Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Piftuka


Piftuka
veterán

:C

Örömmel látom, hogy végre két igazán kiváló minőségű tápegységet mutattok be a "Hazai pálya" rovatban a PH! közösség tagjai számára! :R

Azt pedig jó tudni, hogy az ex-Kelly-Tech Kft. utódja, a Caseking Kft. a Phanteks termékeinek hazai importőre!

Csak olyan szaküzletből vásároljatok, amely tőlük (tehát a mindenkori hivatalos importőrtől) rendeli meg a Phanteks termékeket!

Ezt könnyű megállapítani abból, hogy a teljes gyári jótállást (jelen esetben 10, illetve 12 év) adják tovább Nektek, fogyasztóknak. :K

"Aquila non captat muscas."

(#2) simonzé


simonzé
addikt

Csodálatos ez a melegbüszkeség szék... Az Apex legends játékosok nagy reszenek viselkedése alapján van rá igény. :DDD

A laptopok ára viszont kriminalis szintre emelkedett... Tegnap láttam HP laptopot akciosan 119000-ert N3050 cpu-val, 128gb SSD, 4GB RAM konfigurációval. Ez pár hónapja 80-ert volt eladhatatlan.
A sajat laptopomat (Lenovo, i5 8250, MX150, 8GB, 2TB HDD) novemberben 136-ert vettem. Most ugyanez, csak128GB SSD-vel 230e. Akcióban. WTF?

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#3) Piftuka válasza simonzé (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

"Csodálatos ez a melegbüszkeség szék..."

"Nooormális? Há' de hogy lehetne mán a büszkeség meleg? Kéééérem! Há' olyan nincsen. Csak nyáron. Na, de ha tél van? Kééérem... Há' akkó hideg az a büszkeség, nem? Há' nem? Há' de!" :P :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#4) Freiherr válasza simonzé (#2) üzenetére


Freiherr
őstag

Kereslet-kínálat aránya, na meg a fasza árfolyam belejátszik.

XXX

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Most a laptopválaszták árazása elérte a tragikus szintet. De jó, hogy tavaly vásároltam!

(#6) headhunter


headhunter
addikt

-15% : [link]

(#7) Perdedor


Perdedor
tag

Tavaly vettem TUF FX505-öst, igaz gyengébb hardverrel, meg ablakok nélkül, közvetlenül a megjelenése után, akkor 730 EUR volt.

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#8) XuChi


XuChi
addikt

Phanteks Revolt X. Nálam az 1200W-os verzió teljesít szolgálatot, a hozzá illő Phanteks Enthoo 719-el karöltve. A táp ventilátora 2 módban mehet. Eco és Normál. Eco módban az adatlapomon lévő gépet fullra terhelve sem indul el a ventillátor, azonban, normal módban folyamatosan megy. És sajnos EXTRA HANGOS! Nem vittem vissza, mert kell a táp, és nincs másik Dual System táp a piacon :(

(#9) ImpersonatoR

caseking.hu ? Ez nekem új nem tudtam van mar hazai bázis is.

(#10) yerico válasza Perdedor (#7) üzenetére


yerico
senior tag

8750H + 10606GB HP Omen mellé vettem inkább egy Ryzen 3600 + 1660 kombós asztali gépet. Belesüketülök, hogy a ventillátorok le tudják hűteni a 90+ fokos CPU-t és a 82+ fokos GPU-t a notebookban. A gamer notebook fogalom egy átbaszás.

[ Szerkesztve ]

(#11) Luck Dragon

Örömmel olvasom hogy egyre több “noteszban” használják fel Ryzen processzorokat. Így végre kialakulhat egy kis verseny.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Piftuka válasza XuChi (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

"Normal" módban is maximális fordulaton üzemel a ventilátora? (Mert az bizonyos tápegységeknél jelenthet nem megfelelő működést, de utána kellene nézni, mert a Phanteks lehet, hogy így hangolta; fix, nagy fordulatszámra.)

Egyébként nyugodtan kapcsolhatod "Eco" módba, pláne, ha jó szellőzést alakítottál ki a számítógépházadban.

A konfigurációd fogyasztása, és a tápegység az alapján várható melegedése nem indokolja. (Ha pedig igen, úgyis bekapcsolna a ventilátora. De nem fog; és ez nem véletlen.)

