Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LÁZ


LÁZ
addikt

várjuk szeretettel :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#2) Ed_007 válasza LÁZ (#1) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Mi lesz benne az újdonság?

(#3) donki


donki
aktív tag

Én már meg is vettem. Remélem nem lesz nagyon rossz... Ha csak olyan lesz mint a Gothic 3, én már elégedett leszek.

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kár hogy csak ilyen x+1. crossover kutyulda, és nem valami normális Dragon Age 1. szerű fantasy lett. Kár érte, jó ügynök volt...

(#5) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én csatlakozom Láz-hoz. Várom, és ha tetszik a virágboltos verzió akkor megveszem. A gothic széria nagyon el volt találva annak idején, remélem ebben is lesz legalább annyi , végre offline óra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) donki válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


donki
aktív tag

Én ezt nem érzem kutyuldának. Emlékeztetőül pár fantasy cím a pc játékok hőskorából: Might and Magic, Wizardry, Final Fantasy, vagy akár vegyük a star wars-t. Vagy tekintsük Jack Vance haldokló föld novelláit, stb. Ezekben a sci-fi és a fantasy sikeresen keveredik. Egyáltalán nem új dolog ez, és lehet ezt jól is csinálni.

(#7) Dr. Akula válasza donki (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És nem is ez az 1. ami nem tetszik. Szeretem a fantasyt, meg a scifit is, de külön. Ez olyan mint a lekváros gulyásleves.

(#8) bitpork válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Warhammer 40'000? Cyberpunk 2017? Shadowrun? De még a gnómok is a D&Dben technokraták, szóval mindenhol alap a kardozós-b@szós-varázslós háttér :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9) donki válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


donki
aktív tag

Ahogy az imént elmagyaráztam, ez nem olyan, mint a lekváros gulyás leves. A középkori fantasy a fantasynak csak egy szűk szelete. A műfajnak eleve nem megkötése, hogy mekkora lehet a technikai fejlettség. Akár az őskorba vagy ókorba is lehet helyezni a környezetet, vagy egy másik bolygóra, ahol más fajok (is) vannak.

(#10) Ringman válasza bitpork (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

might and magic; wizardry - ha már pc játékokon belül kell maradni.

(#11) donki válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


donki
aktív tag

Ha szereted a fantasy-t, akkor hogy viszonyulsz Jack Vance novelláihoz?

(#12) MageRG válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


MageRG
addikt

Halkan megjegyezném hogy a Mass Effectes biotics is lekváros gulyás, csak nem annyira nyilvánvaló.
Egyébként Might & Magic rulez, az Ubisoft meg monnyonle!

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#13) donki


donki
aktív tag

Engem viszont az aggaszt, hogy most megint nekikezdtem a Risennek, amit az egyik legjobb játékuknak tartanak - és amire magam is úgy emlékeztem, hogy jó kis játék- és ezúttal az volt a benyomásom, hogy a Risen egyszerre egyesíti magában mindazt, ami egy harcrendszerben szar lehet.
Ha csak egy kicsit is hasonlítani fog rá az elex, akkor egy percet sem érdemes rá vesztegetni...

(#14) Dr. Akula válasza donki (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hallottam már a nevét, de nem igazán tudom miket írt. Ergo nem valószínű hogy az én világom. Inkább egy Riftwar vagy Dragonlance (szigorúan csak a Margaret Weis + Tracy Hickman kötetek), na meg Lovecraft minden mennyiségben. Ha meg scifi, akkor Frank Herbert (nekem a Dosadi ksérlet is tetszett).

