Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #80123904


#80123904
törölt tag

Ennyi év után szerintem nem szabad már folytatást kiadni. Nem sülne el jól.

(#2) oriic válasza #80123904 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként én pont erre gondoltam. Készülnek a sorozathoz rajongói/félhivatalos felújítások, modok stb. de én nem vagyok biztos benne, hogy egy mai fiatalt érdekelne egy olyan széria 3. része, amelynek első epizódja idején lehet még nem is élt. (Ha most a 20-as korosztályt vesszük pl., de nyilván ők már játszhattak a 2. résszel is)

Live-Die-Respawn

(#3) Medocsabi válasza #80123904 (#1) üzenetére


Medocsabi
addikt

Igazad lehet, ennek a játéknak a mai napig megvan a varázsa, de szerintem pont a retró feeling miatt.

(#4) CsonkaImo válasza #80123904 (#1) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Esetleg reboot.

(#5) wjbhbdux válasza #80123904 (#1) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A legújabb pletykák szerint nem folytatás, hanem a 2 rész között játszódik majd a most készülő VR HL játék.

/s

(#6) #85552128


#85552128
törölt tag

Black Mesa: Xen Trailer

Sajnos idén sem készül el, pedig mekkora lett volna kiadni a fullos feldogozást pont a 20. évfordulón.

Viszont a videó alapján megéri várni, minőségi munka lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#7) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Háromszor is végigjátszottam annak idején, a PII Celeron gépemen is nagyon jól futott, nem volt akkora erőforrás zabáló játék, mint egy Unreal. Nagyon jó a hangulata az egésznek, de hát gondolom mások is épp ezért foglalkoznak ennyit vele. Sajnos az angol tudásom nem volt a legjobb akkortájt, azóta meg nem tértem vissza rá, így máig nem tudom, ki vagy mi volt a táskás fickó a végén...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#8) blountex


blountex
senior tag

Én még mindig nem játszottam vele :D
Valahogy mindig elkerültük egymást. Talán majd ha kijön a harmadik része akkor bepótolom az 1-2 addig se rúgozók rajta hogy mé nincs már harmadik rész.

(#9) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

tényleg az egyik legjobb FPS játék volt a maga idejében... HL és a kiegészítői, HL2 és a kiegészítői... nagyon jó volt, de kérdés, hogy mi újat tudnának bemutatni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#10) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Isten éltesse!

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) Samus válasza #85552128 (#6) üzenetére


Samus
addikt

Ez kb. sohasem fog elkészülni. Három éve már majdnem kész van a Xen, az alap azalatt sokat fejlődött, az tény, de én kétlem, hogy valaha elkészül a vége (két éve megvettem, mert tetszett az ingyenes, és támogatni akartam a fejlesztést).

A cikkhez pedig: mikor anno 2002 tájékán kipróbáltam, nagyon hamar leraktam, mert "miezmár?" nézés közepette azon gondolkodtam, hogy hol a fenében vagyok, mit kellene csinálnom. Hozzá voltam, szokva, hogy van egy felvezetés, vannak célok (küldetések), esetleg térkép is, de itt semmi sem volt. Hosszú évek után kezdtem neki, mikor kijött a Half Life: Source, és imádtam. Ekkor vettem elő a Blue Shiftet, de az Opposing Force kimaradt. A második részt nagyon vártam, mihelyt kijött, már járt is körbe a virágbolti változat (amiben az AI többször "megfagyott", emiatt elég nehezen sikerült kijátszani). 2013 január 5.-én, a Téli várás végén vettem meg az Orange Boxot, újra végigtoltam az összes részt, és azóta még jópárszor. A második rész és az epizódok egy remekmű lett, és ezért el is mehet a sunyiba a Valve, mert a sztorit illett volna lezárni...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) batman91 válasza #85552128 (#6) üzenetére


batman91
őstag

Alig várom már!!! :C

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#13) Reaper


Reaper
őstag

Imádtam! Nagyon jó volt akkoriban, nekem a hangok maradtak meg legjobban, meg az érzés, amikor az első cb-zést meghallottam, amikor megérkezett a hadsereg. A kiegészítőket még nagyon bítam, CS, kb 1.6ig, de a folytatások már nem tetszettek annyira.

