Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Javitas:
" 4K-s felbontású, 60p-s videókat,"

60p-s -> 60 fps-es

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Ozmózis elvén működik? Vagy miért éppen ez a neve?

(#3) .mf


.mf
veterán

GoPro betámadta a DJI-t hazai pályán egy Karma nevű drónnal, de nem jött be.
DJI betámadja a GoPro-t hazai pályán egy Osmo nevű akciókamerával. Karma? :))

Tetsuo: ezt a nevet kezdték el brandként építeni pár éve (Osmo gimbal telefonokhoz, Osmo gimbal kamerával, és most Osmo akciókamera). Nem mindegy? Láttunk már nevetségesebb rövidítéseket, cégneveket is (FOSS, cFosSpeed, Grundfoss, Danfoss, stb)...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) HDR123


HDR123
tag

Szerintem GoPro verő, nekem bejön.

(#5) Joshi


Joshi
titán

De mitől GoPro verő? Árban ugyan ott van mint a GoPro, ahogy nézem nagyjából a tudásuk is egyforma. És mi a helyzet a képminőségekkel? Jó lenne egy összehasonlító videó.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

A 63 perces üzemidő elég karcsú!

(#7) ROBOTER válasza HDR123 (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tök jó, hogy pár termékfotó és a spec. alapján ezt így rögzítetted.

(#8) koxx válasza Joshi (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

GoPro verő olyan 90k-ért lenne, de ennyiből kb kijön a hero7 black is.

(#9) ROBOTER válasza Joshi (#5) üzenetére


ROBOTER
addikt

Megnéztem több összehasonlítást, nehéz ügy.

Eleve nem egyforma az objektívek gyújtótávolsága (a szenzor azonos méretű), így a képszög is különböző. Ennek közvetlen következményei vannak, az OSMO kisebb képszög és élesebb sarkok/képszélek, a GoPro nagyobb képszög és kevésbé egyenletes minőség a teljes képfelületen (nyilván egy ekkora eszközben erős korlátok vannak egy ultrawide tervezésénél). Ez kihat a videóra és a fotóra is, alapvetően befolyásolja az ítéletet.

Az éjszakai fotókon az OSMO jobbnak tűnt (zaj/dinamika). A stabilizációját és a hangját is dicsérték.

A videókon az elemzők hasonló képminőséget írtak, nekem ott a GoPro első blikkre jobbnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#10) hardline válasza Fred23 (#6) üzenetére


hardline
senior tag

Egy óra után bepattintod a második akkut és mehet tovább. 1 perces művelet.

Én alapvetően örülnék neki, ha lenne igazi verseny a gopro és a dji között. Talán gyorsabb ütemben folyna a fejlesztés, még jobb kamerákat kapnánk, bár a mai trend alapján az árakat egymás fölé lőnék be, nem alá...

(#11) zgospel válasza Fred23 (#6) üzenetére


zgospel
őstag

A 63 perces üzemidő a legterhelőbb felvételi módhoz van megadvan, a GoPro kevesebbet tud ugyanabban a formátumban. Ennek a DJI kamerának jobb az üzemideje.
GoPro verő kamerának nem nevezném, de végre valami hozza azt a szintet, valós konkurencia. A stabilizátora az összehasonlítások alapján viszont brutál jól sikerült. Kénytelen lesz a GoPro is végre értelmes irányba fejleszteni, hátha megszabadulhatunk a bumszli mikrofonadapterüktől is végre, és nem utolsó sorban beindulhat a verseny, ami nekünk fogyasztóknak jó.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#12) tovgab