(#15) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mán csak kettő nap :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16) donki


donki
aktív tag

Még csak 10 perce játszok, de már most látom, hogy a félelmem megalapozott volt. Ez egy nagy rakás fos. A gothic 2 harcrendszere kifinomult volt ehhez képest. A legelső ellenfél amit találtam valami madár, de már tizedjére töltöm vissza a játékállást mert mindig megöl. Minden ami rossz volt a korábbi játékokban az most még rosszabb.
Ami szerintem mind közül a legbosszantóbb, hogy a harc közbeni irányítás eltér a normáltól. Alapból az A,D gomb jobbra-balra való mozgást jelent, de ha egy ellenfél a közelembe jön akkor automatikusan körülötte kezdek körözni, de úgy, hogy a fókusz folyamatosan el akar mászni a célpontról és így a támadás iránya és a kitérés iránya is megjósolhatatlan. (Azaz megjósolható, ha valaki nagyon sok időt belefektetve beletanul a harcrendszerbe)
Azaz komoly munkával ismét kifejlesztettek egy vakszerencsén és kitartó visszatöltögetésen alapuló rendszert. Remek...

(#17) kola99 válasza donki (#16) üzenetére


kola99
tag

Options -Difficult-Close combat focus -ezt állítsd Manualra. Így könnyebb az élet...

(#18) donki válasza kola99 (#17) üzenetére


donki
aktív tag

Köszi, így jobb! :)

(#19) Departed válasza kola99 (#17) üzenetére


Departed
őstag

Este én is kipróbálom ezt, köszi. :R

Szerintem remek játék, kár hogy mivel új cím és nem százezredik bőrlehúzás (CoD és társai) ezért még megjelenés után sincs topicja. Nagy dolog a marketing és a sorozatfolytatás, sokszor fontosabb annál hogy jó-e a játék, vagy akár film. :U

[ Szerkesztve ]

(#20) kola99 válasza Departed (#19) üzenetére


kola99
tag

Gothic+Fallout keverék, rossz nem lehet. És van benne tartalom bőven. 22 szektor nem kevés.
Térkép : [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) #38167040 válasza kola99 (#20) üzenetére


#38167040
törölt tag

Ha valakinek van ingere, dobjon már pár sort, légyszi! A legtöbb helyen sűrű kussolás van a játékról, pedig én is szemezek vele. Előre is köszi.

(#22) kola99 válasza #38167040 (#21) üzenetére


kola99
tag

fórum : [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) #38167040 válasza kola99 (#22) üzenetére


#38167040
törölt tag

köszi

(#24) donki


donki
aktív tag

Maga a játék számomra Gothic 3 feeling olyan értelemben, hogy a játék első 10 percében beszippantott a világ. A grafika ugyan elmarad az élvonaltól, de ezt kompenzálják a színekkel, ami miatt kissé meseszerűvé válik és ezért fotorealisztikus megjelenítés hiánya nem zavaró. Mindenesetre az egész világ a kaland igéretét hordozza.
A játék jó abból a szempontból is, hogy a fejlődés valóban fejlődés. Eleinte nagyon gyengék vagyunk, később a tárgyaknak köszönhetően jelentősen erősödhetünk.
Ami az inventory rendszert illeti, együtt lehet vele élni, de jónak nem mondanám. Az egész képernyőt betölti, viszont nem állítja le a játékot. A tárgyak száma, mennyisége nincs korlátozva és még csoportok is vannak, így azonnal nyilvánvaló, hogy mi tartozik a trash kategóriába (el lehet adni), viszont a boltosnál megnyíló ablakban nincs ilyen szűrő, ami miatt ott mégis egyenként kell nézegetni, hogy eladhatom-e vagy sem. Mindent összevetve szerintem nem jó, de annyira nem is rossz, hogy a játékélményt befolyásolja, együtt lehet élni vele.

A harcrendszer szerintem nagyon rossz, de alkalmazkodni lehet hozzá. Nem mondom, egy ellenfél ellen nem könnyen, de bele lehet tanulni. Ütök hármat (az ütem nagyon fontos, hogy kombo váljon az ütésekből!!!), majd a kombo pontból egy speciálisat, majd körözök körülötte amíg visszanyerem az energiám. Ugyanez olyan ellenfeleknél amik kiszámíthatatlanul támadnak nehezebb, ráadásul 3 ütés + kombo után már eleve nem is jut energia kitérésre, a körözés meg egyes lények ellen hatástalan, vagy nagyobb gyakorlatot igényel. A stamina nagyon erősen lekorlátozza a lehetőségeket. Ráadásul olyan érzést nyújt, mintha először megcsinálták volna jól az irányítást, majd hogy kicsit nehezebb legyen összezavarták az egészet.
Mindez a közelharcra vonatkozik, amit mágia vagy lőfegyver használattal is ki lehet küszöbölni.

