Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

De ugye nem csak kínaiul működik az asszisztens? ;]
Egyébként engem meglepett :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Nekem kicsit csalòdàs. Hol vannak az N és O feature-ök???

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Tetszik a Mi 5X (bár jöhetett volna SD 652-653-mal, vagy 660-nal), könnyen lehet, hogy az lesz a következő telefonom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#4) margithid


margithid
veterán

Nem semmi, hogy a Redmi 1 is megkapja a MIUI 9-et :Y
Azt hiszem, hogy hosszú támogatottságra készülhetek a Redmi 3S készülékemmel.
Cserélni meg mostanában nem fogom, elnézve a Redmi 5 kevés újítását és kisebb aksiját...
Mondjuk ki tudja mikor lesz kész a Global Stable a MIUI 9-ből. Lehet csak év végén.

(#5) Siamiáu


Siamiáu
tag

Jó lenne a mi5x, ha belehetne szerezni max 70 ezerért, de ahogy én láttam az árait nagyon nem annyi lesz. Én azt láttam, hogy 300 és 400 dodó között lesz, 300 körül szerintem csak akkor érné meg ha sd660 lenne benne.

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mielőtt valaki megkérdezi:

IPS vs LTPS

A két technológiánál másfajta szilikont használnak, ami azt eredményezi, hogy az LTPS kijelzőnél nagyobb felbontást lehet elérni ugyanakkora méretben (itt értelemszerűen ez nem játszik, mert csak fHD panelről van szó), valamint kisebb a fogyasztása is. Viszont, az LTPS-nek gyorsabban romlik a képminősége (de még mindig lassabban, mint az AMOLED-nek).

***

(#7) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem történt semmi extra akkor. Inkább felzárkózás és egy X+1 készülék. A MIUI 9-től azért kicsit többet vártam volna, mint app suggestions, vagy valami nem részletezett smart assistant-ot.

Finn the human

(#8) Izzé


Izzé
őstag

Az az akksi.... :U Maradok inkább a Redmi szériánál

(#9) cs1rk3


cs1rk3
tag

Ahogy olvastam nem mindegyik készülék kapja meg az osztott képernyőt 🤔

(#10) Tomi_Ohl válasza cs1rk3 (#9) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ja, csak 7.0+ valószínű, bár olyat is olvastam, hogy backportolták 6.0-ra is.

"A felület bizonyos készülékekre már Android 7.0 Nougattal érkezik, azzal pedig például az osztott képernyős mód vagy az újfajta értesítések is megjelennek."
A félkövér részt hol olvastátok? Nem hallottam róla, pedig pont az kéne legjobban.

ollie köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11) zsigus válasza cs1rk3 (#9) üzenetére


zsigus
őstag

A miui verzió nem függ az android verziótól. pl. Miui 8 van android 5.1-en és 7.0-n is.

Valószínűleg azért nem kapja meg az osztott képernyős módot a telók egy része, mert régebbi droidra írják át csak a miui 9-et, mint felületet. Amelyik frissül 7.0-ra vagy 7.1-re azok tuti megkapják.

[ Szerkesztve ]

(#12) Dr. 444Hertz válasza Tomi_Ohl (#10) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem vagyok szakértő, de az egyik alap feature a Nougat-ban az osztott képernyő.
Elég valószínűtlen szerintem, hogy a MIUI-ban ez ki lesz gyomlálva.
De lehet, hogy rosszul mondom.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#13) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na. Nagyon kellett, hogy műanyu, műapu meg a nagy testvér is megjelenjen élőben is. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) Soleco


Soleco
tag

Arról nincs semmi információ hogy melyik készülékek kapják meg android 7-es alapon a MIUI 9-et?

(#15) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Inkább a Redmi és a Mi közé raktak volna egy 5" normálisabb variánst.. Bár akkor meg megvan lőve a Mi6-uk.
Hát nem tudom..

(#16) Ricardo


Ricardo
félisten

Lesz ebből B20 variáns ? Nekem tetszik a telefon.

Már csak az a kérdésem, miben tér el (a dupla kamerán kívűl) a Redmi Note 4-től
a 64 gigás verzió ott is 4 giga ramot kapott.

