Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

(#1) Prof

Prof
(PH! addikt)

Tok jo, ha leirnad nekem a mobil 650-esen, hogy lehet vele felvenni annak orulnek :D
A shadowplay bekapcs hack mar megy, mert hogy mobil Geforce-oknal amugy egyaltalan nem tamogatott maga funkcio sem,

Csak az Alienware 780M SLI-s noti szornyeken megy ahol nincs Optimus. A mezei intel IGP+Nv GPU-s Optimus-s rendszereken nem megy hackelve se.

A youtube meg izzadhat, ellepik majd a szarabbnal-benabb gameplay videok :))

Viszont siman adhat tovabbi lenduletet a Machinimak-nak is, amik sokszor nagyon elvezetes alkotasok.

[ Szerkesztve ]

"Yesterday is gone, tommorrow is not yet come. We have only today. Let us begin"

(#2) Prof

Prof
(PH! addikt)

Tovabba aki netan Core2-vel akarna futtatni ott a CPU miatt fogja azt mondani a program, hogy bocsi de nem. I3 -at akar. Sot a 4 magos Phenom-ot is visszadobja mondvan keves neki :(
Szerencsere ezekre megoldas a -shadowplay opcioval inditas.

[ Szerkesztve ]

"Yesterday is gone, tommorrow is not yet come. We have only today. Let us begin"

(#3) Xaels

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Igazán kitérhettél volna jobban a beállításokra illetve először azt hittem be fogod mutatni a többi versenyzőt is. Playclaw, Action! és van még 1-2. Van miből válogatni. Az Avermedia hardvereiről meg fingod nincs , hogy működnek...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X ///

(#4) zseko

zseko
(PH! kedvence)

újabb nv-s parasztvakítás... csak ezért nem fogok nv kártyát venni.

[ Szerkesztve ]

(#5) FLATRONW

FLATRONW
(őstag)

"Ráadásul a felvételt a Matroska utáni legjobb kodekben, H.264-ben tömöríti."

A Matroska (mkv, mka, mks) konténerformátum, nem pedig kodek.

(#4) zseko: Nem parasztvakítás, mert úgy teszi a dolgát, ahogy az elő van írva. Nem kell emiatt NV-t venni, én sem vennék emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#6) {Zodiac}

{Zodiac}
(senior tag)

kipróbáltam és én is ugyan így vélekedek, mint a cikk írója. (még meg is fordult a fejemben, hogy írjak róla egy ilyet) :)

Öntörvényű Sünmalac

(#7) flakter

flakter
(tag)

Ez jó!! Köszönjük a cikket! :R Nemsokára le is tesztelem.

..FlaK..

(#8) Jack@l válasza zseko (#4) üzenetére

Jack@l
(PH! kedvence)

Hardveres h.264 encoder csipre azé kemény szó a "parasztvakítás" :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Danex válasza Prof (#1) üzenetére

Danex
(PH! addikt)

Na mindjárt kipróbálom az Y500-as Laptoppal :) köszi az elhintést :U

Xiaomi Redmi Note 4 || Suzuki SX4 S-Cross GL+ 1L 6AT

(#10) Thrawn

Thrawn
(PH! félisten)

A "legjobb" címet ott bukja el, hogy NV kártya kell hozzá :(

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#11) BlackSoft

BlackSoft
(PH! addikt)

Action! 100000x jobb, ez nem tud semmit, buta mint a segg :DDD
Ezt mondom úgy, mint aki naponta használ ilyen szoftvereket. Egyébként is alkalmatlan ez a valami egy több órás felvételre. Majd ha fejlesztik lehet hogy lesz belőle valami...

[ Szerkesztve ]

---------> HardverGURU https://www.hardverguru.com/ <---------

(#12) babicsbalu válasza Thrawn (#10) üzenetére

babicsbalu
(PH! kedvence)

És nem is akármilyen ... Például nekem GTX 460-nal már nem engedi :(

Eladó dolgaim - https://goo.gl/oVbQxR

(#13) Alcatraz13

Alcatraz13
(kvázi-tag)

Remélem ezt meglátva az AMD is kidolgoz egy hasonló technológiát :D

"SIGNATURE"

(#14) haddent

haddent
(PH! kedvence)

A Shadowplay mellett minden részlet megmarad! Ezt különösen könnyű teljesíteni, hisz természetesen továbbra sem támogatjuk a DX11.2 -őt, de még csak a 11.1 levelt sem! ;]
Viccet félretéve. Hasznos, szép, jó, működik. Aki profi szinten csinálja (youtube csatornások stb..) az úgyis külön rögzítőkártyával csinálja, szerintem.

