Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Nekem tetszik. Mindjart meg is kerdezem vesz-e egyet a ceg ;]

(#2) 7s26c válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


7s26c
senior tag

Szerintem is teljesen rendben van :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Ha USB 3.1 Gen. 2, akkor jöhet. :)

Szerk.: Az van benne: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4) xmaas


xmaas
őstag

Aranyos kutyu es kene is csak hat a franya arazas meg mindig .... amig 30 ezer forintert megkapsz 2-3-4 terras kulso HDD t addig 400 dollart kiadni egy terabyte ert nagyon sok meg mindig

(#5) general válasza xmaas (#4) üzenetére


general
addikt

igen, csak aki dolgozni akar bizonyos, sebességet igénylő szoftverekkel, és a notin pl kicsi az ssd, annak ez öröm! és így megéri a pénzét. én pont ilyesmit keresek most

(#6) Bambalazs válasza general (#5) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Vagy egy developer preview os-t feltenni rá tesztelési célok végett.

(#7) Sanchez638 válasza general (#5) üzenetére


Sanchez638
addikt

És az a fogyasztás se mindegy...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#8) [CsuCsu] válasza xmaas (#4) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mas felhasznalasi terulet. Kisebb meret, nehezebben serul es legfokepp sokkal gyorsabb. Hajad kihullik a HDD mellett, ha nagy adatallomanyokat masolgatsz ide-oda.

(#9) xmaas válasza [CsuCsu] (#8) üzenetére


xmaas
őstag

Tudom en tisztaban vagyok hogy rosszabb a HDD , csak ugy ertettem hogy sokan nem engedhetik meg maguknak azt a "luxust" hogy teras SSD ket vasarolgassanak sajnos :(

(#10) [CsuCsu] válasza xmaas (#9) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Akinek tenyleg szuksege van teras SSD-re, valoszinuleg ki is tudja fizetni. Az ilyen mar kvazi celeszkoz. Sima media/archivum tarolasra egyenesen overkill es penzkidobas.

Mi tobb szaz gigabyte-os adatbazisokat toltogetunk titkositott hordozhato SSD-kre. Nem varhatunk orakat amig atmegy. Cegnek apropenz. Otthonra 99%-ban felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

2,5" Ssd eleve fémből készült házban van, dugsz rá kábelt aztán hordozható. :D

(#13) siti válasza xmaas (#9) üzenetére


siti
senior tag

én simán betettem a régi 64 gigás SSD-m egy külső házba. családi fotók elférnek rajta. a sétáló halottakat meg nem ott kell tárolni és van hely.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#14) Scholes9 válasza siti (#13) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így van :) Meg minek egyáltalán filmet, sorozatot "tárolni"? :D Nekem is bőven elég a 120 és 480Gb-os SSD :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15) Reggie0 válasza siti (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo neked. Igazabol 120Gb-ig minden pendrivenak szamit.

(#16) Szanya válasza xmaas (#9) üzenetére


Szanya
tag

Sokan nem engedhetik meg maguknak azt sem, hogy új számítógépet vásárolhassanak. Afrikában pedig éheznek. Akinek meg kell a külső SSD, annak ez pont jó.

''Szanya csak egy van.''

(#17) tserrof77


tserrof77
senior tag

Ár/érték arányban szerintem nagyon is jó, titkosítás sem hülyeség. Sebesség jó. Design nekem rendben van. Ellenben egy dolgot nem értek... Mivel ebben nulla mozgó alkatrész van, kicsit röhejesnek érzem hogy csak 2m-es esést bír ki. ...vagy... ennyire gyengék a forrasztásai belül :F

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18) .DLL


.DLL
veterán

Egy naagy pendrive. :)

(#17) tserrof77: Igen. Illetve ezt a 2m-es koppanást valszeg többször is kibírja. 3m+os zuhanás amúgy sem életszerű szerintem, egy SSD szempontjából, nem magas munkára építkezésre való cucc ez, maradjon csak az irodában, kocsiban, stb. normál esetben még 2m-t sem fog esni. :K

(P.H.)

