Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

130 dolcsi - Pfff
Véletlenül odakerült valahol egy egyes a számsor elejére. ;]
Vajon érdemes lesz várni az 5Gbps switchekre? :))
Ilyen áron nem hiszem, hogy tömegtermék lenne.
Vagy ezért az árért nem ártott volna egy, de inkább kettő 10Gbps SFP uplink.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) Youri


Youri
veterán

Ezt az egész 2,5 meg 5Gbe f*szkodást már rohadtul rühellem. Kitalálnak valami idióta szabványt, amit semelyik meglévő nem támogat Out-of-Box, ahelyett, hogy elkezdenék a konzumer szektroban is a 10 gigát elterjeszteni. Hiába szedsz ki egy fasza kártyát egy 8 éves szerverből és teszed rá a 2,5Gb switchre, routerre, csak 1Gb tudnak negotitelni.

RTX ON

(#3) vicze válasza Youri (#2) üzenetére


vicze
félisten

Esetleg elkezdesz azon gondolkodni, hogy miért ekkora egy 10GB-s adapter:

És akkor beszélgethetünk arról, hogy mekkora és milyen hűtés kell több porthoz, és miért nem csinálják konzumerbe.

"Hiába szedsz ki egy fasza kártyát egy 8 éves szerverből és teszed rá a 2,5Gb switchre, routerre, csak 1Gb tudnak negotitelni."
Tehát az adott egy 10éves kártya és chip és nem támogatja a pár éves szabványt. Őrület, sose gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#4) Youri válasza vicze (#3) üzenetére


Youri
veterán

Esetleg elkezdesz azon gondolkodni, hogy miért ekkora egy 10GB-s adapter:

Mert tojnak a konzumer igényekre és nem foglalkoznak a melegedés problémájával

Tehát az adott egy 10éves kártya és chip és nem támogatja a pár éves szabványt. Őrület, sose gondoltam volna.
Mert egy ostoba pszeudó-szabvány miatt nem használhatsz olyan technológiát a mindennapokban, ami már 10 éve is elérhető volt középkategóriás szerverekben

Ilyen is tud lenni egy 4x10g switch

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#5) proradeon válasza vicze (#3) üzenetére


proradeon
őstag

Egy 10G-s adapter egész pontosan ekkora. Tehát alig nagyobb, mint azok a 2.5G-s kártyák, amikkel most teleszórják a világot.

A magam részéről egyetértek Youri véleményével. Ez csak egy újabb lehúzása az embereknek, amit ugyanígy el fognak játszani az 5 gbps szabvánnyal, majd végül a 10-zel. Ahelyett, hogy egyből a 10-es terjesztenék.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#6) vicze válasza Youri (#4) üzenetére


vicze
félisten

Tehát a switch 2x minimum a 2,5G-hez képest és térfogatra meg 4x, mert tökig van hűtőbordákkal(1.2 kg vs. 390g). A Flex mini-eimet meg inkább nem rakom mellé méret összehasonlításnak. :DDD

Tehát IEEE 802.3bz nem szabvány? Semmi pszeudó nincs benne.
Amiről te beszélsz az IEEE 802.3an tehát egy teljesen más szabvány.

#5 proradeon: Oh, igen az Aquantia híres a jó minőségéről. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) plömplöm


plömplöm
őstag

segítek (ha még nem lett volna...)

Your Internet Is About To Get FASTER - 2.5 Gbps explained

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#8) Youri válasza vicze (#6) üzenetére


Youri
veterán

nem lenne kivitelezhetetlen, ha lenne rá hajlandóság. De inkább most újrasz*rják a spanyolviaszt, ezekkel a hülye számozásokkal, ahelyett, hogy azzal foglalkoznának ami már régóta megvolt. Most el lehet adni a gémer routereket agyoncicomázott 1 vagy 2 db 2.5Gb porttal, mint egy hatalmas feature

RTX ON

(#9) vicze válasza Youri (#8) üzenetére


vicze
félisten

Nem igazán tudom, hogy hol van CAT6A kábelezés IEEE 802.3an-nak.
Ha valaha is próbáltál volna egy 10GBASE-T hálózatot összerakni tudnád, hogy mekkora szívás és milyen iszonyat költség. Az a Flex XG 120e 4portért... és az mocsok olcsó ráadásul.