tovgab
aktív tag

Én Peter Mckinnon videójából indulok csak ki, de abban elég látványosan kijönnek a különbségek.
A GoPro Hero 7 Black szebben, élethűbben jeleníti meg a bőr tónusát és itt ki is merül az összes előnye.
Az Osmo Action előnyei:
- 125.000Ft-os nyitó ár (ez még mindig kb. 10%-kal alacsonyabb a Hero 7 Black-nél)
- a "RockSteady" sokkal jobban stabilizál (a tesztvideóban nézzétek a hátteret, mikor körbefutja a tömböt)
- de számomra a legelképesztőbb, hogy mennyivel szebb videót csinál sötét(ebb) körülmények között, mint a Hero 7 Black :Y :Y
- jobban is bírja az aksija
Úgy tudnám összegezni, hogy ha rendelkeznék egy GoPro Hero 7 Black-kel, akkor nem valószínű, hogy azonnal cserélnék, viszont ha most állnék akciókamera vásárlás előtt, akkor teljesen egyértelmű lenne nekem, hogy melyiket válasszam...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#13) vlevi válasza tovgab (#12) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amikor az épületben "szelfizget", akkor a DJI kamera képe remeg, pedig elvileg nem mozgatja a kamerát.
[link]
De, hogy ennél a felvétel a GoPro-nál mi volt elállítva, nem tudom, mert kb olyan tré a beltéri képminősége, mintha egy 10 évvel ezelőtti mobillal vették volna fel.

(#14) zgospel válasza tovgab (#12) üzenetére


zgospel
őstag

Kihagytad a superviewt, a mikrofonok számát és a hangminőséget. Azért nem kell temetni a GoProt még, de végre valós konkurenst kapott ez nem vitás.

Az a probléma az ilyen Casey Neistat meg Peter McKinnon féle "tesztekkel" hogy nem szánják rá az időt a használatra. 1 max 2 napot használgatják azt is rohanva, pár óra alatt letudva, aztán megmondják hogy mi van. Caseynek volt már olyan gimbal tesztje hogy ki se balanszolta rendesen (tehát nem volt beállítva) majd mondta hogy nem jó a gimbal és nem stabilizál rendesen, miközben aki több időt szánt a próbára és beállításokra annak tökéletesen működött.
Peter videójában pl a Hero 7 lencséje vizes, retkes, amire ő azt mondja hogy nem számít de valójában nagyon is számít. Mennyi időbe telt volna neki lemenni újra az utcára vagy a pincébe, tiszta lencsével és újra rögzíteni? Fél órába? Innentől kezdve a tesztnek az a része a képminőségre vonatkozóan értelmezhetetlen.

Szerencsére került fel azóta sokkal több összehasonlító teszt, érdemes megnézni 3-4 videót különféle emberektől hogy jobb összképet kapjunk.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#15) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Tegnap megvettem, 24-én szállítják az Amazonról.
Néztem komolyabb német tesztet erdei terepen. iphonedo féle hosszabb tesztet és a következők jöttek le:
1. Ez még nagy első körös firmware amivel kimegy a felhasználók felé. Az egyik tesztelőnek pl pont aznap jött egy új amikor tesztelte. Ez az amit felróttak a GoPronak. Elképesztően béta állpotban került ki a 7-es a felhasznéókhoz és utána hihetetlen csiga tempóban javítgatta a dolgokat.
Ha a DJI odateszi magát a frissítésnél akkor már egyből jobb a helyzet.
2. A stabilizálás jóval többet vág le a képből viszont sokkal jobb is a nagyobb kilengésekre.
3. 60-70Mbit helyett 100Mbites adat. Leszámítva,h ogy itt sajnos nincs H.265. Persze ez jöhet egy frissítéssel
4. Sok esetben természetesebb színek, élethűbb mint a GoPro képe
5. A GoPro 4x perc után lekapcsol 4k módban, egyszerűen túlmelegszik és nem bírja. A DJI simán hozza az 1 óra feletti időt, melegedés nélkül.
6. Elképesztő jó ötlet volt az előlapi mkijelző, mindenki odáig van érte.
7. Nagyon szeretik még, hogy egy pillanat alatt cserélni lehet a szűrőt az obin.
8. Kisebb a DJI látószöge, talán ennek is köszönhető, hogy jóval kisebb a torzítás
9. A hangvezérlés tökéletesen teszi a dolgát.

Persze vannak idegesítő hibák is ami val. szoftveresen javítható.
1. Felvétel közben ha váltasz az előlapi/hátlapi kijelző között akkor 4sec eltűnik a videóból
2. Túl nagy a sharpness, jelenleg nem állítható

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#16) GoldhandRent válasza tovgab (#12) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a kommentek is aranyat érnek a videó alatt :C :C

-

(#17) HDR123 válasza ROBOTER (#7) üzenetére


HDR123
tag

Khm, ebből:
[link]

És ebből:
[link]

Nem tetszik, hogy te tudod én mi alapján mondok véleményt. Na de peace.