(#14) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Még az Uplink-et is vagy 20x végigtoltam anno. Egyébként talán nem is baj, hogy nem lesz HL3. A csillagászati mértékű elvárásokat valószínűleg úgysem ugraná meg, akkor meg minek.

(#15) energy4ever válasza oriic (#2) üzenetére


energy4ever
addikt

En iden nyaron szereztem be a 2. reszt pc-re. Igen sokat jatszok, szinte mindennel, igy mar mondhatni, hogy unok mindent, es uj dolgot nem tudnak mar mutattni nekem. Nade az a jatek valami kegyetlen jo volt meg igy is, hogy nagyon nem mai darab, es tudott uj dolgokat mutattni! :K

Mai jatekokhoz viszonyitva sem egy tulsagosan elmaradott alkotasrol van szo, igen hosszunak ereztem, es rengeteg minden volt a sztori vonalban ami mindig erdekesse tette a jatekmenetet.

(#16) paprobert


paprobert
senior tag

Én már a HL1 megjelenésekor is a HL3-at vártam. :D

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#17) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Az első komolyabb PC-s játék volt, amelyben valóban gondolkodni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#18) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Illendőségből ideilletlenkedek már és megköszönöm a hálás köszöntéseket ;]
Viccet félretéve, én nagyon vártam a zseniális 2. részek után az ep3-mat de csak egy szép emlék maradt ez a játék sok rajongóval. Kár vagy jobb e így, ki tudja. El tudtam volna viselni még a sztorit, volt benne potenciál. Ma már feltehetőleg nem venném elő. Talán egyszer.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#19) Clorf


Clorf
tag

Hát igen, anno úgy mondta valaki, hogy van ez az új játék, próbáljam ki... Azóta max a VtM: Bloodlines volt ilyen pozitív élmény.

Ezúttal emlékezzünk meg a Source Mod-ok ról, én anno 2009 környékén azért vettem meg az Orange Box-ot. Hát igen, egy világ free-to-play játékok nélkül....

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#20) oriic válasza gordonfreemN (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Így legyen 5-ösöm a lottón. Sejtettem hogy megjelenik valaki HL avatarral/névvel. ;] :R

Live-Die-Respawn

(#21) snecy20


snecy20
veterán

20 év, te jó isten, bár jövőre már a HL2-nek is 15 éve lesz... :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22) gordonfreemN válasza oriic (#20) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:D
De csakis tiszteletből, mert szép emlék :R
Gabe Newell meg vakujjon meg.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#23) kenwood


kenwood
veterán

nekem ket dolog jut eszembe a Half Liferol :

1: mar eleg sokaig eljutottam,amikor keszult egy olyan autosave,hogy 10 % alatti hp,le kell menni valami csatornaba,es par %ot sebez,amikor foldet ersz.
parszor megprobaltam,mindig meghaltam,mas mentes nem volt letoroltem a ....be.

2: [link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) Grobby


Grobby
tag

A legjobb játék ever... Bárcsak lenne folytatása...

Üdv,G

(#25) Dtomka


Dtomka
veterán

"még nagyobb sikereket élt el" --->> ért

(#26) oriic válasza kenwood (#23) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Megjelent végre a Half-Life 3...Installálom..."

Ááá, emlékek. :C

Live-Die-Respawn

(#27) Dtomka válasza oriic (#26) üzenetére


Dtomka
veterán

Látom javítottad :)

Az első rész nekem jobban bejött, sőt a DOOM (~'94) és a Duke Nukem 3D után az lett a kedvencem :)

(#28) oriic válasza Dtomka (#27) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja igen köszi. :R

Live-Die-Respawn

(#29) Hopkins95 válasza kenwood (#23) üzenetére


Hopkins95
addikt

1 HP és mentés :C

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#30) kenwood válasza Hopkins95 (#29) üzenetére


kenwood
veterán

Az igazan megdobbento az volt,hogy mar akkoriban is figyeltek ra a fejlesztok, hogy ilyen helyzetbe ne kerulhessen az ember. Tobb mentes volt, vagy legalabb kezdhetted elolrol a palyat valahogy.
Ott viszont teljesen megoldhatatlan helyzetbe kerultem, az egesz jatekot kellett volna elolrol kezdeni

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#31) #16939776


#16939776
törölt tag

Végtelenszer végigjátszottam, utolsó tízen alkalommal HP vesztés nélkül.
Kb.: öt éve újra elővettem, de fél perc után ráhagytam, mert minden momentum sorban ugrott be, és így elég nehéz volt meglepődni rajta.

