Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

A legtöbb gyártó meg sem erőlteti magát, hogy jó ajánlatot tegyen le asz asztalra. Vagy olcsón gagyi, vagy drágán közepes gépek jönnek nagyrészt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Pedig azt gondoltam volna, hogy az S5 szeria azert huzni fogja a Samsung szekeret.

(#3) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Az Apple-n kívül szinte mindegyik gyártó elavult hardvert rák a tabletba, így sokan inkább maradnak a telefonjuknál. Nem vagyok Apple rajongó és Samsung Tab S4-et használok, de ez a vas is megreccen nemegyszer amikor nem kellene. Bezzeg a 4k-s 400 mit-és mkv-t gond nélkül lejátsza. Ki érti ezt?

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Az 50-80 ezres kategóriában csak hulladék van 2gb ram vagy 16gb háttértár elvétve van egy 3/32-es az is régi soc-al
a 120 ezres kategóriában meg az iPad mindent visz kár hogy a mini 30-40k-val drágább
felette van már egy két jobb ajánlat hardverügyileg de nem hiszem hogy sokan kiadnak annyit egy tabletre
és majdnem minden 10”-os a nyolcasok teljesen kikoptak

(#5) aprokaroka87 válasza Kavinton75 (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

400-mit?

Ez mi lenne?

(#6) zozzo72


zozzo72
aktív tag

6"-nál kezdődnek a telók...
Majd' kivált egy kis tabletet.

(#7) Wapmester


Wapmester
senior tag

nem nehéz az apple-nek olyan szegmensben növekedni ,ahol a többi gyártó csak hulladékokat rak le, azért ha ez nem így lenne, akkor az ipad eladás is durván indulna a lejtőn :D

(#8) TunerJoe válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Gondolom 400 Mbps bitrátájú videóra gondolt.

instagram.com/albert__gyorgy

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Ahogy már írták, egy pici túlzással kettévált a tabletpiac. Van az iPad, és van a többi szar. Oké a Tab S5e nem rossz ketyere, de az 130k+ kategória. Annyiért már sokkal jobb telefont kap az ember. Az évtized ajánlata számomra az iPad Mini 5. Ez 7,9 colon egy iPhone Xr hardvere. És míg az iPhone Xr 280k volt (aztán lett 240k), addig ez 64 gigás tárhellyel és gsm nélkül 155 ezer ft volt, az lte verzió meg 185k. Az LTE 256 gigás változat került annyiba, mint a 64 gigás Xr.
Hozzá képest a Tab S5e gyenge valami.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Rodi 4.80 válasza janeszgol (#9) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Van az iPad, és van a többi szar.

Van benne igazság.

(#11) joey04 válasza janeszgol (#9) üzenetére


joey04
titán

Van az iPad, és van a többi szar.

Ez azért nem így van. Az iPaden továbbra sem annyira nyitott és szabad a rendszer mint egy androidos tableten. Ha valakinek bármelyik korlátozás kizáró tényező, akkor jobban jár egy droidos tabbal. Annyi igaz, hogy a tabletek között még jobban kiütköznek az iOS előnyei, a hátrányai meg csak annyira jelentkeznek, mint telefonon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) moleculez


moleculez
veterán

Mivel nincs nagyon alternatíva, persze, hogy az apple viszi a piacot. A Samsungnak és a Huaweinek vannak értelmezhető tabjai, de leginkább prémium szegmensben. Plusz a Google elengedte a tabot mint platformot, szóval az appok nem használják ki okosan, míg odaát az ökoszisztéma szerves része. iPad OS is nagy előrelépés, jó irány, látszik hogy komolyan veszik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) Patrik9208


Patrik9208
friss újonc

Eggyet kell értenem a fentiekkel, vagy iPad vagy inkább semmi. Két Samsung tabletem is volt, az egyik Samsung Tab 3 volt a másik pedig Samsung Galaxy Tab S. Az utóbbi még mindig megvan, de évente kb kétszer kapcsolom be. Mindkét tablet 1-2 év után annyira lelassult és annyira akadozik az OS, hogy közel használhatatlanok lettek, az akkuidö pedig csak hab a tortán. Factory reset sem segített rajtuk. Pedig csak 1 android föverzió frissítésen estek át, a Tab S már dobozból az újabb verziót futtatta. Utoljára ilyen mértékü lassulást az iPod Touch 3-on tapasztaltam mikor megkapta az iOS 5.1.1-es frissítést és az iOS 3-al indított. Bár azt éveken át használtam napi szinten és folyamatosan terhelve volt. Samsung tabletet biztosan nem vennék újra, kettöböl kettö nagyon nem hozta azt, amit alap dolgokra elvárna az ember.

