Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Looserke


Looserke
őstag

FullHD felbontáshoz bőven elég az a GPU de QHD-hez már vannak kétségeim...

(#2) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy fog kinézni 2-3 év múlva az okostelefonos piac.
Hetente jelentenek be jobbnál jobb ár/érték arányú kínai készülékeket, amelyek egymásra kontráznak minőségben, felszereltségben. 6 évvel ezelőtt ki gondolta volna, hogy ekkorát fordul a világ? :)

(#3) AS


AS
félisten

Szerintetek a Kirin 950. vagy a Snapi 650-652 az erösebb ? CPU- ban Krin lesz a jobb, de szerintem GPU ban a 652.
Vélemény ?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) Sys85


Sys85
veterán

120ért simán vinném QHD-s verziót,de a Honor 7 (64GB) itthoni nyitóárából kiindulva ez is jóval drágább lesz.

(#5) Fitzgerald válasza AS (#3) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A 652-ben lévő Adreno 510 kb. olyan erős, mint az Adreno 420 a 805-ben. Jóval erősebb a Kirinben lévő GPU-nál.

(#6) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

ötegészhét
perkráj

(#7) James67


James67
aktív tag

Na, ez igazán tetszik :DD
Így azt hiszem meg van (lesz) a H7-em utódja. :R

Redmi Note 8 4/64

(#8) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez nem hangzik rosszul. Nálunk sajnos jóval drágább lesz.

(#9) dilajoska1 válasza Fitzgerald (#5) üzenetére


dilajoska1
őstag

3d tesztekben azért jobban teljesít a Kirin 950/955 mint a Snapdragon 650/652.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#10) jacis


jacis
nagyúr

Szép.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#11) Fitzgerald válasza dilajoska1 (#9) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Melyikben?
Papíron az Adreno a gyorsabb.
Anututu 3D-ben pl. kb. 15%-al gyorsabb az Adreno, szóval a jóval gyorsabb talán tényleg túlzás volt, igazad van.
Milyen tesztet néztél? GFX Bench, 3D Mark?

[ Szerkesztve ]

(#12) ricinus13


ricinus13
senior tag

Ez valami eszeveszett jól néz ki. Azonnal elkapott a must have érzés, nekem egy ilyen kell. Az akksi lehetne egy hangyányival nagyobb de ezzel együtt sokkal jobban vonz mint a Mate 8.

(#13) dilajoska1 válasza Fitzgerald (#11) üzenetére


dilajoska1
őstag

GFXBench

Az új antutu nagyon gáz! pl. Adreno 405 majdnem 2000 ponttal kap többet a 330-nál!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#14) csako


csako
veterán

Egy az egyben cserélném rá a Honor 7-em :))
Remek mobil, de valószínű nem ez lesz a következő telefonom, ugyanis nem lettem emui fan.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15) batai15


batai15
félisten

Jobban bejön mint a p9. Viszont eléggé borsos lesz az ára. Na de hátha be tudok majd szerezni egy huawei/honort mostanság nagyon meg tetszett, és mivel komoly játékkal nem játszom igy a gpu sem érdekel , ellenben az emui nagyon is, főleg hogy akkorát csalódtam a miuiban.

(#16) Centurio9 válasza AS (#3) üzenetére


Centurio9
csendes tag

CPU-ban az S7-nél is erősebb már a Kirin 950 http://www.anandtech.com/show/10120/the-samsung-galaxy-s7-review/3 GPU-nál a fullHD esetén bőven elég, QHD-t meg majd a videós teszteken meglátjuk.

(#17) Fitzgerald válasza dilajoska1 (#13) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Komoly. Jaja, azt észrevettem hogy az Antutu 6 3D nem szereti a régebbi GPU-kat, pl. az LG G3-on nem is fut rendesen, és nagyon lol score-t dob a végén. Ja, és QHD kijelzőn is csak full HD-ben fut le.
A Mi Note Pro-n (aminek szintén QHD kijelzője van) 26-27000-et dob 3D-re, a G3-on meg 6000-et.

[ Szerkesztve ]

(#18) dilajoska1 válasza Fitzgerald (#17) üzenetére


dilajoska1
őstag

Jaja! Már nagyon régen kukáztam azt a programot!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#19) Matada2.3 válasza Looserke (#1) üzenetére


Matada2.3
veterán

Bennem is ez fogalmazódott meg!

Viszont a készülék gyönyörű! A belső okés és az ára sem egetverően drága :)

Finn the human

(#20) Nigér válasza Looserke (#1) üzenetére


Nigér
őstag

+1, én is épp erre gondoltam a speckót olvasgatva.