Mindent összevetve ha a játék egészét tekintem, szerintem mérföldekkel veri a fallout 4-et és csak azért bánom, hogy megvettem, mert ma is karikás szemekkel jöttem dolgozni, miután fél éjjel játszottam...

(#25) kola99 válasza donki (#24) üzenetére


kola99
tag

Örülök ,hogy tetszik. Közelharchoz nem árt pajzsot is használni, így kicsit könnyebb.
/Több ellenfélnél jobb magasabb helyre repülni és nyilazni - lőni pl. /

[ Szerkesztve ]

(#26) Departed


Departed
őstag

Tök érdekes ez a review dolog.

2017-ben megjelentek közül összesen a második játék az Elex a Mass Effect Andromeda mellett amit kifejezetten szívesen játszok és mindig vágyom az újra belépésre, felfedezésre, kalandozásra, beszélgetésekre, küldetésekre. A nagybetűs JÁTÉKÉLMÉNYre.
Ehhez képest az újságírók részéről a ME:A áll 72%, az Elex 70% értékelésen áll. Én mindkettőt messze jobbnak érzem (hibáikkal együtt) az összes többi idei játékhoz képest, amikből sok bőven jobb értékelést kapott.
Egyszerűen sokkal jobb velük játszani számomra.

Kezdem úgy érezni hogy egyedül a gameplay videóknak és esetleges demo-knak van értelme. Ha tesztek alapján döntök, veszítettem volna olyan játékokat amikben igenis jól érzem magam, örömet okoznak.

És ezt olvasom több helyen is hogy ez meg az zavar, de eljátszottam az időt és keveset aludtam!
A cikkek viszont a hiányosságra vannak kihegyezve és ez rossz.

Na ennyit erről, az Elex remek játék, este folytatom is. :)

(#27) donki válasza Departed (#26) üzenetére


donki
aktív tag

Ebben a játékban a szokásos szemlélet ellenkezője érvényesül. A kezdés nem könnyű, hogy aztán egyre nehezebb legyen, hanem a kezdés baromi nehéz, aztán egyre könnyebb, mert fejlődünk.
De azért azt rossz döntésnek érzem, hogy a default beállítás az, hogy harc közben az ellenfélen legyen a fókusz. Biztosan sokan vannak akik nem jöttek rá, hogy ki lehet kapcsolni és ez 10-15%-ot ronthat a játék megítélésén, merthogy nem elég, hogy nehéz a harc, de még irányíthatatlan is...

(#28) Departed válasza donki (#27) üzenetére


Departed
őstag

Egyetértek. Egyébként ez pont hogy remekül tesztelhető, egyszerűen elkezdik a játékkészítő tesztelői játszani a kész közeli játékot. Többen jelzik hogy a fókusszal kéne kezdeni valamit. Meg hogy túl nehéz, ezzel is. És akkor alakítják.

Egyébként eddig 4 órát játszottam, legnagyobb része felfedezés, beszélgetés, küldizés volt, nagyon kevés harccal. Én easy-n játszom mert a történet, a világ, a felfedezés, a questelés érdekel, a kikapcsolódás. Nem a frusztráló nehézség.

Többen írták hogy nehezek a csaták legkönnyebb szinten is, én ezt nem tapasztaltam még, minden lényt szépen le tudtam győzni. Lehet az illetők meg nekivágnak hűbelebalázs módjára a tájnak és legyakják őket a lények. Puff máris száll az 50%-os értékelés, ami teljesen irreális.

