Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Az USB 2.0-t miért tolják még mindig? USB 3.0, vagy 3.1 lefelé nem kompatibilis? Vagy ez megint a pénzről szól?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) macilaci78 válasza Akula (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, arról. Mondjuk, egy egérnek, billentyűzetnek még az is sok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Cythyel


Cythyel
senior tag

kérem a ryzen apu-s verziót :O

[ Szerkesztve ]

(#4) [Newman]


[Newman]
tag

Megjelenési időpont vagy ár?

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5) BlindMind


BlindMind
tag

Volt érintő képernyős Shuttle-ünk (PC+Touch panel) nem is egy ahol melóztam, ezt a márka nevet azóta nem akarom se látni se hallani (3 év alatt 4 gép 7x volt szervizelve... ), egy igazi túlárazott rakás hulladék. Amennyibe kerül abból már gépet is lehet kapni...

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#6) Don válasza BlindMind (#5) üzenetére


Don
csendes tag

Korábbi Shuttle minigépeket használunk (DS81, DH170) Pentium vagy i5 processzorokkal, folyamatosan 24/7-ben. A legrégebbi több mint 5 éves, csak alapalapi elem kimerülés miatt volt egyszer problémánk, elem csere óta hiba nélkül dolgozik. Részemről pozitív értékelést kapna ez a termék család.

SonicX: AMD Ryzen verzióra szintén kíváncsi lennék.

(#7) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Azt nem értem, hogy miért nincs Bluetooth az alaplapon, egy csomó eszköz bírná. Ellenben van USB 2.0, ami igazából már hanyagolható lehetne.

(#8) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Azért kell az USB 2.0, mert a user lehet hogy Windows 8-nál "kisebb" windows-t (mondjuk win7-et) akarna reá telepíteni! A win7-ben pedig nincs alapból USB 3.0 driver! … és akkor billentyűzet, meg egérke sincs és akkor a user nem tud kattintani! ----> tehát amikor win7 telepítés legelején tölt a win7, akkor a telepítéshez szükséges driverek ideiglenesen telepítésre kerülnek

Mint ahogy a cuccaimnál is látszik nekem egy Shuttle SZ170R8-am van. Azon csak USB 3.0 van. Ez a modell illetve, az SZ170R8 V2 amin nincs USB 2.0 az összes shuttle cube közül, majd az utánuk érkező modelleken pedig ismét van! Véleményem szerint fenti ok a magyarázat!

Bő fél éve irgalmatlan nagyot cicognáztam a tárgyalt jelenség miatt - bár ügyem még egy fokkal körmönfontabb volt!

rövid sztori alább!

[ Szerkesztve ]

(#9) KO.zmahov válasza KO.zmahov (#8) üzenetére


KO.zmahov
tag

Jelenség a következő: Win7-et szeretnék telepíteni. Mindegy, hogy pendrive-ról vagy DVD-ről. "a telepítés folytatásához kérem nyomjon meg egy gombot" - megnyomom, a billentyűzet reagál, világít stb (egér is működik) … fekete képernyő - load-ol a win7 - majd abban a pillanatban, amikor a win7 grafikus felület megjelenik billentyűéknél és egeréknél kialszanak a fények és annyit sem tudsz tenni, hogy semennyit, csak a power gomb játszik! - NNCS BEVITELI ESZKÖZÖD! Persze 1-2 okos ismerősöm azonnal megmondta, hogy lépjek be ide meg oda és akkor... - kérdem én mezítláb vagy cipővel?! :W Még egy két komolyabb kópét is megkérdeztem, de senki nem jött rá a turpisságra! Végül gariba visszavittem a gépet, és ott említették először a fenti hipotézist. Szóval mint ahogy írtam is, ügyemben volt még egy rafinált csavar, de a lényeg az amit leírtam! Végül a vásároltam itt a PH-n egy vwin10-et (amibe már van USB 3.0 driver!) és minden azóta is gyönyörűen műkszik!

[ Szerkesztve ]

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az áruk vajon?

A VGA helyett egy HDMI 1.4a kellett volna rájuk, sajnos ez már tendencia az Inteles mini-PC-knél, hogy csak a DP átalakítós HDMI 2.0a-t rakják rá.

És igen, pl. egy 2400G APU-s verziónál ezzel se lenne probléma.

(#11) XuChi válasza KO.zmahov (#9) üzenetére


XuChi
addikt

Bios-ban nincs USB emulációs beállítás :) ?

(#12) Skyline15 válasza KO.zmahov (#9) üzenetére


Skyline15
tag

Windows 7-ből msdn verziót már "bővítettek ", úgy, hogy kezelje az USB 3.0t telepítésnél. Eredeti windows kulccsal ugyancsak aktiválható. Engem ez nagyon sokszor mentett már meg, mikor ügyfél Windows 7et kér olyan eszközre amin nincs USB 2.0.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#13) Armagedown válasza KO.zmahov (#9) üzenetére


Armagedown
őstag

Van egy másik megoldás is erre a problémára, integrálni kell a Windows 7 telepítőbe az usb 3.0 (xhci) drivereket és nincs ilyen gond, nekem már bevált.
Az Asrocknak van erre programja is.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#14) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A 90-es években volt Shuttle alaplapom. Ez még ugyanaz a gyártó?

(#15) Cifu válasza KO.zmahov (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyen esetekben a BIOS-ban van Legacy USB support opció általában, az megoldja ezt a problémakört, tehát nem hinném, hogy ez lenne a magyarázat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Janus27


Janus27
tag

Legjobb tudomásom szerint a Skylake (6th gen.) prociktól nincs hivatalos win7 támogatás! A Coffee lake meg már a 8. generáció!

[ Szerkesztve ]

(#17) KO.zmahov válasza XuChi (#11) üzenetére


KO.zmahov
tag

Úgy emlékszek turkáltam én "arrafelé", de elég szegényes az a BOIS - amit amúgy legacy módban használok! Szóval sajna nem leltem ilyen opciót! :(

(#18) KO.zmahov válasza Skyline15 (#12) üzenetére


KO.zmahov
tag

ÓHHH! Ez új infó és hasznos tanács! :R

(#19) KO.zmahov válasza Armagedown (#13) üzenetére


KO.zmahov
tag

Próbálkoztam - minta alapján - parancssorban megírni egy ilyen "beinjekciózást", s bár csumára úgy tettem, mint ahogy a emberke leírta, de sajnos nem sikerült. Vettem egy win10-et itt a PH-n oszt kész!

[ Szerkesztve ]

(#20) KO.zmahov válasza Cifu (#15) üzenetére


KO.zmahov
tag

Biztos van olyan BIOS ahol ez a probléma így megoldódik - sajnos nálam ez nem így oldódott meg! :(

(#21) KO.zmahov válasza Armagedown (#13) üzenetére


KO.zmahov
tag

Jah! … és köszönöm a tanácsot! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.