Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B1-66ER


B1-66ER
csendes tag

MicroSD -ben jó lesz. :)

(#2) Murphistic válasza B1-66ER (#1) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A cím olvasásakor én is a microSD méretre gondoltam. Aztán a kép láttán csalódtam...mindegy jövőre is jó lesz :D

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3) dstern válasza Murphistic (#2) üzenetére


dstern
tag

Csak legyen hardver/softver ami kezelni tudja...

(#4) Murphistic válasza dstern (#3) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Az SDXC szabvány elméleti határa 2TB (így microSDXC-nél is), szóval még jók vagyunk. Gondolom csak azért írnak pl. 128GB-os kártyát maximum méretnek az SDXC szabványt tudó telefonokra/egyéb kütyüre, mert még fizikailag nem próbálhatták ki nagyobbal. (Azt hiszem valahol már láttam 2TB-ot feltüntetve)

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#5) -Skylake- válasza Murphistic (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha jol remlik az LG flagshipeknel irnak 2 TB maximumot.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) Shael válasza Murphistic (#4) üzenetére


Shael
csendes tag

Én valamiért a Lumia 950nél is 2TB-ra emlékszem, csak foggalmam sincs hol írtak ennyit..

[ Szerkesztve ]

(#7) ivana válasza Murphistic (#2) üzenetére


ivana
Ármester

Mboilba minek ilyen? Ez fotógépbe, illetve főleg 4k vidózáshoz van arra kell is.

(#8) HoaryFox


HoaryFox
őstag

"Stargate Studio vezetője"

Melyik csillagkapuból hozták? ;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#9) Duree


Duree
veterán

Na ezt is megértük,de kell is mert a fényképezögépekben nőnek a megapixelek és emiatt egyre nagyobbak a méretek föleg RAW-ban.Gondolom az ára az 6számjegyű lesz.

duree54

(#10) dementor válasza ivana (#7) üzenetére


dementor
senior tag

És gyorsan tele is lehet írni vele. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#11) Murphistic válasza Shael (#6) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Nekem is valamelyik Lumia telefon rémlett, hogy ott láttam. Viszont most én is 200GB-os kártyaméretet láttam a 950-esnél. 128GB-ot írnak a Lumia 640-re. Gondolom az is tudna többet, csak most éppen nincs kéznél a Sandisk 200 gigás kártyája, hogy kipróbáljam. Esetleg valaki kölcsön tudná adni? Eskü visszaadom :D

(#5) -Skylake- : jó tudni, kösz az infót

(#7) ivana : jah és 640kB RAM mindenkinek elég. 1TB mobilban akár arra is jó lehet, hogy a fontos cuccaidról titkosítva mindig magadnál tarthatod a biztonsági másolatot.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#12) ivana válasza Murphistic (#11) üzenetére


ivana
Ármester

Aki 1TB adatot tárol egy telefonon egy sd kártyán az elég merész ember. Amúgy meg a homeszerveremben van 1,5TB tárhely és az is baromi sok, pedig zenék flacben, filmek, soksok raw stb.

(#13) fi:zi'k válasza HoaryFox (#8) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pont ugyanez jutott eszembe nekem is. :C Mondom WTF?!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) #90933760


#90933760
törölt tag

Gagyi, az aprókon már ezer éve kapni 2 Terás kártyákat.

;]

(#15) Márton válasza Duree (#9) üzenetére


Márton
nagyúr

Pont hogy egy pár éve leszoktak a gyártók a megapixel háborúról és más funkciókat hangsúlyoznak ki..

Baltoafarkas :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) Lacok


Lacok
őstag

Ekkora tárhely már kiszolgálja a 4K vagy 360 fokos videókat. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) Duree válasza Márton (#15) üzenetére


Duree
veterán

Ennek ellenére vannak 50 100 megapixeles profi gépek, de a küöpsö szegmensbe is azért mennek fölfelé igaz lassan.

duree54

(#18) Márton válasza Duree (#17) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem így látom, sőt valamelyik gyártó (nagyon helyesen) épp lefelé megy, hogy több fényt gyűjtsön 1-1 pixel.
Nyilván nem ész nélkül, hanem ahogy még optimális. Vége már a megapixel háborúnak egy ideje. 10-20 mpixel között van szinte minden gyártó évek óta (most ne a profi szegmensről beszéljünk).

