WiFi/EAP modult de ez más téma."
??? Mitől lenne ez más téma a hálózat részei.

"Két házat kötöttem össze optikával, 30m optikai kábellel"
Ja meg a csövezés ásás és kábel védelme. De megint leragadtunk a point 2 point-nál, aminek semmi köze egy hálózathoz.

Te továbbra is a két dolog összekötését erőlteted, én meg a teljes hálózatról beszélek.
2,5G a teljes hálózaton működni fog a meglévő kábelezéssel gyakorlatban, csak a switch kell hozzá, a többi meg vagy támogatja vagy nem, ugyan úgy közheted bármire.

(#54) nexwo válasza vicze (#53) üzenetére


nexwo
őstag

Úgy más téma, hogy eddig a sávszél volt a lényeg nem az extra feature. Az a két portos SFP+ rendelkezik 8 Giga portal, mint írtad nem minden eszköz profitál a 2.5GbE -ből sem. A példa tartalmaz még 4 portos SFP+-os switchet ami már 4 10GbE dolog, de nyilván létezik 8 portos SFP+-os switch is ami 75 eFt.

De mindegy, mindenki azt vesz amit akar (vagy amit tud, mert 2.5 GbE-vel indultam, de csak unmanaged volt kb 2 választással, most jön a harmadik, azonos árban vagy olcsóbban)

Viszont a lényeg, 2.5 GbE -hez nem kel új kábelt kihúzni, de ha az ember jövőállóbb dolgot tervez, akkor rájön, hogy sajnos a rezes CAT kábeleket gyakrabban kell cserélni, ha szintet lép, míg az optikai OM3/4 1G-től 100G-ig elkísér. Cat5e sajnos nem marad sokáig velünk.

De lezárom nem vitatkozom, csak mutatom a lehetőségeket :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#55) vicze válasza nexwo (#54) üzenetére


vicze
félisten

"rezes CAT kábeleket gyakrabban kell cserélni"
Milyen gyakran, 20-30évente?

"Cat5e sajnos nem marad sokáig velünk."
Szerintem erről 15év múlva beszélgessünk.

(#56) Reggie0 válasza vicze (#55) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem ugy ertette, hogy a szintlepesekhez kell gyakrabban cserelni, azaz a rezes kabelekben mar nem nagyon van tartalek, a fizikai parametereiket utolertek az interfeszek.

(#57) vicze válasza Reggie0 (#56) üzenetére


vicze
félisten

Nagyon nagyon sok probléma van minden nemű váltással. Valójában arról beszél, hogy 1-1 kapcsolathoz használj optikát, mert "olcsó", már ha minden optika lenne akkor lenne egy hálózatod amire 1 vagy 2 eszköz tud csatlakozni és csá.
Hosszútávon a valóságban semmi esély rá, hogy ez változni fog.

Az meg egy teljesen más kérdés, hogy 40/100G-re mihez lenne szükség, nem csak most de még egy 20+éves távlatban is.

(#58) Dragon3000 válasza tasiadam (#51) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem azt írtam, hogy minden alaplapon, hanem, hogy sok alaplapon és akkor nem biztos, hogy kell venni. Ettől függetlenül én is jobban örülnék, ha nem csak 2,5G-s megoldások jönnének, jobb lett volna, ha 5G switch jön. De már annak is örülni kell, hogy sok sok év után végre kezdenek megjelenni a 2,5G eszközök, ha már a vezérlőket sok éve bemutatták.

[ Szerkesztve ]

(#59) vicze válasza Dragon3000 (#58) üzenetére


vicze
félisten

Kizárólag az AQuantia-ának van csak 5GBase-T-t támogató chipje kliens oldalon és a különbség a 10GB-shez 10$, nem hiszem, hogy sokan lennének akik azért a 10$ különbség miatt vennék az 5G-set.
A most switch oldalon nem tudok csak 5GBase-T-ig támogató chipsetet egyáltalán, minden 10G-ig megy ha már van 5G támogatás.
Jelenleg amúgy: (sűrűséggel nő mindegyik)
1G: ~2-5$/port
2,5G: 18-25$/port
5G: -
10G: ~35$/port

Ezek jelenlegi legalacsonyabb árak.

