Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Már csak valami minőség hiányzik a méret mellé, lassan már az is extrának számít, ha 1-nél többször újra lehet írni a cellákat.

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha jól értem , akkor 8 lapka kell még mindig az 1 TB-os TLC tárolóhoz! Ez így még mindig sok, így még 16db lapka kell a 2TB-os SSD-hez, és kb ennyit tud egy darab vezérlő kezelni, így még évekig nem lesz elérhető árban 4-8TB-os SSD...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) hallador válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


hallador
addikt

Nekem az Intel 660.ak elég jól teljesítenek, ahhoz képest, hogy mennyibe kerülnek a Samsung EVO Plus kifingott fele annyi idő alatt.
A Pro meg annyiba kerül, ami meg nem éri meg. Szóval én meg vagyok elégedve velük. Inkább vettem egy 2 TB-os 2,5-ös Samsung EVO-t külső házban, ott 100 évig jó lesz, és mentek havonta kétszer. Naponta meg kb 200 MB-ot SD-re.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) Dr. Akula válasza tibaimp (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

SSD-nél kell is a párhuzamosítás, mert 1 lapka magában nagyon lassú.

(#5) tibaimp válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van!
Ezért áll elő az a fura helyzet, hogy a nagyobb kapacitású SSD-k gyorsabbak a 128-256GB-os társaiktól, mert ezt a méretet már 1-1 csippel megoldják.
Viszont ez sajnos nem javít azon a tényen, amit írtam az előző hsz-ben.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Dr. Akula válasza tibaimp (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Arra céloztam hogy nem baj ha 16 vagy annál több lapkát használnak, gyorsuljon csak! Ha a vezérlő nem tudja lekezelni, használjanak / fejlesszenek olyat, ami igen. Biztos nem megugorhatatlan feladat, max költség. Mint nekünk kifizetni az árát, tehát akár meg is dolgozhatnak a pénzünkért. :)

(#7) tibaimp válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez jogos!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) TeeJay válasza tibaimp (#5) üzenetére


TeeJay
félisten

amit az SSD-n látsz bélyeg méretű lapkát azon belül szerintem van 8-16 chip egybetokozva és azok sebessége összeadódik
ha 2-4 ilyen nagyobb lapka van egy SSD-ben akkor azok sebessége is párhuzamosan összeadódik
szóval attól hogy 1TB SSD-t egy lapkával megoldják nem lesz az lassú
cserébe a 2-4TB-os kijön 2 vagy 4 ilyen lapkával ezért lehet olcsóbban adni
jöhetne már egy 160layer TLC amivel 2TB belefér egy kockába és mehet a 4-8TB-os TLC SSD :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) tibaimp válasza TeeJay (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bocs, én NEM 1TB-ről beszéltem...olvass vissza, ha kérhetem!

Amúgy egyetértünk.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.