Hirdetés

2019. október 16., szerda

Gyorskeresés

(#1) AxBattler

AxBattler
(nagyúr)

Az első komolyabb PC-s játékélményem volt, megszenvedtem vele. :D
Remélem lesz Remake, simán újratolnám!

Cable management is for the weak!

(#2) dunc válasza AxBattler (#1) üzenetére

dunc
(nagyúr)

a kedvenc részem :R 12 ropiért vettem német nyelven 98 ba

[ Szerkesztve ]

(#3) DraXoN

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

capcom mostanában jól kereshet a régi részek felújításával (legalábbis a történetírót megspórolják :D) .. .van még pár epizód ... bár közben jelenik meg új rész..

anno PlayStationon játszottam a 2vel ... sőt.. az első PS játék volt amivel játszottam.

pár éve emulátorba raktam be és .. eszembe jutott az a sok-sok idióta kameraállás ami néha "szívás" .. és "fura" volt irányítani, nem is emlékeztem, hogy ennyire sz*r (jobbra-balra idegesítő forgás..) ..

na mind1.. egy felújított remake jöhet :) .. a korábbi részből is megvan sok.. (pl. a 0 és 1 remasteredjei megvannak)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB || LG v20

(#4) vhw válasza DraXoN (#3) üzenetére

vhw
(addikt)

Miközben a Konami legalább ilyen kaliberű franchise-zal továbbra is töketlenkedik...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5) wesder

wesder
(veterán)

A 3 jöhetne.

Fortnite Skin/V-Bucks eladó. Érdeklődni privátban.

(#6) yericho800

yericho800
(tag)

Én a 4. Játszanék RENDES remaster után persze! ;) :D

(#7) aladdinho

aladdinho
(csendes újonc)

23x vittem végig :) legtöbbszöt 1.5 órán belül... És még mindíg a rendőrörsön lévő irodai széf kombinációja a pin kódom :)

[ Szerkesztve ]

(#8) aladdinho válasza aladdinho (#7) üzenetére

aladdinho
(csendes újonc)

[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Murphy(O.o)

Murphy(O.o)
(senior tag)

2002-ben játszottam vele először, és sose fogom elfelejteni mikor olvastam róla egy PC GURU-ban, hogy, ha háromszor egymás után végigviszem a "Claire A majd Leon B storykat" , kapok egy "extra" karaktert, akivel játszhatok... Egy szombaton 6 órán át ültem a gép előtt, mire 6* végigvittem a játékot... De azt hittem befonom a hajamat, mikor megláttam a jutalom karaktert ... 6 órát játszottam egy futkosó tofuért :W

[ Szerkesztve ]

👽➿💀➿🎃 ...( 🔙 "🔴.🔵" 🔜 )... 🎃➿💀➿👽

(#10) Hopkins95 válasza DraXoN (#3) üzenetére

Hopkins95
(őstag)

Ha megcsinálják rendesen a mai kornak megfelelően, talán még én is kipróbálnám. Csak könyörgöm, csinálják át ezeket a rögzített kameraállásokat mondjuk TPS nézetre, mert hülyét kapok az irányítástól.

Amúgy: egy Dino Crisis Remake is jöhetne. :U

[ Szerkesztve ]

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\Playstation 4 Slim \\ Origin/Uplay/Steam: Hopkins955

(#11) Murphy(O.o) válasza Hopkins95 (#10) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Szerintem épphogy a TPS-el lett elrontva a Resident Evil feeling. Az első 3 részt nagyon szerettem, a 4-től kezdve nekem már nem jön be (ezért is örülök, hogy az egynek és lassan a kettőnek is kijön a nem TPS-es remakeje)

(#12) mad1

mad1
(veterán)

Nekem is 2 volt a kedvencem,mikor elerheto a remaster? :DD

https://hardverapro.hu/tag/mad1.html

(#13) Geller72

Geller72
(veterán)