(#60) Dragon3000 válasza vicze (#59) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 2,5G is elég nehezen ért ide, ha azt nézzük, hogy már 2018-ban megjelent a vezérlő, de mint külön kártya 2020-ban jelent meg a piacon.

(#61) Patice válasza Dragon3000 (#60) üzenetére


Patice
nagyúr

Ehhez szerintem az is hozzájárult, hogy az Intel elkurta az első generációs 2,5G vezérlőjét, a minimális bug ellenére sokan visszamondták a rendeléseket. Aztán pont beütött a COVID és a chiphiány.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62) Dragon3000 válasza Patice (#61) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az intel bakiig eltelt 2 év és eleinte alig pár alaplapra került fel a realtek megoldása, azóta már elég sok alaplapra rákerül, de ezek nem indokolják, hogy miért kellett a külön kártyára ennyit várni, na meg az áráról ne is beszéljünk.

(#63) vicze válasza Dragon3000 (#60) üzenetére


vicze
félisten

2016:
AQC107(kliens): 100M/1G/2.5G/5G/10G
AQC108(kliens): 100M/1G/2.5G/5G - És pont ez az ami ami napig csak 5G-ig támogatja.
17-ben kártya volt belőle.

2018:
RTL8125(kliens), RTL8156(kliens), RTL8226(switch)
2019-ben kártya.

2019: Intel I225-V(kliens) - Ez a híresen bugos cchipset.
2020-ban volt már kártya belőle.

Ezeken kívül még van ami 10G-t támogat de kb. ez a választék a csak 2,5G/5G-s chipsetekből. Nem egy acélos felhozatal és mind az Aquantia mint az Intel kártyák elég bugosak voltak és kerülendők, így csak a Realteknek volt problémamentes startja.

[ Szerkesztve ]

(#64) Dragon3000 válasza vicze (#63) üzenetére


Dragon3000
veterán

2018:
RTL8125(kliens), RTL8156(kliens), RTL8226(switch)
2019-ben kártya.

Ez inkább 2019 végén bejelentették és 2020-ban meg is lehetett vásárolni, még mindig marad, hogy 2 évig csak húzták a mézes madzagot, mire lett is belőle külön termék.

(#65) nexwo válasza vicze (#63) üzenetére


nexwo
őstag

Realtek sem bug mentes, pont 2019/2020-ban is panaszkodtak itt a fórumon példa, hogy a 2.5 GbE dobálja a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#66) vicze válasza nexwo (#65) üzenetére


vicze
félisten

Erről nem nagyon cikkeztek, de akkor jelentősen növeli a használható chipsetek mennyiségét 0-ra. ;]

(#67) Dragon3000 válasza nexwo (#65) üzenetére


Dragon3000
veterán

Realtek féle 2,5-es lan van az alaplapomon, de semmi gondom nem volt még vele, pedig egy ideig azzal voltam a routerre kötve.

(#68) Reggie0 válasza Dragon3000 (#67) üzenetére


Reggie0
félisten

Boven eleg, ha csak 10 emberbol 1-nek van vele baja, viszont akkor 9-en itt tolongananak, hogy nekik nem bugos.

(#69) Dragon3000 válasza Reggie0 (#68) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha 10-ből 1 embernek gondja lenne, akkor tele lennének a fórumok ezzel, elvégre az újak közül nagyon sok esetben csak 2,5Gbe kerül az alaplapra.

(#70) nexwo válasza Dragon3000 (#69) üzenetére


nexwo
őstag

Olvasd vissza az akkori véleményeket, akkor még aktuális volt, de már javítottak.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#71) Reggie0 válasza Dragon3000 (#69) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet 100-bol 1 is, tok mindegy. Nem az a kerdes, hogy talalunk-e olyan embert, akinek nincs gondja vele, hanem az, hogy mennyinek van gondja.