(#21) dementor


dementor
senior tag

Kína egyre erősebb. Mobilban is.Pár éven belül nagy átrendeződések lesznek a piacon. Bár a Huawei már most is a top-ban található.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#22) Zolom89


Zolom89
senior tag

Ha ugyan azt a szenzort és technologiát kapta meg mint a P9 csak jobb fényerejű lencsékkel az azért nem rossz ám...

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#23) szegto


szegto
senior tag

Honorból vajon lesz idén valami 5 col körüli mobil ami hasonló hardveres adottságokkal rendelkezik?
Vagy arra ott a P9?

(#24) Sys85 válasza Zolom89 (#22) üzenetére


Sys85
veterán

Szerintem nem ugyanazt,max valamennyire hasonlót.Azzal a Huawei a P9 eladásokat kannibalizálná.Szerintem inkább a Honor 6 Plus dupla rendszeréhez lesz hasonló.

szegto:
Arra ott a P9,vagy szerényebb tudásban a P9 Lite.
Bár nem tartom kizártnak hogy a közeljövőben jön valami 5" körüli Honor ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#25) #80439296


#80439296
törölt tag

"A 4/64 gigabájtos modell felára sem jelentős a világ legnépesebb országában: ahhoz 2800 jüanért lehet majd hozzájutni, ami 119 ezer forintot jelent magyar fizetőeszközre konvertálva. Az esetleges hazai megjelenésről és árakról egyelőre nincs információnk."

De van. *2. Vagyis: ~240 ezer?? :C :Y

(#26) Gainka


Gainka
őstag

Erről a Honorrol mindig a Hodor jut eszembe a Tronok Harcából 😇😂

(#27) joey04


joey04
titán

Jó lenne ez a kirin de a gpu-ra jobban figyelhetnének...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) monti0222w válasza szegto (#23) üzenetére


monti0222w
addikt

Valami biztos jönni fog, mert ez a 5.7 phablet kategória, ami csak egy réteget vonz, épp ezért csinálnak majd kisebbet is. :K

(#29) NightDante válasza Fitzgerald (#5) üzenetére


NightDante
csendes tag

A Kirin GPU - mali860mp4 erősebb mint az Adreno 418, vagy az Adreno 510, de nem sokkal. Azonban az adreno 430-at ami a snapdragon 810-ben van, azt már meg sem közelíti. Legalábbis papíron. Gyakorlatban ez mit jelent azt nem tudom.

(#30) Zolom89 válasza monti0222w (#28) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nekem épp ez miatt nem alternatíva... a P9 5.2" kijelzője pont az amit maximum használnék még kényelmesen.

henrik1: Úgy emlékeztem hogy 2.4

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#31) henrik1 válasza Zolom89 (#22) üzenetére


henrik1
tag

ugyanúgy f2,2

(#32) haypro


haypro
senior tag

Sajnos egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz olcsóbb a P9-nél. Pedig az önelló Honor brand-nek tudtommal az lenne a fő vonzereje... (pl. a Honor 7 is jóval olcsóbb volt, mint a P8)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#33) callmeakos


callmeakos
veterán

A Honor se kaksival gurigázik :D :))

All→M8

(#34) Sys85 válasza NightDante (#29) üzenetére


Sys85
veterán

Gyakorlatban ez annyit jelent hogy FHD mellett még a komolyabb játékok is élvezhetőek lesznek némi kompromisszummal,de QHD-hoz már kicsit karcsú lesz,legjobban VR-hoz lesz kevés.Melegedni fog durván,aztán jön az órajel visszavétel.
Normál használat mellett,ha nem nyúzza az ember durva grafikájú játékokkal,szerintem mind2 felbontáshoz elegendő lesz.

(#35) Zolom89 válasza Sys85 (#34) üzenetére


Zolom89
senior tag

Szerintem teljesen elegendő lesz hozzá, nem gyenge ám ez. Igaz hogy gyengébb mint az Exynos de inkább az a durva már teljesítménybe

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#36) NightDante válasza Sys85 (#34) üzenetére


NightDante
csendes tag

Abban igazat adok, hogy a fullHD-ra tökéletes. Szerintem QHD-ra is alkalmas, hiszen anno az LG a Snapdragon 801-et is alkalmazta a G3-nál. De egyértelmű, hogy gyengébb a teljesítmény. A VR szerintem még a Snapdragon 820-nak is sok lenne, de ezt a nagyon majd úgy is megmondják. Oda szerintem kell már minimum a 4k, az meg szerintem még odébb van telefon téren. Sony-t felhozni a 4k-ra meg csalás, mert csak multimédiában 4k. :DDD

Mindenesetre, ez az első HiSilicon Kirin soc amiben jó GPU található, igaz nem kiváló.