A PS1-en az egyik legjobb játék volt, a szériát itt ismertem meg, utána tettem szert az első részére. Akkori szemmel eszméletlen volt, nagyon szerettem. Pont a napokban néztem Steamen, hogy meg lehet venni valami giga pakkot. De lehet, hogy akkor megvárom vele ezt a részt, biztos lesz ezzel együtt akció, amolyan all in packet. :)

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#14) Scholes9

Scholes9
(nagyúr)

Hatalmas kedvencem, még nagy papír dobozos kiadásom volt belőle PC-re, 2 CD-s változatban. Persze nincs már meg sajnos :( PS4-re első napos vétel lesz a Remaster kiadás, ha egyszer megjelenik :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Komplikato

Komplikato
(veterán)

GameCube-ra nem volt anno RE1 és RE2 felújított és bővített verzió? Persze nyilván még szebb lesz az új változat.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#16) GodGamer5 válasza Komplikato (#15) üzenetére

GodGamer5
(őstag)

Resi1 + előzmény volt a GC-s verzió.

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#17) GodGamer5

GodGamer5
(őstag)

Emlékszem 98-ban amikor végre kisírtam a játékot ps1-re, majd befostam tőle annyira para volt. Az egyről ne is beszéljünk. :)

[ Szerkesztve ]

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#18) Hopkins95 válasza Murphy(O.o) (#11) üzenetére

Hopkins95
(őstag)

Hát ha pedig így marad, én hozzá nem nyúlok az biztos. :U Nosztalgia ide vagy oda, azért az irányítással és a célzással kéne valamit kezdeni.

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\Playstation 4 Slim \\ Origin/Uplay/Steam: Hopkins955

(#19) Murphy(O.o) válasza Hopkins95 (#18) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Mivel remake lesz, nem hiszem, hogy az irányításon változtatnak, a Resident Evil 1 remake-je is ugyanolyan kamerás maradt, mint az eredeti.

A célzással meg nem tudom mi a problémád, sose volt vele gondom, hisz automatikusan becélozta a játék a legközelebbi ellenfelet...

(#20) Hopkins95 válasza Murphy(O.o) (#19) üzenetére

Hopkins95
(őstag)

Auto lockol? :U Mert amikor a Resident Evil Zero Remastert próbáltam, úgy nézett ki a célzás, hogy felemeled a fegyvered, nagyjából beállsz az ellenfél irányába és lősz. Főleg mikor többen jönnek rád egyszerre, megspékelve a váltakozó kamerállásokkal és futni kezdesz, isteni.
Meg a másik, hogy azt sem látod hogy hova lősz, sokszor a hang alapján tudom, hogy ébredezik előttem egy enemy aztán elsütök néhány lövést.

[ Szerkesztve ]

(#21) Scholes9 válasza GodGamer5 (#17) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Én a 2. rész demojától! nem tudtam aludni :D

(#22) Murphy(O.o) válasza Hopkins95 (#20) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

NE keverjük a szezont a fazonnal :K
Itt most a Resident Evil 2-ről beszélünk, ne a Zero alapján következtessünk dolgokra.

A resident evil 1 és 2 is aimos volt , máskülönben befontuk volna a hajunkat :K

A kamera állás meg néha tényleg zavaró volt, de olyankor kicsit odébb kell futni, ahol már látod mire lősz...

[ Szerkesztve ]

(#23) Geller72 válasza Murphy(O.o) (#22) üzenetére

Geller72
(veterán)

Az új rész meg ugye FPS lett. A hetedik. ;).

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#24) Hopkins95 válasza Murphy(O.o) (#22) üzenetére

Hopkins95
(őstag)

Oké jogos, csak én azt az egyet próbáltam és ugyanazok készítették, szóval gondoltam biztos ez is olyan. :R
Akkor lehet mégis adok neki egy esélyt. :)

(#25) Murphy(O.o) válasza Hopkins95 (#24) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Mindenképpen megéri (szerintem)... aztán reméljük, hogy nem rontják el a remake-t.

Geller_1972: Így van a RE7 totál FPS lett, ami nekem sokkal jobban bejön, mint a korábbi TPS-ek.