(#18) HDR123


HDR123
tag

Én azért örülök ennek a versenynek mert a low budget action kamerák még olcsóbbak lesznek.
Nyilván nem egy kategória, de az SJCAM SJ4000 már 20e Ft alatt van újonnan, használtan meg !10e Ft alatt is elérhető. :C

(#19) GoldhandRent válasza HDR123 (#18) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Sj 4k azért elég régi már, nem ?
Mármint 22-ért (itthonról) van Yi action cam, ami fixen valamennyivel fiatalabb az SJ-nél, és tud 2K felvételt.

-

(#20) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Ja és a HDR videót kihagytam. Nagyon várom milyen dinamikatartományt sikerül így kihoznia! :)

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#21) nexplo válasza koxx (#8) üzenetére


nexplo
őstag

Ugyanezen agyaltam. Ezt baromi olcsón kéne csatába küldeni. Ennyiért inkább csak sorban áll a pofonért.... 10ből 9-en inkább a GP-t vennék :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#22) HDR123 válasza GoldhandRent (#19) üzenetére


HDR123
tag

A régi csak viszonyítás kérdése.
Stabilitás fontosabb (számomra). Igaz az sj4k "csak" full hd (ami nekem bőven elég), de jól teszi a dolgát.
Nézegettem a Xioami Action cam-ot is, de sajnos nem igaz az fps érték főleg éjszaka.

Itt van két éjszakai teszt videó:
Xiami: [link]
SJ 4K: [link]

Hajrá DJI és a GoPro! Toljátok csak le az árakat, várom a 8K-s csodákat is. :))

(#23) arn


arn
félisten

YI 4K gimballal volt 150 eur... kb ennyit is ernek :) itt gimbal nelkul. [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) tuki2200


tuki2200
senior tag

Szeptember végén jön a Gopro 8-as széria, majd azzal lesz érdemes összehasonlítani.

(#25) Xaels


Xaels
félisten

Ebben az árkategóriában miért csak EIS van? Van valami technikai akadálya, hogy kompromisszummentes OIS kerüljön bele?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26) sebgutkopf válasza Xaels (#25) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Lehet megleplek, de ezek az EIS-ek videóban jobbak már bármilyen obiba épített OIS. Ezektől csak egy gimball ad jobb eredményt.
Van teszt video, amin OIS-es sony akció kamera szerepel a hero7 és az osmo mellett és a két EIS leiskolázza a sony féle OIS-t.

(#27) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Valóban jó lesz egy kis verseny ezen a piacon, bár árban kedvezőbbet vártam volna a dji-tól, így elég közel vannak egymáshoz, hogy nem az ár dönti el, hogy a vevő melyiket veszi, hanem a felhasználási cél.

A legfőbb eltérésnek a látószög különbséget látom. Az osmo a vloggereknek jobb választás a kijelző miatt és a látószöge is arra alkalmas. Ellenben aki pl MTB akciót rögzít annak a gopro marad továbbra is a választása, mert azzal belefér a képbe a kormány teljes szélességgel, és látszik minden, ami kell, míg az osmval a látószög szűk ezen felhasználáshoz.
A tesztekben nem láttam sehol infót se próbát arról, hogy a hero 7 néhány funkciójára van-e válasza a dji-nak, vagy a tesztelők ennyire nem ismerik a hero-t, vagy csak elkummatanak eltérő paramétereket.
Gondolok itt a gopro ilyen képességeire:
- time warp (elmúlt évek legjobb újítása az új stabilizátorok után, ez nem a tima lapse az is van)?
- wide, linear (általános felhasználásnál torzítésmentes és szűkebb látószög) és superview (akcióhoz zseniális) látószög?
- állítható, hogy a képszenzor hány %-át használja az EIS tartaléknak (alapból 10%-ot vág). Szóval a hero7-nél lehet növelni a képstabi tartalékait.

