Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bélus91


bélus91
tag

Nagyon unique UI lett erre az órára felnyomva ,nem kis munka lehetett :R Am meg a horror ár itthon garantált és csak jövőre lesz :(

[ Szerkesztve ]

(#2) Zolik


Zolik
senior tag

Vastagon fogott a ceruzájuk az árazásnál az már biztos...mire beér hozzán lesz ez 100e Ft felett is :(

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#3) MartOOn


MartOOn
addikt

Majd kivancsi leszek akkor mit villant a kortarsainak amikor majd megjelenik. Akkor mennyire lesz unique? Nekem külsőre nem jon be. Szabvany szijakrol ugye ne is álmodjunk... Mert minden bőrt le kell huzni...

De a csucs az volt amikor kijelentettek hogy ez az ora kategória teremtő termék. Figyelsz? Teremtő! Igy hogy azert egy pár smartwatch azert mar van a piacon es meg mennyi lesz mire ez a boltokba kerul... Szoval van marketing meg pofa rendesen... Ismét...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#4) Peterson_


Peterson_
addikt

A rendszer elég impresszív, de maga az óra nekem valahogy nem tetszik.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#5) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Sajnos ez is ugyanolyan gagyi kvarc óra érzést kelt mint az eddigi okosórák...ennek a területnek még tényleg van hova érnie, hogy vállalhatóvá váljon.

You are not prepared.

(#6) CloZee


CloZee
aktív tag

Köszipuszi.

[ Szerkesztve ]

(#7) stewe780


stewe780
őstag

Nem fog meg. Mondjuk az egész okosóra vonal sem. Még egy kütyüt tölteni esténként, mégegy kütyü elavul 2 évente... ocsmányul néz ki és még drága is.
Ettől még viszik majd mint a cukrot, mert tőlünk nyugatabbra nem gond az ilyen lomokért ennyit kiadni.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#8) Cuccok


Cuccok
tag

És elérkeztünk az Apple eddigi történetének legszarabb designjához...

(#9) Totheground


Totheground
addikt

Nekem azért begyere.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#10) bkercso


bkercso
nagyúr

Kívánt már az iPhone maga mellé egy okosórát, mert mikor előbbit zsebre teszik, nem hallani és látni rendesen a ljúzereket... :N

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#11) zdanee


zdanee
őstag

Ezt is naponta kell majd tölteni, ezt is birizgálni kell majd, hogy megtudd az időt, és napfényben ehhez is hunyorogni kell majd. Egyenlőre marad a Pebble, ez meg egy cuki kis játékszer lett...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#12) Spoortcyty


Spoortcyty
tag

Featureökben igyekeztek, a design szerintem kevésbé sikerült. Draga játékszer. Ennyi pénzért inkabb egy szép kronográf. :)

[ Szerkesztve ]

nexus5

(#13) azopi74


azopi74
addikt

Nekem bejövős összességében a cucc, föleg az NFC-nek örülök, ebben bíztam a legjobban, az ugyanis killer-app lesz itt, az igazság az, hogy az NFC wearable eszköz nélkül félkezű, a wearable-ök pedig NFC nélkül nem érnek túl sokat. Ezután remélem alapfelszerelés lesz minden okosórában/okoskarperecben az NFC.

[ Módosította: Legendd ]

(#14) CloZee válasza azopi74 (#13) üzenetére


CloZee
aktív tag

"NFC wearable eszköz nélkül félkezű, a wearable-ök pedig NFC nélkül nem érnek túl sokat. "

Ja, mert olyan bonyolult benyúlni a zsebedbe, vagy az alapból a kezedben lévő telefont oda tartani.. :U Egyébként a Sony órájában is van NFC.

[ Módosította: Legendd ]

(#15) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Ezzel hogy menjek el sportolni,ga a telo is kell hozza? Akkor most 2eszkoz legyen nalam? :/

(#16) azopi74 válasza CloZee (#14) üzenetére


azopi74
addikt

Hát én kifejezetten utálok a pénztárnál a táskámban/belsőzsebeimben kotorászni, hogy előkotorjam akár a bankkártyát, akár a telefont, sokkal kényelmesebb lenne csak egyszerűen odatartani a kezemet.

