Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Pár kérdés:

- ez mekkora?
- mennyibe kerül?
- 39 Mpx?! WTF? ez a Hubble szenzora??

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) tailor válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


tailor
őstag

- 91 x 90 x 61 mm
- hmm... nem akarom tudni :N
- Ez itt 50 MP...

(#3) Mr.Csizmás válasza tailor (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Az árára volna egy tippem, adjam el a házamat, a vesémet, a két öcsémet, a nagymutter házát, és akkor kb. megvan az ára a cuccnak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) padika11


padika11
tag

A középformátum az már tényleg profi kategória. Egy obi annyiba kerül, mint egy profi DSRL szett ff vázzal :)

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#5) NagyMesterB válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


NagyMesterB
tag

39MPx az ekv 19,5MPx
és hát fullframe-en csomó több mint 20MPx
de tovább megyek:
-nikonnál apsc-n 8,7MPx-nek
-canonnál apsc-n 7,6 MPx-nek
felel meg, itt meg 15 MPx-t tesznek már egy alsókategóriás vázba is...

még egy előző hátfalas cikknél nézegettem a depreview-t és akkor lettem figyelmes mennyivel nagyobb területen van ezekben egy pixelre eső érzékelő rész, durván mintha VGA-ban fotoznának a kompaktokkal :))

Veszélyes lehet bemelegítés nélkül valaki más szemével látni a dolgokat.

(#6) duni84 válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


duni84
aktív tag

4-5m forintért már szerintem itthon is be tudsz szerezni egy vázat, ha nagyon érdekel, de olcsóbb, ha utazol egyet repülővel, megszállsz egy 3 csillagos szállodában egy pár napra, amíg megvásárolod a messzi nyugaton, majd visszajössz vele :)

túl nagy a "vám" ( igen EU-n belüli "importnál" is erre hivatkoznak még sokan ) és az elvárt nyereség a kereskedők részéről ;) mint általában mindenben itthon.

#metszéspontok

(#7) philoxenia válasza duni84 (#6) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De ezt régi vázhoz is használhatod, nem? Ilyenhez? Ez a váz se rossz, itt a hátfal is megvan...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) orbano válasza duni84 (#6) üzenetére


orbano
félisten

"EU-n belüli "importnál""
közösségi beszerzésnek hívják röviden :)

egyébként EUs beszerzésnél is ki kell fizetni a szállítási költséget, illetve a fajlagosan alacsony keresletet (egy disztribúcióa, vagy bolt fenntartása a forgalomtól független). ezen felül az értékesítést terhelő áfa továbbra is magas, ahogy minden adó, amit a kereskedőnek ki kell fizetnie. ezért drágák nálunk, nem azért, mert a magyar kereskedők kapzsibbak a külföldieknél...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) polika válasza padika11 (#4) üzenetére


polika
senior tag

KF obik és maga a KF nem feltétlen szuper drága, filmes KF pl olcsó, én a Mamiya C330S-t az alap 80mm-es objektívvel + paramender + hordtáska 45eft-ért vettem ebayen. A KF-re gyengébb minőségű objektív is elég a nagyobb méretű szenzor miatt.

(#10) #06658560 válasza NagyMesterB (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért ez nagyfilmes világból van, nem kisfilmesből, s elvileg kategóriában is másabb a cucc. Nincs alsókategória Hasselbladból.

(#11) nemesmatee


nemesmatee
csendes tag

Hát igazából nem is az számít a legjobban, hogy hány megapixel, hanem inkább az optika, meg a jó felbontás :R

[ Szerkesztve ] Vagy mégsem??? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.