De továbbra is más szabvány más kommunikációt igényel és máshogy kell kezelni, így a 10éve NIC soha se támogatná.

Az egész rent részt nem értem. A problémád az, hogy a 10GB-s kártya nem támogat egy új szabványt, de megkérdőjelezed minek van az új szabvány és miért nem 10GB van, mikor te akarod a 10GB-t a 2,5-re dugni? :F Miért akarod 2,5-re kötni és miért nem 10GB-re ha a 2,5 szar? :F

Ott van a TP-Link TL-SX1008 kezel neked mindent.

(#10) proradeon válasza vicze (#9) üzenetére


proradeon
őstag

Szeretem rosszul értelmezed a mondanivalóját.
Úgy gondolom, hogy sokkal inkább a "fogyasztói társadalom" jellegű koncepcióval van a problémája, ami véleményem szerint teljesen jogos. Kiszórnak kismillió 2.5gbps hardvert, mondván, hogy az mekkora királyság. Ha ez kifutott, jöhet egy ugyanilyen kismillió hardveres kör 5gbps sebességgel, és csak ezt követően kezdik majd bevezetni a soho 10gbps eszközöket.
Hogy szerintem ez miért undorító? Mert kétségtelenül arról szól, hogy minél több bőrt lehúzzanak a fogyasztókról. Simán lehetne egyből a 10gbps eszközökkel kezdeni.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#11) vicze válasza proradeon (#10) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem meg ti nem értitek a technikai oldalát és korlátait.
5G-s kártya nem véletlen nincs. Az már nagyon necces cat5e-n, ezért ódzkodnak tőle a gyártók, mert túl sok lenne a probléma vele, így marad a 2,5G.
Amíg a teljes kábelezés nem lesz cserélve mindenhol, addig nem lesz 10G, mert nem a HW a probléma.

Mi akadályoz meg téged vagy bárkit, hogy menj és vegyél egy 10G switchet és 10G-s hálózatot építs? Semmi. Hol a bőrlehúzás?

(#12) proradeon válasza vicze (#11) üzenetére


proradeon
őstag

A bőrlehúzásos dolgot nem magyarázom el még egyszer. Szerintem elég érthetően írtam le.

"Amíg a teljes kábelezés nem lesz cserélve mindenhol, addig nem lesz 10G, mert nem a HW a probléma."

Mindenhol? Hol? A felhasználók lakásában? És honnan fogja tudni a gyártó, hogy már lecserélte a felhasználó cat6-ra az egész lakásban? Miért érdekelné egyáltalán a gyártót? Az a felhasználó felelőssége. Nekem most is cat6 minden. Nem egy high tech dologról beszélünk.

(És en itt be is fejeztem. Ágyő.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#13) vicze válasza proradeon (#12) üzenetére


vicze
félisten

Ok, a kérdésem továbbra is fennáll, hogy mi akadályoz meg hogy 10G switchet és 10G-s hálózatot építs?

Egészen mellesleg cat6 hivatalosan nem elég 10G-re... Erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#14) kopi72 válasza Youri (#2) üzenetére


kopi72
aktív tag

nem kell minden szart ellopni a cegtol :-)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#15) Dragon3000 válasza vicze (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

Asus szerint 30m-ig nincs gond a cat5e-vel sem, így otthoni hálózat esetében nem hiszem, hogy sok gond lenne. Inkább a drága hardvert tudnám felhozni, amikor egy ilyen külön kártya is 30e Ft, így én már annak is örülök, hogy végre sok alaplapnál túlléptek a gigabiten.

(#16) thedioda válasza vicze (#13) üzenetére


thedioda
tag

A cat6 hivatalosan is 55m ig elég 10G-re ;) ennek ellenére ez a 2.5G-s bohockodás vicc kategoria, 10G re lépni utp vel meg baromi drága a végponti eszközök miatt, amiből amugy a választék se ép acélasa, van pár db switch a többi be meg max rakhatsz SFP+ -> rj45 modult, viszont hála a mikrotiknek még ez is jobban megéri, nálam pl [link] egy ilyen teszi a dolgát, igaz mostanra már mindenhol üveg van, az asus 10G-s kártyámat meg ideje lenne eladni.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#17) Duree válasza vicze (#13) üzenetére