Igazából én az első 3 részig élveztem, onnantól annyira elszaladt a franchise, hogy már nem bírtam követni a az újabbnál újabb részeket. Egyedül a Resident Evil 1 Remake, illetve az Umbrella Chronicles és a Darkside chronicles jött még be :K

[ Szerkesztve ]

(#26) Geller72 válasza Murphy(O.o) (#25) üzenetére

Geller72
(veterán)

...dettó..Már a negyediket sem toltam végig. Az nagyon nem jött be, pedig mint utólag olvastam is, jó lett.

(#27) beyruth82

beyruth82
(őstag)

Egyértelműen a legjobb rész.Imádtam. Nekem még a 3. is tetszett, főleg mert valami cheattel végtelen lőszert és halhatatlanságot lehetett előidézni.Lehettett kaszabolni a gépfegyverrel és a rakétavetővel állatt módjára :D

(#28) Murphy(O.o) válasza Geller72 (#26) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Én még végig toltam a 4-et, de nagyon nem jött be. Lehet maradi vagyok, de nekem a RE-ben az tetszett, hogy tudtam rajta izgulni, meg szerettem a feladványokat megoldani. De 4-től kezdve ez a "műfaj" is elment az akció és a látvány irányába, ami nálam a játékélmény rovására ment.

beyruth82: A készítők is tudták, hogy sokakat a hentelés tesz boldoggá, ezért több RE szériában is, ha végigviszed unlockolódnak fegyverek, végtelen tölténnyel :K

[ Szerkesztve ]

(#29) Geller72 válasza beyruth82 (#27) üzenetére

Geller72
(veterán)

..és ennek az ellentettje az, amikor jó sokáig tudsz vele játszani, mer' a csetekkel nem baxod el a filinget és nem tolod végig 2 óra alatt.. :U

(#30) storm3 válasza Hopkins95 (#10) üzenetére

storm3
(senior tag)

Meg parasite eve. ha van pcre ilyesmi jatekok, ne kimeljetek a cimekkel :)

Ha új OnePlus 7 vagy 7 PRO-t vennél és jól jönne egy 20 EUR-s tartozékos kupon:https://hardverapro.hu/apro/oneplus_tartozek_kupon

(#31) Geller72 válasza Murphy(O.o) (#28) üzenetére

Geller72
(veterán)

Ezért jó a hetedik, mert az is egy helyen játszódik, mint anno a Raccon Cityben és visszanyúl pontosan azokhoz a gyökerekhez, mint az első három rész volt. ;). A harmadik résznek van valami HD felújított verziója?

(#32) Murphy(O.o) válasza Geller72 (#31) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Nincs (még)!

Az első résznek nemrég adták ki a "remastered" változatát, mai azért eléggé elüt az eredeti RE1-től, de jó lett. A kettőnek idénre ígérik a remastered változatát, a háromról még szó sem esett...

Amúgy a vicc az, hogy a RE1-nek már 2002-ben kiadták azt a remastered változatát, amit PC-re 2015-ben, szóval én már Gamecube emulátorral vagy 10 éve játszottam vele :K (na jó, a grafika azért jobb lett a PC-s verziónál

[ Szerkesztve ]

(#33) beyruth82 válasza Geller72 (#29) üzenetére

beyruth82
(őstag)

Egy mukkot nem tudtam akkor angolul és a legkönnyebb feladatokat sem tudtam megoldani szinte.A resi 2 claire cd-t valamilyen csoda folytán sikerült mindenféle segítség vagy leírás nélkül végigvinni de sem előtte sem utána soha életemben nem voltam képes erre egyetlenegy játéknál sem. Az ilyen embereknek jönnek jól a cheatek.

(#34) Geller72 válasza Murphy(O.o) (#32) üzenetére

Geller72
(veterán)

Várjávárjá...

Ezek mik?

