Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Uzsito


Uzsito
csendes tag

Az IKEA-ban van hasonló méretű brutál bükk asztallap.

Zseniális, masszív, kettő ilyenem van. Kicsit lekezelgeted és élethosszig jó lesz, és olyan DIY lábat meg egyebeket raksz rá amilyen akarsz. Na elindítottam azt a bizonyos bogarat?

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#2) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Lábnak pedig egy hasonlót javaslok. ;]

(#3) Ispy válasza Uzsito (#1) üzenetére


Ispy
veterán

Sajnos nem jó a mérete.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4) 7


7
addikt

Ha állítható asztalt akarsz, én rendelnék hozzá egy Jarvis lábat: [link]
Ehhez már lehet rendelni Ikeás asztallapot.

Ha nem kell állítható, akkor pedig lábnak tök jó lehet 2 ALEX fiókos elem, amikhez vehetsz bútorlábat, és megemelheted őket kellő magasságra, valahogy így:

DIY, és még jó is tud lenni.

(#5) MasterMark válasza 7 (#4) üzenetére


MasterMark
titán

Ez milyen asztallap?

Switch Tax

(#6) 7 válasza MasterMark (#5) üzenetére


7
addikt

Szerintem Karlby: [link]

(#7) Ispy válasza 7 (#6) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, az, ezt a videót én is megtaláltam. :D

Lábat nem rendelek, mert 2 utcával arrébb a hegesztő bácsi megcsinálja 10k-ért zártszelvényből. Asztallapnak meg táblásított tölgy lesz, dán olajjal kezelve. A lábat meg nem akarom lefesteni, tetszik a fémes ipari stílus, de majd meglátom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8) UnA válasza Ispy (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

De ha jól sejtem, akkor az a láb nem lesz állítható.

(#9) Vladi válasza Ispy (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"A lábat meg nem akarom lefesteni, tetszik a fémes ipari stílus, de majd meglátom."
Hacsak nem rozsdamentes - márpedig 10k-ért nem kapsz rozsdamentest - akkor felejtős, fessél. Ezek a valóságban baromi olajosok és marhára bírnak rozsdásodni.

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#10) Ispy válasza UnA (#8) üzenetére


Ispy
veterán

Az asztal bal oldali lapja egy radiátor fölé kell, hogy férjen, így már elég magas, felfelé nincsen értelme állítani, lefelé meg nem lehet, a szék állítható, az elég.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11) Ispy válasza Vladi (#9) üzenetére


Ispy
veterán

És ha megpucolom? Beltéren csak nem rozsdásodik, nincsen kitéve víznek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#12) UnA válasza Ispy (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

A felfelé állításnak van értelme, de csak akkor, ha szeretnél egy többcélú, álló-ülő munkához is alkalmas asztalt összerakni.

(#13) #25954560 válasza UnA (#12) üzenetére


#25954560
törölt tag

illetve a megfelelo ulespoziciohoz is, szekcsere eseten. a szek magassag-allitasa egy dolog, idealis esetben azzal a labaid helyzetet allitod, a felsotestedet a tamlaval es az asztal magassagaval, a karjaid helyzetet az asztal magassagaval, a fejed helyzetet pedig a monitor magassagaval es szogevel, ha nagyon le akarjuk egyszerusiteni.

mindez csak akkor erdekes, ha napi sok-sok orat szeretne ott tolteni. egyebkent csinaljon csak olyat, ami marha jol nez ki :D

(#14) Ispy válasza UnA (#12) üzenetére


Ispy
veterán

Nem terveztem álló munkát, viszont mivel a radiátor miatt az asztallap magassága eléggé fent lesz, ezért egy lábtartót biztos veszek. Illetve egy karos fali konzolt a monitornak.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#15) Vladi válasza Ispy (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"És ha megpucolom?"
Akkor mégjobban. :DDD Az olaj azért is van rajta, hogy állás közben ne legyen rozsdás. De ezek az olcsó 235-ös acélok nagyon könnyen rozsdásodnak. Valamilyen felületi kezelésre szükséged lesz. Beltérben nem annyira rozsdál, akkor csak 1-2 év mire megjelenik.