(#37) m1lan válasza Centurio9 (#16) üzenetére


m1lan
őstag

S7 nevű chipset tudtommal nincsen. Viszont...

A Samsung Galaxy S7 sem Snapdragonos, sem pedig Exynosos változatának nem ellenfele egy Kirin 950 processzorral felszerelt telefon sem. És akkor tegyük hozzá, hogy a Samsungnál már tavaly óta alap a QHD felbontás az S-szériában, a Note-szériában pedig már két éve.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#38) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Jobban tetszene, ha FHD lenne és egy kamerával, olcsóbban.

(#39) monti0222w válasza m1lan (#37) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem is azt írta, hogy S7 chipset,hanem az S7-ben szereplő chip mindegy melyik...!
Abban meg igazad van hogy, erősebb akár a Qualcomm, akár az Exynos-al szereplő CPU-GPU páros. :)

(#40) edward2


edward2
addikt

Dual sim + sd vagy a szoksásos sim+ sim/SD?

(#41) davidsone válasza Gainka (#26) üzenetére


davidsone
addikt

:D kb az a szint ;] ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#42) papi77 válasza Centurio9 (#16) üzenetére


papi77
addikt

[link] Szerintem elég karcsú...és akkor milyen lesz QHD-hoz?

Az első: NOKIA 1611

(#43) atike


atike
nagyúr

Ha a P9 alá van lőve az ára (nem is kicsivel) akkor nagyon jó vétel lesz....

(#44) szkaroly válasza atike (#43) üzenetére


szkaroly
senior tag

A P9 ára 3000 jüan kint, ez pedig 2800. Ebböl saccolható az ára.

Poco X3 Pro

(#45) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

Tényleg jól néz ki. Csinálhatna már vízálló telefont a Huawei, hogy meg tudjam venni..

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#46) Zolom89 válasza Inkvizitor1 (#45) üzenetére


Zolom89
senior tag

Búvár vagy?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#47) Akula


Akula
őstag

"Az esetleges hazai megjelenésről és árakról egyelőre nincs információnk."
De jó lett volna ezzel kezdeni. Na, most megtanultam, hogy legközelebb gyorsan az oldal aljára görgessek.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#48) Inkvizitor1 válasza Zolom89 (#46) üzenetére


Inkvizitor1
tag

Nem, csak szeretem néha a csak alatt lemosni ha zsíros vagy ráöntök valamit. Jó, ha egy 100.000-es telefonnál nem kell a víz miatt aggódni.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#49) Sys85 válasza Inkvizitor1 (#48) üzenetére


Sys85
veterán

Még ha vízálló lenne se mosnám le víz alatt!Inkább naponta áttörlöm alkohollal,az legalább fertőtleníti is,főleg ha már úgyis bebizonyították hogy az egyik legmocskosabb eszközünk a mobiltelefon. :)
Ja arról nem is beszélve hogy minden telefongyártó csak tisztavízben garantálja a vízállóságot,márpedig ha ráöntesz valamit,vagy főleg ha zsíros,akkor kell hozzá valami oldószer is,amivel már igen messze vagy a tiszta víztől.Kicsit hazárd játék.
Ezt a vìzállóságot a balesetek miatt találták ki,nem arra hogy szándékosan fürdethesd. :)

(#50) Centurio9 válasza m1lan (#37) üzenetére


Centurio9
csendes tag

Ki mondta, hogy van S7 nevű chipset?! A QHD-nak pedig VR-ezésen kívül a világon semmi értelme, de az igaz, hogy ha már van, akkor kell hozzá GPU, itt majd kiderül hogy elég lesz-e, ezt nyers adatok alapján nem lehet előre megmondani.
A CPU csinálja a rendszerindítást, az adatátvitelt, a multitaskinget, a video kódolást/dekódolást, a képfeldolgozást, vagyis a játékon kívül mindent, szóval mindennapi használathoz sokkal fontosabb mint a GPU. Ebben pedig már a 950 is egy szinten van akár a 820-szal akár az exyonx-szal. Azt sem árt tudni, hogy az antutus ~130 körüli számokat az S7 például csak hidegindítás után és első tesztre produkálja, minden azt követő tesztnél fokozatosan csökken és kb 95 körül áll meg, míg a Mate 8 konstans hozza ugyan azt az értéket. Ettől persze nem lesz jobb telefon a Mate 8, csak kezeljük helyén a dolgokat..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.