Sony Ericsson K550i (O2) / HTC HD2 (Three) / iPhone 6 (EE) / iPhone X (Vodafone UK) + Samsung Galaxy S8 (EE) / OnePlus 7 Pro (Vodafone UK + EE)

(#14) mike1334 válasza Patrik9208 (#13) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem van egy majd 7 éves Samsung tablet, de a mai napig jó...igaz annak csak a gyártója volt a samsung (nexus 10).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15) cskamacska válasza Rodi 4.80 (#10) üzenetére


cskamacska
addikt

Sajnos egyet kell értenem.

Minap volt feladat hogy épkézláb tabletet nézzünk a Telekomtól.
Hát a szívem szakadt meg a kínálattól, pláne hogy telefon téren most vannak jó ajánlatok.
Gyakorlatilag Tab A van 100000 forintért aminek az 50k-s A40-nél rosszabb(!) hardvere van, 140000-ért az új iPad 10.2 3/32GB WiFi, és Tab S5e 4/64 180000 forintért ami nagy kegyesen már a 70000 forintos A50 telefon hardverét is megkapta. :U
De a DeX asztali mód csak S5e-től kezdődik, kisebb csak nagy képernyős telefonként megy csak. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#16) Kasya válasza cskamacska (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hogyan adhatjak annyiert az S5e-t.
Tavaly megjeleneskor volt 110-120k a nagyker ara, de nyar kozepe-vegen 145k volt az MM-ben. Meg ha tartja is az arat, se ertem a T arazasat.
Nekem amugy nagyon pozitiv a velemenyem rola. Ipadat tavol is tartom...

(#17) Somatom


Somatom
veterán

Én elég jól elvagyok csájna vonalon. Egy évig használtam a Teclast T10 -et. Sajnos, nem ment a PC -s üzemmód, mert töltés közben nem volt OTG. Aztán kijött az M16 és elfogott a must have érzés. Dokkolós billentyűzettel volt 60 rugó. 4G (B20 is), GPS, 4/128, külön DC töltőport (így már van töltés közben OTG), jack, mikroHDMI. Elégedett vagyok vele.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Giovan! válasza Somatom (#17) üzenetére


Giovan!
addikt

Táblára megírt appok tekintetében van már valami javulás android vonalon?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#19) Luck Dragon

Több Tabot használtam ,mind a két oldalról. De tényleg azt kell mondanom hogy Android fronton már esélytelen a dolog.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) Somatom válasza Giovan! (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vágom, hogy mire gondolsz. Eddig minden, amit próbáltam, futott a tabon. Android 7 -től van freeform multiwindow mód. Sajnos, Oreotól PC -ről, adb -n keresztül kell engedélyezni, de az sem nagy etwas. Persze, ez a multiwindow csalóka, mert valójában egy floating módról van szó, ráadásul csak az épp fókuszban levő alkalmazás aktív. A multi-resume natívan Android 10 -től támogatott, de ilyen tabbal még nem volt dolgom. Sőt, még telón sem. Nagyon várom, hogy kipróbálhassam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) Giovan! válasza Somatom (#20) üzenetére


Giovan!
addikt

Félreértesz, azt tudom hogy futnak a droidos appok, arra voltak kíváncsi hogy a UI is alkalmazkodik-e a külsős appok esetén a nagyobb kijelzőhöz. Vagyis optimalizálják-e a fejlesztŐk az apjaikat tabletre?
Jóideje nem használtam már androidos tabletet, érdekelne hogy most hol tartanak az appok terén.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#22) Somatom válasza Giovan! (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben én nem látok különbséget és igazából nekem nem is hiányzik, hogy mást lássak tabon, mint telón. Amennyi előnye, ugyanannyi hátránya is lenne. IOS -en más a szitu, mert ha jól tudom, ott a multitask-multiwindow nem játszik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) Depression válasza Somatom (#17) üzenetére


Depression
veterán

+1. Valami xtab-unk van, (lehet, hogy lenovo?) Mindegy is, nem került 40k-be se sok évvel ezelőtt az edigitalban. Tartalomfogyasztásra tökéletes, akksija nagyon jól bírja, még mindig, van felhasználóváltás a feloldóképernyőn, így felodáskor mindenkinek a saját alkalmazásai jönnek elő. Ennél számomra nem kell több, és nem is tudnak rávenni a cseréjére, csak, ha ez tönkrement.
A tökéletes elégedettségemet tükrözi, hogy se típusát, se prociját/memóriáját nem tudom, csak használjuk minden nap.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) cskamacska válasza Kasya (#16) üzenetére


cskamacska
addikt

Pedig nem árazták nagyon félre: Árukereső

Legolcsóbb helyen 150000(!!), Samu boltja 180000 forintért árulja. Volt ez tényleg 120k is valamikor, de most vagy a kereskedők húznának le(esetleg ők már 450 forintos euróval számolnak), vagy a Samsung nem akarja itt eladni, mert mi nem érdemeljük meg. :))

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#25) ballazol


ballazol
senior tag

https://mobilarena.hu/hir/bemutatkozott_a_huawei_mediapad_m6_10_8_es_8_4_is.html

és ezzel mi van? :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26) Rodi 4.80 válasza Somatom (#22) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Van Ipaden multitasking/multiwindow az iOS13 óta, igaz nem teljesen olyan mint androidon.