Művi rozsdásítás jöhet szóba - cold blue nemtom magyarul - de az elég macerás és drága. Valamilyen festés, vagy esetleg lakkozás. :F

De megpucolni megkell, lepkével pölö, akkor szép fémszínű lesz.

De ha semmitse csinálsz magad akkor mitől csináldmagad? :P

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#16) Ispy válasza Vladi (#15) üzenetére


Ispy
veterán

Írtam, hogy ez egy mezitlábas DIY projekt, ez nem csináld magad, hanem csináltasd mással. ;]

Egyébként csinálok, én vagyok az agy. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17) Vladi válasza Ispy (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Egyébként csinálok, én vagyok az agy."
Ahh! Ugyan... flexet a kézbe! :P

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#18) Ispy válasza Vladi (#17) üzenetére


Ispy
veterán

Osztottam, szoroztam, egy jó flex többe kerül, mint egy asztal. Levágott végtagok visszavarrása meg pláne. ;]

Meg kéne hegeszteni, fát megmunkálni, a sok szerszámot tárolni, áhhh, majd egy másik életbe.

Tisztitáshoz jó lehet egy furóba fogható négertárcsa?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#19) Vladi válasza Ispy (#18) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Igen ezt híjják diynek. :DD

Talán, nem ismerem. Esetleg lepke csiszoló? Azt is tudod kéz fúróba fogni. De eléggé koszol majd a művelet.
Van viszont neked való lakk.

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#20) Ispy válasza Vladi (#19) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, elmentem, ha jön majd a jó idő, akkor "lefestem" vele.

Egyébként lesz diy része is, leolajozni a fát, kivágni a kábeltartónak a helyet, lehet egy felső marót is veszek és akkor az éleket is le tudom szedni, de majd meglátom mennyi pénzem marad a végén.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21) Vladi válasza Ispy (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Majd írj a fejleményekről. ( ;] )

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#22) Ispy válasza Vladi (#21) üzenetére


Ispy
veterán

Majd jelentkezem. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23) Hieronymus válasza Ispy (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az asztal hátoldalán mi az, amit beterveztél?
Ha jól látom, valami lemez .

Az asztal jelen állapotában életveszélyes. Már kis oldalirányú erőhatásra is eldőlhet.
Meg kellene merevíteni, legalább az egyik hosszanti oldalon vagy legalább két ponton a falhoz rögzíteni az asztal lapot. (Ez a legolcsóbb megoldás.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) Ispy válasza Hieronymus (#23) üzenetére


Ispy
veterán

Az asztallap alatt van két hosszanti merevítő (50x20-as) és hátul is lesz egy.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25) icemad válasza Ispy (#18) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kertes házba költöztetek, ha jól emlékszem. Oda kell a flex, aksis fúró, meg egy normális ütvefúró. (később még a többi) Ez nem egy nagy összeg. Kb 100k-ból megvan. Én sorházat vettem, kis kerttel, de tök jó, hogy nem a szomszédból kell szerszámot kérni, csak leveszem a polcról. Anyagokkal ugyanígy vagyok.
(egyébként az alap szerszámokat beterveztem a ház költségébe, szóval volt 3000 euróm ezekre. Abba még belefért egy inverteres hegesztő, asztali fúrógép meg egy 24 literes kompresszor is, a kerti kapa és ásó mellé)
Most a fürdőszobát alakítom át, asszony meg is lepődött, hogy semmiért nem kell boltba menni, minden van itthon. Pedig anno morgott ő is a sok "hülyeség, úgysem használod sosem" szerszámért. Nekem meg milyen jó volt, hogy csak levettem a polcról a csempe fúrót...

(#26) Vladi válasza icemad (#25) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kertesben lakik, akkor előbb-utóbb beszerzi. Tudod van a mondás "mifelénk": ha nincs flexed, akkor buzi vagy.