És ne feledd, ha az NFC mainstream lesz, és beindulnak az alkalmazások (márpedig az Apple Watch és az iphone 6 után erre minden esély megvan), nem csak a bankkártyát helyettesítheti majd egy ilyen wearable eszköz, hanem a munkahelyi belépőkártyát, a fesztivál hetijegyet, a strandbelépőt, a BKV bérletedet, vonatbérletedet, a bármilyen kedvezményre feljogosító vásárlói kártyát, tankolókártyát, a Széchényi Pihenőkártyádat, a diákigazolványt, végső soron meg majd akár a jogosítványt/útlevelet/személyi igazolványt is ... Meg még sok minden mást, amit ma még elképzelni sem tudunk :) Akár a slusszkulcsodat vagy a lakáskulcsodat is. :)

Ami a Sony-t illeti, szép dolog, elismerem, ők voltak az első NFC-s fecskék, de a kb. 50 ezer darabszámban eladott smartwatch 2 nem csinál NFC nyarat, az Apple Watch-ból viszont le merem fogadni, hogy az első hetekben elfogy majd 5 millió csak az USA-ban.

(#17) MerLinh válasza azopi74 (#16) üzenetére


MerLinh
senior tag

Hat mire ezeket kiepitik a kozlekedesben ebben az orszagban.... Nem vagyok a fejlodes ellen, altalaban kovetem a fejlodest, de azt hiszem en lennek a legutolso aki ilyen eszkozzel nyissa a lakasat/autojat...

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#18) CloZee válasza azopi74 (#16) üzenetére


CloZee
aktív tag

Te szerintem egy párhuzamos univerzumban élsz. Se Japánban se Dél Koreában nem használja a kutya sem az NFC-t pedig jelen van a piacon egy ideje, ha pedig ezekben az ultra fejlett országokban sem használja senki, akkor az NFC megbukott. 2006-ban volt az első NFC-s telefon.

Nehogy azt hidd, hogy egy 10%-os réteg bármit is megfog változtatni. Lesznek próbálkozások, de az összes el fog halni. Mióta is szarakodunk a Paypas-al? 2008 óta. Hány helyen van lehetőséged használni? 10 ből 1 jó esetben..

[ Szerkesztve ]

(#19) BalanceR


BalanceR
addikt

A design:
Szerintem nagyon gyenge lett, hiányzik belőle az egyediség, nagy, vastag, nem elegáns, de nem is sportos....
Az apple fanok szeretnek azzal dobálózni, hogy az appletől lopják a designt más gyártók.
Nézzük csak meg a már korábban megjelent Asus Zen Watch-ot... micsoda véletlen...:)

A hardver:
Bár túl sok adat nincs még a részletekről, átlagosnak tűnik, nem látok benne innovációt. Talán a korona, de az sem túl nagy durranás, a click wheel nagyobbat szólt.
A UI viszont telitalálat, nagyon jól kidolgozott, átgondolt, talán ez az, ami el fogja adni ezt a cuccot....
(meg persze a applehuszárok, akik akkor is megvennék, ha sz@rból lenne, és naponta fél órát késne, csak mert az apple gyártja)
A felhasználói felület talán az egyetlen, ami (egy ideig) az android wear ellen harcban előnyt jelenthet, itt ugye a rendszer egyetlen eszközön fut, könnyebb optimalizálni...

Az időzítés :
Talán egy kicsit elkéstek I-országban a wearable cuccal, a droidos vonal messze elötte jár technológiában .(energiatakarékosság, kör alakú kijelző...)
Kicsit úgy tűnik, csak azért jöttek elő ezzel az eszközzel, mert már minden nagy gyártónnak van,.és szinte ciki , ha egy piacvezető nem gyárt ilyet.

Az ár:
Kb mindenki erre számított, semmi meglepetés...
( Mint minden apple termék, ez sem Magyar pénztárcára van tervezve, de ez nem az apple hibája)

A jövöje:
Nem hiszem, hogy lesz olyan sikere lesz majd, mint az Ipadnek, vagy az Iphonenak, elég réteg cucc.A funkciója , mint minden egyéb Smartwatchnak, ennek is megkérdőjelezhető. Biztos lesz ennek a vonalnak is rajongótábora, de nem hiszen, hogy minden ötödik emberke ilyennelnszaladgál majd, még a USA-ban sem.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#20) azopi74 válasza CloZee (#18) üzenetére


azopi74
addikt

LOL :D

Nem tudom, feltűnt-e neked, hogy az alkalmazások fő szabadpiaca az USA, az mozgat mindent még ma is az egész világon, mert ott vastagbetűs, aláhúzott vásárlói tömeg van. Ahol még érdemest kockázati tőkét tolni egy élet- és piacképtelen, agyament alkalmazásba is, mert ha buksz, keveset buksz, ha viszont nyersz, óriásit kaszálsz. Az általad ultra fejlettnek minősített országokban egy kicsit máshogy működnek a dolgok, többek között a kockázati tőke elosztása is.

