Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rii


rii
nagyúr

software bill-hez ... na'azigen .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2) [CsuCsu] válasza rii (#1) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az a driver, amiben a makro beallitasok, fenyero, stb talalhatoak. Mi ebben az uj? Mar a 10 evvel ezelotti billentyuzetemhez is volt ilyen.

(#3) nyunyu


nyunyu
félisten

100€ ezért?

Amúgy csókoltatom a Duckyt, amiért feltalálták a tangakupakos floating dizájnt, amit itt sikeresen lemásolt a Razer.

Nem vagyok meggyőződve róla, hogy épületes látvány a kapcsolók szőrös lába, pláne, hogy a világítástól csak azt látod, nem a betűket :DDD
Pláne a noname kapcsolóké.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) F34R válasza nyunyu (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Ezek is valami olcsobb "kajlah" kapcsolot hasznalhatnak? ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

A Razer újdonsága a már korábban is bevált, átbrandelt Greetech kapcsolókkal érkezik, amelyek Razer Orange szignó alatt futnak

13 előtt Cherry MXeket használtak, aztán adtak egy jelentősebb összeget a Kaihuának, hogy azok új gyártósort építhessenek, de úgy látszik azok is drágák lettek nekik, így tavaly óta Greetechnél gyártatják a sajátmárkás kapcsolóikat.
(Sebaj, Kaihua éppen letarolja a kapcsolópiacot az egyre újabb Kailh kapcsolóival.)

Greetech ismerős lehet valamelyik Das 4 utáni billzetből, mivel az előző Das sajátmárkás AlphaZulu kapcsolókat is ők gyártották. (5Q-ban lévő GammaZulu Omron gyártmány, lásd -tech sajátmárkás kapcsolója.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) macman507


macman507
aktív tag

Lehet ilyen numpaddal és magyar kiosztással is..

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#7) Solten


Solten
addikt

Huhh, lehet ezt izlesesen is...

Saor Alba

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A diszkréció jegyében az RGB színorgia sem vakítja el a leendő tulajdonosokat, hiszen a gyártó visszafogott, szimpla fehér LED-eket implementált"

Pedig ha valahol van értelme az RGB LED-nek, akkor az pont a billentyűzet, amit gépelés közben nézel. Legalábbis a többség.

Mondjuk így numpad nélkül 1 fillért nem adnék érte.

[ Szerkesztve ]

(#9) ribizly


ribizly
veterán

Azért van itt pofa már mindenhez. Ők spórolnak és ezzel a 0 design-al verik ki a vásárlók szemét, amit tegyünk hozzá, hogy kb. bármelyik kínai gyártó hoz ma már. Ducky ugyanennyiért már csodát ad, de ne menjünk annyira messzire, ott a Fnatic miniStreak, ami e legtöbb kiosztásban, Cherry MX kapcsolókkal, RGB-vel, extrákkal (pl csuklótámasz), cserélhető kábel elérhető és sokszor még olcsóbb is. Hogy a megbízhatóságról ne is beszéljünk. És a szoftverhez sem kell eladni a lelkünket, nomeg nem is szükséges hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10) ribizly


ribizly
veterán

Bocsánat, de ezt még ide kell dobnom. :DDD
A Razer Blackwidow nálam itt ásta el magát.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11) #16820480


#16820480
törölt tag

Kíváncsi vagyok mennyire csendes a valóságban ez a cucc. Amúgy tetszene, de ISO kiosztással. Bár igazából egy G413 kellene TKL kialakításban :D Annyi a közös bennük, hogy egyik sem létezik...

(#12) Graphics válasza rii (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem meglepő, egérhez is van szoftver :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Cs1csó válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem pont hogy csak TKL játszik mivel így az egér és a bill egymás mellett kényelmesebben elfér + tudok 10 ujjas vakon gépelést tehát a monitort nézem. Persze számok spéci karaktereknél oda pislantok pl kettőspont stb.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Attol meg, hogy csak feher szinnel vilagit, gagyi razer, tre kupakokkal es ratyi kapcsolokkal... :DDD

(#15) Cs1csó válasza hemaka (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mondjuk ezzel egyetértek a RAZER minőségi perifériákat gyárt - elvileg - tehát ha kidob egy 30 ezres billt akkor elvárnánk hogy CHERRY kapcsolók legyenek benne. Ez valahogy alapvetésnek kellene lenni.

(#16) hemaka válasza Cs1csó (#15) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jol mondod, elvileg. Sosem gyartott minosegi cuccokat. Volt 1-2 normalisabb egeruk, amiket jol eltalaltak.
De billentyuzetbol en speciel nem emlekszem, hogy barmikor is ertelmeset adtak volna ki.

(#17) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"kapható 100 font ellenében – persze az Újvilágban lényegesen olcsóbb a drága. "

Most komolyan ez mit jelent ? Neha olyanokat irsz, hogy szotarazni kell hogy megertsem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) -Skylake- válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igy van, ha nem mas szinu mind a 105 gomb akkor en mar irni sem tudok. Ha valaki nem tud vakon irni, akkor annak arra van szuksege, hogy lassa melyik kupak melyik. Erre a feher feny tobb mint tokeletes.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) nyunyu válasza Cs1csó (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Utóbbi 5-10 év trendjeit, Cherry körüli történéseket elnézve szerintem a maradék Cherry 5 év múlva már egyáltalán nem lesz tényező a mechanikus billzet piacon.