Nekem az első nagy élmény volt, emlékszem, hogy péntek este leültem a gép elé és egy seggel kijátszottam alvás nélkül 28 óra alatt. :)

(#32) Puma K


Puma K
veterán

Half-Life Recreated with Unreal Engine 4 - videó

Amúgy az AI jobb az első részben mint a másodikban.

A fizika és mimika amit a HL2-ben láthattunk először (_2003!!!_) meg mai napig minimum kellene hogy legyen a játékokban. Pont ma néztük meg haverral a legújabb Tomb Raider-t... full statikus az egész, és bár a HL is egy menjél előre típusú cső játék, de ha 2 másodpercre megállok akkor tudok mindenféle szir-szart piszkálni, felrobbantani, eltörni eldobni vagy valami... a játékok többségében meg egy dobozt nem tudsz eltolni nem hogy egy raklapott pajszerral darabokra aprítani...

Butulnak-egyszerűsödnek a játékok amiket ennyi év PC-n való játék után szomorúan látok... A F.E.A.R első része is milyen rohadt jó volt már...?

A Thief-ről nem is beszélve: Thief vs. AAA Gaming - videó hosszú de érdemes megnézni és hallgatni... :(

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nagyon ráfér a felújítás, ma már nem hiszem, hogy sokáig bírnám azt a grafikát. Mikor készülnek már el vele teljesen? Csak akkor állok neki, ha már maradéktalanul kész van.

3. rész? Volt idő, amikor még bizakodtam, de ennyi év és zéró activity után, jobb ha nem is gondolunk rá (hogy mi lehetett volna).

A Portal 3-at viszont már tolhatnák, arra még van reális esély.

(#34) Redneck


Redneck
veterán

Óriási játék volt, hatalmas (helyenként horrorisztikus) atmoszférával és nagyon hosszú kampánnyal. Ötletes történetmesélés, jó fegyverek, örök klasszikus.

A multiját imádtam, nagyon sokat pörgettük, aztán jött a CS. :DD

A második részt szintén szerettem, azt is bármikor képes vagyok pörgetni. Sajnos jobb minőségben nincs fent, de imádom ezt a videót, és a zenekart is azóta. Belegondolni is furcsa hogy 20 éves az első és 14 a második rész. :Y

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Isten éltesse!

Az egyik kedvenc játékom a Half-Life és máig szórakoztató mindegyik kiadásban. :R
A remény haljon meg utoljára ha egyszer kifogják adni a HL3-at sztori befejezéssel. Jönnek nekünk ezzel. :Y

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#36) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Én még most pótoltam nemrég a 2.reszt a kiegészitőivel, aztán annyira hangulatban voltam hogy próbáltam keresni valamit ami olyan mint a hl és még nem játszottam de nem találtam semmint.
De a lényeg hogya zistenéltessen Hálf lájf!'

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#37) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

epic achik:

- ravenholmot csináld meg gravity only-val (egy lakatot le kell lőni, nem számolja be)
- wc csészével ölj meg valakit

az első egy annyira feelinges játékmenetet adott, hogy évekkel később csak a dying light múlta felül, a második.... :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) haxiboy


haxiboy
veterán

Öregszünk... :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#39) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Régi szép idők, emlékszem, az első részt mennyit nyúztam, aztán a második esetében egy kis kellemetlenséget okozott, hogy mikor kijött, hát net még nem igazán volt, így sajna az első ismerkedés a 2-vel nálam is virágbolti volt, mondjuk legalább nem költöttem egyszerre még többet akkor játékra, mert mellette akkor vettem meg épp a MoH PA-t és az NFS U2-t, ja és a PoP WW-t is ha jól rémlik, talán az az időszak volt a legjobb számomra így játékok terén.