Itt főleg a tesztek teljeskörűségét hiányolom, mert nem derül ki, hogy ezek valóban maradtak a gopro plusz funkció, vagy tudja a dji is? :F

(#28) Xaels válasza sebgutkopf (#26) üzenetére


Xaels
félisten

Jó de az EIS mellett van kompromisszum, itt is videón láttam hogy nem érhető el a stabilizálás minden opciónál míg egy OIS mindig ott lenne, azt is lehetne fejleszteni illetve a 2 kombinálva még jobb eredményt lehetne elérni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#29) tuki2200 válasza Xaels (#28) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ezek alapjába véve még mindig akciókamerák lennének, attól független, hogy sokan nem erre használják őket és mint akciókamerát rengeteg ütés, zúzódás, gyűrődés ér az OIS meg ilyenkor hajlamos beragadni, meg eltörni.

Nem véletlen, hogy a Gopronal nagy felzúdulás volt a hátsó érintőképernyő bevezetésekor, mert sokkal sérülékenyebb lett az eszköz. Valószínüleg ezért nem vezették még be előre sem a nagyobb sérülékenyebb kijelzőt amit most a DJI igen.

Kb. hetente-2 hetente hőbörög valaki a Gopro topicba, hogy milyen sz*r a kamera, a telefonja jobb képet csinál, ez esetenkként igaz, ezek a cuccok sosem a kiemelkedő képminőség miatt számítottak jónak, hanem hogy lehet dobálni, törni, zúzni őket és emellett volt egész jó képük.

(#30) Xaels válasza tuki2200 (#29) üzenetére


Xaels
félisten

És azt nem lehet megoldani, hogy az OIS kapjon egy mechanikus zárat attól függően, hogy az ember milyen körülményeknek fogja kitenni?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) Tomi_Sci válasza sebgutkopf (#27) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ha a Hero 7-nél a stabi tartalékát nagyobbra állítod, tudja hozni az Osmo szintjét?

Itt azért eléggé elvérzik a GoPro, a döntést nem igazán lehet stabilizálni szenzor területen ablakozásból, nem?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#32) spyboy88


spyboy88
csendes tag

Szerintem is, ráadásul ennyiért....

(#33) sebgutkopf válasza Tomi_Sci (#31) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Erre nem tudok válaszolni, mert nekem csak a hero 7 áll rendelkezésemre az osmo-t nem tudom kipróbálni, így akár mit is mondanék, hogy szerintem igen, vagy nem, az nem lenne hiteles. Azt tudom, hogy van és hatása is van a nagyobb rázkódások kezelésére értelem szerűen látószög csökkenés árán.

(#34) sebgutkopf válasza Xaels (#30) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hamár nagyon foglalkozunk a tökéletes stabilizálással egy szenzor stabit talán könnyebb lehet fixálni és a rendszerben tartani, ami az EIS-el együtt már egész brutál lehet. Ennek persze ára lenne, amit az akció kamera piac nem biztos, hogy hajlandó kifizetni. Attól, hogy bravúros drága megoldás kerül egy ilyen kis kamerába ugyan nő a bonyolultság, de a szenzor alap képalkotási képessége nem lesz jobb, ellenben az ára már más régió felé menne...
Szerintem ez pénzügyi szempontból nem racionális fejlesztési irány jelenleg.

(#35) sebgutkopf válasza tuki2200 (#29) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Képminőség:

A hero 7 videó képminősége (fotóban gyenge) normális fényviszonyok között szerintem kifejezetten jó (sötétben nem). Sőt meg is állapítottam, hogy használhatóság és végeredményben, ha nem egy állványon lévő nagy szenzoros gép videójával vetjük össze, akkor nagyon meggyőző, sőt a telefonok sehol sincsenek hozzá. Protune módban egy hero 7 h.265 és magas bitrátával fix negatív expókorrekcióval nagyon sok hasznos adatot és képrészletet rögzít.