(#15) Prof válasza haddent (#14) üzenetére

Prof
(PH! addikt)

Ingyen lonak ne nezd a fogat. Mikor lattunk ilyet eddig NVidia-tol, hogy meglevo termekre ingyen kiadnak egy egeszen hasznos funkciot? Elesedik a verseny, az AMD erdeme ez is :DDD

(#16) Thrawn válasza Prof (#15) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)

Ingyenes, de csak az utolsó 5 percet lehet elmenteni. Hát ez így kicsit nesze semmi fogd meg jól.

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#17) Prof válasza Thrawn (#16) üzenetére

Prof
(PH! addikt)

Ez meg csak az elso beta valtozat, lesz ez meg jobb nyugi. Amugy meg nekem speciel gameplay videobol eleg 5 perc. (valoszinu semmibol nem al megnovelni, vegteleniteni ezt a funkciot majd ha mas nem 3rd party tool-al)
Ha egy igazan jo gameplay videot akar csinalni az ember sok kis reszbol vagja ossze, amire teljesen okes ,akarcsak ha machinimat akar csinalni.
Nem komplett WoW Raid felvetelre valo az tuti, max egy enrage timer-es harcra. ;)

(#18) FLATRONW válasza Thrawn (#16) üzenetére

FLATRONW
(őstag)

A képen is lehet látni, hogy kétféle rögzítési mód van, az árnyék rögzítés és a manuális. Az árnyék rögzítés is folyamatosan megy, azonban az 5 percnél régebbi dolgok törlődnek. Az ALT+F10 kombinációra pedig ténylegesen elmentődik az utolsó 5 perc. A manuális rögzítést ALT+F9-el lehet elindítani, ebben az esetben pedig az egész felvétel rögzítésre kerül.

[ Szerkesztve ]

(#19) Psychopeti

Psychopeti
(senior tag)

Gondolom a GTX 580-nal se lehet :(((

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#20) Thrawn válasza FLATRONW (#18) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)

Értem, akkor nemszótam' :B

(#21) FLATRONW válasza Psychopeti (#19) üzenetére

FLATRONW
(őstag)

Ha jól tudom az NVENC egység csak a Kepler GPU-kban van benne.

(#22) saja

saja
(kvázi-tag)

Link FFMPEG rögzítés

ha valakit érdekel az ingyenes, nyílt forráskódú alternatíva

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#23) stbtamas

stbtamas
(fanatikus tag)

Csak 5 percet lehet vele felvenni? Nalam mar itt bukott az egesz!

Dell Inspiron 15R (N5010 120GB SSD), ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4

(#24) beef

beef
(fanatikus tag)

AMD kártyákhoz is van hasonló, igaz ott még most kerül bele a H.264, de már most sem rossz.
Radeonpro

[ Szerkesztve ]

(#25) JanR

JanR
(PH! addikt)

Azért ez a "legjobb" elég könnyelmű kijelentés.. Azt hittem részletesebben írsz róla :U

(#26) wody21 válasza JanR (#25) üzenetére

wody21
(fanatikus tag)

Azért tartja "legjobbnak", mert még nem próbálta a Mirillis Action!-t ;) Hajrá Mirillis!

(#27) VoidXs válasza stbtamas (#23) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Nem, tegnap egy órán keresztül vettem vele folyamatosan. Az 5 perc arra érvényes, hogy ha épp elfelejtetted venni, megnyomod a gombját, és elmenti az elmúlt 5 percet, vagy amire állítod.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28) MrPetya19

MrPetya19
(PH! addikt)

Azért egy avermedia sokoldalúbb, mint ez.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#29) VoidXs válasza MrPetya19 (#28) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Nem a sokoldalúságon van a hangsúly, abban minden veri. Az ár és teljesítmény a lényeg.

Más: mintavideóval frissítve.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#30) DokiBaxxi válasza stbtamas (#23) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Meg lehet növelni ezt az időtartamot valami 30 percre is(nem néztem), vagy még többre .Nem kell emiatt eggódni :N

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#31) Feruendios

Feruendios
(fanatikus tag)

Ha csak PC-t nézzük az Avermedia és a Shadow Play azonos minőséget nyújt, de a Shadow Play-t kényelmesebb használni szóval +1 pont a Shadow Play-nek.

Viszont se az Avermedia se a ShadowPlay nem tudja felvenni a versenyt a Dxtory nevű programmal ami még a Shadow Play-nél is kevesebb erőforrást használ és igazi tömörítetlen képet tudd adni.
Amint a Shadow Play-nek lesz Twitch(livestream) támogatása igazi mustneed lesz.