"Aquila non captat muscas."

(#13) matkabacsi


matkabacsi
csendes újonc

Az elso 2 laptop eleve vicc. 2020-ban 1366*768-as laptopok. Raadasul 180.000-ert. Nem is szabadna ilyesmiket arulni. A tuf 505 meg szinten vicc. Sajnos vagyok tulaja egy ilyen ipari hulladeknak. Mondjuk en 290.000-ert vettem. Meg az is sok volt erte. A tolto alultervezett(tudbo modban jatek alatt nem tolti az akksit, 6 ora jatek utan 40%-os akksival teszem a taskaba a notit) a 1660 ti mobil verzioja az kb a mobil 1050(2gb) teljesitmenyet hozza. Azonkivul ahhoz, hogy ne throttlingoljon a proci 6000-et porognek a ventik es meg a hyperx fejhallgato alatt is hallani oket. Szoval nem ajanlom senkinek, de senkienk. Foleg nem 400.000 Huf-ert.

(#14) pusszycat válasza janeszgol (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem 8 éve teszi a dolgát. Kénytelen leszek erőszakkal lecserélni. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) Luck Dragon válasza pusszycat (#14) üzenetére

Ez legyen a legkisebb gondod . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) pusszycat válasza Luck Dragon (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi. :B

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) Duree


Duree
veterán

Ez már tényleg sokk, itt van a világító szék. Mi jön ezek után? világító alsó gatya.

duree54

(#18) Piftuka válasza Duree (#17) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát tudod... már arra sem kell várni:

;]

"Aquila non captat muscas."

(#19) mumtaz


mumtaz
senior tag

Ez a Genesis Nitro550 szék nem lenne rossz, ha nem lenne rossz.
Nekem picit több, mint 1 éve van meg. Nem nyüstöltem, de a karfa puha borítása már elszakadt. Nem ott, ahol egyébként sokat jár az ember karja. Egyszerűen elvált.
A kerekei szépen sorban mentek szét, pedig kemény padló van alatta és nem ugrálok a székben. A szék magasságát nem állítottam állandóan, így be volt lőve egy magasságra. Amikor hosszú idő után lejjebb kellett állítani, többé már nem ment sehova. Halk sziszegéssel a rugó eltávozott az élők sorából.

Tehát 1 év 2 hónap nem nyüstölős használat után 3 kereke szétment, karfa párnája alul elvált és szakadt, gázrugó kuka. :W

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#20) pusszycat válasza mumtaz (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem írtad meg a súlyod. Van amelyik csak 120 kg bírja.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) juliensorel válasza mumtaz (#19) üzenetére


juliensorel
senior tag

Nekem kettő éve egy ilyen székem van [link] konkrétan semmi, de semmi baja sincs azóta se, összes görgő, huzat, varrás, a teleszkóp tökéletes. ( '18ban nagyon sokat ültem a gép előtt, átlag 78kg vagyok, laminált padló van alatta.)

[ Szerkesztve ]

(#22) Dr. Akula válasza simonzé (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A hómoffiszerek felhajtották az árakat.

(#23) simonzé válasza pusszycat (#20) üzenetére


simonzé
addikt

Hogy merészeled?!? Azonnal vond vissza!

Méghogy user error lenne? Biztos hogy a termék szar, mert nyilván nem én vagyok hülye. A 2 év gari persze eszembe se jut, hiszen azzal beismerném, hogy ROSSZUL HASZNÁLTAM EGY SZÉKET.

I don't fit in. I fit out.

(#24) nyunyu válasza pusszycat (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

120 kilóra méretezett nem gamer Samurai KL-2 szék ülőlapját 80 kilómmal sikerült 3 hónap alatt kettétörnöm, szóval silány gagyit jóval drágábban is lehet kapni. :W

Remélem a gariba kapott második ülőlap is tönkremegy júliusig, és akkor megyek visszakérni az egy év garis szék 120k-s árát.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) pusszycat válasza nyunyu (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek szerint szó nélkül cserélték. 3 hónap az még garanciás.

Megelőztél. :D

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) nyunyu válasza pusszycat (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

Csere nem volt.