(#21) azopi74 válasza BalanceR (#19) üzenetére


azopi74
addikt

"nem hiszen, hogy minden ötödik emberke ilyennelnszaladgál majd, még a USA-ban sem."

Azt én sem hiszem. Az kb 64 milliós eladott darabszámot jelentene :) Idővel annak is eljön az ideje persze, de nem az első években :D

(#22) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Annyira dejavu érzésem van :D

Anno, mikor megjelent az iPhone, jöttek az okosok, hogy nagy, nem tud semmit, kényelmetlen a csak érintőkijelző, mert fizikai gombok nélkül egy bukás az egész stb. aztán fejreállított egy egész iparágat.

Jött az iPad, ami szintén bukás, nem más, mint egy felnagyított iPhone, semmi értelme, vastagok a keretek, nehéz stb. Aztán egy egész új iparágat hozott létre és a megtizedelte a PC-s üzletágat.

Most kijött az Apple Watch, nem győzöm olvasni a fanyalgókat... Garantált sikerre ítélt termék!!!
Komolyan aggódnék, ha ezen a fórumon dicsérnék, mert akkor az Apple valamit rosszul csinált volna :)

De egyébként egyszerű a képlet, ha a magyar Apple hater eszével gondolkodik az ember:
Az iPhone szar, az Apple Watch csak iPhone-al működik együtt, tehát az is szar. Ennyi.

Lehetne az bármilyen, hologramot vetítő, csuklóra simuló, 2 évig egy töltéssel működő, alien technológiát felhasználó eszköz, ezeken az oldalakon akkor is csak egy szarnak lenne titulálva.

Egy valamiben viszont teljesen biztos vagyok, mire jövő januárba boltokba kerül ez az eszköz, addigra a többi gyártó valami kísérteties erőtől hajtva ki gőz erővel fogja fejleszteni a következő termékét, ami hasonló grafikus megoldásokat fog tudni, lesz az oldalán tekerő és a most leszólt design-ra fog "emlékeztetni".
Arra már nem is fogadnék, mert biztosra úriember nem fogad, hogy az Apple Watch-ból már a piacra kerülés első hétvégéjén legalább 10 millió el fog fogyni és fél év múlva a legnagyobb számban eladott okosóra lesz a piacon.

---

Azt egyébként tudja valaki, hogy mire szolgál a 4 szenzor az alján? Mert kettő a pulzust méri, legalábbis azt mutatták fel-fel villanva és írták infra kamerának, a másik kettőről nem beszéltek.

---

BalanceR:

Talán egy kicsit elkéstek I-országban a wearable cuccal, a droidos vonal messze elötte jár technológiában .(energiatakarékosság, kör alakú kijelző...)

Ezt most komolyan mondod a Moto360 fél napos üzemideje után? :)

A kör alakú kijelző egy ilyen eszköznél hátrány, ami egyébként jól néz ki, de a megjelenítendő információk esetén csak nehézséget okoz. A megvalósítás is nehézkes, mert vagy levágsz belőle egy darabot (lásd Moto360), vagy bumszli keretet tervezel köré, mint az LG.

[ Szerkesztve ]

(#23) Gabó75 válasza azopi74 (#13) üzenetére


Gabó75
senior tag

Lehet, hogy létezik a weareble kifejezésre megfelelő magyar szó ? :-)

[ Szerkesztve ]

(#24) Peterson_ válasza CloZee (#18) üzenetére


Peterson_
addikt

"Mióta is szarakodunk a Paypas-al? 2008 óta. Hány helyen van lehetőséged használni? 10 ből 1 jó esetben.."
-Ez mondjuk pont nem igaz.
Én elég gyakran használom, bár nem NFC-s kütyüvel kombinálva.
A 10-ből egy meg inkább jó lesz 10-ből 6-7 helynek.

Parallaxis:
-Nem tudom, Te itt mit olvastál, de én semmi olyat, hogy mennyire el fog bukni.
Én tudom, hogy szimpatizálsz az almával, de nem kell túl magyarázni.
Én pl továbbra is azt mondom, hogy ez egy jó cucc, de külsőre-képek alapján- nem gyerebe' , akkor sem, ha agyonütnek.
Inkább a Moto 360 kétszer.
Másnak még az nem tetszik...és akkor mi van?:N

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25) Parallaxis válasza Peterson_ (#24) üzenetére


Parallaxis
addikt

Inkább a Moto 360 kétszer.