[ Szerkesztve ]

(#17) batai15


batai15
félisten

Igazából ebben a verzióban csupa olyan dolog van ami tök fölösleges, eggyetlen értelmes dolog az optimalizáció.
Se felület ráncfelvarrás(3 új témáról beszélek, hanem animációk, esetleg taskváltó jobb helykihasználású lenne, stb stb) szóval kicsit csalódott vagyok , többet vártam a miui 9-től .

(#18) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én is a miui9 globál megjelenési időpontokra vagyok kíváncsi
Mert a bejelentés sokat nem dob a dolgon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) Soleco válasza zsigus (#11) üzenetére


Soleco
tag

Xiaominak ezt a B20talanságát nem értem, oké, Kínába készítik ezeket a telefonokat, de a kínaiak nem szokták elhagyni az országukat? S nem mellesleg a világ is örülne ha végre nem az 50 centes B20-at spórolnák ki. :W

Redmi 4 primem van, minden új készülék még augusztusban megkapja a frissítést, kivéve az enyém. Remélem azért ütyködnek azon hogy bár a kínai romot frissítsék nougatra vagy android 8-ra. :DD

Amúgy még android 4-es készülékek is vannak a listán, bár nekik már a MIUI 9 nem sok vigaszt nyújt, ezzel se kompatibilisek a fejlesztések, azzal se.. A végén csak a szám fog megváltozni az információban. Ez csak ilyen szemfényvesztés hogy a naív mobil portálok cuppanjanak rá hogy WOW 4 ÉVES készülék is kap frissítést a Xiaominál :)).

[ Szerkesztve ]

(#20) Toninho13 válasza batai15 (#17) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Személy szerint számomra elég nagy csalódás lett a Mi 5x. Kisebb akksi, ugyanaz a hardware, mint a Note 4, dupla kamera és +100 dollár. :( Majd 300 dollárért 625-ös Snapi eléggé égő, pláne, hogy az Mi6 nem sokkal több, mint 400 dollár.

(#21) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Vajh ez a B20 mizéria mikor fog megoldódni? :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#22) Soleco válasza Toninho13 (#20) üzenetére


Soleco
tag

Ugyanazt csinálták mint a mi 5c-vel, ugyanannyit tud mint a Redmi 4 prime, csak drágább lett :D. :C

(#23) margithid válasza zsigus (#11) üzenetére


margithid
veterán

Azt nem értem miért nem kapja meg minden készülék ami hardveresen megkaphatná a legfrissebb androidot?
Nem lenne egyszerűbb egy verziót fejleszteni?
Az meg érthető lenne ha pár készülék nem kapná meg az osztott képernyős módot, mert mondjuk egy Redmi 1-et szerintem megfektetne egy ilyen mutatvány.
Azért morci leszek ha a Redmi 3S nem fogja megkapni..

(#24) Dr. 444Hertz válasza Fryskitt (#21) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Mármint a technológia, vagy a B20 huszárok? :D

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#25) HardRic


HardRic
addikt

A Xiaomi szerint a MIUI-nak 2,8 milliárd aktív felhasználója van a világ 142 országában, akik 55-féle nyelvet beszélnek

Na, ha a fél világ használja, csak nem lehet rossz.

(#26) Ricardo válasza Fryskitt (#21) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha beleteszik a készülékeikbe ;)

[ Szerkesztve ]

(#27) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Dr. 444Hertz: Vsz kínai módon nem annyira drága beletenni a készülékekbe, mint amennyivel többet el lehetne adni, ha benne lenni, így értem.

Ricardo: :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#28) szimeonov válasza zsigus (#11) üzenetére


szimeonov
tag

Sajnálatos, hogy a tavaly tavasszal Android 5.1-el megjelent Redmi 3 Pro még nem kapott Android frissítést.
A MIUI 9 számomra semmi érdekesett nem hozott, az O-tól elérhető PIP-re várok, de azt soha nem kapom meg erre a telefonra.