~6 hónapos korában jelentettem csak be, hogy dezintegrálódik a szék. (előbb kellett volna visszavinni, akkor egyből verhettem volna az asztalt, hogy pénz vissza.)

Kis türelmet kértek, mert nem volt kéznél pótalkatrész, meg kellett rendelniük a gyártótól.
1 hónap múlva hozta a posta az új ülőlapot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) Piftuka válasza mumtaz (#19) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem nem "gamer" székem van, hanem egy elvben masszívabb, bőr karfás, bőr ülőfelülettel rendelkező légrugós irodai szék a JYSK áruházból.

Masszívnak tűnt, azért vásároltam meg, de pár hónap használatot követően a jobb karfa rugója kiesett, így a bőr borítást tartó kézvédő lötyög rajta, a légrugó pedig tönkrement, pedig én is fix beállítással használtam.

Én ugyan ~100 kg körül vagyok (ehhez 194 cm-es magasság társul), de a széket ennél jelentősen nagyobb teherbírásra tervezte a gyártója.

Már ezen a fórumon, és más fórumokon is olvastam, hogy sok a probléma még ezekkel a ~100-130 ezer forintos "gamer" székekkel is.

Mindezek után az érdekel, hogy egyáltalán lehetséges-e olyan széket vásárolni, ami kellően nagy, masszív, és hosszú távon is ép marad, és maxium 100.000 forint körüli összegért elérhető?

Tényleg fél millió forintot kell költeni egy "Rolls Royce kategóriájú" ülőalkalmatosságra, ha az ember minőséget akar? :F

"Aquila non captat muscas."

(#28) KROK640


KROK640
veterán

193 000 forint-ért sem lehet jó gépet venni ezekszerint.
Egy 4 mag 4 szálas Ryzen 3 3200G, ami gyakorlatilag már kevés, egyetlen Kingston 8 GB-os DDR4-2400 ami ma már belépőszint, és egy VGA ami szintén az. A 120-as SSD is vicc. az 1TB HDD még ok.
De ennyiért egy olyan gépet kapunk, amit már azonnal fejleszteni kell

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#29) Johnny001 válasza Piftuka (#1) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Anno még a Kelly-Tech-nél vettem a Corator Ds hűtőmet, ami azóta is itt üzemel, ezt a tápot, meg a céget felírom :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#30) XuChi válasza Piftuka (#12) üzenetére


XuChi
addikt

Normal módban folyamatosan megy és hangosan. Eco módban csak akkor fog felpörögni, ha 600W terhelés fölött jár a táp. Nekem nagyon hangos ez a táp. De mint írtam is, két dolog miatt tartom meg a tápot:

- 12 év garancia
- nincs másik Dual System táp a piacon.

Én ki is használom a Dual System tudását, az Enthoo 719-ben. Az egyik gép a Net/Munka/Retro Gaming gép, a másik az Erőmű Gaming gép (Nekem az, másnak nyilván Ryzen 9 meg 2080Ti alatt nincs élet :D )

Előtte egy Be Quiet Dark Power 11 550W volt. Na az halk! Hangját nem hallottam még 30cm távolságból sem. Ellenben a Dark Rock Pro 4-emmel, aminek a Pure Wing-jei morognag folyamatosan :W

(#31) haxxika válasza Piftuka (#27) üzenetére


haxxika
senior tag

Én használtan vettem 3 éve (tehát már bőven 3 év felett van) egy IKEA Markus-t, tetején a felső párnáról már lekopott a bőr, macskák sajna szétszedték, viszont se az ülőlapon, se a kartámaszon nincs rajta karc/törés/egyéb. Egy nagyon kis lötyögése van oldalirányba, de az ülőlap tökéletes még mindig. Home office-ra tökéletes, ha egyszer teljesen szétmegy valszeg a következő is ilyen lesz. Nagyobb darab vagyok, a gamer székek egyáltalán nem kényelmesek nekem, viszont ebben álom ülni, szóval bátran ajánlom. IKEA-ban úgyis ki lehet próbálni (már ha hamarosan újra kinyit).