Szerintem tesztet minimum 10 óra játék után szabadna csak írni, ne adj isten a játékról való tájékozódás után. Részemről a játék nagyon jó, beszippant és nem ereszt. A játékteszteknek pedig innentől nem fogok hitelt adni, elvesztették hitelességüket.

(#29) #38167040


#38167040
törölt tag

[link]

Nagyjából ő is azt mondja, amit ti, bár annyi játékkal játszik, hogy nem tudom, hogy
mélyülhet el valamiben jobban.

(#30) Departed válasza #38167040 (#29) üzenetére


Departed
őstag

Köszi! Inkább csak az összefoglalását olvastam el - amivel egyetértek - abban írja hogy late game spoiler van, úgyhogy a megnézést kihagyom. :)

Amúgy az tűnt fel hogy az Elex név alapján senki sem tudja mi is ez (pl. itt is ez a helyzet ph-n, több marketing kéne.) Így meg sokan lemaradnak róla, pedig az év második játéka a ME:A mellett ami végre leköt. Nincs több ilyen és ez egy nagy dícséret az Elex készítőinek. :R Este folytatás!

[ Szerkesztve ]

(#31) _drk


_drk
őstag

Egyelőre engem is nagyon leköt, Gothic feeling egy az egyben meg van!

A Postapocaliptikus világ is tetszik. A sci-fi/fantasy egyesítést szerintem egész jól megoldották így elsőre de még nagyon az elején vagyok.

A harcot az biztos szokni kell, egy Piranha játékban se volt egyszerű. Inkább lépcsőzetes fejlődés van mint folytonos, és küzdelmes. Meg alapból meg kell szokni az irányítást.
De mind a Gothicban mind a Risen-ben inkább eleinte squest-elni aztán ha elérted a kellő szintet, mehettél ki a vad világba. Egész jól meg van szabva hova mehetsz hova nem.

Ami pozitív hogy nincs erős gépem, még is nagyon jól fut medium/high keveréken, és nem néz ki rosszul.
Ráadásul egy olyan évben amikor a Zelda lesz az év játéka szerintem nem is a grafikát kell már nézni.

Ami negatív így elsőre az tényleg az inventory, de majd megszokom.

Számomra nagyon hiánypótló egy ilyen könnyedebb akció-rpg játék.

(#32) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hajaj. Megszűnt az életem :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33) donki


donki
aktív tag

Ti hogy tapasztaltátok, melyik követő a legerősebb? Én nem láttam nagy különbséget. Kár, hogy semmi lehetőség a fejlesztésükre.

(#34) kola99 válasza donki (#33) üzenetére


kola99
tag

Nekem Falk jött be ,mert a ranged fegyvere erős aoe robbantás,Troll-t egyedül kivégez pár lövéssel.
/De a Cleric frakcióhoz tartozik ezért a többi frakció questjet nem engedi leadni./

(#35) kola99


kola99
tag

Kezdőknek pár jótanács : [link]

(#36) kola99 válasza donki (#33) üzenetére


kola99
tag

fegyvernek keresd meg pl ezt : two-handed sword : [link]
/közel van az első városhoz, és nem őrzik szörnyek/

[ Szerkesztve ]

(#37) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel egyre többen vagytok akik megvették a játékot, így csináltam normális fórumot az ELEX-hez. Ha gondoljátok ott egyszerűbb beszélgetni mint két különböző helyen dumálni a programról.

ELEX fórum

Live-Die-Respawn

(#38) donki válasza kola99 (#36) üzenetére


donki
aktív tag

Ezt magamtól megtaláltam, de nekem ennél alacsonyabbak a statjaim. Sajnos idő hiányába én axe szintjén ragadtam le, de azzal egész hatékonyan tudok küzdeni. A halálfejes szornyek elől elfutok, de ha kell, szép lassan le tudom verni őket. Ha nagy csapat gyengébb (de nekem túl erős) ellenfél van, azokat odacsalogatom egy erős szörnyhöz és azon elvéreznek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.