Amikor séta közben 4k/50p-vel rezzenés mentes stabil képet kapok azt egyik telefon se tudja akármilyen stabival. Mindegyik csak szeretne olyan videót rögzíteni. Először is ott a főkülönbség, hogy a gopro (és az dji is) valós és fix frame rate rögzítésére képes, tehát az 50p az valóban 50, a 60 pedig 60 a szupergyors 240 szintén annyi. Ezzel szemben egy telefon akár 4k, akár full hd-ban rögzít egyik sem tud stabil szabvány képkockaszámot produkálni. Az ntsc az nem 29,97, hanem egyszer 30,03, máskor 29,85, utána 30,65 stb... és ugyanezt csinálják 50 és 60p helyett is. Az ilyen videók nem alkalmasak érdemi utófeldolgozásra és profi programban való editálásra, a kép és a mozgás szét fog esni.

A telefonok stabilizátora pedig van és jobb a semminél sokkal, de hiába optikaiak nem hozza a gopro és főleg a dji EIS eredményének a szintjét.

Tény egy ilyen akciókamera használata több beállítást igényel, mint a ma általános telefonos applikációk, ilyen kamerát meg az vegyen, aki hajlandó a beállításokkal és az utófeldolgozással is foglalkozni, különben csalódott lesz.

(#36) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Szuper, közben elkezdett emelkedni az ára :)
Még jó, hogy idejében megrendeltem. Remélem 24-én már indul is a szállítás.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#37) Tomi_Sci válasza Mp3Pintyo (#36) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Honnan vetted, ahol nőtt az ára? :Y

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#38) Mp3Pintyo válasza Tomi_Sci (#37) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Német Amazon. Most felment az ára 8 euroval és még mindig csak előrendelés van.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#39) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Közben már valaki megkapta, remélem nekem is odaadják a futárszolgálatnak holnap :)

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azért ez már tényleg értelmes konkurencia és a versennyel mindig a felhasználó jár jól.

(#41) Mp3Pintyo válasza MeszesKPT (#40) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Ennyit a készletekről :DD
Német Amazon: Temporarily out of stock.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#42) Clley


Clley
csendes tag

Sziasztok,

Próbálta már valaki innen?
Jövőhéten kéne vásárolnom egy akciókamerát és GP7H és DJI OSMO ACTION között vacillálok.

(#43) Mp3Pintyo válasza Clley (#42) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

1-2 nap és megjön. Azonnal beszámolok a tapasztalatokról.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#44) sebgutkopf válasza Clley (#42) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Alapvetően attól függ melyik a jobb választás, hogy mire akarod használni a kamerát?

(#45) gabee369


gabee369
csendes tag

Ki, milyen micro sd kártyát javasolna hozzá?
SanDisk Extreme Pro 100mb/s jo lehet?

(#46) tovgab válasza gabee369 (#45) üzenetére


tovgab
aktív tag

Az pl. tökéletes lesz hozzá.

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#47) tovgab válasza tovgab (#46) üzenetére


tovgab
aktív tag

Kicsúsztam a időből, de ezt még be akarom szúrni, mert szerintem elég jól szemlélteti a dolgokat:

A legújabb generációs akciókamerák, drónok, stb. 100 Mbit/s bitrátával rögzítenek, ami átszámolva 12,5 MB/s, azaz olyan kártya kell ezekbe, ami minimum ennyivel tud folyamatosan írni.
A képen nekünk most a "Video Speed Class" oszlop az érdekes, magyarul a "V30", vagy annál gyorsabb kártya megfelel ezekbe az eszközökbe.

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#48) gabee369 válasza tovgab (#47) üzenetére


gabee369
csendes tag

Nagyon köszi a gyors helpet. Akkor minimum 100mbit/s. Most mondjuk pont csak 170mbit/s kartyákat találok 128gb méretben de akkor keresgélek tovabb. Ha nem talalok akkor marad a 170es.
Köszi mégegyszer!

(#49) tovgab válasza gabee369 (#48) üzenetére


tovgab
aktív tag

Ha nem sürgős a dolog és ki tudod várni a szállítás 2-3 hetét, akkor ez a Kodak a bestbuy. Sőt most látom, hogy elég csak a hardverapro.hu-ra felnézned, árulnak is egyet... :R

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#50) gabee369 válasza tovgab (#49) üzenetére


gabee369
csendes tag

Köszi szépen a tippet és az infót is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.