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#32) tatu9 válasza Piftuka (#1) üzenetére


tatu9
tag

Vagy a hivatalos reseller-től: Merlin Hardver. :C

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#33) TeeBee73 válasza Piftuka (#18) üzenetére


TeeBee73
addikt

Erre csak ezt tudom reagálni.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#34) pusszycat válasza haxxika (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az ülőlap tényleg masszívnak tűnik, de a hátadnál az a szúnyogháló nem annyira.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) Televan74


Televan74
nagyúr

Nálam az RGB -s szék mindent visz. ;]

A táp tetszik,de amíg működik a GS650 addig nem lesz Phanteks táp a Phanteks házamba. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36) haxxika válasza pusszycat (#34) üzenetére


haxxika
senior tag

Pedig nincs vele gond, nem sül oda a hátam nyáron sem, pedig klímánk sincs a lakásban, plusz a galérián még melegebb van. A szúnyogháló alján pedig van jó deréktámasz, amitől kevésbé fáj a hátam ha fel kell állni.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#37) XuChi válasza pusszycat (#34) üzenetére


XuChi
addikt

Én is most vettem ilyen széket az IKEA-tól. Meglepően masszív és jó kialakítású. Féltem én is a "szúnyogháló" háttámlától, de nagyon masszívan tartja a hátamat. Napi 10+ órát ülök benne a munkám miatt is. Már csak egy kényelmes lábtartót kell szereznem a asztal alá, és mehet a meló "chill" üzemmódban is. :D

(#38) pusszycat válasza XuChi (#37) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Őszinte leszek. Mint mindig. Azért a gamer székek sokkal jobban tetszenek. De a tartósság pont olyan fontos mint a kinézet. Valahogy a kettőt kellene összehozni. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#39) moleculez


moleculez
veterán

A home office jól felverte a laptop árakat :W
Jó széket már nem is vadászok, feladtam, elfogadtam, hogy kopó eszköz, mint a cipő, azt kész, évente veszek egyet IKEAban. Darabokra hullik alattam bármi, pedig csak 100kg vagyok. (Egyszer hegesztettek magamnak egy vastrónt savállóból, az qrwaélet ;] )
Az RGB szék az nagyon meleg ( ;] ), de livestreambe/twitchen ki kell nézni valahogy na'.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40) Duree válasza Piftuka (#18) üzenetére


Duree
veterán

Atya úr isten, mi a következő, Láttam már olyan sport kocsit aminek az alján ledek vannak és váltogatja a színét, talán a következő a világítós pizza lesz?

duree54

(#41) Zsigi72 válasza pusszycat (#20) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Én például 111kg vagyok és egy GENESIS SX33 ( Nitro 330) Gamer szék tulajdonosa. Ugyebár az adatlapján 120kg maximális terhelés szerepel, így határon belül vagyok. A szék most múlt 2 éves és sajnos nem tudok róla semmi jót sem mondani. A karfájában a szivacs teljesen lelapult a kiálló csavarvég belülről kiszúrta a műbőrt ami szúrja a karom, a műbőr több helyen repedésnek indult. Az ülőfelület szintén kilapult. A szék összevissza nyöszörög, recseg-ropog, kotyog. Pedig nem ugrálok rajta, rendeltetésszerűen használom. Tudom semmi sem tart örökké, de a szivacsból tehettek volna bele jobb minőséget, ami nem lapul ki 1-2 év alatt és jobb műbőrt, ami nem repedezik ki. Számomra egy óriási csalódás volt ez a szék. Sajnos elb@sztam, úgy emlékeztem, hogy 1 év gari volt rá és most a cikk olvasása után tudatosult bennem, hogy 2 év volt a gari, amiből 1 hónappal csúsztam ki. :W

(#42) Piftuka válasza Duree (#40) üzenetére


Piftuka
veterán

" a következő a világítós pizza lesz?"

Hát kapaszkodj meg, de ezzel is közel jársz a valósághoz!

Ugyanis szabályozható RGB világítású "házi" nachos melegen tartó már kapható:

:)

"Aquila non captat muscas."