(#29) Dr. 444Hertz válasza Fryskitt (#27) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egyébként számomra is rejtély, hogy miért nem raknak a telókba B20-at...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#30) Csapoati válasza Dr. 444Hertz (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

BéHúszárok.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) zsigus válasza Soleco (#19) üzenetére


zsigus
őstag

"Amúgy még android 4-es készülékek is vannak a listán, bár nekik már a MIUI 9 nem sok vigaszt nyújt, ezzel se kompatibilisek a fejlesztések, azzal se.. A végén csak a szám fog megváltozni az információban. Ez csak ilyen szemfényvesztés hogy a naív mobil portálok cuppanjanak rá hogy WOW 4 ÉVES készülék is kap frissítést a Xiaominál :))."

Aki még android 4.x-et használ, valószínűleg keveset foglalkozik az új appokkal, játékokkal. Ha érdekelné, akkor már cserélte volna újabbra. Viszont mégiscsak megkapja azt a felületet ami a legfrissebb. A B20-at én sem értem...

(#23) margithid: "Azt nem értem miért nem kapja meg minden készülék ami hardveresen megkaphatná a legfrissebb androidot?
Nem lenne egyszerűbb egy verziót fejleszteni?
Az meg érthető lenne ha pár készülék nem kapná meg az osztott képernyős módot, mert mondjuk egy Redmi 1-et szerintem megfektetne egy ilyen mutatvány.
Azért morci leszek ha a Redmi 3S nem fogja megkapni.."

Nekem nincs belső infóm arról melyik telefon mire frissül. De biztosan mérlegeltek/méglegelnek a Xiaomi-nál, hogy mit éri meg jobban csinálni. Verziót frissíteni, vagy a felületet átszabni. Idővel kiderül mi hogyan fog frissülni. Elvileg aug. elején le is zongorázzák a MIUI9 frissítést minden eszközre.

(#28) szimeonov: "Sajnálatos, hogy a tavaly tavasszal Android 5.1-el megjelent Redmi 3 Pro még nem kapott Android frissítést.
A MIUI 9 számomra semmi érdekesett nem hozott, az O-tól elérhető PIP-re várok, de azt soha nem kapom meg erre a telefonra."

Elvileg a Mi4c is 7.0-t fog kapni, vagy már kapott is, pontosan nem tudom. Pedig kimaradt a 6.0, 5.1 után rögtön 7.0 jön rá. Szóval a reményhal megy utoljára. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Ma - azon kívül, hogy hivatalosan bejelentették - nem történt semmi. Elérhető az MIUI9? Nem! Mindig ezt csinálják... egy-két kiválasztott modelltől eltekintve (ezekre sem érhető még el), hónapokat kell még várni rá. És ez még csak a china dev rom! Hol van még ettől a global, mondjuk egy global stable?! Messze! Télikabát lesz már rajtunk, mire ideér.

Érdemes megnézni az ütemezést:
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=711086&extra=page%3D1&mobile=2

(#33) Atomgeszi válasza Csapoati (#30) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(#34) boncser válasza HardRic (#25) üzenetére


boncser
aktív tag

Ez mekkora kamu :D

(#35) Dr. 444Hertz válasza boncser (#34) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Miért kéne annak lennie?
Nagyon sokan vannak, akik Xiaomi telefont használnak, és emellett még rengetegen vannak, akik más gyártó készülékeire telepítenek MIUI custom ROM-ot.

Persze, ettől függetlenül lehet kamu a dolog, de én nem vágnék rá egyértelműen, hogy az.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#36) Swinegod válasza Toninho13 (#20) üzenetére


Swinegod
őstag

300$-ért S625 gáz? Az Asus 600-ért is azt ad... Mondjuk ez rá nézve szégyen

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#37) #16820480 válasza margithid (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert nem úgy működik a fejlesztés általában, hogy van egy rakás szoftvermérnök, és azok megcsinálják 5.1-en, meg külön 6.0-n, meg 7.1-en, és azt ráhúzzák minden telefonra. Hanem úgy, hogy van egy csapat, akik egy terméket fejlesztenek kezdettől a végéig. Amikor elkezdik a terméket, akkor forkolnak egyet az éppen aktuális kódból, és azon dolgoznak. Minden csoportban vannak szoftvermérnökök, akik az adott termékre optimalizálják és írják a kódot.

Dr. 444Hertz: Szerintem az a 2,8 mrd az inkább a valaha használt összes MIUI cucc lehet. És még úgy is elég nagy számnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#38) Klara_


Klara_
őstag

MIUI 9 ROM Public Release Timeline:
1) August 11th, 2017
MIUI 9 Developer ROM for Mi 6, Mi 5X, and Redmi Note 4X Qualcomm will be released to the public!