Duree
veterán

Cat 7A kábel kell erre a sebességre. (általában jóval vastagabb merevebb az extra árnyékolás miatt, és narancs sárga a kábel szine.)

duree54

(#18) nexwo válasza thedioda (#16) üzenetére


nexwo
őstag

Nekem is ilyen van, de optikás SFP+ al és az Asus 10G SFP+ is megvan, na meg intel x520-1 :)
az RJ45 jobban melegszik mint az optikas.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#19) thedioda válasza nexwo (#18) üzenetére


thedioda
tag

Igen, az rj45 ös sfp+ modul is kegyetlenül felforrósodik, 80 fok környékén is láttam már, de mostmár mindent lecseréltem optikára, finisar modulokal, gépekbe meg mellanox connect-x 2 van, ebayen gombokért hozzá lehet jutni :)

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#20) nexwo válasza thedioda (#19) üzenetére


nexwo
őstag

Mellanox engem is érdekel, nézegettem is az e-bay-t de nincs nagy tapasztalatom, főleg nem vámos dolgokkal ebay-ről :D

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#21) thedioda válasza nexwo (#20) üzenetére


thedioda
tag

EU-n belül nincs vám, én is német eladótól rendeltem 6-7k HUF darabáron + posta

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#22) vicze válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


vicze
félisten

Ez egy 10G-s kártya a felvetés az hogy lesz csak 5G-s kártya, ami elég egyértelmű, hogy nem lesz pont a 30m limitáció miatt.

Továbbra is keresendő a dolog a bőrlehúzás.

#16 thedioda: Cat6 30-50m-en lehet 10G a kábel minőségétől függően, de a hivatalos specifikációk mining 100m-re vannak, mivel a csatlakozóknál van alapból egy elég nagy veszteség. Pont ahogy Cat5e-n az 5G úgy Cat6-on a 10G is necces lehet. De ezek mind kizárólagosan a kábel minőségétől függenek. Gyártói oldalról pedig a legrosszabból kell kiindulni.
Annyiból kifejezetten előnyös a 2,5/5G, hogy nem 1G és 10G között fog egy mindent támogató eszköz variálni, hanem azért legalább van két másik szint is így.

10G: Az ár és a költség miért változna? A szabvány nem változott csak a normál lassú olcsóbbodás van. A szerverekből kukázás meg nem a normál piac.

Megint a bőrlehúzást keresem. :)

#17 Duree: Ennek azért olvass után még egyszer. ;) (nagyon nem)

(#23) nexwo válasza vicze (#22) üzenetére


nexwo
őstag

A szerverekből kukázás meg nem a normál piac.

Egyébként nem mintha, manapság videókártya téren olcsók lennének a dolgok :D szóval aki ma képes venni 300 felett videokártyát annak a 30-40e 10 GbE semmi :D

Én abban reménykedem hogy lassan, ha a csip gyártás is fellendül és az optikai internet fektetés is halad, a multigigabit nem lesz luxus :D főleg hogy a PCIe M.2 tárhely kb annyi pénz mint a SATA6 és 10G nethez meg bőven elég.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#24) vicze válasza nexwo (#23) üzenetére


vicze
félisten

10G esetében nem az 1szem kártya a nagy költség, hanem a switch, ami 100e+ +két kártya és könnyen 200e-nél vagyunk és akkor ez csak két eszköz.

(#25) kenwood válasza kopi72 (#14) üzenetére


kenwood
veterán

Dehogy kell ellopni. Ne trollkodj. Cegeknel a legtobb hardver par ev utan cseres, es ezt kovetoen megbiznak egy ceget, aki penzert elviszi, a meg hasznaltan is millios erteku csomagot, aztan az megy az ebayre meg a hasznalt kiskereskedokhoz.
Igen,a ceg fizet,mert nekik nincs helyuk raktarozni,az elektornikai cikkeket pedig veszelyes hulladekkent nem dobhatod ki a kommunalisba.
Ez az egyik, a fo oka annak, hogy a Xeon procik, enterprise switchek,SFP-k es szinte minden szerveres cucc a vetelara 10 szazalekaert megveheto 3-5 eves koraban.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#26) nexwo válasza vicze (#24) üzenetére


nexwo
őstag

Egyébként nem mert 30e Ft a legolcsóbb 10G switch a Mikrotiktől és a 'DELL Intel True Scale Fabric Host Adapters Low Profile QLE7340CK' 40 GbE QSFP+ -os kártya 10-16e Ft :) (Nyilván ehhez kell egy DAC Breakout kábel, ami szintén nem drága FS.com-ról)