Ízlések és pofonok :)

Szerintem a Moto 360 egyszerűen ronda.
Egy nagy bumszli fém tárcsa, igénytelen szíjjal.

A rendszere meg nagyjából angol nyelvterületen kívül használhatatlan.

Ezen a téren még a Samsung Tizen alapú eszközei is fényévekkel használhatóbbak és az Apple Watch is elég önállónak tűnik, nem támaszkodik olyan szinten a Siri-re, mint a Google a Google Now-ra.

(#26) Peterson_ válasza Parallaxis (#25) üzenetére


Peterson_
addikt

Félre ne érts, én egyik okosórára sem leszek vevő, nem is vitatom, hogy a most bemutatott darabokon bőven van még mit csiszolni.
Csak kár leírni, hogy megint fikázás megy.
Divat fikázni, ezt már megszokhattad volna:K
Kapta itt az ívet mindegyik gyártó, amelyik megjelent valamivel az elmúlt pár hétben.

Egyébként a formára visszatérve, a szíj itt is ótvar darab, de magát a házat szívesebben látnám a (szőrös és vastag) karomon, mint egy ilyen kis kerek, nőies valamit.
De ha már itt tartunk, jobb ha maradok a minden formai kedélyborzolást nélkülöző fémszíjas "buta" órámnál.:)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#27) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Kissé túl árazott termék lesz ,amíg ide ér!

Üdv Hgovi

(#28) frisco válasza Gabó75 (#23) üzenetére


frisco
aktív tag

Persze, de ha ez így egyedi, olyan cupertino-s, többnek tűnik az ember mint ami.
Mondjuk én tekerem lefelé a véleményét minden esetben mert olyan farkasvakságban szenved az alma termékeket illetően, ami párját ritkítja.
Komolytalan emiatt, nálam "ignore on," kategória. (csak hogy trendi legyek én is)

(#29) dsr


dsr
senior tag

Nagyon szépre sikeredett a kis "drágaszág" :DD

[ Szerkesztve ]

(#30) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez az Alma óra eléggé túl van bonyolítva, hiszen a gombbal való kurblizás az előnye mellett egyben a hátránya is - túl sok felé kell figyelni egyszerre. Egyébként szerintem az ikonerdő önmagában nem lenne rossz ötlet.

A felület és a grafika szép és egységes. Viszont billentyűzetet nem láttam rajta, így félő hogy csak hangutasítással működik.

Az is jó kérdés, hogy mennyire tud önállóan létezni egy Iphone nélkül? Semennyire? 

Az nfc-s fizetés pedig eddig is működött az USA-ban, idehaza pedig nem ez az óra vagy az új Iphone fogja elindítani a szolgáltatást. Így nem is értem az ezzel kapcsolatos lelkesedést. Főleg, hogyan évek óta vannak nfc-s telefonok forgalomban, de ezt inkább hagyjuk. :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#31) Répafőzelek


Répafőzelek
tag

Hosszú idő óta, ez az első Apple eszköz amire ki lehet mondani, hogy nem szép, béna, gyenge a design. Semmi egyediség nincs benne, abszolúte beleszürkül az okosórák mezőnyébe, csak az egyedi UI menti meg valamennyire.

(#32) petipetya válasza Répafőzelek (#31) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hamar írd meg a végrendeleted, mert emiatt biztosan keresztre feszítenek a fanok, és a véreddel festik majd be a piros iWatch szíját. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#33) siemenss65


siemenss65
tag

A kinetikus töltés mint opció miért nem működik okosórákban? Helyigényes, nehéz, nem ad elég kraftot? Tényleg érdekel, nem értek hozzá, de kézenfekvőnek tűnt korábban hogy az lesz benne.

(#34) gusthy válasza Gabó75 (#23) üzenetére


gusthy
veterán

Hordható :)

(#35) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Egy nagyon drága kacatnak tűnik... Szabvány szíjak nuku, négyzet alakú kijelző, totál olyan, mint az Asus okosórája. Az egész okosóra bullshit hidegen hagy, de ezerszer inkább egy Moto360, mint ez.
Szerintem Magyarországon egy iPhone 6 egy Apple Watch-al együtt a kezdetekkor lesz kb fél misi... :DDD

Minden szavam magánvélemény!

(#36) gusthy válasza Peterson_ (#24) üzenetére


gusthy
veterán

Ahogy nézem, mostanra a legtöbb terminál paypasos. Tény, hogy kellett hozzá idő.