2) August 25th, 2017
MIUI 9 Developer ROM for Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, Mi 4S, Mi 4c, Mi Note Pro, and Redmi 4X will be released to the public!

3) From late September, 2017
MIUI 9 ROM for all the other Xiaomi / Redmi devices (except EOL) will be successively released to the public!

(#39) Swinegod válasza #16820480 (#37) üzenetére


Swinegod
őstag

Hát, 2014-ben még a Miui volt a legnépszerűbb custom ROM, szóval lehet nem hazudnak

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#40) #16820480 válasza Swinegod (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, oké, de akik buherálják a telefonjukat, az a teljes felhasználói bázis pár százaléka. Most 2015-ös adatot találtam, ahogy 7 mrd mobil eszköz van használatban. Egye fene, legyen 8 mrd azóta, az azt jelentené, hogy több mint egyharmadukon MIUI fut. Azért ezt nehezen tudom elhinni. Főleg úgy, hogy az eladások alapján 38% Samsung és Apple, ezekre nem nagyon megy fel MIUI (Knox, meg hát ugye Apple), és a Xiaomi globális részesedése 5% alatt van eladásokban. Tehát azt jelentené, hogy a többi márkát választók közel 30%-a kellene feltegye a telefonjára a MIUI-t, hogy kijöjjön az a 2,8 mrd.

(#41) beyruth82 válasza #16820480 (#40) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem is durva túlzás ez a szám

(#42) énvagyokaz^^


énvagyokaz^^
tag

És itt a stabil verzió is frissülni fog? Redmi note 4-et használok, MIUI 8.2vel, imádom ezt a telefont, eddigi legjobb telefonom, pedig voltak már drágábbak is, de az osztott képernyős mód nagyon tetszene rajta.

(#43) Tomi_Ohl válasza Dr. 444Hertz (#12) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A félkövérrel kiemelt rész az értesítésekre vonatkozik. ;)
Split screen lesz, de azért nem olyan nehéz azt kigyomlálni: a jelenlegi, kb 16 Nugátos Xiaomin nem lehet még használni, mert egyszerűen nincs rá felkészítve a recents.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#44) beyruth82 válasza énvagyokaz^^ (#42) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen lesz global stable verzió de jóval később.Én is megvárom inkább(xiaomi mi 5s plus) mert próbáltam mindenfajta romot de a global stable a legjobb.

(#45) Wesder válasza Tomi_Ohl (#43) üzenetére


Wesder
félisten

De igen működik

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#46) harry3


harry3
őstag

Hát nagyon kíváncsi vagyok, mert nagyon magabiztosan reklámozzák a hosszú üzemidőt, a jó optimalizációt és a villám gyors működést.

(#47) Dr. 444Hertz válasza Tomi_Ohl (#43) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ja, én hülye az osztott képernyőt is félkövérnek láttam :D
Sry

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#48) énvagyokaz^^ válasza beyruth82 (#44) üzenetére


énvagyokaz^^
tag

KB mikor várható? Mondjuk hónapra belőve, ha ez számít eustock-tól van a telefon.

(#49) Tomi_Ohl válasza Wesder (#45) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Recentsből még nem, gyári állapotban nem lehet (Mi Max 2-t kivéve), csak ha button remapperrel beállítod valamelyik gombra a splitscreen funkciót. MIUI9-ben lesz csak benne a kicsit más taskváltó split screen gombbal.

énvagyokaz^^ évre belőve 2017, ez szinte biztos :) meg évszakra ősz. De többet nem tudni, semmilyen hivatalos infó sincs még róla.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#50) beyruth82 válasza énvagyokaz^^ (#48) üzenetére


beyruth82
veterán

Őszre valamikor.Egyenlőre semmit nem tudni de jóval később mint a china romok.xiaomi.eu vagy miuihu biztosan előbb lesz.Én megvárom a global stable romot de ha nincsenek fenntartásaid az előbb említett két fajta rommal akkor felteheted azok valamelyikét is.Magyar nyelvűek lesznek.Miuihu biztosan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.