(#72) nexwo válasza Reggie0 (#71) üzenetére


nexwo
őstag

Mint például egy laptopnak akkor jön elő a hibája, ha dokkolót használnak és visszaküldik javításra, de újra kiadják (megtörtént eset) és az aki nem használ dokkolót az sosem veszi észre.

Egyébként a hibát legtöbb esetben az UDP packet-ek okozták mikor 1 Gbps módban használták a realtek-et.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#73) Dragon3000 válasza nexwo (#70) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából valakinél előjött, valakinél nem b550 tomahawk esetében többen jelezték, hogy nem volt gond, nálam csak annyi volt vele, igaz hogy 2700 cpu volt benne, de az alap bios verzióval egyik lant se látta a windows, bios frissítés után szerencsére megoldódott ez a gondom.

[ Szerkesztve ]

(#74) kopi72 válasza vicze (#50) üzenetére


kopi72
aktív tag

hogy jott ossze 300m? Nekem olyan 150 van akarmi CAT6-bol, de ez meg jo vastag es jo rezes (kb 12 eve raktam be). De pl cseszhetem ha az LG TV 100Mbit-es es van benne 5GHz-es wifi, akkor azon fog menni a 4K legnagyobb bitrata.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#75) Dragon3000 válasza kopi72 (#74) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha van a tv-n usb3.0, akkor megoldás lehet egy usb-ről gigabit lan-ra átalakító.

(#76) vicze válasza kopi72 (#74) üzenetére


vicze
félisten

350m körul van. 25drop 8-15+m-es runokkal nem hinném, hogy túl nagy szám.
ShieldTv-kbe megy minden TV így lényegtelen mi van a TV-n.

[ Szerkesztve ]

(#77) Reggie0 válasza Dragon3000 (#75) üzenetére


Reggie0
félisten

Mennyire valoszinu, hogy lesz drivere is hozza?

(#78) Dragon3000 válasza Reggie0 (#77) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aki ezzel próbálkozott mindenki azt írta, hogy kezelte a tv.

(#79) Reggie0 válasza Dragon3000 (#78) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor jofej volt a gyarto, en megsporoltam volna azt az 50kb helyet is :) (Igazabol biztonsagi okokbol mi csak a feltetlen szukseges modulokat forgatjuk le a SoC-okba, annyival kevesebb kodban lehet bug.)

[ Szerkesztve ]

(#80) Dragon3000 válasza Reggie0 (#79) üzenetére


Dragon3000
veterán

Most rákerestem egy ilyen megoldásra, ezt írják az oldalon: Plug & Play Windows (XP/Vista/7/8/8.1), Mac OS X (10.9/10.10), Linux OS esetén. Megj.: Driver szükséges Mac OS X (10.5-10.8) esetén
Ha a tv-n is valami linux átírat működik, akkor eleve nincs gond.

(#81) Reggie0 válasza Dragon3000 (#80) üzenetére


Reggie0
félisten

Default config alapjan irjak, ha kihegyeznek egy rendszert, akkor siman kivaghatjak belole a komplett usb-s halokartya tamogatast.

(#82) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Erről mi a vélemény?
Netgear XS508M-100EUS 7x 100M/1G/2.5G/5G/10G + 1x 1G/10G combo SFP+
[10-Gigabit/Multi-Gigabit (XS508M)], itt [link] 128e +áfa, (Br.: 162 569)
Cat6A hálózathoz, még keresem a lehetőségeket.

Szerk.:
Vagy ez, [TP-LINK TL-SX1008 8-Port 10G Switch] 8× 100M/1G/2.5G/5G/10G
Ez 106e+áfa (Br. 133 890)

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#83) -=MrLF=- válasza -=MrLF=- (#82) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

ezt nem ide szántam, de ide is jöhet válasz :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.