Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szuper-t


szuper-t
senior tag

elég dicséretes a 64M ás gyorsítótár ;)
már csak az árára lennék kíváncsi ;]

(#2) P00By


P00By
nagyúr

Csak szórják! :D :DD

(#3) LackoMester


LackoMester
addikt

még pár év és elérhatö lesz mindenki számára... :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#4) szuper-t


szuper-t
senior tag

ide is ide is szórhatnának vagy 2 db ot tesztelni

(#5) szuper-t


szuper-t
senior tag

habár hiánylom hogy az ATA100/133 at elhanyagolják :(((

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ha valaki tesztel egy ilyet, akkor írja már le a tapasztalatait. Nincs kedvem 2-3 évet várni, amíg én is ki tudom majd próbálni ezt a szépséget. :O :DDD

(#7) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

"Itt a százhetvenharmadik XY solid state meghajtócsalád", de az ár/érték (vagy méginkább ár/tárolókapacitás) aránya még köszönőviszonyban sincs a hagyományos merevlemezével.
Emlékszem az egy évvel ezelőtti post-okra. Minden SSD-s hírnél jöttek a kommentek, hogy ha majd sok gyártó sok terméke lesz a piacon, akkor majd mennyit zuhannak az árak, meg várjunk még egy-két évet, akkor majd fillérekért fogják dobálni az SSD-ket. Na tessék, itt vagyunk. Csomó gyártó még több terméke került már bejelentésre, eltelt egy év és csak nem akarnak olyan mértékben zuhanni az ssd árak. (tudom, hogy ennél a hírnél nincs kiírva az a nagyon kedvező ár, de képzelem mennyire kedvező mondjuk egy terás hdd-hez képest)

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#8) Thrawn válasza Ricco_hun (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

A NAND chipek árán múlik, azok pedig egyelőre nem olcsók. Majd a kisebb csíkszélességűeknél változhat a helyzet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) szuper-t


szuper-t
senior tag

"Szerintem" elhamarkodott még az árak esését várni hisz kiforratlanok a technológiák és úgymond "pentdriveokkal" (Flash memória alapú adattárolók merevlemezek )játszadozunk csak Sata1/2/3 csatolófelületen
majd ha fellendül a sorozatgyártás és biztosra vehetik a forgalmazók, hogy lesz rá x% aki tuti vásárolni fogja akkor lehet becsorgatnak a mi pénztárcáinknak is megfelelő minőségű és értékű meghajtókat .
"Szerintem"

[ Szerkesztve ]

(#10) shteer válasza szuper-t (#9) üzenetére


shteer
titán

szerintem meg gondold ezt át még egyszer :)

..szerintem jónak tűnik

(#11) Bulitt


Bulitt
őstag

Érdekes. Minden képen érdekes, kíváncsian várom majd az első teszteket, persze ha lesz ilyen :)

(#12) szuper-t válasza shteer (#10) üzenetére


szuper-t
senior tag

mire gondolsz?
én pl. az alsó és a közép kategóriában élek sajnos

(#13) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

csak legyen már olcsó is :)

There is no cloud, just other people's computers!

(#14) SirRasor


SirRasor
őstag

Holnap megjön az 1 terás HDD-m, utána viszont szerintem több HDD-t már életemben nem veszek, csakis SSD-t. Nagyon szépen fejlődnek :) Csak így tovább :DDD

Make Love not war!

(#15) shteer válasza szuper-t (#12) üzenetére


shteer
titán

kiforratlan? pendrive csak más csatolóval? forgalmazói árképzés? :U

..szerintem jónak tűnik

(#16) keIdor válasza shteer (#15) üzenetére


keIdor
titán

Úgyis csak akkor döbben rá az ember ha már próbált SSD-t. 2 hete még azt hittem, hogy el tudok lenni a Raptor-ommal, aztán SSD-s gép elé ültem és most 2 SSD van a gépben, az egyikről fut a Vista. Ég és föld a kettő, a Raptor meg marad a játékoknak...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) szuper-t válasza shteer (#15) üzenetére


szuper-t
senior tag

ha szétszeded akk mi van benne?:)
flash memória(ák) + egy konverter ami átalakítja ata vagy sata szabványú csatoló felületre + 1-2 inteligens "kopás védelmi rendszer" ami nem engedi h többször írj egy blokkot mint a másikat:)
ö asszem ennyí:)

[ Szerkesztve ]

(#18) szuper-t


szuper-t
senior tag

én is nagyon szeretnék 1 et ;]

(#19) shteer válasza szuper-t (#17) üzenetére


shteer
titán

aha - tehát mégis van benne valami amit meg kell fizetni :)
érdekesen a pendrive-omnak nem az usb atatátviteli sebesség a szűk keresztmetszete :U

Keldor én papa: így jártam én is :K én sem bánom, hogy szeptemberben megvettem a kiforratlan technikát :)

kell vállalni plusz melót, letenni a cigit, piálásról leszokni és pikkpakk összejön az ára ;)

..szerintem jónak tűnik

(#20) D1Rect válasza shteer (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Bizony jó cucc az SSD, de sztem arra gonolt, hogy még nem a nagyközönség az igazi célpont, hanem a fanatikusok.

(#21) Bulitt válasza D1Rect (#20) üzenetére


Bulitt
őstag

akkor én az vagyok, mert már terveztem a vásárlását, csak még egy 10k-val a kiszemelt ár rés felett vannak :DDD

(#22) Hebry


Hebry
senior tag

Nem bánnám ha kicsit gyorsabb ütemben csökken az áruk és akkor beneveznék én is egyre.
Oprendszernek tökéletes lenne.

