Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) King Unique válasza sb (#19) üzenetére


King Unique
titán

Ha párhuzamosan túl sok torrent fut egyszerre, meg mondjuk az átlagnál gyorsabb neten zúdul le a sok adat, akkor lehet előfordulhat. Illetve még némelyik torrentkliens is az átlagnál jobban terhelheti a rendszert. De azért ezt sem lehet általánosítani. Én is szoktam USB 3.0-s külső HDD-t használni ilyen célra és működik a dolog probléma nélkül. Igaz, nem 20 db torrent fut egyszerre, meg nem is Gb/s sávszélességű net van.

(#21) Béééla:
Az ilyen USB-s háttértárakra simán lehet Windowst & Linuxot telepíteni és onnan futtatni. Viszont pl. egy 2,5" | 5400 RPM | USB 3.0 külső HDD valóban kicsit lassú ehhez, ahogyan egy ilyen merevlemez a laptopban SATA-n is. Ellenben egy külső SSD már jóval gyorsabb, sőt mondhatni tökéletes ilyen célra. Főleg erre használom én is. :))

(#23) SunMount3r:
Az USB 2.0-s külső HDD-k manapság már nem igazán opciók. Sőt, sok gyártó már nem is készít ilyeneket gyárilag összeszerelt kivitelben, de natúr külső házként sincs túl sok értelme ilyet venni. Illetve szinte pl. a legolcsóbb laptopokon is szokott már lenni USB 3.0 port. Másolás közben meg bizony jól tud jönni, ha legalább a HDD sebességét ki lehet használni és nem az USB 2.0 korlátozza le. De akár egy teljes formázás és hasonló műveletek esetén is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.