(Mondjuk ez a kártya Dell szerverekkel kompatibilis, legalább is Windows driver nincs)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#27) kenwood válasza proradeon (#5) üzenetére


kenwood
veterán

Kicsit kevesebb conspiration theory filmet kene nezned. A halozati szektorban oldoklo piaci verseny van. Az altalad elkepzelt hatterhatalom,ami a piacot a hatterbol iranyitva tudatosan lassitja a fejlodest,nem letezik.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#28) vicze


vicze
félisten

Én továbbra se szerver kukázásról beszélek.
QLE7340CK meg egy Infinity Fabric kártya semmi köze az ethernethez. QSFP->10GT-Base meg nem létezik, egész mellesleg.

(#29) nexwo válasza vicze (#28) üzenetére


nexwo
őstag

Én sem szerver kukázásról beszéltem, mert az említett olcsóbb termékek nem használt szerverből valók, (ipon, pcland és egyéb boltokban kapható), ha arra gondolsz. és de minek a réz (10G base-T) ha így is úgy is cserélni kell a kábelt 10G-re akkor már optika, az meg jövő állóbb mint a CAT6, CAT7... OM4 olcsóbb mint az OM3 és 10G többszörösére jó.

Ráadásul legalább galvanikusan le vannak választva az eszközök, akár be lehet húzni a konnektorba a 230 V mellé. (van is ilyen LC UPC konnektorom)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#30) nexwo válasza nexwo (#29) üzenetére


nexwo
őstag

U.i.: a lehető legnagyobb köze van az ethernethez :D https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.3

802.3ba

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#31) vicze válasza nexwo (#30) üzenetére


vicze
félisten

Elírtam a általad írt kártya egy Infinity Band kártya és nem támogat semmit ami ethernet.

(#32) nexwo válasza vicze (#31) üzenetére


nexwo
őstag

Igaz! de mindenképp megakadt a szemem az árán :D

Szerk.:
Egyébként létezik Ethernet over InfiniBand

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#33) vicze válasza nexwo (#32) üzenetére


vicze
félisten

Ennek fuss neki szerintem még párszor, és a költségeinek...

(#34) vlaci79 válasza vicze (#28) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia, QSFP->sfp+ adapter van a Mellanox ConnectX-3 pro-hoz 13-14k
(Ethernet + Infinity Fabric is megy velük)
VLaci

(#35) nexwo válasza vlaci79 (#34) üzenetére


nexwo
őstag

Itt van ami bolt és nem ebay: [link] és az ár ugyan az, szállítanak magyarba

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#36) NoMix


NoMix
tag


A bal oldali az milyen modem? :C

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#37) vicze válasza vlaci79 (#34) üzenetére


vicze
félisten

Sóhaj... Hogy switcheelsz úgy mégis? :U

Tényleg ilyen hülyeségek már elég meredek baromságok. Ezek a termékek nem erre vannak.
De hajrá vegyétek használjátok.

(#38) vlaci79 válasza vicze (#37) üzenetére


vlaci79
senior tag

Csak 3 gép-et kellene összekötni 40GB sebességgel.
Gondokat kifejtettem itt.

(#39) vlaci79 válasza nexwo (#35) üzenetére


vlaci79
senior tag

eltévedt

[ Szerkesztve ]

(#40) vicze válasza vlaci79 (#38) üzenetére


vicze
félisten

Sok szerencsét.

(#41) Patice válasza NoMix (#36) üzenetére


Patice
nagyúr

Gémer... :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42) thedioda válasza vicze (#28) üzenetére


thedioda
tag

Már hogyne lenne, az IB nek pont az a lényege h egy interfacen összefog több azonos sebességü portot, és ezt elfedi, kicsit olyan mint egy link agregation, ki is tudod amugy a 40G-t bontani 4x10 be. Szerverekböl kukázás meg nem állja meg a helyét, minden boltbol volt újonan, kivéve a kártyákat, de abbol is vehetsz nyugodtan újat csak nem 7k lesz hanem 30-40. Nyilván ez az egész nem minimálbéres mutatvány, de a 2.5G-t sem azoknak szánják.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#43) Reggie0 válasza thedioda (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Az Infiband-nek kb. annyi koze van az ethernethez, mint mondjuk a sata-nak.