(#23) shteer válasza D1Rect (#20) üzenetére


shteer
titán

:K értem én de ilyet, h kiforratlan még :U

szerintem nem kell fanatikusnak lenni, csak el kell dönteni :) én pl a hdd vízhűtő-csillapító boxot adtam el, hogy megvehessem az ssd-t - így a seekzaj is megszűnt. cserébe ha több tárhely kell, akkor nyomom a delete gombot :DDD

a nagyközönség persze olcsó és "lassú" tárhelyhez van szokva

az ár meg ugye relatív - és mint már lett említve, a nand flash chipek árától függ elsősorban, nem a forgalmazóktól

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24) Tidus


Tidus
addikt

Nem igazán vágom ezt az SSD dolgot, de jobbak a Raptor vinyóknál, mert nekem van egy Veloci, és az nagyon tudja a dolgát! Ezek még annál is jobbak?

(#25) zed1983


zed1983
őstag

Tőlem sajnos lehet az 500.-adik is ha nincs rá annyi pénzem...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26) shteer válasza Tidus (#24) üzenetére


shteer
titán

rendszernek jobb, amikor sok kicsi fájl-lal kell dolgoznia a meghajtónak

..szerintem jónak tűnik

(#27) Dr. Akula válasza szuper-t (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jmicron mellé tökmindegy, az már jobb nem lesz. Ha indilinxes, akkor van esélye.

shteer:
A jmicron pont ott alázza le saját magát. 0.02 MB/s-et tud, ahol egy sima Velociraptor 1.6-ot. Az OCZ Vertex 2.41, az intel X-25 pedig olyan 30 MB/s-t (random write értékek).

Ja és SSD-t 50%-nál jobban teletömni nem ajánlott, nagyon belassul idővel. Ráadásul az új fileok létrehozásával csak a free területet tudja basztatni, hiába az intelligens szétpakoló rendszer, ha nincs sok választás, mindig ugyanazok a cellák lesznek írva, hamar elhasználódik az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#28) shteer válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


shteer
titán

nem is kell jmicronra korlátozni

nálad mit jelent a "hamar"?

..szerintem jónak tűnik

(#29) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

amúgy ~260juroért már lehet X25öt (80gb) venni ami drágább mint egy OCZ és tsai de nem szerepel le sehol....

ld:

sött mégnagyobb difit csinál az SSDknek fekvő részeknél:

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) Tidus válasza shteer (#26) üzenetére


Tidus
addikt

THX, :R !
Letőltés, game?

[ Szerkesztve ]

(#31) Metalfan


Metalfan
senior tag

Valami aránylag gyors, és olcsó 16 gigás SSD kellene, arra a Win még éppen elfér... de lehet, hogy inkább 32 gigásat választanék, mert arra a maradék programok is elférnek. Bár, XP-hez elég a 16-os :U

(#32) shteer válasza Tidus (#30) üzenetére


shteer
titán

letöltésnek minek? game-hez meg akármelyik gyors hdd is megteszi

..szerintem jónak tűnik

(#33) shteer válasza Metalfan (#31) üzenetére


shteer
titán

aprókban van slc-s samsung

..szerintem jónak tűnik

(#34) Dr. Akula válasza shteer (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ugyanazt mint bárki másnál. Ezek kb. 1.5 milka írtást bírnak ki, ha mindig ugyanazt a pár cellát basztatod, akkor hamarmeglesz az.

(#35) shteer válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


shteer
titán

számok érdekelnének... hamar :)
5 perc? 6 nap? 4 hét? 8 hónap? 2 év?

..szerintem jónak tűnik

(#36) Dr. Akula válasza shteer (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Attól függ mennyit használod. Ha be se kapcsolod, akkor egész sokáig. ^^

(#37) shteer válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


shteer
titán

hmmm

számoljunk a jelenlegi, napi 3-4 órával

..szerintem jónak tűnik

(#38) Dr. Akula válasza shteer (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És az alatt hányszor írsz a vinyóra?

(#39) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Egyre jobban bejönnek az OCZ SSD-k. Ára menne lentebb egy kicsivel, és ok lesz.

(#40) shteer válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


shteer
titán

azt már neked kell tudnod, te mondtad h "hamar"

..szerintem jónak tűnik

(#41) Dr. Akula válasza shteer (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem vagyok én Gyurcsok hogy innen tudjam mennyit gépezel. :D

(#42) shteer válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


shteer
titán

na akkor eljutottunk oda, h tulajdonképpen belemondtad a vakvilágba a lehúzó véleményt, semmi tény, semmi indoklás, semmi kézzelfogható. de hamar elhasználódik. grat!

..szerintem jónak tűnik

(#43) #72042496 válasza shteer (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Napi 3-4 óra gépezés után még 2 hónap, 13 nap, 9 óra, 1 perc és 48 másodperc maradt az SSD-ben, utána elromlik.

:D

[ Szerkesztve ]

(#44) shteer válasza #72042496 (#43) üzenetére


shteer
titán

na ez végre egy (biztosan tudományos tényeken, adatokon, elveken alapuló számított) adat :R

:DDD

..szerintem jónak tűnik

(#45) Dr. Akula válasza shteer (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mindenhol megmondták hogy hamar tönkremegy az SSD, főleg ha tele van 1-2 cellára tud állandóan írni, nemtom neked ebben mi nem tény.

(#46) shteer válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


shteer
titán

ebben például a "mindenhol megmondták" :)

és mit mondtak, mennyi a hamar?

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.