Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) awexco


awexco
őstag

Ha ez az ár valós akkor elég best buy jellegű dolog lesz .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#2) Taranti válasza awexco (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Nem lesz, mert OEM-ek számára értékesítik. Persze, gondolom egy idő után beszerezhető lesz kerülőutakon is, de valszeg drágábban.

Ami valóban best buy lehetne: nagyobb tároló (1-2-3-4 TB), alacsonyabb sebesség, még olcsóbb ár - és máris tényleges alternatíva állna elő a HDD-k ellenében. De pont ezt nem fogja a Toshiba/WD páros megcsinálni, mert még nem érdekük lezárni a HDD piacot.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#3) Sanchez638 válasza Taranti (#2) üzenetére


Sanchez638
addikt

Best buy-ra már az is elég lenne, ha a 128gb-ot adnák 3k-5k környékén. Vagy legalább csinálnának 256GB lassút se olcsót.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) M@cika válasza Sanchez638 (#3) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, nem kell gyors, a Sáta limites 600 MB/s elég lenne, 1 Terás 30k-ért. Akkor mehetne a vinyó nyugdíjba, de legalább csak a BD filmek meg hasonló cuccok tárolására. Minden másra meg ott a Mastercard SSD :-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#5) Sanchez638 válasza M@cika (#4) üzenetére


Sanchez638
addikt

Engem az se érdekelne, ha 3.5ös lenne és 200MB/s tudna... De akkor legyen nagy és olcsó. De szép álmok...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#6) sb válasza Sanchez638 (#5) üzenetére


sb
veterán

Ezek még mindig nem erre valók és gyaníthatóan egy ideig nem is lesznek. Ha jól sejtem itt már csak a vinyó hangja a probléma, mert kb. minden más SSD előny elfogy egy tárolós 200MB/s- példánnyal.

Szerintem jó ez a fejlesztés, a sweet spot most valahol itt van: felhasználásfüggően 256-512, sebességben meg alig van előnye a NMVe-nek a SATA-val szemben, de ha azonos árban kijön egy még értelmes 800-1000MB/s és NVMe-n jobb 4k teljesítmény akkor jöhet az NVMe. Biztos ezt választanám a mostani 10W-os, 100 fokos 2-3GB/s-es példányokkal szemben rendszernek is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.