(#37) stewe780


stewe780
őstag

Ez a cikk egy teszt? :Y

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#38) TRIvidore


TRIvidore
tag

Reszkess Android Wear & Tizen. Vagy mègsem? Az Apple Watch megítèlèsem szerint jótèkony hatàssal lesz a hordható androidos/tizenes eszközök àraira...

Never say no to...@##%%£...Panda

(#39) Napfénysüti

Kövezzetek meg de ez szerintem kifejezetten ronda lett. Olyan bumfordi az egész. :U

Més que un club!

(#40) vigyori78 válasza Parallaxis (#25) üzenetére


vigyori78
őstag

Kötelező volt kiadni mert már le voltak maradva nekem mondjuk nem tetszik :( kínai webshop-os órák jutnak eszembe egyből /

Egyenlőre a samu viszik a pálmát Gear S de az LG G Watch R is jól fejlődött .

Szerintem a Moto 360 egyszerűen ronda.
Egy nagy bumszli fém tárcsa, igénytelen szíjjal.

Hát amit linkeltél kép azon valóban sz@rul néz ki :D
De azért így már szebb :

(#41) Kasya


Kasya
nagyúr

Kerddes: Az NFC fizeteshez (mobilrol) oda kell tartani az ujjunkat az ujjlenyomat olvasohoz, de ha oraval fizetek nem?
Bar nagyon tetszik a funkcio, es mit meg nem adnek erte, ha mar most elterjedt lenne minden eszkozon, de nekem itt biztonsagtechnikai kerdesek is felmerulnek. Egy buli alkalmaval pl. elegge megcsapolhatnak, ha a tomegben valaki az okosorakra hajt. Regebben legalabb belekellet nyulniuk a tolvajoknak a zsebbe, de itt mar az se... Jol ertem a dolgokat?

(#42) acelos


acelos
tag

Az egyetlen értelmes irány az a Gear S, nem kell hozzá telefon elmehetsz úgy futni, biciklizni edzeni hogy nem kell vinned a telefonodat, a design az már más kérdés .Szerintem ennek mint a többi hasonló "okos" órának sincs túl sok értelme(kivéve a fent emlitett Gear S-nek).

(#43) Sofian válasza Parallaxis (#22) üzenetére


Sofian
őstag

Legyünk pontosak: "A Verge szerint fél napos az üzemideje..."

(#44) dbpeti80


dbpeti80
csendes tag

Erről az egészről a véleményem:

Az óra kinézete egy dolog, elég szubjektív, nekem pl nem tetszik. Viszont sokan írjátok itt, hogy mennyire gáz, és hogy LG koppintás, és egyéb baromságok.

Abba azért gondoljatok már bele, hogy mikor az Apple megszellőztette hogy okosra jöhet, (2012-ben vmikor, azaz több mint két éve) akkor hirtelen mindenki elkezdett okosórát fejleszteni. Samsung, LG, Pebble, stb, mind azután jöttek, hogy az Apple megszellőztette az okosóráját.

Azt meg remélem Ti se gondoljátok komolyan, hogy az Apple meglátta a Zen Watch-ot az Asustól, és gyorsan asztal mögé ült, hogy lemásolja. Addigra az Apple valószínűleg már javába az UI csiszolásával volt elfoglalva.

Úgyhogy az a helyzet, hogy ha nem is olyan erővel mint Steve Jobs idején, de még mindig az Apple diktál, és innovál a piacon a legerősebben.

(#45) StLui válasza acelos (#42) üzenetére


StLui
veterán

Abban van gps? vagy csak lépést számlálgat?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#46) Kasya válasza acelos (#42) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ameddig nincs erdemi uzemido, addig egyiknek sincs tul sok ertelme. Vagyis a nevere nem szolgal ra... Sport kiegeszitonek meg hasznalhato, de folyamatos napi hasznalatra ertelmetlen.

(#47) spawn21


spawn21
veterán

Jézsu de gusztustalan gagyi. Milyen forma ez? Igényes szíj? Hol?
Hiába jo a belseje, vagy a rendzpszer, ha gagyi. Ez minden csak nem ékszer.

iPhone 13p

(#48) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

'...felállva tapsolt a tömeg...' - Na pont ezektől tudok hányni.

(#49) maggi1886076


maggi1886076
addikt

"legszemélyesebb eszköz" amit szintén másoltak, mi ebben a személyes?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#50) Napfénysüti válasza maggi1886076 (#49) üzenetére

Személyesen másolták le. :DDD

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.