Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

Hu ezek egesz fincsi gepek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Byk01


Byk01
senior tag

A jelenlegi objektívkínálat mellett elég erős konkurenciát állítottak az 1 sorozatnak.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A videó vajon full readout mint az RX100iv-nél?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) tecsu


tecsu
addikt

Nem rossz. Húgomnak vennék is.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#5) .mf válasza Byk01 (#2) üzenetére


.mf
veterán

Nem csak annak. A 18-50 elég sok másnak is... Eqv. 18 mm f1.8, 1" szenzor (2.7x crop)... Ennek a legközelebbi versenytársa az APS-C f2.8 UWA zoomok; ez viszont csak egy kis kompakt. Tájkép, csillagoség, belterek, épületfotó -- ezekre mind kiváló választás lehet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Parci válasza .mf (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam első helyen is van a listán. kár, hogy a tele tartományt ilyen "hülyén" oldották meg, böszme superzoom helyett vmi relatíve kompakt ekv. 70-200 jöhetett volna, f2,8-4 fényerővel, nálunk boldogabb helyeken simán vette volna a nép párosával őket.

persze a 24-85 az 1:1 makróval és barátibb árcédulával sem rossz.

fuji x40 meg egyelőre nem lesz....... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Byk01 válasza .mf (#5) üzenetére


Byk01
senior tag

A sokminden mással nincs baj, mert azt nem ők gyártják :)

Nekem tökéletes lenne a 24-85, pont arra használnám, amire tervezték: általános szaladgálósnak.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#8) Peat;)


Peat;)
veterán

Olyan kompakt gépek vannak és jönnek hogy csak sírni lehet amikor az áruházban a láthatóan eltévelyedett lelkek nézik a cserélhető objektív gépeket (a milcekre is gondolok).
A 650 dollár sem olcsó mondjuk, hiszen kb 200 ezerért már válogatni lehet a milcek között. Talán itt hibádzik a csúcskompaktoknál a történet, de nem hinném hogy még sokáig életben lehet tartani ennyi termékvonalat árpozícionálással, én aki a híreket azért elolvassa már nem tudja követni hány féle rendszer van a piacon. Ezekből előbb utóbb ki fog halni 1-2 az ilyen kompaktok miatt, szerintem nagyon helyesen.

[ Szerkesztve ]

(#9) arn válasza Peat;) (#8) üzenetére


arn
félisten

a nikon 1 az mft mellett szerintem alapvetoen felresikerult koncepcio volt. az mft mar jol be van jaratva, megvan a sajat kozonsege.

amugy johetnek meg a hasonlo kompaktok, elobbutobb vmelyik betalal :) jelenleg meg mindig talan az lx100 mellett voksolnek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) arn


arn
félisten

meg azt nezem, hogy uj lx100at 500 euroert lehet mar venni... ennyiert siman ezt vennem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) atok666 válasza arn (#9) üzenetére


atok666
őstag

Az lx100-at nem igazan neveznem kompaktnak.

Atok

(#12) ati3x válasza arn (#10) üzenetére


ati3x
senior tag

Háát nem tom.. Ha kijön lehet hogy benevezek egy 18-50-re. A fókuszrenncere egész szimpi.. Sajna MFT-re még pletyka szinten sincs hasonló fókusz képesség. Persze az EM1-ban, van, de állítólag az is csak inkább a régi 43-os obikkal működik..

(#13) Parci válasza atok666 (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezek sem kicsik... nekem amúgy inkább az lx100 fogásával/érzetével voltak gondjaim, sokkal jobbra számítottam. de már a pana gx7-nél is így jártam. a fuji x30 hideg, fémes felületei és összerakottsága meggyőzőbb. de azt is utálom. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) LazaCCC


LazaCCC
tag

Az első kettő - főleg a második - megtévesztően hasonlít a Sony A6000-re :)

(#15) Dida104


Dida104
tag

Elsőre nagyon tetszik a 24-85, régóta várok egy olyan nagy szenzoros kompaktra, amit túrázáshoz is tudnék használni, és jó makrója is van, ugyanis imádok bogarakat fotózni. Ha a jpeg motorja is jó, lehet, hogy egy ilyen lesz a következő gépem.

[ Szerkesztve ]

(#16) arn válasza ati3x (#12) üzenetére


arn
félisten

Amit a pana fokuszaval nem tudsz megoldani, a masikkal se nagyon fogod :) tul van mar lihegve.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.