(#35) robogo81 válasza Murphy(O.o) (#32) üzenetére

robogo81
(aktív tag)

Mondjuk az is durva volt(kissé) amikor a RE2 kiadták GC-ra 1 mini dvd-n,de ugyanúgy ahogy kinézett a ps1-en,a másik meg hogy a N64 kiadás meg ráfért a 1 kazettára videóval ,mindennel,2 karakterrel,meg volt annak olyan irányítása hogy a karakter egyből arra ment,amerre a kart nyomtad,nem forgott mint a tank,mielőtt előre indult.
Ha már szóba került mind a 3 rész,akkor egy remastert a veronika-x is megérdemelne.

Geller_1972: a remaster/0 remaster a gc kiadás pc-re kiadtak,
a relevatians 1-2 az meg tps konzolos kiadás pc-re.
rudom kissé furán fogalmazok,de majd kijavítanak a szakik.

[ Szerkesztve ]

Volt bootloopos G4 occópínzé vett. wot:rober_tab (ha van kedvem kigurulni,de nincsen)

(#36) Murphy(O.o) válasza Geller72 (#34) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Mondanám, hogy Google segít, de röviden:

A Resident Evil / Biohazard HD remaster a klasszikus RE 1 remakeje
A Resident Evil / Biohazard 0 HD remaster a RE 0 remakeje

A Revelatios sorozat meg az a számomra értékelhetetlen fostalicska , amivel sose fogok játszani, mert nekem a Resident Evil nem erről szól...

robogo81: Sose felejtem el, mikor megtudtam, hogy van a RE1-ből gamecube remake. Emlékszem a céges gépemen Linuxot használtam, ami alatt egy wine -al emuláltam Windowsos környezetet, amiben meg Dolphin Gamecube emulátorral futtattam a játékot ...

(#37) robogo81 válasza Murphy(O.o) (#36) üzenetére

robogo81
(aktív tag)

Az szép lehetett,linuxon "emuláltál" windows-t,amin gc emut futattál.mennyi volt az fps? :DD

A felújításokról jutott eszembe,igazán látnék egy ilyesmi remaster az Eternal Darkness-ből is,vagy valakik csinálhatnák hozzá a magyarítást,mint a gc-s zeldákhoz(tudom tanuljak meg angolul,de sose volt nyelvérzékem,igaz kiskoromban tanítottak oroszt,meg németet a képzőben :B )

Volt bootloopos G4 occópínzé vett. wot:rober_tab (ha van kedvem kigurulni,de nincsen)

(#38) kolopele válasza yericho800 (#6) üzenetére

kolopele
(őstag)

Ne is emlegesd, háromszor vittem végig egymás után az örök rakétavetőért :D Mellesleg a legjobb Resident a mai napig.

(#39) Murphy(O.o) válasza robogo81 (#37) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Jó volt az FPS (stabil 30), mert a gép viszonylag erős volt + az emulátorok jól voltak optimalizálva... Végigvittem Jill és Chris történetet is :K

(#40) mephi666 válasza Geller72 (#26) üzenetére

mephi666
(veterán)

ja, van aki dicséri, de nekem nem vette be a gyomrom a vasvillás parasztokat, mélynövésű gonosztörpegyereket és a nindzsaárust, amiről mindig ez a videó ugrik be :)

ha resident evil, akkor nekem pc-n még mindig az első 3 rész az etalon... ps2-n próbáltam még a code veronica-t, ami hozta a megszokottat, x360-ra pedig megvan az 5, aminek már köze sincs a régihez, de egy átlag tps akciójátéknak nem rossz... én is a re2-vel kezdtem anno, majd gyorsan beszereztem az 1-et és azt is végigvittem többször minden karakterrel, ezek után pedig nem győztük várni a nemesis-t :K filmeket tekintve pedig az első 2 rész nálam a kedvenc, mert ezekbe összegyúrtak sokat a játék első 3 részéből...

ha tényleg jön egy jó kis re2 remake, akkor esélyes nálam is a vétel, pedig idő is alig van mostanában játszani...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) Geller72 válasza mephi666 (#40) üzenetére

Geller72
(veterán)

Azt hittem, hogy csak velem van a baj, mert a harmadik rész után nekem is elment a kedvem az egésztől, de betudtam annak, hogy öregszem. :D. Most már tudom, hogy öregszem, és hogy ennek semmi köze ahhoz, hogy melyik rész milyen volt. Én akár egy HD remasterednek is örülnék mindegyik résznél, hogy újrajátszhassam az első hármat. Valami FHD vagy 2k is megtenné. :D.