(#27) Somatom válasza Rodi 4.80 (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Ez érdekes. Egy monitoron PC -ként is lehetne használni? Olyasmire gondolok, mint a Samsung DeX mód. Esetleg egy Multiport adapterrel közben perifériákat is tudnék használni? OTG -n milyen fájlrendszer támogatott? Csak FAT32, vagy esetleg EXFAT, EXT4, NTFS is? Tudnék adatokat másolni OTG -n egy NTFS háttértárról/ra?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) Noukoum válasza cskamacska (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez az lte modell

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) Kasya válasza cskamacska (#24) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ez tenyleg durva...

(#30) HarleyCustom válasza zozzo72 (#6) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ja
Már akkora tepsi telefonok vannak, hogy minek a tablet...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#31) petymeg


petymeg
addikt

Érdekes, hogy a Samu visszaesett, pedig a tab S6 elég jól sikerült.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#32) Somatom válasza petymeg (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem az S6 miatt esett vissza, hanem azért, mert a középkategóriát elviszik más gyártók.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) helixP válasza Somatom (#22) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyet értek. Én sem érzem azt, amit sokan felrónak hogy nincsenek az appok tabletre optimalizálva.

(#34) Rodi 4.80 válasza Somatom (#27) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Félreérthettem amit írtál, úgy gondoltam a multitaskingot, hogy egyszerre több alkalmazást is tudsz egy képernyőn használni, nem kell váltogatni az appok között. A multiwindow (kiterjesztett képernyő) is létezik ha jól tudom, Sidecar néven.
Perifériákat szoktam használni, igaz vezeték nélkülieket: billentyűzet, egér, xbox kontroller. Azt tudom hogy OTG kábellel lehet külső adattárolót használni vele, mert már láttam.

(#35) Somatom válasza Rodi 4.80 (#34) üzenetére


Somatom
veterán

A multiwindow nem feltétlenül jelent kiterjesztett képernyőt. Pl. itt egy videó a freeform multiwindow módról. Egy 10-12" -os tabon ez elég jól használható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) #82595328 válasza HarleyCustom (#30) üzenetére


#82595328
törölt tag

Nem értek ezzel egyet. Vagyis részben.
Volt régen a 7" tablet kategória. Na annak ma már tényleg semmi értelme. Esetleg néhány speciális felhasználási igény pl: vonalkód olvasó, GPS ilyesmi.
Ezen kívül viszont 3 irány is van (volt), amerre a tabletek fejlődhettek:
1. A MS féle ultrabook - ennek megvan a maga piaca, oda jó is. Csak hát ez otthonra luxus.
2. iPad - iPad Pro - a maga módján ez se lenne rossz csak hát átlagembernek ez is túl drága. Bár a sima iPad az Apple legjobb ár/érték arányú terméke.
3. A netbook utód kategória, ami nagy bánatomra lassan kihal. Azaz elsősorban másodlagos gépnek készült 2in1 tabletek. Nekem Asus T100-m van, és lényegében nem tudnám mire lecserélni, mert nincs utódja.

Mindenki ultrabookot, meg professzionális rajzolóeszközt akar gyártani horror áron. Csak otthonra ezek tök feleslegesek. Ami meg nem az, az meg tényleg noname/gagyi vagy olyan mint a iPad, Surface Go vagy a Galaxy Tab, azaz a képességeikhez vagyis inkább a hasznosságukhoz (értsd otthoni játszós, tartalomfogyasztó eszköz) képest marha drágák. Minek hátlapi kamera egy 12"-s tabletbe, meg arcfelismerés stb. Szerintem kicsit meghülyültek a gyártók.

