Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

A hivatalos art, amit a 25. évfordulóra adtak ki (4K-ban)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az új rész hozza a Doom 2016 minőséget, akkor nagyon várós. Az valami kegyetlen jó lett.

(#3) Analog79


Analog79
kezdő

nagyom várós....

[ Szerkesztve ]

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

(#5) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ti várjátok a folytatást,"

Ja. Ezt TALÁN nem qrja el olyan kapitális módon az id, mint a Quake Championst. A 2016-os reboot a körülményeket (mint "modern" FPS-gayming kora) tekintve eléggé korrekt lett. A remény hal meg utoljára. Az viszont biztos, hogy premieren fogja hozni a futár. :))

"a korábbi részekkel játszottatok?"

Nem keveset - itt nem a DOOM (2016)-ról van szó, abban csak 60-65 órám van.

A mai napig elő-előkerül, akár single, akár LAN. Mondjuk utóbbin inkább a DOOM II, custom WAD-okkal. Időtlen darabok és pontosan olyan áhítatot váltanak ki belőlem, mint '93-ban és '94-ben. Az ATMOSZFÉRA über, elvarázsol a saját kis világába.

Még a Doom Builder 2-ben is elmélyedtem kicsit, mielőtt beszerváltam egy kisebb könyvrelikviát a témában. Egyszerűen elképesztő, hogy mennyi minden megvalósítható a motorral a jól definiált korlátok ellenére. Csak egy példa: [link] Abszolút awesomeness a köbön - Timmy boy tanulhatna a fejlesztő srácoktól.

tl;dr: Doom/id Tech 1/id Tech 3/Build engine 4 lyfe.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Lenry


Lenry
félisten

:R

ezt a két képet 1994-ből csak így itthagyom...


John Romero, Kevin Cloud és Adrian Carmack


John Romero (az oszlop mögött) és John Carmack a Shreveporti irodájukban a Doom fejlesztése idejében

(volt még egy régi csoportképem valahol az id Software korai idejéből, de most nem találom)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Isten éltesse sokáig :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) Lenry


Lenry
félisten

és még senki nem linkelt egy szülinapi e1m1-et?... cöcöcö

enjoy :R

Evil Horde - Hangarmageddon

és hát így kell születésnapot ünnepelni... ugye Valve? :(((

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) 5150 válasza Lenry (#6) üzenetére


5150
aktív tag

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#10) Scholes9 válasza icemad (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerintem is, hihetetlenül élvezetes lett a gunplay benne. Várom nagyon az Eternalt :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) #78687232 válasza oriic (#1) üzenetére


#78687232
törölt tag

:R megy is holnap háttérnek!

Az egyik legjobb sorozat, amivel valaha játszottam. HBD!

(#12) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Melyik a legtöbb ellenséges wad a rendesek közül amelyik szintekre van bontva, és nem tolja a képedbe az összes dögöt egyszerre.

(#13) anaqer válasza Lenry (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Shreeveport az Commander Keen időszak, tehát 1990,1991 lesz inkább.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) ASTON117


ASTON117
tag

Ez egy baromi jó videó és imádom szinte az összes doomot, de az irány amibe a Wolfenstein new colossus ment(filler küldetések újrajátszható gagyibb pályák) és az a bizonyos ETERNAL cím eléggé aggaszt. Egyedül vagyok ezzel?

(#15) KaitouP


KaitouP
veterán

Isten éltesse sokáig, és még sok sok nagyszerű Doom játékot! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#16) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Isteni játék. Pár hónapja elkezdtem a sorozat néhány részét végigtolni, míg kijön az Eternal. A Doom 1-2 még ma is rettentő élvezetes. :K
Most a Brutal Doom 64 modot tolom, uátna 3+kiegek, majd 2016, csak bár lenne több időm :D

(#17) XCube


XCube
tag

Isten éltesse a játékot és a fejlesztőket. Borzasztó sebességgel telik az idő, tisztán emlékszem rá, amikor először játszottam vele. Hihetetlen élmény lehetett a fejlesztés és a siker, amit a játék aratott. Néha eljátszadozom a gondolattal, hogy milyen lehetett volna akkoriban játékfejlesztőnek lenni az USA -ban.

A születésnap tiszteletére gyorsan végig is toltam az első epizódot :DD

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#18) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

DOOM = alapmű, alapműveltség ;)

Aki nem ismeri, az vagy burokban nőtt fel, vagy nagyon rossz korban született (vagy utálja a videojátékokat) :DDD

Én az id Software-en nőttem fel, szóval minden, ami Doom (vagy Quake), jöhet.

A Doom 4 epic volt és biztos vagyok benne, hogy az Eternal is az lesz.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19) Raijin


Raijin
tag

IDKFA :))

Live long and prosper.

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem akkoriban C64-em volt, szóval uncsimnál játszottam a Doommal. :)
Meg a Heretic-kel és GTA 1-gyel.

[ Szerkesztve ]

(#21) iMaverick válasza Raijin (#19) üzenetére


iMaverick
addikt

IDDQD

Ti várjátok a folytatást, a korábbi részekkel játszottatok?
Igen / az összessel. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#22) Bird válasza iMaverick (#21) üzenetére


Bird
addikt

IDSPISPOPD

A legjobb jelszavak mind a mai napig. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) nbg


nbg
senior tag

Nyilvan bennem van a hiba, de nekem o nem Doom Slayer, hanem Oleg Gontar, szakvez. ... :D

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#24) Segal


Segal
veterán

Boldog szulinapot!