(#19) sb válasza general (#5) üzenetére


sb
veterán

És ez - mármint az USB csati/verzélés - bírja is a random elérést ami SSD-nél a lényeg?

Én USB 3.0-án próbáltam HDD-re torrentet futtatni de az egész gép lehalt kb. a sok párhuzamos írástól.
Normál másolgatással természetesen semmi gondja nem volt, ott vitte az elvárható 80-100MB/s-et.

(#20) siti válasza Reggie0 (#15) üzenetére


siti
senior tag

bocsánat. nem tudtam erről a szabályról, akkor egy pendrivról fut a win10-em, azért az se semmi :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#21) Béééla válasza xmaas (#4) üzenetére


Béééla
őstag

Külső tányéros HDD-re nem tennék OS-t, erre viszont nagyon is. (egy pingvin szeretni is fogja)
Úgyis szemeztem a dual boottal, csak még egy SSD-t ezért betenni nem túl jó. (elfogyott a hely mielőtt valaki okoskodna) Így viszont hordozható is, mindenhol a saját kis rendszerem fogad ha megyek valahova, esetleg adatmentéskor ott egy instant rendszer.

Bélabá

(#22) tserrof77 válasza Béééla (#21) üzenetére


tserrof77
senior tag

És az ára is barátságos (dollárban) kíváncsi leszek, mibe fog ez fájni, mire ideér hozzánk...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#23) SunMount3r válasza sb (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már pont azt akartam írni, hogy otthoni felhasználásra/NAS kiváltására egy noti-ra kötve bőven elég az USB 2.0-ás HDD is. Aztán ez eszembe juttatta, hogy bizony sok torrent egyszerre történő letöltésekor mindig kiakad a gép. De akkor ezen az USB 3.0-sem sokat segít ezek szerint (vagy csak nem ezen múlik), pedig a te géped biztos kategóriákkal erősebb már az én notim-nál...

(#24) tabu3x válasza SunMount3r (#23) üzenetére


tabu3x
tag

Ez itt egy gen2 USB-C csatis cucc, ami azért kicsit más, mint az usb 3.0:-)

(#25) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

2 m az is valami? Én a pendrive-om kiejtem az Eiffel torony tetejéről,csak találjam is meg amilyen picike. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) sb válasza tabu3x (#24) üzenetére


sb
veterán

Valami konkrétum? Különbség a vezérlésben, overheadben, stb...?
Mert az egyik gen2 a másik gen1. Innen nézve nem nagyon látok és spec alapján nem is emlékszem sok különbségre a sebességen kívül.

szerk: Lehet, hogy overhead épp itt csökkent a gen2-nél... ettől még a randon elérésről semmit sem mond sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#27) King Unique


King Unique
titán

Mondjuk azt lehetett sejteni, hogy a normál (belső) SSD-k után előbb-utóbb egy külső megoldással is előrukkolnak. Valamint a dizájn sem meglepő, a gyártó kínálatában lévő legújabb 2,5"-os külső HDD-k is már ilyenek.

Egyébként első ránézésre tetszetős, valamint az USB 3.1 Gen 2, a Type-C, a hardveres titkosítás stb. is összességében jónak mondhatók. Az pedig szintén pozitívum, hogy mellékelnek USB-A (Type-A) adaptert is a "normál" USB-portokon történő használathoz. Az adatátviteli sebesség a Gen 2-höz képest viszont annyira nem kiemelkedő, mert vannak ennél gyorsabb megoldások is. Igaz, utóbbi 2 db SSD-t használ RAID 0-ban.

Aztán az ilyen külső SSD-knél még a TRIM működése lehet érdekes. Az egyik konkurens gyártó modelljeinél korábban tesztelték és azoknál elvileg ok volt. Vagy legalábbis egy bizonyos program szerint esélyes a működése.

