Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Szép munka!
A CD-játszó nagyon tetszik, épp venni készülök egyet.

(#2) xedos válasza f(x)=exp(x) (#1) üzenetére


xedos
addikt

Irigykedem, hogy neki mersz ugrani ilyen kondi cseréknek...
Amúgy a laminált parkettából álló hangfal tartó nem rezeg, nem szól bele a hangba?

(#3) f(x)=exp(x) válasza xedos (#2) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ezt biztos tőlem kérded?

(#4) xedos válasza f(x)=exp(x) (#3) üzenetére


xedos
addikt

:-) a blog írónak :-)

(#5) Tutu7030 válasza xedos (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én meg azért irígykedem, hogy hallja a különbséget a két kondizás közt. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7) JanR


JanR
addikt

Megírom őszintén, hogy a cikket nem olvastam, mert annyira nem érdekelnek a hi-fis cuccok, de a fotók, amiket feltételezem, hogy Te készítettél a saját termékedről, nagyon tetszenek!

(#8) DBob


DBob
őstag

"Véleményem szerint legalább olyan fontos a kiválasztott helyiség akusztikájának hangolása, mint a rendszer elemeinek összeválogatása."

+1.

(#9) PistiSan


PistiSan
addikt

Érdekes olvasmány volt, kondi cserét nem vállaltam volna be ha nem tapasztalok hibát
Kíváncsi lennék a hangjára.

(#10) PC-rev-RM válasza #27739904 (#6) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Hub Audio-ra keress, miután regeltél az avx-en. Meg fogsz lepődni.

PistiSan: engem meg az érdekel, mennyibe fájtak a kondik szállítással, meg hogy ez az erősítő árához hogyan viszonyul. Nem tudjuk, mennyiből lett felújítva a rendszer. Talán egy komolyabb erősítő is kijött volna abból az összegből, amiből ez + a kondik, fene tudja.

Fapaci blogját szoktam látogatni én is, akinek gyengék az idegei, ne is akarják tudni, mennyi a "Luxor" kábel.

A hangfalakról szabadna tudni, mifélék?

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#11) eclipse006


eclipse006
őstag

Sziasztok!

Először is köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, megpróbálok válaszolni itt. :)

attilasd: Szerintem nem fogod megbánni!

xedos: Megfelelő eszközökkel nem olyan bonyolult, na meg kell egy kis ügyesség is a forrasztás terén. A hangfal állványokról már a korábbi bemutatómban írtam. Saját készítésű, vannak benne merevítések, homokkal, illetve üveggyapottal van feltöltve a belseje, pont azért, hogy ne fordulhasson elő, amit írsz is. :K

SegítsVilág!: Ezeket az állványokat itthoni barkácscuccokal raktam össze, szerintem te is simán meg tudnád valósítani!

JanR: Köszi! Igen ezek egytől-egyik saját fotók, ez a másik fő hobbim!

PistiSan: Mint írtam is, tudtam, hogy az átkondizással az amúgy sem rossz alapból, még jobbat tudok varázsolni, emiatt is mertem belevágni.

PC-rev-RM: Árakat nem akartam írni, de leírom itt neked. Az erősítő emlékeim szerint 50.000 Ft volt, míg a kondik szintén becsülve összesen 25.000 Ft-ba kerültek. Lehet, hogy találtam volna a kettőt összerakva jobb erősítőt, de szeretek bütykölni, és a végeredmény pedig megerősítette azt, hogy érdemes volt ennyit áldozni rá. :K
A hangfalak nagyon régi darabok, Telefunken TL500. Kívül-belül felújtítottam a dobozokat. A keresztváltók Mundorf kondikat kaptak, illetve ugyanolyan QED kábelekkel drótoztam újra, mint az amúgy is használt hangfalkábelek. Érdekes kis dobozka egyébként, van benne egy 20 centi Isophon mély AlNiCo mágnessel, míg a magas-közép, egy elég híres Seas darab: H87. A doboz egyébként zárt kialakítású, üveggyapottal van az egész kitöltve. Kellemesen, kiegyenlítetten, és hangszeres zenékben kiemelkedően muzsikál, szó szerint.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#12) xedos válasza eclipse006 (#11) üzenetére


xedos
addikt

Lehet beszélnünk kellene :-)
Van eredeti Braun hangfalam - szerintem nagyon szépen szól, de többen mondták, hogy 40év után fel kellene újítani a hangváltót - ehhez én nem merek nyúlni...

(#13) eclipse006 válasza xedos (#12) üzenetére


eclipse006
őstag

Melyik típus? Szívesen segítek benne, ha úgy van keress nyugodtan privátban!

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#14) xedos válasza eclipse006 (#13) üzenetére


xedos
addikt

Braun L710
[link]

(#15) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Minden elismerésem a kondicserével kapcsolatban!

Szép igényes munka.

Hangfalak: Érdemes lenne kipróbálnod valamelyik kisebb Dali párost használtan (Letor vagy Zensor) a malac biztosan szárnyra kelne!

Akusztika: valóban a komponensek után és mellet az egyik legfontosabb dolog, a hátsó faladra olcsón lehet akár ilyen akusztikai panel helyett.

Az állványokat mivel töltötted meg?