Aztán ahogy lett internet, jött egy Orange Box, akkor pár hétre teljesen lekötöttek az abban kapott játékok. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#40) core i7


core i7
addikt

Szerintem lenne pedig kereslet egy HL3 ra már csak előrendelés hype végett is még ha balul sülne is el

HL 2 Epiosde 3-mat ugyanazzal a motorral lenne már érdemes megcsinálni mint episode 1-2-őt

(#41) mephi666


mephi666
nagyúr

hl1: p166mmx, 32mb sdram, voodoo1 4mb... 640x480-ban, 14"-on, sötét szobában, fejhallgatóval :) fergeteges hangulata volt az első résznek... nem tudom hányszor végigvittem: tetszett, hogy szakított a játék a quake-es hagyományokkal és nem arról szólt egy bossfight, hogy quad damage és bele az összes muníciót... itt erővel egyik bosst sem lehetett megölni... a leghangulatosabb a parkolóházas jószág volt, akinek a fejére légitámadást kellett kérni :D szerettem az opposing force-ot is, a blue shift viszont nekem nagyon rövid volt: mire elértem az első komolyabb fejtörőt, már vége is volt a játéknak

hl2+ep1+ep2: már fősuli alatt... jó volt, nagyon korrektül össze volt rakva, de nekem nem hozta az 1. rész hangulatát... tisztes iparosmunka, aminek érthető a sikere, de hangulatban nálam akkor is az 1. rész az etalon :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) Lenry


Lenry
félisten

a két legintenzívebb emlékem, a HL2-ről, amikor megjelent, még pelyhestollú középiskolások voltunk, és egyik osztálytársamnak már akkor 768kbps netje volt, úgyhogy neki összedobtuk a lóvét valami SMSWAREZ-es előfizetésre (hol volt akkor még a torrent), és szünetben is hazaszaladgált a suliból, ellenőrizni, hogy megszakadt-e a FlashGet... :D
aztán délután sorbanálltunk nála HDD-kkel, koleszosok előre, mert megy a busz :DDD
(asszem egy pénteki napon jelent meg)

meg amikor megjelenés után egy seggel letoltam az ep2-t, és az volt az első gondolatom, hogy "erre vártam ennyit!? menjetek a p****ba"

egyébként pedig CP Violation FTW

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#41) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hl1 részeket kiadták source-ra konvertálva, nézz rá majd :K

(#42) Lenry ffff, 15 évet fiatalodtam :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44) Plazmacucci válasza Samus (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Opposing Force minden idők egyik legjobb kiegészítője, meg merem kockáztatni, hogy játékhoz jobb küldetéslemez nem készült azóta. Példát vehetne róla mindenki. Kár volt kihagyni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#45) MasterDeeJay

Legtöbbet coop módban játszottam a haverokkal mindegyik résszel. Iszonyat sokat röhögtünk, sokszor előfordult hogy egymást csaptuk agyon a fizika miatt.

[ Szerkesztve ]

(#46) AxBattler válasza #85552128 (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Bezony, szép lett volna, de legalább már kitűztek egy határidőt...

(#44) Plazmacucci
+1
... és akkor betervezhetik a kiegeket is. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#47) Segal


Segal
veterán

Boldog szuletesnapot!:)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#48) troll4 válasza Segal (#47) üzenetére


troll4
tag

Mekkora játék volt! :K :C :R

[ Szerkesztve ]

06705551911

(#49) darkarthur


darkarthur
senior tag

Libabőrös lettem még a cikk olvasatán is. Életem legjobb és legmeghatározóbb játéka. Pokolian imádtam. Emlékszem mekkora öröm volt, mikor kmeg lett az új GeForce kártyám és már 1024x768-ban tolhattam ,akkor tűélesnek tűnt minden. :DDD
A sztori fenomenális, a játékélmény single-ben és multiban is egetverő volt. Én titkon azért várom a folytatást! :C

Samsung S23 Ultra 5G

(#50) Mr.Csizmás válasza darkarthur (#49) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

4K tévén ki akarom tolni újra az 1-et :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.