PC!

(#32) _Mario_

_Mario_
(tag)

A mirilis action is tudja ezt csak ok mashogy oldotak meg mig a vgadon meg a jatek addig ha intel cpud van annak az igpje meg felvesz es tomorit de olyan intel proci kell hoza amiben nincs letiltva a video sync

Xiaomi MI 4

(#33) Carlas

Carlas
(senior tag)

Hát azért van egy-két érdekes dolog a cikkben!

Az AVerMedia Live Gamer megoldásai már sebességveszteség nélkül jártak - amennyiben volt egy másik géped a rögzítést és tömörítést elvégezni, no meg felesleges 50000 forintod rá.

Nekem Avermedia Live Gamer HD-m van (lite csomag) 21.000 volt. Nem kell a 45.000-eset megvenni.
A másik, nem kell hozzá másik gép se, lazan minden 1080p/60fps veszek,h264, beépítve a progival streamelek stb. Jah és itt nincs megkötés még régi pc-n is tökéletesen megy itt meg nem. Akkor miért is jó ez? Frapset kiváltani jó de avermediaval szemben sosem kellene. Folyamatos Stream és rögzítéshez nem jó erre az Aver veri de otthonra bohóckodni meg gyors videókat stb felrakni lehet.

[ Szerkesztve ]

Több mint 9 éve a Hardveraprón!

(#34) Carlas válasza Xaels (#3) üzenetére

Carlas
(senior tag)

Ott a pont, fogalma sincs az Avermediaról

(#35) bb0t

bb0t
(őstag)

lehet hülye kérdés de csak nvidiával mükszik? :B

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#36) Carlas válasza bb0t (#35) üzenetére

Carlas
(senior tag)

:K

(#37) Prof válasza bb0t (#35) üzenetére

Prof
(PH! addikt)

Kepler-es Nvidia-val :) Azaz pl. az 580 GTX-el nem.

(#38) Carlas válasza Prof (#37) üzenetére

Carlas
(senior tag)

Valóban a "legjobb rögzítő XD" :C

(#39) Mans20

Mans20
(PH! addikt)

Jó lenne ha kibővülne olyanra mint az afterburner,vram használat,hőfok,cpu használat kiiratása..

(#40) Carlas válasza Mans20 (#39) üzenetére

Carlas
(senior tag)

Illetve, hogy mennyi tárhelyet foglal a felvett anyag. Mert ha legalabb ez jó akkor az új Nvidiasoknak amator szinten alkalmas lehet kivaltani a frapset, meg egy két társát akár, bár én azokat nem használtam igy nem tudok róluk mit mondani, hogy mennyire fogjak meg a gépet stb.

(#41) MrPetya19

MrPetya19
(PH! addikt)

Szerintem még nagyon sok dolgot nem aknáztak ki, és van olyan, ami tök logikus lenne.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#42) Prof válasza Carlas (#38) üzenetére

Prof
(PH! addikt)

Ha nem is legjobb, mint ujsagiro elerte a cim/szerzo a celjat (figyelemfelkelto, provokativ).

Reszemrol, ha kiadjak a vegleges valtozatot ami a mobil 650M-emen is megy akkor csak orulok neki.

(#44) embe

embe
(PH! nagyúr)

Hali!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy meg lehet-e oldani azt, hogy egy külső mikrofon hangját is rögzítse, mint a FRAPS? Ha igen hogy kell beállítani?
A gyerek készít végigjátszásos videókat, ahhoz szeretne narrátor szöveget mondani, de úgy hogy a játék hangja is fusson alatta.
Köszi a választ előre is! :R

[ Szerkesztve ]

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#45) Thrawn válasza embe (#44) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)

Nem vagyok biztos benne, de szerintem a FRAPS egyszerre csak egy hangsávot tud felvenni, ezért egyszerűbb lenne utólag hozzátenni a kommentár hangsávját a videóhoz.

(#46) embe válasza Thrawn (#45) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Bocs rosszul írtam. A Bandicam-mal tud úgy felvenni, hogy a játék és a mikrofon hangja is hallatszik..

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#47) Thrawn válasza embe (#46) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)

Akkor meg is van a megoldás: Bandicam.

(#48) embe válasza Thrawn (#47) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

De ez az NVidia megoldás jobb-nak tűnik. Csak a hangkérdést kellene megoldani...

(#49) VoidXs válasza embe (#48) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Jelenleg a hangnál csak "Játékon belüli" és "Ki" van, így valami más hangrögzítőt kell mellé használnod.

(#50) embe válasza VoidXs (#49) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Valszeg így van, mert én sem találtam semmit. :(

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.