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#27) icemad válasza Vladi (#26) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD :DDD :DDD

(#28) Ispy válasza icemad (#25) üzenetére


Ispy
veterán

A kert még romokban, kell vagy 45m3 föld feltölteni, utána akarok egy szerszámtárolót, ahová majd befér egy rendes munkapad, satu, lesz áram és lehet barkácsolni. De ez még odébb van, addig is buzi vagyok. :D Na jó, csak biszex, mert faternak van flexe, ha kell.

Kisebb vágásokat a dremellel szoktam csinálni, nyilván korlátozott tudású gép.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29) UnA válasza Vladi (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

A mondás jó... de én még mindig nem tudom, hogy valójában mire jó a flex normál kerti, ház körüli munkák esetén :)

(#30) Vladi válasza UnA (#29) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem idén lesz egy kerítés felújításom. Belső kiskerti kerítés, zártszelvény szerkezet és fa lécekkel. Léc kuka, a vasszerkezetet meg le kell csiszolni, újrafesteni. Mivel csiszoljam? Hát flex. :P

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#31) icemad válasza UnA (#29) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

???
Vágáshoz, csiszoláshoz. Speciális koronggal csempét, fát, betont, téglát, műanyag csövet is tudsz vele vágni. Csiszolásról ne is beszéljünk. Ha esetleg állítható a fordulatszám, akkor horonymarónak is jó lehet. Ha meg aksis, akkor határ a csillagos ég. :D
A flex olyan a kertes házban, mint a Tomb Raider játékban az íj. Kell oszt kész. :D

(#32) Gergello válasza 7 (#4) üzenetére


Gergello
addikt

Atyaég ez milyen gépház ?

Gyönyörű az egész setup.

[ Szerkesztve ]

(#33) UnA válasza icemad (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Eddig ezeket a feladatokat mind más szerszámmal oldottam meg, de hiszek neked, hogy flexelni is lehetett volna ;)

(#34) Vladi válasza UnA (#33) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jah hát van egy felszerelt műhelyed 20 másik szerzsámmal... :P

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#35) 7 válasza Gergello (#32) üzenetére


7
addikt

Revolt2 -- nem feltétlenül az én stílusom. :D
Randomfrankp setupja egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) Gergello válasza 7 (#35) üzenetére


Gergello
addikt

Nagyon köszönöm ! :R

Legszebb ház, amit eddig láttam.
Direkt az ilyen extrémebb házakat nézegettem mint pl. Deepcool Tristellar, de ez sokkal sokkal letisztultabb.
Ház úgy látom külön nem kapható, de még agyalok. Áhh brutális ahogy kinéz.

(#37) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a blogot keresem egy ideje. :Y Mi lett a vége?

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#38) Ispy válasza Vladi (#37) üzenetére


Ispy
veterán

Szia Vladi!

Elkészült, részben, mert az asztallap még nincsen összefogatva a vázzal (egyébként így se moccan meg, atomstabil), meg le szeretném majd kenni dán olajjal, csak várom, hogy ne legyen ilyen hektikus az időjárás. Meg ha már szét kell majd szednem, akkor kap a váz egy réteg matt lakkot is.

Na meg közben elkészül részben a polc egy része is, egy része még csiszolásra vár.

Alapvetően elégedett vagyok vele, egy picit pontatlan lett a váz (DIY érzés), de ezt pár darab öntapadós filc talppal megoldottam.

Közelről...

Oldalról...

Alulról...

Totálból...

Polckezdemény...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39) Vladi válasza Ispy (#38) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jóez, fasza lett. :D Ha rendesen lefested, meg lakkozod, meg olajozod, akkor kiszolgál ez téged. :Y

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#40) Ispy válasza Vladi (#39) üzenetére


Ispy
veterán

Festve nem lesz, a dán olaj ad neki egy kemény védő réteget (amit persze pár évente lehet majd újra kell kenni). A lakkozáson még gondolkodok, lehet azt ki is hagyom, jó ez így natúrba is, szerintem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41) Vladi válasza Ispy (#40) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

" jó ez így natúrba is, szerintem." :Y :N

Az acél brutál fog neked rozsdásodni. 1-2 év és nekilát.

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.