[ Szerkesztve ]

(#28) SunMount3r válasza King Unique (#27) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

1. Hát én épp az új MyPass Ultra-k kinézetétől én nem vagyok úgy elájulva éppen... De ettől sem, pedig ez még relatíve elfogadható variáció a design-ra.

2. Köszi. Most már csak azt kell kiderítenünk, hogy mi is lehet az a "TRIM"... :D :)

(#30) r4z válasza sb (#26) üzenetére


r4z
nagyúr

A savszel megduplazodott a ket generacio kozott. 5, illetve 10Gbps overhead nelkul, overheaddel is meghaladja a SATA3 sebesseget.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#31) tserrof77


tserrof77
senior tag

Az oldaluk szerint "Out of stock" azaz még mindig nem elérhető. :O

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#32) King Unique válasza sb (#19) üzenetére


King Unique
titán

Ha párhuzamosan túl sok torrent fut egyszerre, meg mondjuk az átlagnál gyorsabb neten zúdul le a sok adat, akkor lehet előfordulhat. Illetve még némelyik torrentkliens is az átlagnál jobban terhelheti a rendszert. De azért ezt sem lehet általánosítani. Én is szoktam USB 3.0-s külső HDD-t használni ilyen célra és működik a dolog probléma nélkül. Igaz, nem 20 db torrent fut egyszerre, meg nem is Gb/s sávszélességű net van.

(#21) Béééla:
Az ilyen USB-s háttértárakra simán lehet Windowst & Linuxot telepíteni és onnan futtatni. Viszont pl. egy 2,5" | 5400 RPM | USB 3.0 külső HDD valóban kicsit lassú ehhez, ahogyan egy ilyen merevlemez a laptopban SATA-n is. Ellenben egy külső SSD már jóval gyorsabb, sőt mondhatni tökéletes ilyen célra. Főleg erre használom én is. :))

(#23) SunMount3r:
Az USB 2.0-s külső HDD-k manapság már nem igazán opciók. Sőt, sok gyártó már nem is készít ilyeneket gyárilag összeszerelt kivitelben, de natúr külső házként sincs túl sok értelme ilyet venni. Illetve szinte pl. a legolcsóbb laptopokon is szokott már lenni USB 3.0 port. Másolás közben meg bizony jól tud jönni, ha legalább a HDD sebességét ki lehet használni és nem az USB 2.0 korlátozza le. De akár egy teljes formázás és hasonló műveletek esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#33) SunMount3r válasza King Unique (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem is arra értettem, mert nekem is 3db USB 3-as külső winyóm van rákötve a notim-ra, ami az itthoni NAS célját látja el, viszont a notim-on még csak USB 2.0-ás portok vannak. Ha felmegy a letöltés sebessége 10MB/s körülire és ez több torrent-en történik egyszerre, akkor bizony eléggé belassul a gép.

Én ahogy nézelődtem legutóbb a webshop-okban, már csak USB 3.0-ás külső HDD-ket láttam.

(#34) kromatika


kromatika
veterán

Nem is rossz áron van.

(#35) qantum


qantum
senior tag

Ha nem megy a hdd csináljunk ssd-t?! :N

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#36) pusszycat válasza qantum (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Dehogy,csak 2 bottal pecáznak.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) qantum válasza pusszycat (#36) üzenetére


qantum
senior tag

A WD hdd-ék nem a legjobbak, az ssd-ék milyenek lesznek?!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#38) SunMount3r válasza qantum (#37) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És mire alapozod ezt az állítást?!

(#39) qantum válasza SunMount3r (#38) üzenetére


qantum
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#40) tserrof77 válasza SunMount3r (#38) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egyetértek, számtekboltosként tapasztalva a hdd hibás gépek túlnyomó része WD vinyós, főleg a kékek halnak sorozatban... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#41) qantum válasza tserrof77 (#40) üzenetére


qantum
senior tag

A pirossal is van baj.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.