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#25) Tsebacsi válasza nbg (#23) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon +1 :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26) Scholes9 válasza ASTON117 (#14) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jó eséllyel igen.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27) hardzsi2 válasza janeszgol (#20) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Sok éve, egy alkalommal áthozta a szerelő a 4 éves kislányát, mert nem volt kire hagyja, amíg nálunk a fürdőszobában a lyukas melegvíz-csövet cserélte.
Gondoltam, lekötöm a kislányt a gép előtt valamivel, amihez nem szükséges előzetes gyakorlás.
A DOOM-ra esett a választásom; én irányítottam; Ő a SPACE-t nyomva irtotta az ellent :DDD

@oriic: Ah, istenem, a duplacsövű sörétes....

Alapmű, sok szempontból. E bejelentéssel kimaxolták nálam a nosztalgia-faktort :)

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#28) janeszgol válasza hardzsi2 (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

:D
Hú milyen tömeggyilkost neveltél te, aki valamikor aktiválódik majd. :D
De amúgy az mennyire érdekes, hogy a nők mennyire vonzódnak az erőszakos produktumokhoz.

(#29) #78687232


#78687232
törölt tag

Sigil

Olcsóbb verziót behúztam, de a 160 dolláros lenne az igazi :D

[ Szerkesztve ]

(#30) anaqer válasza #78687232 (#29) üzenetére


anaqer
veterán

Remélem, hogy ez egy fokkal igényesebb produktum, mint amit legutóbb láttunk a sráctól - az E1M8b és az E1M4b minőségileg elég... "működvelő amatőr" szint. :( (Hall of Mirror bugok, lusta brushwork és textúrázás, Doom3 szintű monster closetek...)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#31) atike


atike
nagyúr

Maradok a régieknél. Az új már nem jött be, az I és a II ellenben nagyon sokat futott... :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Synthwave válasza atike (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ejnye-bejnye, az a fránya múlt idő.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) anaqer válasza anaqer (#30) üzenetére


anaqer
veterán

Kieg. : az E1M8b-t most toltam végig. Sajnos azt kell, hogy mondjam - élvezhetetlen.

Tele van szűk folyosókkal, ahol a fejed fölött két pixeles réseken lövöldöznek rád lefelé shotgunnerek (mousolook nélkül nincs az az isten, hogy észrevedd őket). Minden kanyar után spectre, tehát hátrálnod kell - mondanom se kell, chaingum ammo nuku), de mögéd meg teleportáglatnak be az impek, vagy jönnek elő klozettból. Rakétát kapsz, de szinte nincs egy olyan szoba, ahol el mernél ereszteni egyet.

Kvikkszévelős, memorizálós, visszaugrok fedezékbe - kilövök egyet, visszaugrok baromság az egész. Remélem, hogy a Sigilre összekapta magát a gyerek, a) ez nem Doom játékmenet, b) nem is néz ki jól, és c) ingyen annyi valagnyi remek WAD van, hogy ezért pénzt kiadni... :U

Hatalmas csalódás.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) #78687232 válasza anaqer (#30) üzenetére


#78687232
törölt tag

Leginkább a polcon szerettem volna tudni, nem vagyok egy nagy gyűjtő, ez a szett mégis baromira tetszik. Néha belefér, az a játék már csak hab a tortán :)

(#35) Heroes fan válasza anaqer (#33) üzenetére


Heroes fan
őstag

(#36) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Ebben csak ez a 3 pálya van benne?

A városos tetszik benne.

(#37) batman91


batman91
őstag

Imádom ezt a szériát, mindig is a kedvenceim közé fog tartozni. Nem is olyan régen játszottam végig újra az első két részét. Felüdülés volt a sok mostani tucat játék után. Majd meglátjuk, hogy az új rész hozza-e a színvonalat.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#38) MikeWazowski válasza oriic (#1) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ejjha.... :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#39) s912


s912
aktív tag

(#40) MikeWazowski válasza s912 (#39) üzenetére


MikeWazowski
addikt

De jó ilyeneket nézni... :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#41) s912 válasza 5150 (#9) üzenetére


s912
aktív tag

Középen, szürke pólóban John Carmack?

(#42) Synthwave válasza s912 (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyértelműen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) s912 válasza Synthwave (#42) üzenetére


s912
aktív tag

OMG. Miből lesz a cserebogár :) Mindenesetre ez az, amikor ku**ára nem az számít hogy néz ki valaki, hanem hogy mit tesz le az asztalra. Lehet a kockákat szidni !

(#44) 5150 válasza s912 (#43) üzenetére


5150
aktív tag

Ha nem akart volna rögeszmésen a rakétájába ölni minden pénzt, még ma is ő lenne a főnök IDnél és nem a zenimaxosok kontárkodnák össze az új quaket viaszfigurákból.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#45) s912 válasza 5150 (#44) üzenetére


s912
aktív tag

nekem inkább a fosbook-os "átigazolása" az, ami negatívumot váltott ki belőlem, de valahol megértem, hisz a fosbook-nál biztos van $. Eladta a lelkét sátán Cukinak :(

(#46) 5150 válasza s912 (#45) üzenetére


5150
aktív tag

Ez igy túlságosan ki van sarkitva. Az occulushoz ment fejleszteni, az occulust meg bevásárolta a falsebook

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#47) s912 válasza 5150 (#46) üzenetére


s912
aktív tag

Jogos, valóban így volt. Köszönöm a korrigálást. Akkor is eladta a lelkét a sátán Cukinak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.