Eredeti Cherry kilencvenes évek óta komoly autóipari beszállító volt, bevételeik 90%-a onnan származott, ezért '06-ban megvette őket a fogaskerékgyár, akik '18 elején magukba olvasztották az autóipari kapcsolós részleget.
A nem odaillő, nyereséget nem igazán termelő portfóliót meg külön cégbe kiszervezték Cherry néven.

Cherry eddig sem remekelt a billzet innovációban, meg a tömeg igények kiszolgálásában, de így hogy már nem áll mögötte a nyereséges autóipari kütyüs részleg/ZF, így szerintem be fogja darálni őket a Kaihua (~Kailh), Gateron, Gaote (~Outemu), meg a többi kínai.

De ne legyen igazam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) nyunyu válasza -Skylake- (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

kapható 100 font ellenében – persze az Újvilágban lényegesen olcsóbb a drága.

99.9€ az EUban javasolt ára, 89.9$ az US ár.

UK árat nem találtam, de valószínűleg arra vonatkozhatott a 100 font.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) hemaka válasza nyunyu (#19) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az szomoru lenne. Akkor lehet berendelek lassan egy garnitura barnat amig meg van. 😂

(#22) Domonkos válasza hemaka (#21) üzenetére


Domonkos
Ármester

barna? aka. cherry mx shit? en inkabb valami zealios-t valasztanek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23) hemaka válasza Domonkos (#22) üzenetére


hemaka
nagyúr

Massal nem lennek hajlando hasznalni a billentyuzetet. Kiprobaltam az osszeset, nekem az jott be a legjobban.
Attol, hogy neked nem az a kedvenc miert lenne szar?😂

(#24) Domonkos válasza hemaka (#23) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mert karcosan jar, es tul enyhe a taktilitasa.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#25) Dr. Akula válasza -Skylake- (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Még tökéletesebb ha egyből meg tudod különböztetni melyik gombokat akarod használni, pl. WASD más színnel.

(#26) #16820480 válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

És ez nem megy színezés nélkül? Nem vagyok gamer, de vakon lerakom úgy a kezem, hogy egyből a WASD-n van.

(#27) Dr. Akula válasza ribizly (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez ilyen divatfos, az F gombok helyett mindenféle médiabiszbasz van, az F számokat meg sakkozd ki sötétben ahogy tudod... Notiban is kerülöm az ilyet

(#28) Cs1csó válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

Főlé szoktam hajolni de azt ha valaki látná nagyon vicces mivel a monitortól kicsit szikrázik is a szemem ahogy a sötétbe nézek és van hogy hunyorítok is, mármint a kicsi felső gombokhoz.

(#29) Dr. Akula válasza #16820480 (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Polgár lányok meg úgy is tudnak sakkozni hogy nem látják a táblát.

(#30) Cs1csó válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami hülye vígjátékban volt hogy kérdezni a 20 dioptriás szemüveges a - talán főszereplő nem tudom de kb. átlagos - hogy sakkozunk fejben?

(#31) Malák válasza -Skylake- (#18) üzenetére


Malák
aktív tag

Ha valaki nem tud vakon gépelni, és ránéz a billentyűzetre, sokkal gyorsabban meg tudja határozni, hogy melyik billentyű pozíció és szín alapján, ha jól van beállítva. Nyilván itt csak milliszekundumokról beszélünk, de kategórikusan kijelenteni, hogy felesleges hülyeség, szerintem nem helyénvaló.
Neked nincs rá szükséged és szerintem is lehet nélküle élni, de ettől még ennyiért elvárnám, hogy ha nem csak fehéren akarom, hogy világítson, akkor legyen más opció is.

(#32) Cs1csó válasza Malák (#31) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vakon gépelésnek az az előnye, hogy gépelés közben a monitort nézed tehát ha hibázol azonnal tudsz javítani és ugye nem cikázik a szemed a billentyűzet és a monitor között. Ha pedig valami pl. papíron kévő szöveget kell beírni akkor elég a szöveget nézni és néha a monitort külön még a billentyűzetet nem .

(#33) nyunyu válasza Malák (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha valaki nem tud vakon gépelni, és ránéz a billentyűzetre, sokkal gyorsabban meg tudja határozni, hogy melyik billentyű pozíció és szín alapján, ha jól van beállítva.

Régi billzeteken a sakktábla pont ugyanezt tudta, olcsóbban, megbízhatóbban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) Malák válasza nyunyu (#33) üzenetére


Malák
aktív tag

Én csak abba kötöttem bele, hogy ne jelentsük ki kategórikusan, hogy teljesen fölösleges és haszontalan hülyeség.
Egyébként jelenleg RGB billentyűzetet használok (árban nem volt különbség) és egészen sokszor használtam már színesen.
De természetesen ha nem lenne az, akkor ugyan annyira lennék elégedett vele, mert én is vakon gépelek.
Meg hát na, ízlések és pofonok, valaki szereti az RGB-t, valaki meg majd csak a fehér színt használja belőle, pontosan azért is vagyok én is inkább mellette (közel azonos áron), mert akkor legalább van választásod. (azért éjszaka egy narancssárgásabb szín kevés fény mellett akkor is kényelmesebb)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.