Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Az előrendelések további nyújtása azt is jelenti, hogy szállítás viszont azt is jelenti, hogy a készülék nagyobb mennyiségben biztosran

Ez némileg halmozottan hátrányos helyzetű mondat lett. Reggeli kávé? :B

Amúgy bejövős szokás, hogy az igény felmérése után kisebb készletet szállítunk, amitől egyszerre úgy tűnik, hogy 1. hatalmas siker van, mert elkapkodják a cuccot 2. nagyobb az igény, mint amennyivel számoltak.
;]

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2) tbs


tbs
addikt

Tűkön ülök az európai forgalmazásig... :B

(#3) Lord Takeda


Lord Takeda
csendes tag

Én is várom az első tesztet, de azért van 1-2 dolog ami nem tetszik.

1, Hol a TAT interface? Ez a jelenlegi labdába sem rúghat....
2, Milyen dolog az, hogy a kontaktokat automatikusan a szerveren tárolja? Nem elég az, hogy a leveleim olvasgatja, még a telefonszámokat is benyeli a Google? Szép nagy mínuszt neki....

Ennek ellenére az elképzelés jó, remélem mások testreszablyák a cuccot, és a hülyeségeit kijavítják majd.

(#4) Morden24 válasza Lord Takeda (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

2, Milyen dolog az, hogy a kontaktokat automatikusan a szerveren tárolja?

Ez így komoly? :Y

Very nice. Szóval XYZ mennyiségű cégnév, telefonszám, emailcím kerül hozzájuk, esetleg egyéb elérhetőségek (ha lehet ugye úgy adatot rendszerezni, mint pl. Outlook contact-ok esetén) és adatok, mint IM-address, születésnap, munkahelyi beosztás.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#5) sippet válasza Morden24 (#4) üzenetére


sippet
senior tag

komoly. a kontaktjaidat, naptári bejegyzéseidet, gyakorlatilag mindent a google szervereken keresztül kell szinkronizálni, ugyanúgy, mint mondjuk a mobileme-nél, és azok egyből meg is jelennek az online gmail kontaktoknál, naptári bejegyzésekben stb. nálam éppen ez a telefon leginkább visszataszító része, hogy valószínűleg nem is lesz lehetőséged más megoldást választani. az egy dolog, hogy én is a google keresőjét és a gmail-t használom, de azért a telefonszámokat és az összes céges adatot és kontaktot már tényleg nem bíznám rájuk.

arról nem is beszélve, hogy jelenleg ugye a gmail-ben arra sincs lehetőséged, hogy ne vegye fel automatikusan a kontaktlistára az összes címzettet, akinek valaha e-mailt küldtél. ha ezt nem csinálják meg addig, akkor jobb bele se gondolni, hogy milyen zűrzavar lesz a telefon kontaktlistájában rögtön az első szinkronizálás után.

(#6) Morden24 válasza sippet (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mondjuk webmailt eszembe sem jutna használni, de keresőként én is a kuglit használom (nem nagyon érdekel, ha megtudják, hogy mit keresek és mit meddig nézek), de ezzel a húzással garantáltan elintézték, hogy sok (főleg üzleti) felhasználó ignorálja a rendszerüket, már amennyiben nem lesz más lehetőség.

Ez azért igencsak csúf.

jobb bele se gondolni, hogy milyen zűrzavar lesz a telefon kontaktlistájában rögtön az első szinkronizálás után.

Ez viszont igencsak gáz, újabb durva hiba. Kell még itt csiszolni (bár meg vagyok lepve, hogy ilyen marhaságokat megengednek maguknak).

Sectumsempra - For Enemies

(#7) tbs válasza Morden24 (#6) üzenetére


tbs
addikt

Már ~2 éve goosync (kontakt és kalendár) felhasználó vagyok, és 6+ éve funambol szervert is üzemeltetek. Mióta ezeket használom, csak az előnyüket tapasztaltam: telefoncsere esetén nincs esetleges kontaktlista transzfer, 10000éves esemeseket is vissza tudok keresni (néha kell, sajnos), és az adataim egy redundás diszkrendszeren + a gúglinál laknak...

Ja, Nekem a telefon munkaeszköz, Funambol óta valóban kánaán.

(#8) Morden24 válasza tbs (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bár szerintem én a paranoidtól borzasztó messze állok, a "kecskére káposztát" elvben viszont bízom.

Nem szeretnék egy adatgyűjtéssel és online advertising-al foglalkozó cég számára potenciális adatokat biztosítani úgy, hogy ezen említett adatok nem az enyémek. Nem mondom, hogy ez egy tényszerű dolog, ami mindenképpen megtörténik, de ilyen téren jobban érzem magamat. A szarvasgombát sem a disznóól mellett tárolom, akármennyire jólneveltnek és kedvesnek tűnnek azok a malacok :)

Sectumsempra - For Enemies

(#9) Lord Takeda válasza tbs (#7) üzenetére


Lord Takeda
csendes tag

Nem szeretnék paranoiásaknak mutatkozni, de mióta átváltottam gmail-re nem vagyok kifejezetten boldog a levelező 1-2 húzásától. Például egy orosz email címet is tartalmazó levél és a "meeting" szó valamint egy időpont kombinációjra:

1, Tonnányi link orosz tanulásról
2, Felvegye-e a Google Calendar-ba a meeting időpontját?

Egy asztali rendszernél örülnék egy ilyen intelligenciának, de egy on-line levelezőrendszernél egyre kevésbé tetszenek ezek a húzások. Effektíve átolvassák a leveleimet, elég hatékonyan...

(#10) tbs válasza Lord Takeda (#9) üzenetére


tbs
addikt

:DDD És te tényleg nem vagy paranoiás. :DDD

Ezt egyébként kicsit olyannak érzem, mint annó a kapálódzásomat a magyar billyentyűzet ellen (az angol mellett). A világ halad előlre. Mondjuk a funambol szerver az saját... Párom webezős eee-jén is cryptofájlrendszer lakik, erős jelszókkal. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.