"in medias res"

(#16) edward2 válasza Tutu7030 (#5) üzenetére


edward2
addikt

Nem trollkodás akar lenni, de sok ember beképzeli ahogy a bakelitet is. Remélem, hogy valóban hallja.

(#17) eclipse006 válasza Csabroncka (#15) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszi!

A dobozok még maradnak, hallottam már ezt-azt, de idáig nekem ezeknek a régi Telefunkeneknek a hangja volt a legzeneibb.
Ilyesmiben gondolkodom én is, egyenlőre még azért várat magára ez a fontos beavatkozás, mert könnyen lehet, hogy nem ez lesz a hangrendszerem végleges helye.
Az állványokat homokkal és üveggyapottal töltöttem ki, illetve vannak benne merevítések. Az üveggyapotból nyilván többet tettem, mivel ha teli homokkal lenne, meg sem bírnám emelni. :)

xedos: Ezek a jókora dobozok egyidősek kb. az sajátjaimmal. Szerintem meghálálja, ha egy kicsit megújul a keresztváltó. :K

edward2: Elég szkeptikus vagyok ilyen téren, de megnyugtatlak, hallottam a különbséget. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#18) PC-rev-RM válasza eclipse006 (#11) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Köszönöm! Mindenesetre ha valaki kedvet kapna hozzá, tudható, honnan indul egy hifi. :K
Talán így még jobb hangot is kaptál, mint egy 75ezres erősítő esetében. A sikerélmény pedig megfizethetetlen.
A hangfalak akarom mondani sugárzók igazán különleges darabok. Az a mágnes, kíváncsi lennék, milyen előnyei vannak a hagyományos megoldásokhoz képest. Amit mondasz régi dobozok vs új témában, hihető: olvastam egy tesztet, ahol egy "modern" alacsony érzékenységű(86db) sugárzót hasonlítottak össze jóval 90db feletti öreg JBL-ekkel. Az újak több részletet mutatnak, de a régiek hangját mégis mindenki jobban kedvelte. Lehet, hogy itt is ez a helyzet?

Aki pedig most kezdené: a forrasztást érdemes gyakorolni, egy jó pákával, jó ónnal. Egy kis elmélet nem árt, megtalálhatóak az útmutatások a neten. Látni néha olyan (leginkább gyártósori) munkákat, mintha centrifugán ülve csinálták volna, hidegforrasztás, stb amik pedig könnyen elkerülhetők.

A képeid(fb) pedig varázslatosak!

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#19) Csabroncka válasza eclipse006 (#17) üzenetére


Csabroncka
addikt

Van állványra egy igen pofás és nagyon jó megoldás: zsalukő (festhető, vágható - még szebben is, mint a képen és nagyon design-os, ja és nehéz :) )

"in medias res"

(#20) eclipse006 válasza PC-rev-RM (#18) üzenetére


eclipse006
őstag

Így van, az idáig hallott dobozok közül az Usher V-602 volt a legkomolyabb. Jól szólt tény és való, remek részletekkel, de a zeneiség számomra hiányzott belőle, pedig elég komoly vasakkal volt meghajtva. Egyszerűen zeneibben szólnak ezek a vintage dobozok.
Nos, az AlNiCo mágnesről nem sokat tudok mondani, önmagában nem is garancia a jó hangzásra, az érzékenysége remek, régebben főleg gitárerősítőkben használtak ilyen sugárzókat, de elég sok szélessávú hangsugárzónál is alkalmazták. A Seas-nak még most is van ilyen mágnessel szerelt darabja. A magassugárzó egyébként a H-087-es darabnak az utódja.

Köszönöm! Amikor csak tehetem, a természetben vagyok. :K

(#19) Csabroncka: Találkoztam konnkrétan ezzel a képpel. Van ahol jó nézhet ki, de szerintem nálam nem illik a képbe :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#21) User64476 válasza PC-rev-RM (#18) üzenetére


User64476
őstag

Az emberek jelentős része a torzabb hangot kedveli jobban.

(#22) Z10N válasza eclipse006 (#11) üzenetére


Z10N
veterán

Az akkor annyira nem volt jo aron. Angliaban ezeket 40-60GBP korul dobaljak. Ha az atlagot vesszuk 50GBP+25GBP posta, az igy most 31,5k. Ha meg tudod csipni 40-ert es a postat bulkban, akkor 21k.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#23) niof


niof
addikt

Szerintem azokat a Nakamichi(-nek mondott) csatlakozókat szereld le a hangsugárzó kábelek végéről. Amúgy is csak aranyozott sárgaréz, és az extra fém-extra csatlakozó-extra átmeneti ellenállás csak ront az egészen. Szerintem jobban jársz! Én is kidobtam minden extra kontaktot a rendszerből régen, és észrevehetően jobb lett!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#24) eclipse006 válasza niof (#23) üzenetére


eclipse006
őstag

Nem használtam korábban plusz csatlakozót, de én személy szerint nem tapasztaltam különbséget.

Más: Azóta megint változott a rendszer: :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#25) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Végre egy újabb ember, aki nem csak hiszi, de hallja is a difit! :C

U.P az audio grade kondiknak! :K

(#26) strike19


strike19
csendes tag

Köszönjük.
Nagyon jó cikk lett.
Több ilyen cikket is olvasnék.
Én is szeretnék condizni.
;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.