(#42) Murphy(O.o) válasza Geller72 (#41) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Hát.... pedig akkor velem is "baj van", mert az első 3 rész után a 7. volt, amit élvezni tudtam (bár már az is messze van a klasszikus RE-től)

Viszont az tetszik a 7-ben, hogy több visszautalás is van a RE 1-re:

- Az egyik képen azok a hegyek vannak, ahol a RE 1 kezdődik
- Shotgunt csak úgy veheted fel, ha leteszel a helyére egy másikat
- Mikor a kádból leeresztem a trutyit, jön a meglepetés
- Különböző kulcsok (varjú, kígyó, skorpió...) kellenek különböző ajtókhoz
- A játék végén a főbosznál egy helikopterről dobják le azt a fegyvert, amivel végül kinyírod a BOSS-t...

[ Szerkesztve ]

(#43) Geller72 válasza Murphy(O.o) (#42) üzenetére

Geller72
(veterán)

A héthez milyen vas kell? i7-8700-am van, 16 gb rammal, szal az nem gáz, a vga 1050 Ti-vel ok, vagy kell neki a 1060?

(#44) Murphy(O.o) válasza Geller72 (#43) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Szerintem jól fog menni, viszont érdemes ezt az oldalt áttanulmányozni.

Nekem a régi gépembe volt egy Xeon E5450 (4*3 GHz) + 8 GB DDR2 RAM + egy Radeon HD 6970 --> Ezzel egész jól ment, viszont mikor pálya részletet töltötte be (merthogy ebben a játékban nincs loading rész, folyamatosan tölti be a pályát a játék alatt) a 8 Giga RAM miatt laggolt, mert a winyóra is swappolt.

Most 2 darab Xeon X5650 proci van a gépbe (12*2.66 GHz) + 48 GB DDR3 RAM + egy Radeon R9 290, ezzel már hasít :K

Ja igen, a játék az elején nagyon jól megy, az asztalos résztől kezd performance igényesebb lenni, szóval érdemes odáig elvinni, és utána állítgatni a grafikán...

(#45) rumkola válasza Geller72 (#41) üzenetére

rumkola
(veterán)

izé, a Zero-nak és az 1-nek kijött vagy 1 éve a HD remasterje....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rumkola

(#46) mephi666 válasza rumkola (#45) üzenetére

mephi666
(veterán)

ja, steamen darabja 20eur :) ...kicsit erősen árazták

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47) Geller72 válasza rumkola (#45) üzenetére

Geller72
(veterán)

Akkor azok ezek.

(#48) yericho800

yericho800
(tag)

Epic lenne egy parasite eve remake! Jesszus,annak a jateknak is mi feelingje van?! O.o zene, hangulat,sztori... akkor voltak régen JÁTÉKOK! :)

(#49) Murphy(O.o) válasza mephi666 (#46) üzenetére

Murphy(O.o)
(senior tag)

Ncore-on akciósan adják őket :DD

(#50) derapo

derapo
(tag)

Igazad van. Most meg csak lövünk mint a hülyegyerekek..ja és nem mellesleg azt is megmutatja a játék,hogy mit csinálj. Komolyan a mostani generációja a játékosoknak mind gyökér lenne? Emlékszem az elsőben a vége felé mire rájöttem,hogy azt a retkes doom könyvet ki kell nyitni kitéptem a összes hajam :)
De valakinek igaza van nekem nagy favoritom a Code Veronika is ..még a dreamcast verzióval játszottam.
ez a 3 a legjobb az első-második,és a Veronika

Egy jó honlap: jw.org Privátra nem szégyen válaszolni..nem válaszolni viszont AZ!!!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.