(#44) tasiadam válasza nexwo (#23) üzenetére


tasiadam
veterán

Tegyuk fel van egy 1GE halozatom, switch, net, gep es a NAS.
Ezt toljuk fel 10GE-re.
40k a gepbe a kartya (ASUS), kell egy uj nas ami 10GE kepes, uj swtich es kabelezes.

Nekem csak ez a valtas lenne kb fel millio ft, mire minden 10GE lesz az 1GE-rol.
Mig ugyan ez a valtas 2.5G-re kb 10ed ennyi.
Es akkor ki is kell hasznalni a 10GE-t, ssd raid.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#45) nexwo válasza tasiadam (#44) üzenetére


nexwo
őstag

Lehet én ezt találtam:

10GbE nas van 117e Ft-ért QNAP TS-332X-2G
- Asustor AS1102T NAS 2.5 GbE - 65e Ft

Legolcsóbb 10GbE switch ami még managed is:
- 2 porton CSS610-8G-2S+IN - 32e Ft
- 4 porton CRS305-1G-4S+IN, 54e Ft
Legolcsób Unmanaged switch 2.5 GbE: QNAP QSW-1105-5T - 47e Ft
A cikkben lévő sem olcsóbb (euróra váltva 1:1 és az áfa)

10 GbE PCIe Adapter:
- Asus XG-C100F (vagy C100C) - 31-39e Ft
2,5 GbE:
- QNAP QXG-5G1T-111C (ez 5GbE, hirtelen 2.5-öset nem találtam) - 22e Ft

Egyéb:
2m 10G SFP+ DAC kábel: 5300 Ft (legalább +1 kell)
- DAC vagy AOC kábellel mindig olcsóbban jön ki, 7m alatt DAC felette AOC.
vagy, 2 db 10 GbE SFP+ adapter: 14e Ft (legalább *2 kell)
- ehhez az x méter kábel már filléres

Viszont én nem látok itt 10x -es szorzót.
Továbbá nem kell RAID SSD, elég egy M.2 PCIe SSD és máris a 10 GbE hálózat lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#46) Dragon3000 válasza nexwo (#45) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok alaplapon már van 2,5-es lan, így nem biztos, hogy kell külön venni.

(#47) nexwo válasza Dragon3000 (#46) üzenetére


nexwo
őstag

Nekem is van, de az alap managed gigás switchhez nem akartam kötni unmanaged-et mert akkor nincs LACP.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#48) Dragon3000 válasza nexwo (#47) üzenetére


Dragon3000
veterán

A felsorolásban amúgy is unmanaged 2,5-es swicthet írtál, így a listát nézve lényegtelen.
Én meg direkt olyan alaplapot vettem, amin van gigabites és 2,5Gbps-es lan is, így a gigabites van a routerrel összekötve, a másikkal meg közvetlen a nasban lévő 10Gbps lannal (ha már garanciával 15e-ért sikerült hozzájutni), ha majd szükség lesz nagyobb sebességre, akkor kap a gép is egy 10Gbe kártyát. Úgyis csak a gép és nas közé kell nekem a nagy sebesség, a többi eszköz felé elég a gigabites.

[ Szerkesztve ]

(#49) nexwo válasza Dragon3000 (#48) üzenetére


nexwo
őstag

úgy nézve valóban, de a kiindulási pont mindenkinél más és talán a Giga az alap :)

A szervereket nézegetve ott is egy vagy több de csak gigás RJ45-van. :/

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#50) vicze válasza nexwo (#45) üzenetére


vicze
félisten

Még minding ott tatunk, hogy neked a hálózat az asztal egyik végétől a másikig tart...

2,5G 100m-en nyújt megoldást, amit te szerencsétlenkedsz az meg 2m-en az asztalodon, nagyon nem ugyanaz a kettő. :(

Mindjárt jönnek a hülyeségek, hogy optikát húzz a falba, csak ezt olyan mondja aki életében nem dolgozott vele és fingja nincs hogy működik. Na meg PoE végképp kinek kell.
Nyilván én vagyok a hülye mert 300+m UTP van húzva a házba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.