(#37) Rodi 4.80 válasza Somatom (#35) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Köszi a videót, így már értem mire gondoltál. A Note 10+ teló is tud ilyet, de én nem használom ezt a feature-t mert eddig még nem volt rá szükségem.:)
De visszatérve a lényegre: jó sok tanulóév alatt eljutottam odáig, hogy a legfontosabb szempont egy eszköz kiválasztásánál az, hogy a hétköznapokban mire és hogyan használnám. Tablet/Ipad terén nekem nem jöttek be az androidos cuccok a túl sok kompromisszum miatt, az Ipad viszont a "zártsága" ellenére is egy sokkal erősebb, stabilabb, megbízhatóbb gép mint a konkurencia termékei. Ebben mondjuk 50%-ban ott van a szoftveres támogatás is, de e téren az Android is rohamosan zárkózik fel ahogy látom. Egyébként minden más cuccom droidos, Iphone-t el se tudok viselni 1-2 napnál tovább :)
Táblagép esetén valahogy arra a következtetésre jutottam - amit már régen megírtak mások is - hogy aki almás cuccot használ az tud dolgozni, aki meg mást, az azon dolgozik hogy egyáltalán tudjon dolgozni az adott eszközzel.
Azért is nehéz összehasonlítani a két platformot, mert az egyik oldal csúcsgépe egy tabletba zsúfolt számítógép, a másiké meg egy felhízlalt flagship telefon. Szóval tényleg "almát a körtével" :)

(#38) Somatom válasza Rodi 4.80 (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, ezt hallottam már az iPadekről. Nekem csak 10% -ban kell munkára a tab, ami navigációval kapcsolatos alkalmazásokat jelent. A többi a tartalomfogyasztós szórakozás. Ehhez fölösleges lett volna középkategóriától feljebb pozícionált tabot vennem.
Ami a videót illeti, ez OS szintű feature, Nugáttól bármelyik Androidos teló, tab tudja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) Rodi 4.80 válasza #82595328 (#36) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Sok igazság van abban amit írtál, de szerintem egy 100e forintos Ipad nem luxuscikk a mai világban, ha megnézed a telefon árakat. Nekem egy 2 éves 10.5 Pro LTE van, "meg se röccen", atom stabil, anno 180-ért vettem újonnan, és tudom hogy még 2 évet biztosan kibír. Nagyon nem bírom az almás cuccokat, de az Ipadet nem cserélném el semmire, mert nincs is mire.

(#40) Depression válasza #82595328 (#36) üzenetére


Depression
veterán

Majd rakok fel képet, hogy mekkora különbség van egy 8"-os tablet és telefon között. Ezekkel a nyújtott képernyőkkel csak átverik az embert a mobilgyártók, hogy minél nagyobb átlót lehessen ráírni egy mini telefonra.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#41) trepaky válasza Rodi 4.80 (#39) üzenetére


trepaky
kezdő

Samsung Tab S6 LTE tabom van. 6 Gb Snapdragon 855 Süvít! A kijelzője is kenterbe veri az Ájpedeket. Meg sok minden másban.

(#42) Rodi 4.80 válasza trepaky (#41) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Hát nem tudom... 120Hz képfrissítés, üzemidő, pencil, alkalmazások, stb. Arról nem is beszélve hogy melyik mennyi idő után kezd el “köhögni”.

(#43) Sgr_A válasza trepaky (#41) üzenetére


Sgr_A
addikt

sokminden másban meg nem veri kenterbe
pl az ár (2db ipad kijön belőle), szoftver támogatás

(#44) trepaky válasza Rodi 4.80 (#42) üzenetére


trepaky
kezdő

Super Amoled a kilelző?

(#45) petymeg válasza #82595328 (#36) üzenetére


petymeg
addikt

"Nekem Asus T100-m van, és lényegében nem tudnám mire lecserélni, mert nincs utódja."

Én Asus T101-et cseréltem le Tab S6-ra , bár ez más árkategória. De valóban nem nagyon van értelmes alternatíva. Még a HP-nek van a talán x2 10 vagy valami ilyen néven Atommal, MS os-szel, de elnézve az Asus gépem kinlódását a win 10-zel inkább, kösz de kösz nem.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#46) Sgr_A válasza trepaky (#44) üzenetére


Sgr_A
addikt

valakit zavar a pvm-es amoled
én sem bírom tehát nekem csak hátrány egy amoled kijelző

(#47) trepaky válasza Sgr_A (#46) üzenetére


trepaky
kezdő

Ha az ájpedben is az lesz, akkor 300 ezer lesz alsó hangon. LTE nélkül.... Bármilyen IPS hulla- nulla mellette.

(#48) Somatom válasza trepaky (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Lehetnek bármilyen gyönyörű színei, ha a egyszer báncsa a szemét a PWM.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) trepaky válasza Somatom (#48) üzenetére


trepaky
kezdő

Eddig senkinek nem báncsa a szemét a környezetemben....de fura....csak itt....

(#50) Somatom válasza trepaky (#49) üzenetére


Somatom
veterán

Én sem veszem észre, de már mástól is hallottam/olvastam, hogy zavaró.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.