(#43) pusszycat válasza Zsigi72 (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért nekem is van forgószékem, nem gémer, az ülőlapból potyognak a csavarok, felét már elszórtam, a hátlapján kibújtak a szivacsból a csavarfejek nyoma, a karfa az rendben van de csak azért mert az nem is volt neki. 2-3 év ennyit bírnak. Majd csere. 🤷‍♀️

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44) atee


atee
őstag

Az a szivárványos szék az emberiség létét fenyegeti. Komolyan megveszi majd valaki? :F
Nekem van egy 8 éve Ikeában vásárolt műbőr székem. 15 ezer forint volt valami akcióban a 25 helyett.
Idén kezdett el kopni az ülőfelülete és álltak be a kerekei, de az tisztítás után rendbe jött. Nem nyekereg. Nincs kiülve. Rendesen működik a légrugója, hinta funkciója. 94 Kg. vagyok. Az utóbbi 2 évben egy gyerek is ugrál benne nem éppen rendeltetésszerűen használva. Szóval ez azon ritka darabok egyike ami olcsó volt és minőség!

Tarotok tőle, hogy a héten érkező sokkal drágább utódja nem lesz ilyen tartós. De már évek óta szemezek a Noblechairs egyik példányával és most már nem bírtam ellenállni :))

Zsigi72 Mondjuk ez a szék (Nitro 330) már ránézésre se próbál minőséginek tűnni... :O

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#45) Liner


Liner
aktív tag

Nem tudom. Én egy Chesterfield fotelt használok gamehez és még nem fáradt el a fejem. Nem tévesztik össze a motorozással? :D
Utóbbiban érdekesség, hogy bementem obiba vettem egy olyan hosszú deszkát mint a szék karfája mivel igen hosszú kétoldalúval ráragasztottam a billentyúzetet í feleslegessé vált az asztal. Mellettem van egyfiókos valami arra pakolok nem előttem terpeszkedik a sok "szemét". Egy mozdulat levenni félrerakni ha mondjuk filmet nézek átjárhatóbb a szoba. Óriási.

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#46) Lajtorja válasza KROK640 (#28) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Dedikált kártya alá 3200G, közel két kilóért. Tovább nem is olvastam, vicc.

--- ---

(#47) gabika1972 válasza Piftuka (#27) üzenetére


gabika1972
tag

Ikea Marcus szék 50k körül van. Kb 7 éve hasznlom 105 kilós vagyok.megdöntve filmnézésre,illetve normál háttámla állással munkára. Mindenkinek csak ajánlani tudom

.

(#48) ceia


ceia
őstag

Kész PC-t nem érdemes venni. Az alkatrészek rendre azt szokták tükrözni, mit nem tudnak eladni, és így próbálnak megszabadulni tőle. Gyakori a Chieftec táp, Seagate hdd, Gigabyte, WD ssd.. stb.
Laptop nem érdekel, lehúzás ezerrel és nem jön be sem a billentyűzetük, sem az, hogy közvetlenül mögötte már ott is van a kijelző.
Gamer szék? Pfffff.... Akkor már én is inkább a nem gamer, csak normális és jó ikeás székre voksolnék. - Ha, gazdag lennék. (50k:Y) Én 10 év alatt veszek két széket kb. 6-6000 ft-ért, és ez is bírja, semmi baja. Persze nem gördülős, meg liftezős, csak tárgyalós!

Teszek rá ülőpárnát, úgy komfortos is, és az persze cserélhető, és nem kopik a szék kárpitja. Dönteni sem lehet, de mivel fém szerkezetű, fel szoktam kapni a hátsó lábaira, és úgy még hintázni is lehet. Csak arra kell vigyázni, el ne aludjunk közben, mert jól hanyatt lehet esni ;]

        it's more fun to compute

(#49) gabika1972 válasza ceia (#48) üzenetére


gabika1972
tag

A Markus előtt nekem is ilyen székeim voltak, egy bajom volt velük, hogy a hátam elfáradt.
A Markusnak még egy előnye van, hogy teljesen fémvázas, ergo robusztus felépítésű és prémium görgői vannak. a 7 év alatt két 40k-s Jysk széket koptatott el a Muter, pedig könnyebb is és fele annyit ül a gép előtt mint én (bár tudom a jysk székek nem mérvadóak).

(#50) Adamsfamily8 válasza Piftuka (#27) üzenetére


Adamsfamily8
újonc

Nekem 15 éve ugyanaz az Auchanban 20 ezerért vett irodai székem van.Néha kilazulnak a csavarok,illetve a macska miatt huzatot kellett rajta cserélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.