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) tecsu válasza Duree (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Amire te gondolsz, az ritkán használ SD-kártyát. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#20) Vladi


Vladi
nagyúr

Aktív hűtése lesz?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) zzola válasza Vladi (#20) üzenetére


zzola
félisten

Nem hinném...

(#22) #90933760 válasza Vladi (#20) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mérethez nem nagyon kell, a sebesség ami nagy hőtermeléssel járna, de ezek nem mostanában lesznek arról híresek, hogy SSD tempót toljanak és hűtést igényeljenek.

(#23) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Aki Canon 6D-vel, vagy bármilyen más, csak 1 db memóriakártyát kezelni tudó képfényezővel fotóz esküvőt vagy más megismételhetetlen eseményt, annak instant orosz rulett lenne. :D A helyükben eléggé stresszelnék, hogy mikor térdel le a kártya amikor már 5-6 teljes napnyi anyag van rajta. :N 16 GB-tól kezdve a sebesség érdekében RAID tömbbe vannak szervezve a memóriamodulok a kártyákban, így az ilyen kártyáknál sajnos hatványozottan nagyobb a meghibásodás veszélye.

A Canon 5Ds, 5DsR kaliberű "raw szörnyek" kiszolgálásához lenne értelme, és ott adatbiztonságról is beszélhetünk, mert ott van mellette a CF foglalat a rawok esetleges tükörmentéséhez. Kár, hogy (a másik nagy felhasználási területét:) videót nem tudnak így rögzíteni a vázak, hanem egyszerre csak egy kártyára.

Ha lenne mellé 1 TB-os CF is, akkor egyértelműen használnám, mert vannak olyan helyzetek amikor még egy kártyacsere idejét sem lehet elvesztegetni (most is 64 és 128 GB-os CF-SD kártyapárokkal dolgozunk raw tükörmentésben az 5D3-akban).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24) ivana válasza *Ropi* (#23) üzenetére


ivana
Ármester

Ma már van 4k RAW videót készítő gép, az alá való ilyen kártya...

(#25) *Ropi* válasza ivana (#24) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, azért írtam a másik nagy felhasználási területet a videózást, ahol az az adatbiztonsági bökkenő, hogy videót nem tudnak a vázak egyszerre 2 kártyára rögzíteni, csak úgy ha az egyik megtelik akkor a másikon folytatja.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26) -Skylake- válasza *Ropi* (#23) üzenetére


-Skylake-
addikt

"16 GB-tól kezdve a sebesség érdekében RAID tömbbe vannak szervezve a memóriamodulok a kártyákban, így az ilyen kártyáknál sajnos hatványozottan nagyobb a meghibásodás veszélye"

Errol adnal nekem egy forrast ? Elhiszem meg minden nem az, csak sosem hallottam meg ilyenrol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) *Ropi* válasza -Skylake- (#26) üzenetére


*Ropi*
félisten

Úgy emlékszem Rob Galbraith-tól volt az infó, de most sajnos nincs időm megkeresni mert indulnom kell esküvőre. Majd Hétfőn, ha el nem felejtem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28) ivana válasza -Skylake- (#26) üzenetére


ivana
Ármester

Mint az ssd-nél minél több chip annál gyorsabb, mert párhuzamosan szokta elérni ezeket a vezérlő. Olyasmi mint a double channel, vagy triple channel ram, csak itt van egy vezérlő ami illeszti satara.

(#29) *Ropi* válasza ivana (#28) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így van.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30) erer1000


erer1000
őstag

18éves laptopba IDE-SD átalakító van SD-ről bootol, lassan lehet bővítenem kéne mert a 16GB SD szűkos :C :C

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#31) mzso válasza Murphistic (#4) üzenetére


mzso
veterán

Jól kitalálták ezt is. A Compact Flash meg nem limitált méretben és akármeddig lehetett volna növelni. Hál istennek nem terjedt el. Hogy tudnám négy évente lecserélni minden cuccom a legújabb SD?C-re

(#32) mzso


mzso
veterán

Az ebay-en háromezerét lehet kapni 512-eset. :) Ez biztos lesz akár 5000Ft is.

(#33) ivana válasza mzso (#31) üzenetére


ivana
Ármester

Viszont rohadt nagy, nem fér el a vázban rendesen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.